Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » ned bře 6, 2022 21:09

Ja jsem dnes slapal z Ostravice pres vesnici ke Zbujovi, Medvedi skalu a nahoru na Lysou, dole zase primo na Replconku. Na nekterych mistech mohu potvrdit "pocasi" jak jsi psal vcera. "Stupnove" teplota vyrazne mensi nez na Lyse (tam -8,9), ale pocitove o hodne chladneji, i kdyz jsem slapal do kopce. To same bylo vcera doma, kdyz jsem sel jen do obchodu a zpet.
Takze nevim, co to je za pocasi, ale pocitova teplota nekdy je ted vyrazne nizsi, nez co ukazuje teplomer. Pricemz je prakticky bezvetri - na Lyse byl vitr 1,2 m/s, v narazech nejakych 2,5 m/s, v lese, jak jsem slapal se ani steblo nehybalo. Ani na vlhkost vzduchu (alespon u Lyse) se to neda hodit - tam je ted casto tesne nebo uplne 100%. Mozna podklad (zeme) je prochlazeny o hodne vic - to byl pripad pod Velkym Chocem, kde byly cca -3 stupne, ale teplota snehove pokryvky byla nejakych -12,5. Jenze tam taky ficelo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned bře 6, 2022 21:37

včera jsem závodil, tak jsem dneska šel na regenerační odpolední vycházku z Ostravice na Smrk, z něj dolů do Šancí, pak nahoru na Lysou a zase dolů do Ostravice, fajně bylo, nový sníh byl už příjemně ušlapaný, takže se pěkně šlo....lidí bylo poměrně málo, na celém Smrku jsem potkal tak 20 lidí, ze Šancí na Lysou ani tolik ne, pak dolů po červené se nějací nahromadili, ale dalo se.....počasí bylo fajn, mrazivo a pocitově dost vlhko, na Lysé svítilo na displeji 100% vlhkost a -9,8 Celsia, užil jsem si vrstvení, Sensor DF a zateplený softshell, z Lysé jsem přidal flísku od Rabu, abych šel v tepelném komfortu, chladno mi bylo na hlavu, funkční běžecká čepice byla evidentně málo, takže to pořešila kapuca.......42 000 kroků a 608 nastoupaných pater, bylo to pohodových 6 hodin :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob bře 12, 2022 12:44

Jak píšu v kyklovlkně, neska sem se ešče procházel - opět za humny (bo Pindica je off), fajne. Dyž sem vycházel tak bylo -5, jasno a na otevřeném lehce pofukovalo = byla kosa fest, paxe mírně otěplilo (řekla bych, že tam fčíl pofukuje míň). Parádní vycházka za ideálních podmínek (hlavně bylo zmrzlo = bez baga), z toho dobrá půlka (S expozice) po sněhu/ledu, ale neklouzalo to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob dub 2, 2022 11:52

Jak píšu vedle, neska ráno to na bajka nešlo (bílo, mokro), takže byla zase vycházka za humny - fajně sem se prošel, těploměr sice ukazoval jen pár desetin pod nulou, ale pocitově byla kosa - vlhký vzduch, pofukovalo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned dub 3, 2022 11:37

Nasypalo, čuli neska byla zase vycházka - naprosto ve všem (krom kalendáře) lednová: mrzlo, fučelo, tuhla huba, sněžilo, všude bílo. Fajne, i dyž mi (zase) zmrzla "ta" ruka, ale co už, ve sprše sem to rozmrazil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » sob dub 9, 2022 11:58

Beskydská vycházka za humna byla neska pičasím teda výživná, bylo mi i mokro od nohou, ale přesto se líbila - u nás scalo, výš pršosněžilo, nahoře na hřebenu 1-2cm bílého, mokrého. Fšude samozřejmě úplně sám, samotinký. Fajne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon kvě 9, 2022 8:00

Je to fajn, polemlesemloukou4 do prce: Neska sem běhe výšlapu zmerčil 1+3 zajíce a 1 lyšku - křasa
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » úte kvě 10, 2022 13:39

V sobotu na Trávnem a na Lysé jen chcalo, snehu už jen poslední zbytky....


Vandal poškodil pamětní mohylu Jana Palacha na hoře Smrk v Beskydech

https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/jan ... zpravy_jst

Tohle je ale dobrý hnus, takhle tupí můžou být jen
ti zoufali cesti kolaboranti s Ruskem, dno naší spolecnosti.....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 18, 2022 11:46

Neska po asi půlroce (co ty hadry visely v garáži na ramínku) sem zase vyvětral vycházkový gorateks... celou noc pochcácalo, pochcávalo i ráno a sem tam pochcávalo dyž sem byl venku. I přesto sem ale (krom pár houbařů) potkal i dva taky na vycházce (v pláštěnkách).

