Evidence prošlých tras

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » úte bře 14, 2023 8:15

Už je to smazaný :D
Mimo cesty, bylo to často úplně jinak, než jsem šel. Já si tohle pamatuju, můžu porovnat.
A už jen to prostě kontrolovat, upravovat, nahrávat, myslet na nabití další baterie... To je moc starostí navíc.... A za to všechno dostaneš hrubej roční odhad. To si spočítám z paměti, možná s trochu větším sekancem, ale zas nebudu muset vykonávat všechny ty povinnosti s evidencí trasy spojený..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2023 16:04

Jak moc jinak? Ptam se, protoze u mne je to docela verne. Coz bude samozrejme zalezet na konkretnim mobilu.

Jinak nevim, tohle delam po kazde celodenni trase a zatezujici mi to nijak neprijde. Zabere to asi tak cas napsani jednoho prumerneho prispevku sem a tech taky nemas uplne malo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » úte bře 14, 2023 16:32

Miku, Ty si to "stahnes" do Excelu, kontrolujes a upravujes tam. Ty k tomu mas jakz-takz "technicky" vztah - ale Etheric (podle jeho davnejsich vyjadreni) se technickymi vecma nechce zatezovat, pro neho je to zbytecne slozite, takze to pochopitelne vidi jinak.

Navic, jak jsem psal, hodne zavisi od prostredi ve kterem se pohybuje. Neni to jenom o mobilu, resp. cipu. Pokud mu uchazi trasa "o dost", tak nejspise by to potrebovalo uprav vice, nez je pro nej unosne. Vzdyt taky vis, ze napr. v Alpach taky si lehce nektery bod "odskoci z hrebene do udoli" a potom zpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte bře 14, 2023 16:38

Nestahuju si to do Excelu, tam jen pisu vysledky. Jak bys to progrca chtel upravovat v Excelu? Upravuju v softwaru na to urcenem, zvladne to i male dite, o Etherica bych se nebal. Jen je na to proste moc pohodlny. Uz jsem to psal, prijde mi prastene jit nejakych 8 - 16 hodin a pak si stezovat, ze mi zpracovani trasy zabere 3 minuty :D

Ano, je mozne, ze ma mobil s mizernym GPS chipem, kde je uprav potreba moc. Neprijde mi to pravdepodobne, protoze tvrdi, ze ma nejaky super, ale proto jsem to chtel videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod Etheric » úte bře 14, 2023 17:16

Po trasách to sedí, ale mimo trasy, kde často není ani signál, to ukazuje nesmysly.
A ano, po 16h chůze jsou pro mě 3 minuty práce na PC nepřijatelný.
Edit: bude to dýl, než tři minuty. Já si s těmito věcmi moc nerozumím, kdejaký 12 letý dítě je v tom lepší...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8081
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod slash1111 » pon úno 5, 2024 19:45

mike píše:OK, az budu v Praze, vyzkousim oval se svym loggerem i mobilem. Mam v blizkosti 250 m.

Tak mike uz v Praze asi nebyva :)

Ale zaujalo ma toto: 24hod skimo rekord: oficialny udaj 24.242m stupania, podla Suunto Race 25.394m.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod mike » úte úno 6, 2024 1:21

No, ja jsem to tenkrat vyzkousel. Akorat jsem to sem asi zapomnel napsat... :sorac:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Evidence prošlých tras

Příspěvekod apuka » úte úno 6, 2024 11:17

slash1111 píše:Ale zaujalo ma toto: 24hod skimo rekord: oficialny udaj 24.242m stupania, podla Suunto Race 25.394m.
Aby to bylo primo k teme vlakna, je zajimava tato detailnejsi informace o tech hodinkach:
I had the Suunto Race – and it worked perfectly. The battery lasted unbelievably well; I had more than 40% of the battery left in the end even though I had the GPS on the best settings, the light was always on and I used the SuuntoPlus Loop sport app.

Takze Suunto asi na Racech opravdu zapracoval na vydrzi. 24 hodin trasovani pri najlepsim nastaveni (to bude asi co vterina) a jeste zbylych 40% baterie... To by mohlo par lidi tady zajimat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Treking