Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 7:23

Mawenzi píše:jeden rok na vysocine sme s kamoskou sli asi kolem 5 pramenu a studanek a vsechny byly uplne vyschly a posledni total brcal v 10cm vody

To se mi též stalo, a kolikrát. Musel jsem se nasranej po trase vracet, protože nocovat někde bez vody...
Nebo třeba to Kokořínsko loni, voda byla na začátku a na konci trasy... Někdy též radši nesu 3-4l, ono to rychle ubejvá.. Bohužel ubejvaj rychle i ty pitný prameny
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 7:40

ad motorkáři: u nás jim důchodci natahujou provazy přes cestu. Evidentně to funguje, už je klid, ono se to mezi něma rozkřikne.
Kousek od nás je terénní trasa, kde se může každej zadara vyblbnout do sytosti. I sjet z trasy a drandit po okolí, od toho to tam je, turisti tam nemaj co dělat /tak jako motorkáři na turistický cestě/. Když půjdu po tom okruhu a srazí mě motorka, můžu si za to sám. Tak jako když pojedu na motorce po pěšině a srazí mě nasranej turista/důchodce /lesák a že jich je....
Maj vymezený místa. Ať si táhnou jezdit tam. Nebo když už jede do toho lesa, nemám nic proti tomu, když jede po lesní silnici. Ale jezdit po kdejaký úzký pěšině nebo cestičce, kterou vydupali zajíci, to už fakt ne...
Asi takhle - pokud dělám něco nezákonnýho, musim počítat s tim, že se mi to může kua vymstít.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mila6032 » pát dub 3, 2020 8:27

Asi takhle - pokud dělám něco nezákonnýho, musim počítat s tim, že se mi to může kua vymstít.

Na to je dobré myslet zejména při srážení motorkáře k zemi, při nastavení mysli "je mi jedno jestli bude mít trvalé následky".
On si pak v cimře 3x4 metry s pěti spolubydlícíma, otevřeným záchodem a sprchou 2x týdně člověk rád zavzpomíná i na karanténu a usměje se, jak mu to přišlo omezující.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 9:23

To si měl rozmyslet dřív, než vyrazil do chko ničit přírodu.
Navíc pokud nebude mít tu kameru, nikdo ti nic nedokáže. A i jestli ju mít bude, pokud to nestreamuje online, což asi těžko, neni problém ju zabavit...

Nikomu jsem nikdy neublížil, šel jsem na to jinak... Zjistil si kdo to je, sehnal kontakty a poslal jim email, kde bylo dopodrobna uvedeno, co všechno se stane, budou-li ve svým jednání pokračovat. A ne, nevyhrožoval jsem jim fyzickým násilím, jsou lepší přesvědčovací metody. Zabralo to, motory utichly.

Ten důchodce, co tu natáhl provaz a blbec motorkář se zmrzačil /dobře mu tak/ posloužil taky skvěle, ono to druhý dost odradí... Řešilo se to, no ale nevím, jakej trest důchodce dostal, jestli vůbec nejakej. Tohle jsem se už nedopátral.
Osobně by mi svědomí nedovolilo dát tam provaz, mohl by to odsrat třeba nevinnej cyklista nebo někdo jinej...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát dub 3, 2020 10:04

Dromedaro píše:Já sem s tou vodou extrémista z druhé strany, protože ji tahám hodně. Nevím, co to způsobuje, jestli se projevuje nějaký nedostatek něčeho v těle. Ale když jdu v horku, tak mám furt hroznou žízeň, že někdy tu vodu hltám po litrech a nemůžu si pomoci. Jako fakt hltám a hltám a ten pocit žízně nejde uhasit. Takže než bych se trápil žízní, tak se radši taky pronesu. Ale chci s tím něco dělat a zjistit co za tím je, protože mi to nepřijde úplně normální.
Mimo tema vlakna.

Na toto si davej bacha. Takovym zpusobem si totiz "pocit zizne" nezazenes, spise naopak. Navic se bude neskutecne potit a z te vody vyuzijes jen male mnozstvi, dokonce v extremu takto, pokud dobre vim, muzes prijit i k dehydrataci organizmu.
Dej se vysetrit, proc se Ti ta "hrozna zizen" objevuje. Normalni to rozhodne neni.

