Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod irem » pon zář 26, 2022 16:38

ntz píše:k cemu je to dobre drapat se malo oblecenej na kopec kde fouka


Skoro by se dalo predpokladat, ze je to dobre proto, aby se clovek moc nezpotil, kdyz se drape do kopce. A pokud je nahore nebo kdekoliv jinde zima, vitr, dest, ... oblece se vic :-k
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod ntz » pon zář 26, 2022 16:42

@Ethericu - ja se tim nechlubim, to fakt ne :D .. jen rikam kazdemu podle jeho zasluh .. ja sebou taham veci na foceni, ktery mi proste pridavaj vzdy 5.5kg navic nejmin a kdyz jdes s familii tak vsechny ty piticka, svaciny, obleceni a sem tam i nejaka hracka propasovana do batohu taky neco vazi ;)

co se tyce tech pohor, tak nemam ambice chodit v nich furt genericky .. nejsem jako @mike, ze by to byla jedina bota ve ktery jdu ven .. beru je kdyz si myslim, ze to je potreba jinak rad chodim v lehkejch botach (typ nejake addidas terrex, ted mam ly altry superior a o weekendu jsem byl v decathlonu pro ty trenky a ty jejich trailrunove boty vypadaji taky velmi dobre, asi do nich pujdu, ty altry mi tezce nevyhovujou)

adit: navic ja jsem fakt mastodont (takovej mensi mastodont) co ma 108kg a kdyz mam v batohu dalsich 15, tak proste potrebuju pevnejsi boty - to je proste holej fakt, fyzika ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 26, 2022 17:06

irem
jj, nahoru nalehko a nahore nahodit vrstvu. delam to taky tak, protoze nahore v total propocenejch hadrech si urcite chci na 10 minut sundat batoh a odmarodit zada...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pon bře 27, 2023 17:18

.
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 16:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát říj 20, 2023 10:59

outdoorline.sk začalo prodávat zpacks :prayer: https://www.outdoorline.sk/sk/manufacturer/zpacks Zatím jenom pár věcí, ale palec nahoru.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát říj 20, 2023 11:25

Zvláštní věci, už dříve jsem na to koukal, ale nic mě od nich nezaujalo, nebo to bylo něco, co zničím "za víkend". A třeba tohle, tak to musí být sado maso jaxviň
zpacks-nero-ultra-38l.jpg

Už vidim ty potoky potu stékající mezi půlky, přičemž intenzitě dojmu značně přidá "pohodlnost" takových zad :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát říj 20, 2023 13:46

Mně se tam líbí ty tarpy, váha je úžasná, cena už tolik ne.
Batoh bych asi nebral, protože je z DCF a podle mě to moc nevydrží. Na tarp ještě dobrý, ale na batoh moc ne.
Záda jsou podobná jako u Gossamer batohů a tam je to úplně v pohodě. Až teda na ty tkaničky, ty by mohly docela tlačit. :-k
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát říj 20, 2023 13:54

Taky se mi ty tarpy líbí, ale jen na papíře. Jednou jsem pod tím byl v dešti a větru, je to jako spát pod startující helinou, dobrou noc. Taky ta odolnost, viděl jsem jich několik zničených pouhým nošením v batohu... Je to lehký, to jo, ale jinak to má samý mínusy, nechtěl bych to ani zadarmo, fakt.
K tomu batohu - mně by vadilo, že to nemá žádný záda a mám na těle nalepenou karimatku s důlky, který budu mít do těch zad vytlačený. Taky ani zadarmo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » pát říj 20, 2023 13:59

To bys pak nemohl na takové karimatce ani spát, když by ti to dělalo důlky. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát říj 20, 2023 14:11

Víš, že dělá? Teda jak která, ale žádná taková není tak měkká, aby se výstupky zmáčkly a netlačily. Každopádně mít to připlesklý na zádech pod batohem je ještě o několik levelů výš. Ačkoliv su fanatickej gramhonič, kterej cvaká kovový táhla zipů, tak tímto směrem (batohy bez zad) pro mě fakt cesta nevede a nechápu, jak si tam můžou ke všemu naložit 6 litrů vody, jídlo na týden a jít. To je mučení batohem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 16:14

ja su z nekterych tech dulkovych takybotlaxena ale clovek by si tam asi mohl dat jinou.

v kazdym pripade karimatku do zad davaj jen lidi co nevi co je pot, nebo ti, kteri nevi co to je se v nem nekoupat...

ty tkanicky by asi taky vadily vic, nez ta karimatka. ale mozna by si clovek zvykl.

v kazdym pripade dobryze Outdoor line rozsiruje segment, protoze pak muze necekane prinest nejaka novinka i neco pro me paradniho:)

zrovna vcera sem kroutila hlavou nad myma 4ma krosnama a rikam si, ze do smrti uz asi nebudu muset novou kupovat:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » ned říj 22, 2023 21:14

.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Treking