České středohoří

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » čtv bře 24, 2022 10:16

Bohuzel si uz nevzpominam, kde byly k nalezeni mnou spomenute podrobne rozbory. Tady muzes alespon najit, co si testovala ostravska krajska hygiena, ale uz pred hodne lety. Testovali se ale i jine prameny v Beskydech, urcite i v Zlinskem kraji (pamatuji si minimalne Sachovu studanku na Pavprochovsku). Obcas muzes najit i nejake clanky v novinach, ale to jsou vsechno jen prehled.

Jeste i na estudankach najdes alespon prehled studanek s rozborem vody. Bohuzel, rozbory jsou hodne ruznorode, podle spolecnosti, ktera to delala.
Ale i tady plati, co presne uvadi KHS OVA u vsech prehledech,cca - to, ze dnesni rozbor ukazuje skvelou vodu, nic neznamena o tom, jaka ta voda bude zitra. Staci nejaky dest, ktery dostane do spodnich vod neco a je po ptakach. V mnohem omezenejsi mire toto plati i obracene, pro dnes nevyhovujici vodu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv bře 24, 2022 21:03

Njn, to je ono. Kdyby to byly opravdu spodni vody, tak se to nestane, ale u nas jsou prameny napul povrchova voda a pak nejaky agrobaron postrika repku nejakym svinstvem, zaprsi a je tam sajrajt. Proto se jim radej vyhybam a kdyz uz, tak cim vys, tim lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Vexo » čtv bře 24, 2022 21:43

udelejte si nekdy rozbor neperlivy vody, kterou celej den nosite v batohu nejlip v teple a pijete z ni kontaktnim zpusobem :twisted:

myslim si, ze pokud to clovek nepije kazdy den, tak se s tim organismus nejak vyrovna. a kdo ma strach, panak slivovice to jisti :lol:
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » čtv bře 24, 2022 22:10

a) nosim (jemne) perlivou b) jsou tam bakterie, co mam normalne v ustech, takze by mi nemely uskodit. Teoreticky by se mozna mohly premnozit, ale prakticky se to za poslednich 30 let jeste nestalo ;-) Ony se taky potrebuji necim zivit a tady neni cim. Ve vode ze studanky byt muze.

BTW, kdybych se tohodle opravdu bal, tak si koupim Colu. V te neprezije vubec nic ;-)

Pripomnel jsi mi davny zazitek z Alp. Byli jsme na bivaku, vic lidi, co se navzajem neznali. Zasel jsem o kus dal pro vodu a nalil ji do hrnce, jelikoz jsme chteli udelat caj pro vsechny. Manik do ni hned zacal cosi a kapat a kdyz jsem se ho ptal, co blbne, tak pry desinfekce. Pak z nej vylezlo, ze se pred casem tusim v Otztalu tak strasne posral, ze je paranoidni a bez desinfekce ani ranu. Pricemz jde o Alpy ke 3000 m nebo vys, kde je riziko minimalni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod apuka » pát bře 25, 2022 9:03

mike píše:se pred casem tusim v Otztalu tak strasne posral, ze je paranoidni a bez desinfekce ani ranu. Pricemz jde o Alpy ke 3000 m nebo vys, kde je riziko minimalni.
Hm, to si nemyslim, ze by riziko melo byt minimalni. Podle mne ani nahodou. Ovce se na mnoha mistech i do tech 3000 dostanou, kdyz uz ne, jsou tam kamzici a kozorohy i jina zvirata. Zdechlych ovci jsem po udolich i svazich zrovna v Otztalu par videl. Jo, nebyla ani jedna v 3000, pouze 2500-2700. Pokud neco, tak je pastevci (pokud ji nahodou objevi), trochu zakryji kamenim - ale po par dnech dokazou smrdet hodne. No a staci trochu poprset... Kosterni zbytky horokoz najdes i hodne nad 3000, i na ledovcich. Taky tam neni moc studanek, spise se nabira primo z potoka nebo jezera - a tam se toto vsechno dostat muze.