A pokud muzu neco poradit jako prvni krok, tak zapomen na to hltani, zkus se ovladnout a zacni pit pomalu a po malych douskach a jen mensi mnozstvi naraz. Radeji pit casteji ale mene. A davat si pozor toto dorzovat, i poskonceni vyletu a i nejlepe nastalo. Mozna zjistis, ze zizen Te takto prejde mnohem rychleji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » pát dub 3, 2020 10:47

Myslim, ze s temi skutry je to vecny problem v okoli Lucni, nechodim tam moc casto, a presto jsem videl 2x se tam nejaci blbci prohaneli pres Lucni horu, tohle byli asi jeste vetsi kreteni, a vzdy jsem si rikal ze bych se nedivil, kdyby si ty skutry pujcovali primo na Lucni.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát dub 3, 2020 13:12

Trochu skoda, ze nezajeli na polske uzemi. Kdyby je chytli tam a bylo by to "organizovane", je to trestni cin. Proto napr. u Babi hory Polaci na ctyrkolkach a skutrech jezdi na slovenskou stranu a davaji si bacha na hranice. I kdyz vedi, ze tam kdyby je chytli, taky naji prusvih - jenze na rozdil od polske strany tam je nikdo nekontroluje. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mila6032 » pát dub 3, 2020 13:18

etheric píše:To si měl rozmyslet dřív, než vyrazil do chko ničit přírodu.
Navíc pokud nebude mít tu kameru, nikdo ti nic nedokáže. A i jestli ju mít bude, pokud to nestreamuje online, což asi těžko, neni problém ju zabavit...

Nepřeju ti to, ale bohužel si myslím, že jednoho dne budeš hrozně překvapenej.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát dub 3, 2020 13:43

Omlouvam se za dlouhy prispevek, ale kdyz vidim, jak si nekdo nevi rady...

@dromedaro: co se tyka zkouseni batohu. Koukni se nekdy na odkaz v podpisu mitau a uvidis, kolik jsem musel zkouset batohu... Takze si dovoluji Ti dat nekolik rad.

1) najdi si nekoho, kdo se trochu vyzna, kdo jakou velikost zad potrebuje, at Ti poradi s velikosti konkretniho batohu. Jen bacha, ze na mnohych mistech se prodavaci budou tvarit, ze to vedi, ale maloktery se v tom vyzna vic nez Ty po zhlednuti jednoho kratkeho videa, tj. nijak. Ono to neni tak uplne jednoduche, hlavne ne podle nejakych aplikaci - ty jsou vzdy jen hodne orientacne, kazdy mame telo v jinych proporcich.

2) Ruzne pytle a zavazi do batohu na zkouseni v obchodech slouzi pouze na okamzite vyrazeni hodne nesedicich batohu. Jinak rychle zjistis, ze je neco jineho na zadech 10-tikilovy specialní pytel nebo pytel ryze v batohu nez 10 kg Tve konkretni vybavy v tom samem batohu...

3) Pokud mas moznost, zajdi si vyzkouset bato, co se Ti libi do kamenne prodejny s tim zavazim. Az nejak primerene sedi, objednej si batoh pres eshop nebo jinak tak, abys jej mohl mit doma delsi dobu a pripadne vratit. Doma si do nej naloz svoji vybavu tak, jak to budes chtit nosit, nastav si velikost zad (pokud to jde), popruhy, bederak a ruzne "snurky" tak, aby Ti nejlepe sedel - je opravdu moc dobre si s nastavovanim hrat, klidne i delsi dobu, protoze to staci udelat jednou -, dej si na zada a bud v nem doma cely den nebo kym nepocitis, ze neco nesedi. V tom druhem pripade zjisti, co nesedi a jestli se to da vylepsit nastavenim/jinym usporadanim veci - pokud ano, tak to tak udelej, zkus batoh na chvili ale delsi dobu znovu zkousej az na druhy den nebo alespon po par hodinach, az prestanes citit, kde Te co tlacilo a pod. Jinak budes mit falesne pocity.
Az bude sedet, co nejdelsi zkouseni praktikuj nekolik dnu za sebou. Klidne napr. i pri praci, kdyz to jde, pri varei, pri jakekoliv cinnosti, bez obav i na prochazku kolem baraku nebo do blizkeho okoli - ale pouze za dobreho pocasi a dej na nej pozor. V idealnim pripade bys na zadech (jemne prehnane) ten batoh ani nemel citit. Kdyz ale po nejake dobe, i po hodine napr. zacne nekde tlacit, bolet, atd. a neda se to nastavenim zmenit, tak batoh vrat a hledej jiny... Je dobre se opravdu dusledne venovat pocitum tela a jeho reakcim na batoh.