Obvyklý hřebenový okruh tady za humny, byla teda "sprostá kosa" - ca 8 st a pofukovalo. Ale jo, líbilo se (i přes gorateks na sobě, což já nerath).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod Bruca » pon zář 19, 2022 11:17

Dotaz na zkušenější :-)
Rád bych zkusil z Ostravice Lysou i Smrk na jeden zátah. Kudy je to "nezlepší"? Nevadí mi jít do kopce, ale s koleny mívám problem směrem dolů - takže ta by mohla být snazší.

Vzít od od vlakáče po červené směrem na Lysou nebo si ještě kousek zajít a jít první po modré a pak po červené? Dolu předpokládám žlutá k přehradě a pres Malý smrk nahoru? A dolů zas červená?

Anebo to jít obráceně? Anebo ještě jinak?

Na Lysé jsem byl naposledy v zimě, a to jsme šli ze strany od Zlatniku/Papežova nebo jak se to jmenuje

Kudy je to nejhezčí? :)
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » pon zář 19, 2022 11:39

Z Ostravice na Lysou po červené = davy lidí. Žlutá od hráze přehrady je oproti tomu skoro bez lidí. Obdobně i Smrk (taky frekventovaná červená a pustá žlutá od Šanců).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pon zář 19, 2022 11:53

tohle je moje "domácí" kolečko......z ostravického vlakáče běž po červené na Smrk, jestli se cítíš, tak to za potokem vezmi hangem až nahoru, ale ta červená je v pohodě, z vrcholu běž po žluté do Šancí, za hrází pak po žluté na Lysou, je to fajn trasa, a zpátky, pokud chceš pěkný zážitek, tak běž po žluté na Malchor, a pak buď po modré přes Ivančenu dolů na vlak do Frýdlantu, nebo po žluté na bus do Krásné.....červená je vždy až ta poslední možnost
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 12:55

Nejhezci... Tezko rict, zavisi hodne od Tvych preferenci, co je pro Tebe hezke. Pro mne je nejhezci jit z Lyse po cervene dolu smerem na Visalaje, kdyz je dobra viditelnost a vetsinu casu pred sebou koukam na vyhled na Rozsutce a Fatru. Jen je to nebezpecne, protoze se clovek prestava koukat pod nohy a je tam dost pohyblivych vetsich kamenu :-).

Ja bych zustal u trasy z Ostravice po cervene na Lysou, dole po zlute na Sanci (to je taky pekna cesta s vyhledy na Sanci, jen nekdy trochu zdlouhava, prejit pres hraz a kousek po silnici a pote pokracovat po zlute na Smrk (na vrchol Maleho Smrku nedojdes, jen pod) a potom po cervene zpet do Ostravice. Koukam, ze preznacili cervenou od prvniho mostu po Sepetnou, ted to jde, jak predtim tam byla nejaka mistni modra acico. Tudyma pujde asi min lidi nez primo po "hlavni" asfaltce. No a u Sepetne, resp. jeste pred ni muzes prejit na modrou znacku na Albinovo namesti a dal po zelene/zlute/cervene - tam bude min lidi, ale kolem Ondrasovych der pujdes, jak jste sli od Zbuja. Nebo jit na Mazak na druhou modrou a po ni na Butoranku. Po teto modre skoro nikdo nebude, ale az na posledny usek to je slapani po asfaltce a jeste ne moc zazivne (ne ze by po cervene nebo tou mnou popsanou cestou po modre od Sepetne nebylo toho asfaltu cca stejne).

S kolenama je to trochu problem, protoze na te zlute mezi Lysou a Smrkem pres Sanci jsou na obou stranach trochu neprijemne klesani, ale podle mne je to pro "bolava kolena" lepsi popsanym smerem, jinak zpod Maleho Smrku je to dolu pekny sesup - jsem to sel naposledy v zime, to tam byl "mekky snihL, to se dalo, ale na kamenech...
Kazdopadne ze Smrku se nenech namluvit na zkratku cervene, tj. primo rovne dolu az na "Nad Holubcankou" (da se i dal), to budou kolena proklinat toho, kdo Ti to poradi. Ta normalni cervena je pomerne choditelna smerem dolu.