Na ledovcich (a na firnu stejne tak) samotnych byva na povrchu teda taky pekny sajrajt, v nemz muze byt cokoliv. Staci se kouknout trochu bliz k noham :wink:. Pri tani vrchni vrstvy se to dostane do ledovcovych jezirek, potucku a dal do doliny. Jo, taky reci typu, ze ledovcovy led je vlastne sterilovana voda jsou pekne mimo :-). Tak jeste led vznikly nekdy pred 200-300 lety je "skoro sterilni" na bakterie, bo tam nikdo (vetsinou ani zvirata, bo zaledneni bylo mnohem vetsi) nechodil, ten, ke kteremu se bezny turista dostane vysekanim rozhodne takovy neni. Navic co se tyce mineralu a "mechanickeho" znecisteni, tak to je ve vsech vrstvach - i takove, co bezna predfiltrace napr. kavovym filtrem neodfiltruje. Tomu ale nepomuze ani prevareni, dokonbce ani slivovice :-). Nastesti je to to same, jak Vexo psal: napit se z toho jednou za cas vetsine lidi nijak neuskodi.

Takze se posrat z vody v 3000+ metrech neni nic vyjimecneho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 16:51

apuka píše:Takze se posrat z vody v 3000+ metrech neni nic vyjimecneho.

Kolikrat se ti to stalo? Mne za 25+ let ani jednou a vody v horach uz jsem musel vypit hektolitry. Samozrejme si davam pozor, co beru, ale ne vzdy je na vyber.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod sobb » pát bře 25, 2022 18:34

Vezmeš-li v úvahu apukovu tendenci přehánět tak si to přeložíš jako "Takze se posrat z vody v 3000+ metrech je něco výjimečného, ale přihodit se to může" :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 18:38

To tak nejak odpovida tomu, co jsem psal puvodne a cemu oponoval ;-) Proto je Smecta standardni soucasti me lekarnicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod sobb » pát bře 25, 2022 18:53

Že Tě to překvapuje :wink:

Jo, jak jsi se ptal na ty rozbory. Nevím, co měl na mysli apuka, ale tohle si občas nechávají dělat obce. Koukám, že třeba Rožnov si je u několika studánek nechává dělat několikrát ročně. Čistě mikru - Escherichiu, koliformní bakterie a kultivaci.
Zveřejněný je to na stránkách města, poslední ze září je tady

Nemáme tu nějaké vhodné vodní vlákno k přesunu?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 18:58

Ani trochu :twisted:

Diky, to bohuzel potvrzuje me obavy. Pobavila Studánka Stračka, hadej, co jsem cetl :D

Mel jsem za to, ze mame, ale nasel jsem ted akorat tohle: viewtopic.php?f=58&t=13142. Treba budes uspesnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod sobb » pát bře 25, 2022 19:35

A co myslíš, že jsem četla já? :mrgreen: :oops:
Občas u studánek bývá pověšen i papír s rozborem (a datem odběru).

Voda se asi nejvíc diskutovala ve vodních filtrech, ale tam se to sloučit moc nehodí. Pokud bude diskuze na toto téma pokračovat, tak můžem vytvořit nové vlákno, jinak bych těch pár příspěvků teda asi nechala tady.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pát bře 25, 2022 19:45

:mrgreen:

Jsem pro, akorat mam porad pocit, ze tu vhodne vlakno bylo, ale mohly to byt ty filtry. Jestli nekdo vite o lepsim, sem s nim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 18, 2022 18:56

tak nakonec sme sli takhle
https://mapy.cz/s/nacovodume

zjistila sem prave, ze sme vynechali pp kuzov, ze sem to nejak v mape rano prehlidla, ze si to musim hlidat :( tak to me ted mrzi, no sance na priste

pocasi vyslo super, prvni 3 denni vandrik letos, i doprava byla vcelku slusna. V nedeli sme meli sanci stihnout autobus do lovosic, misto abysme slapali uz jen asfalt, takze sme toho vyuzili a v lovosicich si aspon dali poradny jidlo (kusanec masa) v restauraci kousek od nadrazi, at ta 6 hodinova cesta domu se da prezit :D

pocasi pres den patek kolem 5-8, sobota maximum 12 a v nedeli ukazoval teplomer nejvyssi teplotu 18. v noci v tarpu +2 v patek, v sobotu na milesovce v nouzovne (ta me prekvapila) + 1,5. fucelo celej vikend.