Vim, ze takto trva dlouho a, kym si najdes "svuj" batoh a potrebujes nejakou castku, kterou muzes protacet, ale potom budes mit vysokou pravdepodobnost, ze Te na treku neprekvapi.

4) Samozrejme, zacni batohy, ktere se Ti jinak libi, ale neni dulezite, co je to za znacku, za model, co si o nem kdo mysli ale aby Tobe sedel batoh dobre. Ty jej budes nosit - a Tvoje zada/ramena/... budou bolet, ne nekoho jineho. Vzdy musis najit co nejidealnejsi individualni kombinaci clovek+batoh a toto Ti zadne testy, recenze a "osobni zkusenosti" jinych lidi nezabezpeci. (Uz jsem videl i horske vudce v Alpach pouzivat na nektere akce levny batoh z Decathlonu - protoze mu na dany typ akci vyhovel nejvice, i kdyz mel jeste par dalsich, za nasobky ceny. A nebyl to ani Cech ani Slovak, ale Rakusak, resp. Svycar.)

5) V dobrem batohu by Te ramena nemala bolet z tezzsich veci na spodku. Idealne bys na ramenou nemel nest sokor zadnou vahu v batohu, vetsinu bys mel nest na bedrech. Kdyz Te boli, tak to muze byt spatnou velikosti batohu - ale uplne stejne i spatnym nastaveni popruhu. Takze predtim nez "vyhodis" svuj stavajici batoh, doporucuji prostudovat, jak se co na batohu nastavuje a zkouset se s tim pohrat. Za to nic nedas a minimalne se naucis, jak se co a kde projevuje, i kdyby se Ti nepovedlo nic vylepsit. Bude se to hodit u noveho batohu :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 14:24

mila6032 píše:Nepřeju ti to, ale....
progrca, to byla jen úvaha, převádět to do praxe nebudu......
Kdybych ale chtěl něco vyvádět /ne že bych to měl v úmyslu/, bude to promyšlený do posledního detailu toho nejmenšího detailu. Rozebral bych to tak, jak to jen málokdo dokáže, schopnosti na to mám, nemám ale povahu dělat takový věci. Fakt ne. Ano, vůči dost lidem chovám nenávist a nejradši bych je například celý oholil, zaživa stáhnul z kůže, tu dal sežrat prasatům, chlupy spálil, vytrhal jim zuby, rozdrtil je na prach a ten rozprášil, zbytek těla by pak šel taky prasatům.... Nebo ještě líp, zahráli bysme si na schovku v hlubokým lese..... :twisted:
Ale nic z toho fakt dělat nebudu. Kdyby jo, myslíš snad, že bych byl tak blbej a psal to veřejně?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » pát dub 3, 2020 15:04

Ethericu, ty seš vážně magor. :-(
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 3, 2020 15:24

Hmm už asi vím, co jsi myslel tou zdravotní indispozicí :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 3, 2020 18:01