Ale je to 1700 vyskovych metru prakticky kazdou trasou, takze z kopce pujdes dost.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod dkay » pon zář 19, 2022 13:49

pavproch píše:Z Ostravice na Lysou po červené = davy lidí. Žlutá od hráze přehrady je oproti tomu skoro bez lidí. Obdobně i Smrk (taky frekventovaná červená a pustá žlutá od Šanců).


Modrá od Bezruče je ještě horší než ta červená, ale jo, i ta je na kebuli. Skoro bez lidí je i žlutá z Krásné, obzvlášť teď co tam ještě více omezili/zkomplikovali parkování (v podstatě už jsou tam jen ty cca 4 místa u popelnic, jinak různě jinde po obci nebo čau - za mostkem doleva už se nesmí, je tam nová značka). V zimě často když člověk vystartuje před 6, tak až na Malchor nepotká jedinou živou duši :supz:
Moje nejoblíbenější trasa nahoru (byť vzhledem k požadavkům tazatele offtopic).
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » pon zář 19, 2022 14:39

takže jako tajný tip ber trasu z Krásné, kam dojedeš busem na zastávku - Krásná, Nižní Mohelnice-lesní správa, po žluté nahoru na Lysou, z ní dolů po žluté do Šancí, za hrází kousek po cestě, pak po žluté na Smrk a z něj po červené na vlak do Ostravice, takhle to též rád chodím/běhám. Pokud máš rád dobré pivo, tak v Ostravici můžeš po treku posedět v místním pivovárku a nechat si ujet pár vlaků :-)

Osobně mám oblíbenou hraniční hřebenovku z Mostů u Jablunkova po červené na Bílý Kříž, z něj na Visaláje a po červené na Lysou a z ní sejít do Ostravice na vlak, tohle je pro mě asi top trasa v Beskydech, ale je třeba být v nějaké kondici.....

případně zajet busem do Morávky - střed, a podle gps v mobilu jít na Trávný, skoro nikoho nepotkáš, značka je kvůli ochranářům odstraněna, ale vstup je povolený, z Trávného sejdeš do Krásné a po žluté valíš na Lysou, z ní pak někam sejdeš, nebo to ještě vezmeš z mladické bujnosti přes Smrk do Ostravice, pravidelně to takhle pár krát v roce provozujeme, fajný trek přes 3 kopce
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 17:40

@dkay, milarepa: Nejak zapominate, ze dotaz byl na neco jineho...

Kdyby Bruca nejel autem, ale napr. vlakem (nebo busem), takze chce odnekud vyrazit, kam se taky vrati. Tj. v pripade Krasne je to Frydek Mistek. Jinak receno zaparkovat ve FM u aut. nadrazi, prejit k zeleznicni stanici, tam na 18-ku na Visalaje - to jest 45 minut od auta do Krasne, zpet z Ostravice vlakem do FM s prestupem ve Frydlantu (pri vetsim stesti narazi na primy bus), tj. dobra pulhodinka. S tim, ze mu jak bus, tak vlak jede jednou za hodinu, tj. ve skutecnosti jeste s cekani o dost vice.

No a nakonec pro cloveka s bolavym kolenem z kopce bude tech cca 26,5 km s prevysenim cca 1700 smerem dolu (o sto min nahoru) nejspise trvat s prestavkami cca 10 hodin (tj. cca co spocitaji mapy.cz). Coz s cestovanim mistni dopravou a cekanim da tech cca 12 hodin.

Za predpokladu, ze Bruca neni taky bezec (k cemuz se tady nikdy nepriznal) :wink:
dkay píše:Skoro bez lidí je i žlutá z Krásné
S tim bych teda nesouhlasil, hlavne pres vikendy... No a kdyz se mu povede natrefit na dva autobusy polskych turistu, tak ani zluta z Lyse na Sanci zrovna liduprazdna nebude :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod dkay » pon zář 19, 2022 20:12

apuka píše:S tim bych teda nesouhlasil, hlavne pres vikendy...


Tak soráč no, já chodím na Lysou hlavně v chladných měsících (v teplých kolo) a většinou startuju v 5:30. Teď v létě jsem šel tu žlutou jednou přes den a to mrholilo a bylo to snad ještě v týdnu nebo něco...
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Beskydy

Příspěvekod pavproch » ned zář 25, 2022 11:52

Jak píšu vedle, neska nebajkovatelno = byla zase vycházka za humna, 2,5 hodiny venku v goratekxu, celou dobu něco (málo) poletovalo i dyž občas i sfítilo, ale duha nebyla. Pěkná vycházka obvyklou záhumenní trasou, byl ale na neděli nezvyklý provoz - asi 4 auta (samozřejmě v zákazu), jedna pejskařka, pár houbařů v lese okolo a jeden bajker - prostě neska nebyl pocit "sem tam sám". Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28132
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Beskydy