lidi ani moc nebylo, nejvic asi na obliku, Srdove a Oltariku. Na Milesovce jen par lidi, dorazili jsme po 18h, ani sme nikoho moc nepotkavali cestou dolu. na zapad slunce tam prislo asi 6 lidi a rano na vychod 4. spal tam s nama jeden dalsi kluk, takze sme nemuseli nikde dolu pod hrad do tarpu. Nouzovna je hezky udelana, ani jsem o ni nevedela (mela sem v planu tam spat u tech stolu, ale to venkovni bistro asi uz zrusili, je tam jen ta "restaurace". vejde se tam v pohode 8 lidi na postele a dalsich 5 by se asi veslo na zem, kdyby bylo nejhur.
Přílohy
P4171760_stitch.jpg
a trochu kyce pri vychodu slunce z milesovky
P4151323.jpg
vyhled z tarpu na hazmburk, bohuzel zadnej epesni vychod slunce se nekonal protoze dest :D
P4150977_stitch.jpg
vyhled z obliku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon dub 18, 2022 21:26

No vidis, to je docela slusna celodenni trasa ;-) Dobry, jedinou chybu vidim, ze jste to na zacatku nevzali pres Ranou. Ale tam je pak narocnejsi stoupani na Oblik, primo proti spadnici. Pripadne jestli jste nevylezli na Brnik, ale to jen nemusi byt na naklikane mape videt.

Kde jste spali prvni den? Podle fotky to nedokazu urcit, tenhle pohled na Hazmburk je z cele jizni casti.

O nouzovne jsem taky nevedel, se tam priste budu muset kouknout. Kdyz jsem sel jednou neco podobneho pres noc, tak jsem se na Milesovce natahnul tak na hodinu na stole v te polokryte hospode, jestli tam jeste je :)

Jinak v nedeli nijak zvlast nefoukalo a to jsem sel pres Decinsky Sneznik, kde obvykle fouka nejvic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 19, 2022 5:24

mike
a brnik sme nesli, protoze sme nahore dosli asi 15 nemcu a oni tam sli a ja tam nemela chut jit s nima

spali sme na louce nad obci leska

v nedeli je pravda, ze fucelo nejmin, byli dokonce mista, kde sem si vetrovku sundavala a i svacinu sme vyhmatli ze nas to neodfouklo.

nj, ty ses terminator, ja bych dala na pohodu tak tech 35, mozna 40 ale vic urcite ne.

udelali to z te polokryte hospody - cast je jako nouzovna a zbytek zavrenej. okynko bylo zavreny a vypada zrusene.

zase pro nas nebyla priorita vylezt na kazdej kopec ale podivat se na mista, ktery neznam, podivat se znova kde se mi libilo...

jeste musim nekdy zmaknout ten hazmburk.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2022 21:55

Jo, to chapu. Potkal jsem v nedeli Nemcu aspon stovku, jelikoz jsem sel skoro po hranici, a uz jsem jich mel dost. Jinak skoda, je z nej pekny vyhled, takove prijemne misto na pauzu.

Do terminatora mam daleko, pres 60 km za den jsem sel tusim jen trikat a nevim, jestli to jeste zopakuju ;-) Pravda, jednou tady a ta trasa byla celkem podobna te vasi. Louny - Lovosice pres Ranou, Oblik, Lipskou horu, Milesovku a Lovos.

Aha, tak to jsem byl v nouzovne jeste kdyz nebyla nouzovnou :D Kazdopadne dobry napad, jen doufam, ze se o nem nedozvi moc lidi ;-)

Hazmburk nestoji za to. Jak jezdim do Lovosic kazdou chvili, tak na nem jsem byl jednou pred mnoha lety a nelaka mne to zopakovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » ned dub 24, 2022 2:41

Videl jsem nouzovnu :) Je to opravdu tam, kde jsem se kdysi valel na stole. Fajn napad, vypada pouzitelne, akorat bych se tomu vyhnul v patek a v sobotu, budou tam lidi.

Dneska bylo krasne a lidi hodne, byli dokonce i na Kletecne, kde byva normalne liduprazdno. Na Lovosi Vaclavak, na Milesovce tak nejak normalne, tam jsou davy vzdycky. Na Lipske hore k veceru uz nastesti nikdo. Slo se mi fajn, tak nejak furt v pohode, necelych 42 km a 1700 m prevyseni za 10 hodin i s pauzama.