Na druhou stranu. Etheric o své temné stránce ví, což významně snižuje riziko, že jednoho dne bude před soudem vysvětlovat osudné momenty slovy, že se mu najednou zatmělo před očima, cosi jej ovládlo, sám sebe nepoznával a když se mu před očima rudá mlha opět rozestoupila, tak v ruce držel zakrvácený nůž a pod ním ležela oběť se čtyřiceti bodnými ranami, se kterou byl krátce před útokem ve slovním konfliktu.
Souhlasím s Milou, že jednoho dne můžeš být hodně překvapený. Já bych je také nejraději srazil v plné rychlosti větví, ani ne tak kvůli tomu, že jim musím uhýbat, ale že už tak vystresovanou zvěř z přelidněných lesů stresují ještě víc, jezdí mimo cesty po stráních, vyhánějí tím zvěř z úkrytů, atd. Ale nestojí mi za to, abych kvůli jednomu volovi strávil osm let na cimře s negramotným etnikem a po propuštění doživotně posílal odškodné křivákovi, který se s doktorem domluvil na tom, že od onoho incidentu má nesnesitelné bolesti hlavy. Klidně mu můžeš rozdupat kameru, ale moc bych od nich nečekal nějaké férové jednání, takže by ses pak neměl moc divit, když si k soudu přivede další čtyři motorkáře, kteří mu potvrdí, že tam byli s ním a viděli, jak jsi jej napadl. Přestože jste tam byli jen vy dva. On si tu pětitisícovku za vjetí do lesa s radostí zaplatí, protože mu to bude stát za to, vidět tě, jak si jdeš sednout a pro ně těch pět tisíc nic není. Navíc hodně z nich počítá s tím, že nejsou v lese vítání a bývají na ty případy připraveni.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kriple-vylez-ven-sejmu-te-kricel-podle-obzaloby-na-myslivce-ozbrojeny-ridic-ctyrkolky-40304884
Naposledy upravil Dromedaro dne pát dub 3, 2020 18:40, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 3, 2020 18:21

Apuka: Děkuji za rady a snahu. Jen chci dodat, že to video nebylo jedno jediné, které jsem shlédnul a navíc tyto videa nesleduji kvůli batohům,ale abych zjistil, co s sebou nosí a používají za UL výbavu a jak se jim to pak vejde do batohu.
Na tom mém Osprey nemám pocit, že by bederní pás nesl největší zátěž. Naopak cítím největší zátěž v ramenou. Zkoušel jsem to různě přenastavovat a zátěž na bederním pásu a odlehčení ramen jsem cítil až v nastavení, které mi nevyhovovalo, protože to znamenalo uvolnění popruhu u ramen, batoh se mi pak na zádech kýval atd. Když jsem chtěl, aby se mi batoh na ramenou nekýval a netáhl mě dolů, ale nějakou zátěž nesl i bederní pás, musel jsem utáhnout ramena, že se mi odkrvovala a bederní pás také upnout do extrému.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2020 18:30

Dromedaro píše:Ale když jdu v horku, tak mám furt hroznou žízeň, že někdy tu vodu hltám po litrech a nemůžu si pomoci. Jako fakt hltám a hltám a ten pocit žízně nejde uhasit. Takže než bych se trápil žízní, tak se radši taky pronesu. Ale chci s tím něco dělat a zjistit co za tím je, protože mi to nepřijde úplně normální.

Mohl by to byt nedostatek mineralu. V horku je vypotis. Nemas pak nahodou silnou chut na slane?

Vodu si muzes lehce osolit nebo do ni pridat smes na iontovy napoj. Mineraly muzes pridavat do jidla, mne obvykle staci sul.

Kdyby ti to delalo i normalne, tak na vysetreni krve (ledviny, cukr, doktor bude vedet).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2020 18:38

Etheric píše:Ale nic z toho fakt dělat nebudu. Kdyby jo, myslíš snad, že bych byl tak blbej a psal to veřejně?

Ono neni rozumne psat to verejne ani kdyz to delat nechces... Davej si na tyhle predstavy bacha. Mohly by se zhmnotnit. Necekane se do takove situace dostanes a kdyz budes mit tohle v hlave, zareagujes spatne driv, nez si to stacis rozmyslet. No a pak budes mit na premysleni roky v neprijemnem prostredi, jak psal Milan vyse.