Příspěvekod Zoidberg » pon zář 26, 2022 17:35

Inspirovali jste mě, v sobotu jsem šel z Podolánek na Smrk, pak k přehradě a od ni kus po asfaltce na Zimný, než jsem odbočil na žlutou rovnou na Lysou. Hezkých skoro 30 kilometrů, jen jsem všude zakopával o houbaře.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Beskydy - turisté nesmí na hraniční chodníky se Slovensk

Příspěvekod lojzmen » úte zář 27, 2022 20:26

Beskydy - turisté nesmí na hraniční chodníky se Slovenskem, zavřené hranice, opatření proti běžencům.
Ani houbaři.
Ze středy na čtvrtek na deset dní. Zatím.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » úte zář 27, 2022 20:36

Tak to bude sranda napr. na Bilem Krizi, resp. nad nim, mezi vrcholy Sulov a Súľov :-) i s houbarema.

Spise bych upozornil na to, ze pokud tam nekdo pujde po hranicich, bude rozumne si vzit sebou obcanku (nebo pas) - coz by pro prekroceni, i kdyby o par metru stejne mel mit. Muze si usetrit nejake problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 22:52

tady je to komplet přesně:

OMEZENÍ POHYBU TURISTŮ NA ČESKO-SLOVENSKÉ HRANICI

Policisté upozorňují, že po zavedení ochrany česko-slovenských hranic se turisté nemohou volně pohybovat po stezkách a cestách, které vedou po státní hranici nebo střídavě na území obou sousedních zemí. Překročení státní hranice mimo určená místa je po dobu znovuzavedení ochrany hranic přestupkem, za který lze na místě uložit pokutu do výše 5000 korun, po jeho projednání až 50.000 Kč.
Policejní kontroly na hranici se Slovenskem zavede Česko ve čtvrtek kvůli zvýšené migraci hlavně Syřanů na 27 bývalých hraničních přechodech. Konkrétně se to týká 17 silničních, sedmi železničních a tří říčních přechodů. Na jiných místech nebude možné od půlnoci ze středy na čtvrtek minimálně dalších deset dnů státní hranice překračovat, policisté budou hlídat i takzvanou zelenou hranici. Výjimku budou mít zemědělci, lesníci, myslivci či rybáři při výkonu své práce v "bezprostředním příhraničí". V tiskové zprávě o tom informovala policie.
Policisté budou hlídat i takzvanou zelenou hranici, policisté čekají, že skupiny převaděčů se budou snažit obejít přijatá opatření. "Je pochopitelné, že není v lidských silách hermeticky uzavřít celý úsek 251 km dlouhé státní hranice, ale uděláme všechno pro to, abychom nelegálnímu překračování státní hranice v místech, která k tomu nejsou určená, zamezili," uvedl ve zprávě policejní prezident Martin Vondrášek. Věří, že veřejnost tato opatření přijme se shovívavostí. "Není naším cílem jakkoliv znepříjemňovat běžný život občanům," dodal.
Do kontrol se ve 12hodinových směnách může zapojit až 500 policistů a 60 celníků. Podle Vondráška to bude znamenat, že se denně sníží počet policistů působících ve všech krajích o tisíc, může proto být omezena jejich preventivní činnost. Náklady, které si ochrana hranic na dobu deseti dnů vyžádá, policie vyčíslila na víc než 20 milionů korun.
Kontroly se budou podle policie provádět "flexibilním způsobem přiměřeným aktuální hrozbě a v závislosti na vývoji situace se zaměřením na kontrolu dopravních prostředků, zejména cizích registračních značek". Policisté mohou podle zákona zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku včetně prohlídky zavazadel.
Vláda o dočasném zavedení kontrol rozhodla v pondělí večer. V první fázi podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) bude trvat deset dní, tedy do 8. října.

PČR MS
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Beskydy - turisté nesmí na hraniční chodníky se Slovensk

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 28, 2022 6:24

lojzmen píše:Ze středy na čtvrtek na deset dní. Zatím.

Jo, to má velkou logiku, že takhle dopředu dají vědět převaděčům a migrantům, jak dlouho ty kontroly budou...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Beskydy

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 29, 2022 5:18

apuka píše:Spise bych upozornil na to, ze pokud tam nekdo pujde po hranicich, bude rozumne si vzit sebou obcanku (nebo pas) - coz by pro prekroceni, i kdyby o par metru stejne mel mit. Muze si usetrit nejake problemy.