No a jelikoz to bylo v pohode, aplikoval jsem slovenske prislovi: Bolo koze dobre, išla sa na ľad šmýkať. Mel jsem do Lovosic asi 8 km po ceste, ctvrt hodiny rezervu, a tak jsem si rekl, ze prece nebudu na nadrazi ctvrt hodiny cekat a vezmu to trochu oklikou pres les. Vsak uz jsem tam sel a trasu mam na mape v mobilu. Jo, sel, ale opacnym smerem, za svetla a netlacil mne cas. Cestu do lesa jsem na druhy pokus nasel, ale prece nebudu furt cumet do mobilu. Kdyz jsem se podival, tak uz jsem byl par set metru za odbockou a smeroval uplne jinam. Prece se nebudu vracet, vezmu to primo pres les. Les se za chvili zahustil, mlade huste stromky, krovi... pak mi jako na potvoru chcipla baterka v celovce, nevyhoda konstantni regulace, je mirne poblikavala. Nahradni jsem hledal v batohu, jelikoz jsem je nemel nachystane jako jindy. Proste jsem si to uzil :) Z lesa jsem nakonec vypadnul prave vcas, na nadrazi dosel dve minuty pred odjezdem, ale pokazily mi to CD, vlak mel 5 minut zpozdeni. Akorat na to, abych z automatu dostal nejake piti a jidlo, takze vlasne vsechno v poradku, domu jsem dorazil doslova uderem pulnoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 24, 2022 6:10

mike
to mi pripomina kdyz sme sli na ten Ovcin, taky sme to tam smikli ze zlute lesem, z asfaltky jeste krasne uhla cesta dle mapy tak po ni dem dem den a najednou sme o 300 metru vedle, tak ze to tim krasnym lesem projdem a za chvili z lesa hustej podrost s ostruzinim :D tak sme se tam nejak prodrali ale taky uz to bylo natesno a obed v lovosicich v ohrozeni :D meli sme jeste rezervu na dalsi vlak, mam to nerada natesno (protoze kdybych zustala viset v brne, co v noci tam), prvni autobus mi jede az kolem 5 domu, ale i tak.

jinak v nouzovne sme byli my + 1 typek, 3 postele zabrany, 1 volna. za me ideal, pac typek byl podobnyho razeni jak my, po veceri spinkat, rano vyrazit brzo, takze to bylo i celkem v souzneni, ale byla sem pripravena proste jit dal, az za milesovku, kdyby spatny.

no dyt to rikam, ze ses terminator, ja su do tech kopcu hrozne pomala a mela bych to tak spis na 13h
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » ned dub 24, 2022 17:38

On to byl nejspis stejny les :D Chtel to vzit pres Borec primo do Radostic. Zaznam me trasy na obrazku, modra sipka puvodni plan, odbocku jsem minul, ona je to jen takova cesticka, co si vzpominam, zatimco ja jsem sel po docela siroke lesni ceste. Dal to mozna vypada trochu prastene, ale mapa v Locusu je jina, podstatne lepsi, a je tam vic mensich cest a cesticek, po nekterych jsem sel, obcas ale vedly do ztracena a dal jsem musel lesem :) No a navic byla tma a ten les misty docela nepruchodny.
borec.jpg

Nouzovna zatim neni moc znama, ale az se to rozkrikne, tak tipuju, ze tam bude pres vikendy plno.

Terminator je oodoow, ten by si to za 13 hodin obehnul dvakrat ;-) Je tady ale pekne videt zrychleni, o kterem byla rec v jinem vlakne. Nasel jsem totiz ve svych zaznamech, ze jsem tuhle trasu sel pred 10 lety. Tehdy jsem pridal jeste Oltarik a Kostalov, coz dalo 3 km a 300 vyskovych metru navic. Vcera bych to udelal taky, ale chybela mi pulhodina, to by bylo natesno, ale mit hodinu, tak vubec nevaham. No a tenkrat jsem na to potreboval 12 hodin, vcera by stacilo 11 i s rezevou. Pricemz pred 10 lety jsem na tom byl rozhodne fyzicky i zdravotne lip, vousy mi rostly dvakrat rychleji a nebyly sedive ;-) Presto chodim rychleji, coz je jednoznacne tim kazdodennim chozenim nalehko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » ned dub 24, 2022 18:53