Jinak si ale myslim, ze pokus o srazeni jedouciho motorkare muze dopadnout hur pro srazejiciho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 20:05

@mike: pozdě. Já si v morbidnostech libuju, miluju morbidní umění, vydržím se nadšeně bavit dlouhý hodiny o způsobech zbavení se těla, jeho rozkladu atd :) Je to můj způsob ventilace. I můj humor je dost morbidní. Jinak
mike píše:Necekane se do takove situace dostanes a kdyz budes mit tohle v hlave, zareagujes spatne driv, nez si to stacis rozmyslet.
např El Maron, hudebník, tvořící horror core. Trocha alkoholu, blbý rozpoložení, jedna okamžitá blbá reakce a byla na světě zcela zbytečná vražda. Bohužel pro něj se to stalo veřejně...
Už bych toto téma ukončil, nebo to aspoň přesunul jinam, chce-li někdo pokračovat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2020 20:18

OK, ale najdi si pro tenhle svuj konicek jine forum, jo? Tohle uz je trochu moc OT ;-) A jak vidis, s pochopenim ostatnich se moc nesetkava.

Dohledal jsem si to a jo, to je asi ono. Naprogramujes si mozek nejakym zpusobem a v necekane situaci pak automaticky zareaguje. Takze si tam aspon naprogramuj i nejake zabrany. Jinak se fakt muze stat, ze kolem tebe pojede motorkar, ty se ho reflexivne pokusis skopnout a pak budes pul roku v posteli s nekolikrat prerazenou nohou premyslet, co se to sakra stalo ;-)

A jo, jsem pro ukonceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 3, 2020 21:16

Etheric píše:@mike: pozdě. Já si v morbidnostech libuju, miluju morbidní umění, vydržím se nadšeně bavit dlouhý hodiny o způsobech zbavení se těla, jeho rozkladu atd :) Je to můj způsob ventilace. I můj humor je dost morbidní.


Nemáš svůj vlastní youtube kanál? :-)
https://www.youtube.com/watch?v=15CcuUdlats
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 3, 2020 21:24

Mike: Pomáhá mi na to jablečný ocet. Ten tu žízeň dokáže zmírnit. Nosím to s sebou a dám si odpoledne tak lžíci do hrnku s vodou a to tu žízeň dokáže uhasit. Abych si večer nevychlastal vodu na druhý den. Asi bych to pil i v průběhu treku,ale zase když jsem to zkoušel, tak jsem nevěděl, kolik toho octu můžu pít, tak jsem si to dával jen jednou denně. Jsem se bál,že si třeba nějak překyselím žaludek, protože jsem měl v hlavě informaci, že toho octu se denně může také jen málo. Jinak ty žízně mívám v létě na trecích, když jsou horka. Na podzim nebo v zimě ne. Doma normálně také ne. Ale je fakt, že o pár let dřív jsem to neměl ani v létě na těch trecích.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát dub 3, 2020 21:36

@Dromedaro: nemám žádnej kanál, FB, Instagram, Twitter ani nic podobnýho.

S tou žízní jsem míval taky problémy. Jak psal apuka, nehltat. Já vím, je to těžký, nejradši bych si připlác dvoulitrovou lahev na hubu a celou ju vysál několika hlty, ale... Když piju často a míň, je to lepší. Ze začátku jsem si na telefonu dal "reminder". Tvl, to bylo otravný, ale díky tomu jsem si uvědomil, že můj pitnej režim je fakt tragickej, tak jsem se pomalu učil správně pít.
Pokud jdu podávat fakt výkon, namíchám si drink, 0,8l vody, 2dcl pomerančový šťávy, 1 lžička soli. Bohužel na vícedenní akce je to blbý kvůli dostupnosti pomerančový šťávy /třeba ve Španělsku to neplatilo/, ale spíš si tim zasereš lahve a voda se pak začne kazit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 3, 2020 23:23

Dromedaro píše:Jsem se bál,že si třeba nějak překyselím žaludek, protože jsem měl v hlavě informaci, že toho octu se denně může také jen málo.