Já včera slyšel na rádiu ČR Plus, že překročit hranici bude možné pouze na oficiálních přechodech a její překročení kdekoliv jinde může být pokutováno (tuším, že zmiňovali až 50tisíc KČ).
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 9:56

Dromedaro píše:Já včera slyšel ..., že překročit hranici bude možné pouze na oficiálních přechodech
Vsadim se s Tebou, ze to "bude mozne" stale praktickykdekoliv - zadne stale neprekonatelne zatarasy tam nebudou, jen Ti hrozi pokuta, pokud Te u toho chytnou, protoze je to zakazane - ale ne nemozne :wink: .

Ale moje poznamka byla ne kvuli prekracovani, ale ze pokud budes chodit nekde metr od hranice na ceske strane a setkas se s hlidkou, tak s velkou pravdepodobnosti Te budou konktrolovat, kdo jsi. Potom se s nima muzes hadat, jestli musis nebo nemusis mit "na uzemi CR" obcanku/pas sebou (a pripadne se nechat nekam predvest kvuli ztotozneni) - nebo jim obcanku ukazat, pripadne jim jeste vysvetlit, ze nejdes na SK, ze stezka (nebo Tvoje cesta) vede vyhradne na uzemi CR a byt za chvili hotovy. (Ne ze bych netusil, ze i tak bys jim byl ponekud podezrely...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 29, 2022 12:42

apuka píše:Vsadim se s Tebou, ze to "bude mozne" stale praktickykdekoliv - zadne stale neprekonatelne zatarasy tam nebudou, jen Ti hrozi pokuta, pokud Te u toho chytnou, protoze je to zakazane - ale ne nemozne :wink: .

Tak nějak jsem předpokládal, že je toto samozřejmé a většina pochopí, jak je to myšleno...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 13:07

To s tim "mozne" je spise poznamka smerem k PCR, oni vydali takto sformulovane prohlaseni. Tys to jen napsal, zes to takto slysel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod apuka » čtv zář 29, 2022 14:40

Vcera jsem si vytvoril novy rekord v rychlosti vyslapu na Lysou z Repconky - skoro presne tri hodiny :-). Hrozne spatne se mi slo - neustale odbihani doleva, doprava, drep, ohybani se - a hlavne potom slapani s papirovou taskou vazici tak 3,5 az 4 kila v ruce...

Priste si vyslap nespojim se sbiranim hub...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Beskydy

Příspěvekod Bruca » sob říj 8, 2022 22:40

Tak Smrk i Lysá za jeden den padly :-)
Začali jsme ráno v Ostravici, po červené na Smrk, Nad Holubčankou jsme to vzali rovnou na Smrk, nebylo moc co řešit, nahoře prostě "pohoda". Tohle jsem dřív fakt neznal :)
Dolů k Šanci a po žluté nahoru na Lysou - to už bylo místy výživné.
Nahoře halušky, pivo a mohlo se jít po červené dolů.

Co se týká lidí, tak na Smrk pohoda, po žluté taky moc lidí nešlo. Na Lysé jsme byli až kolem pul páté, restaurace skoro plná, ale pořád se volné stoly našly.
Po červené dolů je to nuda, nevím, proč tama vůbec někdo chodí, když je to z půlky asfalt a druhá půlka šutrový chodník. To mě nebaví

Kolena v pohodě, trochu mě křečují stehna, ale snad se to teď po hořčíku trochu poddá.

27 km, 1747 m up/down, cas trasy 10:30, cas pohybu 7:59. Aspoň co tvrdí Locus.
Garmin tvrdí 26000 kroků, ale to je holt ta chůze s hulkama.

Hezké to bylo, hezké, ale že bych si to musel zítra zopakovat, to zas ne :-D
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Beskydy

Příspěvekod milarepa » ned říj 9, 2022 7:42

klasické kolečko, příště to můžeš začít z Trávného a dát "beskydsyký trojlístek" :lol:

možná jsme se včera i někde potkali, šel jsem tohleto
https://mapy.cz/s/ragalajuta

ať si tělo zvykne na batoh, tak jsem to šel natěžko, vzal jsem věci na spaní atd. a v pátek po šichtě zajel do Mostů u Jablunkova, z nich vylezl na Muřínkovský vrch, tam přespal, a celou sobotu si trochu potrekoval v klasickém módu :) , uvažoval jsem, že bych další noc přespal na Smrku, ale byl jsem tam brzo, a nechtělo se mi tam zevlovat, tak jsem sešel na vlak do Ostravice a jel dodom
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Treking