Beskydy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Beskydy

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 14:01

Ano, mame pravo urcovat, jak bude nase kulturni krajina vypadat. Pricemz kulturni krajina je skoro cela Evropa. A ano, jelikoz clovek vyhral, muze urcovat, kde bude divocina a kde civilizace. Nazory na to samozrejme muzou byt ruzne, muj je, ze velke selmy maji zustat v divocine a do nasi prirody nepatri.

Zeme je v lepsim stavu, nez byla v minulem stoleti. Nejvic je to videt v civilizovanych zemich a hlavne v nasem vychodnim bloku, viz treba Krusne hory, ktere pred 30 lety vypadaly uplne jinak. Nejvetsi znecistovatele jsou rozvojove zeme. V civilizaci delaji nejvetsi skody ekologisti, kteri vymysleji kontraproduktivni nesmysly, protoze premysleji prvoplanove a nedokazou dohlednout jejich dusledky. Treba biopaliva, ktere u nas vedou na zluty smradlavy hnus a ve svete na kaceni pralesu.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod vita2 » úte čer 9, 2020 14:28

Na konci čeladné u poslední autobusové zastávky (jak je ten mostek) dali teď cca měsíc zákaz vězdu všech motorový vozidel. Tzn. na kocianku ani k hotelu srdce beskyd se nyní nedostanete autem. Dneska jsem se bavil z revirnikem proč to tam dali a mám obavy o skutečném motivu kterým má být že auta parkovali na té nové asfaltce a špatně se tam o víkendu jezdilo lesní technikou. Příjde mi nesmylsně urputný (a to mě stejně jako některé tady může urvat v řiť když na treku někoho potkám) Teď bude problém s parkováním úplně. Jedině pod tou točnou cca půl kilometru. Tzn. ten smrk "zezadu", trojačka atd, vše se o dost oddálí a to ještě v tom jednom směru o debilní asfaltku. Diskutoval jsem to předběžně z advokátem a možná by mohla jít cesta "veřejným zájmem" (myšleno nadřazeno soukromému vlastnictví cesty biskupských lesů) aby tu značku odstranili. Co jsem volal do místních klubu českých turistů tak ti to měli uplně na salámu. Předpokládám že "vedení čeladné" to řešit nebude-mluvili jsem s člověkem s odboru dopravního značení. Je tu někdo kdo by se připojil alespoň za lobbing za odstranění té značky, popř. už jej začal. Sám to nedam.
vita2
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » úte čer 9, 2020 15:06

Nechci Ti moc brat iluze, ale netusim, jaky "verejny zajem" by tam mel byt? Jedine co se muze resit je, ze se neda dostat k Srdci Beskyd - ale to by meli resit majitele; teda nevim, jestli je tam parkoviste verejne nebo jen pro hosty.
Jinak si uvedom, ze podle vseho se tam nikde jinde oficialne parkovat nesmi. Alespon si nepamatuji, ze by na tom "parkovisku" pri odbocce byla znacka. Je to v CHKO, plati zakon o ochrane prirody, ktery zakazuje vjezd vozidel mimo silnice a mistni komunikace, coz tam to parkoviste, pokud vim uz neni.

A to pisu jako clovek, ktery taky tam parkoval, kdyz tam obcas zajel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 15:32

Já vo tom zákazu vjezdu už vím asi měsíc, sere mě tež, ale s byrokratem bojovat nebudu. Halt budu parkovat na tom "veřejném" parkovišti (je tam dokonce P značka) 500m z5 a ten kousek k srci beskyd dycky lesem dojdu. Btw, i dyž nebyl zákaz, taxem tam párkrat parkoval a neubylo mě.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod vita2 » pát črc 3, 2020 18:02

Dnes ráno, jsem se rozhodl že to mrdam až nahoru a odbočil jsem doleva k Partyzánce.
Káva se vařila, studánka crčela, nádherné ticho, přemítal jsem zdali touhle dobou
loni již byla vyschlá.....ty kopřivy tak krásně voní.... a najednou po chvilce jsem
slyšel hlasy, ve vteřině mi projelo hlavou teď? lidi?.....vlastně je červenec....
pustevny....havět.........................................nebuď arogantní, ta
Kněhyně přece není jen TVOJE.....no chuj s tym, lokneš kavu a vysmahneš.
Přišli, ahoj - ahoj, chvíli ticho cosi že se napijou a v tom do toho ticha ta žena
v REFLEXNÍ ORANŽOVÉ směrem ke mě hlasitým až mečavým tónem s nářečím daleko na západ
od severní moravy:
HELÉÉÉ, TO VONÍÍÍÍ, TO JE ÚPLNÝÝÝ LATÉÉÉ MACHIÁÁÁTO VÝÝÝÝĎ

Projelo to mnou jako pila, už tuším jak se cítil Jánošík když ho věšeli na hák.
Ani jsem se nehnul, mlčel jsem, strojeně se usmíval (jak kokot) a pomyslel si:

Radegaste odpusť ji, bo ta piča nevi co děla.

Po chvilce zahřmělo a začlo chcat jak cyp....... a oni odešli.
Postavil jsem se pod ten strom, čuměl do vznikajícího oparu, tupě se usmíval a
přemítal zdali nepřehodnotím svůj ateistický postoj.
vita2
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » sob črc 4, 2020 19:23

Dnes to byl prijemny vyslap na Lysou. Kdyz edectu par cyklistu pri krizeni cyklostezky a ty lidi od cca 20 vyskovych metru pod vrcholem, kdy jsem vysel na znacku, setkal jsem se s jednym chlapkem smerem nahoru a jednym smerem dolu. A s jednym moc peknym srncem, co sice na nekolikrat odbehl, ale cumel na mne jako tele na vrata...
Co me po minulovikendove zkusenosti z MF, kdy me nohy prestaly poslouchat a musel jsem zustat v sedle pod M. Krivanem prekvapilo, byl cas - smerem nahoru za 1:38, pricemz jsem si rikal, ze poslapu uplne na pohodu, abych se moc nepotil, vsak se nikam nehrnu. Vsak jsem si i ponozky obouval a boty zatahoval na zastavce. Navic jsem dnes vyrazil o 2 hod pozdeji jak normalne a bus zrovna v hodinu, kdyz jsem mel sejit nemel jezdit, tak jsem nemel proc spechat. Kdyz jsem nahore zjistil, ze jsem dorazil na vrchol 11:59, tak jsem si rekl, sakra, tak to stihnu 13:11 a sel jsem hned dolu, ale az po kolecku, jestli nemaji nekde Kofolu bez fronty - nemely. Na zastavku jsem dosel cca 13:10, to jsem posledny kus i popobehl, coz mi moc dobre neudelalo a dorzil jsem hodne upoceny a prehraty. No a tam jsem zjistil, ze jsem vul, ze jsem se rano kouknul na cas busu opacnym smerem, tj. jsem tam musel cekat dalsich 20 minut ](*,) ](*,) ](*,). Jsem si myslel, ze me porazi...

Ale hned na zaccatku vystupu me vylekalo "Khrh, bum, bum, shshsh, BUCH" - a asi deset metru prede mnou se na ceste rozletela na tri casti stara sucha bukova vetev tloustky az 8-10cm a delky nad 5m... Tak jsem se zacal koukat nahoru a zhrozil se, kolik takovych "zavesenych" vetvi je rozesetych po tech stromech. Takze jsem slapal vice koukajic nad sebe jako pod nohy... To asi posledni bourky ulomilu vetve, ale ty se zachytily.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Předchozí

Zpět na Treking