to bude stejnej les :) akorat sme byli jiznejc u te carkovane na spodnim vyrezu, v terenu to vubec neslo jak na mape :D

ja su sice celkove nejaka chcipla a neschopna poradne chodit, na druhou stranu od toho vyhozenyho obratle je to uz 5 mesicu a pozoruju dost vyraznou zmenu k lepsimu, jakoze dokazu byt venku 3 dny natezko s plnou zatezi, a co me tesi jeste o fous vic, cviceni co sem dostala z fyzio i trosku pomaha na to koleno, samozrejme mechanicky poskozeni to nespravi ale prej mam jeden sval pretizenej a druhej oslabenej, tak se "tahaj o nadvladu" a letos to byl prvni vandr, kdy me celou noc nebudila silena bodava bolest v kolenu. asi to cviceni pomaha a to vlastne nedelam skoro nic novyho navic, jen si trochu vic hlidam kam mi jde koleno pri standartnim cviceni, ke kterymu se obcas vyhecuju...

takze ja asi budu rada, kdyz letosni sezona bude bez vyhrezlych plotynek, natazenych vazu a vyhozenyho obratle :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2022 1:39

Rekl jsem si, ze ac jsem v Ceskem Stredohori kazdou chvili, tak jsem jeste na par kopcich nebyl a je cas napravit resty. Dojel jsem tedy busem do Dremcic, abych to stihnul. Tahlina neni extra zajimava, ale opet jsem tam potkal bilou lan, stado tam ma nekde zakladnu. Peknejsi mi prislo projit pod ni po loukach na zapadni strane, tam jsem byl nekdy na podzim. Pak jsem vylezl na Milesovsky Kloc a ten prijemne prekvapil. Vzal jsem to primo nahoru pres kotu 631, coz je takovy zajimavy hrebinek, pak do sedla a nahoru. Pod vrcholem jsou mohutne buky, aspon 3 m na obvodu. Na vrcholu je (pro mne) prekvapive brezovy haj. Porost neni moc husty, takze je neco i videt, aspon teda nez obrostou listim. Dolu jsem to vzal vychodnim svahem, je tam dokonce i skalka. Pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 2, 2022 4:39

my tu bilou lan videli pod oltarikem. kdysi pry meli kolem velemina v lesich i bilyho srnce nez jim ho na trofeje odstrelil nejakej asi pytlak a prej ho pak nasli lezet na silnici s uriznutym parozim:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2022 15:07

Jo, stado se pohybuje v lesich zacinajicich pod Oltarikem. Nejspis jsou tam aspon dve, jednou jsem je videl spolu, ale od te doby po jedne. Vcera jsem ji teda videl dvakrat, ale mohlo to byt stejne stado.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » pon lis 28, 2022 23:52

Vcera se zase jednou netrefili rosnickari, tentokrat ovsem v nas prospech. Mlha mela byt i na Milesovce, ale realne byla krasna inverze, tak moc jsem to v Ceske stredohori jeste nezazil. Par fotek z mobilu (sorry) abyste mohli zavidet ;-)

cs1.jpg

cs2.jpg

cs3.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: České středohoří

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2022 0:26

Kdyz jsme vcera slapali na Milesovku, tak jsme si rikali, ze si nahore sednem do utulny/nouzovny a najime se. Vevnitr by nemusela byt takova kosa a hlavne tam nefouka. Meli jsme smulu, nouzovna je zavrena. Pres dvere je prisroubovana silna lat, takze nejdou otevrit. Pripada mi to jako dost blby napad, zrovna v zime by se mohla hodit nejvic a mozna nekoho i zachranit.