Ta informace je spravne, ale ne kvuli prekyseleni zaludku. Mam pocit, ze ocet docela zatezuje jatra (stare info ulozene v hlave, dohledavat to nebudu). Zkus radej ty mineraly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » sob dub 4, 2020 7:05

K tomu překyselení žaludku bych řekl jen to, že je to přesně obráceně. Jablečný ocet se užíval právě při překyseleném žaludku na jeho odkyselení, podobně jako třeba citrón. Je to zásadotvorná potravina. Takže po požití rozumného množství jablečného octa se překyselení bát nemusíš.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 4, 2020 10:39

Mawenzi, myslím, že jsi to tu zmínila ty. Tím péřovým spacákem šetříš o 30% místo v batohu oproti syntetickému? A to si tedy pořizujete letní a zimní péřový spacák? Zase bych si tedy kvůli penězům pořídil něco na léto i zimu v jednom. Ale to pak asi v létě budu tahat zbytečnou váhu. Ještě to promyslím a pročtu.

Edit: Co jsem se teď díval zběžně na stránky pod7kilo, tak tím opravdu můžu ušetřit dost váhy. A ano, píšou tam, že ty spacáky mají lepší sbalitelnost. Já zase chodím spíš jen od jara do podzimu, tak ten zimní by asi bylo vhodné koupit zvlášť a už do pořádných mrazů. Díval jsem se, že tam mají značku cumulus o váze 820g. S teplotním komfortem 0. Pak tam mají komfort s 2stupni a ta váha už je jen 495g! :shock: Ta moje syntetika má 1300g. To bych ušetřil fakt dost. Jaký teplotní komfort používáte pro třísezonní spacák? Zase jako občas jsou přízemní mrazíky z jara a na podzim. Ale rozdíl dva stupně není moc a úspora 400g je naopak hodně. Soudě dle té jejich tabulky:
https://www.pod7kilo.cz/p/spaci-pytel-cumulus-lite-line-200/#3092
Pak teda nevýhoda té náchylnosti na vlhkost atd. To taky bude boj se s tím naučit to používat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob dub 4, 2020 11:11

Dromedaro píše:péřovým spacákem šetříš o 30% místo v batohu oproti syntetickému? A to si tedy pořizujete letní a zimní péřový spacák?

I víc, než 30%. Viz můj poslední výlet tu na fóru zveřejněnej. Do 35l batohu jsem se vešel se vším všudy, ještě s pěknou rezervou, se spacákem s komfortem nula ve funkčním prádle, lehce pod nulu v mikině. Syntetickej spacák tohoto komfortu by mi zabral celej 35l batoh...
Já, třísezónní turista, mám spacáky dva - jarní / podzimní 450g husy 850+cuin, s pořádnou krycí légou a zateplovacím stahovacím límcem, druhej ultralight 300g husy 850+cuin, užší, bez límce, s ne tak mohutnou kapucí. V létě bych se v tom 450g upekl... Vlastně ne, bych se vařil, propotil ho a pak kosnul... Pro mě osobně třísezónní spacák neexistuje
Kdo chodí v zimě, bude mít určitě o jeden spacák navíc, kdo ve velký zimě o dva i tři navíc

Edit: náhled do batohu
IMG_20200326_183726.jpg
to pod titanovým hrnkem 0,4l je spacák 450g husy 850+cuin. Vedle je dvoulitrová lahev od Braníku. Ta modrá harmonika je podprdelník. Batoh zmíněných 35l. To už si dokážeš představit velikost, ne? :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Dromedaro » sob dub 4, 2020 11:38

Etheric: Díky za ukázku. Tak to je mazec, tak maličkej sbalenej spacák. To oproti tomu je ten můj v kompresním obalu dělostřelecký náboj. Jo, co jsem o tom ještě uvažoval, tak to asi budu muset udělat podobně jak to máš ty. Nějaký do léta a pak na ty brzká jara a pozdní podzimy.
Tak s tím odlehčováním začnu u toho spacáku, batohu, pak přejdu na oblečení a pak na ostatní. Protože tam fakt ušetřím nejvíc. Ty padesátigramy budu řešit naposled. A jak psal Mike, nemá smysl řezat kartáčky, když mám 2,5kg batoh. Tak na to se těším. To bude úplně o něčem jiném.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4361
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob dub 4, 2020 12:00