Berte to jako varovani, Google najde jen oslavne zpravy o otevreni nouzovny, ale tohle ne. Ani rocni doby, kdy funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » sob lis 11, 2023 19:23

Odtrzeno odtud. mike

Tady https://mapy.cz/s/lesabuvoje
Určitě je tam nějaká, kde jsi ještě nešel ale vlastně ani jít nechceš :twisted:
Jo v pohorkách v pohodě, akorát bys to pak šel tak 50 hodin :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2023 16:50

oodoow píše:Určitě je tam nějaká, kde jsi ještě nešel ale vlastně ani jít nechceš

To jo, myslel jsem, ze jste byli na zapadni strane Labe, vychodni uplne prochozenou nemam, ta se mi zdaleka tak nelibi. Tady vubec neznam prvnich 35 km tj. usek od Benesova po rozcesti pod Sedlem (typicky zacinam nebo koncim v Libesicich). Je tam neco, co by stalo za projiti?

oodoow píše:Jo v pohorkách v pohodě, akorát bys to pak šel tak 50 hodin :D

Vcera jsme sli na zapadni strane 38 km 8.5 hodiny a myslim, ze aspon zcasti narocnejsim terenem, kde bys fakt bez pohorek jit nechtel ;-) Takze tohle by dalo tak 25 - 30 hodin. Za kolik jsi to mel ty?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » pon lis 13, 2023 17:40

mike píše:Je tam neco, co by stalo za projiti?

Bobří soutěska je asi nejzajímavější

mike píše:Vcera jsme sli na zapadni strane 38 km 8.5 hodiny a myslim, ze aspon zcasti narocnejsim terenem, kde bys fakt bez pohorek jit nechtel

Kudy? Pošli trasu, někdy si to proběhnu. :wink: Jsem zjistil, že je tam docela dobrý vlakový spojení.

mike píše:Takze tohle by dalo tak 25 - 30 hodin.

No nevím, to nejde jenom tak vynásobit. Tohle mělo 112 a 5000m+ podle většiny naměřených záznamů. Taky musíš dát někde pauzu, najíst se a tak. Ale zkus to někdy v pohorkách. Myslím, že bude úspěch, když to vůbec dojdeš :wink: .

mike píše:Za kolik jsi to mel ty?

Za 16 a půl. Jsem se tak tak vlezl do první desítky. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2023 21:56

Presunul jsem to sem.

oodoow píše:Bobří soutěska je asi nejzajímavější

Fajn, mozna to nekdy projdeme. Trasa Libesice - Benesov nebo naopak by byla akorat na den.

oodoow píše:Kudy? Pošli trasu, někdy si to proběhnu. :wink: Jsem zjistil, že je tam docela dobrý vlakový spojení.

Tos zjistil az ted? Ja uz tam jezdim pres 15 let a tohle je jeden z duvodu ;-)

Trasa je tady: https://mapy.cz/s/rececanuba, pohorkovy usek je vystup na Milesovsky Kloc (a jeste z JV na Kletecnou) a hlavne sestup. Nahoru se da v zasade libovolne, kudy to pujde, sestup je dobre takhle, jelikoz obejde skaly a dole se trefi mezi ploty. Z Kloce je dobre popojit jeste kousek po silnici do sedla a k Ostremu to vzit pres Lhotu, to je takovy pekny hrebinek. Vzali jsme to pod ni, jelikoz bychom jinak nestihli vlak. Tady je ten usek videt: https://mapy.cz/s/resezacomo, zacina 18.5 km od startu. Ty trasy se daji spojit do jedne, jestli chces neco delsiho.

oodoow píše:No nevím, to nejde jenom tak vynásobit. Tohle mělo 112 a 5000m+ podle většiny naměřených záznamů. Taky musíš dát někde pauzu, najíst se a tak. Ale zkus to někdy v pohorkách. Myslím, že bude úspěch, když to vůbec dojdeš

Pro mne jo, mozna bych to dal, ale odvaril bych si nohy. Ptal jsem se sve terminatorky a pry by to do 24 hodin asi dala (ja ne). Na jare jsme sli v pohorkach pres Luzicke hory, coz je podobny teren. 76 km s 3 km prevysenim za 23 hodin, ale to jsme delali dlouhe pauzy, jelikoz jsme meli dost casu, dokonce jsme si i trochu pospali. Jinak to bylo asi 16.5 ciste chuze, takze v zasade to dvojnasobku vcerejsi trasy odpovida.

oodoow píše:Za 16 a půl. Jsem se tak tak vlezl do první desítky. :-)

Pekny :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod milarepa » úte lis 14, 2023 8:27

oodoow píše:Za 16 a půl. Jsem se tak tak vlezl do první desítky. :-)


paráda, gratuluju :prayer:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Treking