Dromedaro píše:Tak s tím odlehčováním začnu u toho spacáku, batohu, pak přejdu na oblečení a pak na ostatní. Protože tam fakt ušetřím nejvíc. Ty padesátigramy budu řešit naposled

Jj to je vono... Hlavně na spacáku nešetři, vyber si co ti vyhovuje, máš to klidně na dalších 10, 15 let.. Na detaily se teď vyprdni, to můžeš řešit, až budeš mít vyladěnej spacák, karimatku, přístřeší, batoh, vaření. Pak teprve začni řešit ty padesátigramy. A až pak začni řešit ty jednotlivý gramy :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 4, 2020 12:01

Dromedaro
zalezi na peri, tech 30% byl takovej nastrel, kterej bych rekla, ze usetris vzdycky, ale muzes dat i 50% v pohode (kvalita peri, vnejsi material, mira komprese)
tady treba mas zrovna video https://www.youtube.com/watch?v=jJ9T89EtdcQ na cinskej aegismax kde vidis i tu velikost. ja veci z ciny z principu nekupuju ale pomer cena vykon je bezkonkurencni a obcas sezenes i tu v cr ze si nekdo koupi blbe a predprodava za stejno pac resit vratku do ciny je na dlouhy lokte a ted asi obzvlast

Jinak osobne bych koupila napred 3sezonni, kterej ti tak nejak pokryje vsechno s tim, ze na kraji sezony na sebe das perovou bundu/vestu, ktera se hodi i na bivak nebo jiny zatepleni, v lete se jen prehrnes... pripadne tenkej lehkej letnak dokoupis pozdeji, ono zalezi jak je teply leto... do nejakych 12st se to da, 20 v noci a vic proste chcipnes ale zas kolik je za tvoji sezonu fakt horkejch noci?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » sob dub 4, 2020 12:32

Stani píše:100 000 za výbavu na potulky našou krajinou?? Dobree...

Tohle ještě rozeberu. Dneska jsem se bavil s cyklistou.. Slovák žijící v ČR, měl fakt hezký kolo, jsem se ptal, za kolik bylo. Že za nějakých 3900 euro. Tu jsem si vzpomněl na výše citované, pousmál se a zeptal se "na projížďky po našich silnicích"? *načež jsem mu hned vysvětlil, jak to myslím, v kontextu tohoto tématu*.
Je to přehnaný nebo nesmyslný /ta částka/? V žádným případě
On jezdí tak často, jak já chodím.
Kolo za v přepočtu cca 100k dva roky zpět mu umožňuje zažít perfektní zážitek z jízdy a je fuk, jestli jede po český silnici, nebo Route 66. Tak jisto mně výbava za 100k umožňuje zažít perfektní zážitek z treku, ať už jdu kudykoliv, limitován jsem víceméně jen možnostmi svýho těla...
Samozřejmě kolo za 100k je - kategoricky vzato v příměru k top outdoor výbavě - furt dost levný a obyčejný, ale chcu tim vyjádřit ten princip, že si chcem svůj koníček užít na plný kule, k tomu nám slouží ta drahá výbava...
A je úplně jedno, jestli jdu PCT, nebo 80km Žďárský Vrchy. Každej výlet si chcu naplno užít
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Kjuba » sob dub 4, 2020 12:53

Hmm, já myslím, že to, že se pár lidí pozastavuje nad cenou Tvojí výbavy pro outdoor, nutně neznamená, že je potřeba to furt dokola obhajovat. Je to každého věc. Dle mě ty lidi, kterým se to zdá moc stejně o své pravdě nepřesvědčíš. Tak je to trochu zbytečná práce. Žijeme v bohaté části světa, a tak pereme peníze do koníčků. Kdybychom žili v chudé části, tyhle debaty bychom asi nevedli.

Já přeju každému, ať si své sny a tužby plní, takže za mě je vše v naprostém pořádku, i kdyby ta Tvoje výbava stala 1M.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron