Dialkove pochody - 100km

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod booze » ned kvě 20, 2018 5:51

Jak pise mitau, naspat si do zasoby, hodne pomaha. Me pomaha cerstvy citron, Carbonex tablety, orechy s cokoladou, Pepsi. Na krece tablety magnesia pred a v prubehu iontak. Jak jedu domu, tak litr Regeneru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 20, 2018 7:00

@mike: jasne, pocitam s tim, ze pokud vubec, urcite ne hned vecer ale fakt spis kdyby prisla echt krize, da se predpokladat nekdy nad ranem a tak. osobne mam problem vydrzet dejmeztomu 18 hodin, natoz treba nejakych 40, takze to zrejme koupim jen jako nouzovku do lekarnicky a spis zkusim tu colu a jinak zkusim spis pulku, kdyby to nezabralo druha se da dojet, ze jo. Doufam, ze by me mohlo lehce nabudit i nejakej srumec na startu, nocni chuze.

Aulin samo vzdy v lekarnicce, bez toho bych nevysla z domu, ten gel zkusim asi k tomu - prece jen aulin lokalne by mel byt vzdycky lepsi nez vnitrne, hlavne pokud nezabere aulin vnitrne, tak je jasny, ze koncim.

- kofein nepiju, nikdy sem na nej ani nereagovala, kafe me nechutna ze je horky, cola je zas moc sladka, takze tohle by mohlo mozna fungovat lehce taky, ten carbonex co psal booze prozkoumam.

v kazdym pripade pocitam s tim ze zkusit naspat neco dopredu, pohodovej presun na leharo, cola, sladky, do lekarnicky speed8 a nejak to dopadne :D diky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod oodoow » pon kvě 21, 2018 8:34

@Mawenzi: To jdeš na BVVŠ? Tam si hlavně vem dost vody a jídla, protože ti nic moc nedaj. :-)
První noc nikdy neusínám, když jsem v pohybu, asi už je to zvyk. Je to jiné, než někde jenom sedět, to by na mě spánek přišel. Každopádně cola pomůže hodně, pokud nejsi už na kofein zvyklá. Jestli ti přijde moc sladká, tak si ji zřeď vodou. Jednou jsem taky zkusil druhou noc kofeinovou tabletu a to fungovalo tak, že jsem pak neusnul ještě dalších 12 hodin, to bylo až moc. Čaj můžeš zkusit maté, to na mě taky funguje jako slušný povzbuzovák proti usínání.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 21, 2018 9:08

oodoow: jj, bvvs... s jidlem pocitam, jako bezlepkovi mi nedaj nikde nic i kdyz nejaky jidlo maji :D a s vodou to tak nejak tusim, ze nebude moc kde... i podle mapy...

hm, redenou kolu musim zkusit - takhle mi ta predstava prijde dost hnusna, real muze byt jinde.

uprimne si myslim, ze ani nezvladneme tech 24h jit, takze resit povzbuzeni pak druhy den odpo/vecer nebudu ale kdyby neco, urco teda radsi uz nic nebrat at usnu...

Pokud koleno vydrzi 50-60km, bude to fakt vykon, zatim sem se pres +- 45km/den nedostala, vetsinou uz proste totalne bezvladnutelna bolest v koleni, no docela dost se ale tesim, bude to prvni podobna akce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » stř kvě 23, 2018 19:53

Ahoj,

podobná stovka so štartom večer, v noci bývala u nás Letecká 100 alebo Štefánik trail. Na obe som cestoval okolo 200-250 km v ten deň, kedy sa večer štartoval. Zobral som si ten deň v práci dovolenku, odšoféroval danú vzdialenosť s takým predstihom, aby som mal dostatok času pred štartom si oddýchnuť, hlavne aby som tam nešiel v časovom strese. Asi hodinku pred štartom som to riešil kávou z termosky (0,5 l).

Poriadny spánok aspoň dve noci pred je vhodný, mne sa to však vzhľadom na pracovné a rodinné povinnosti málokedy podarilo. Čo sa týka magnézia tak týždeň pred štartom si dávam dvojitú dávku (ráno, večer 500 mg tabletu, počas podujatia iba podľa potreby, väčšinou nie).

Počas podujatia nesiem so sebou dve 0,5 l fľaše, v jednej čistú vodu, v druhej kolu zriedenú vodou asi v pomere 3:1. Ionťák nepoužívam vôbec po tom, čo som s ním mával žalúdočné ťažkosti a po jeho väčšom vypití sa premenil na "kamennú guľu" v bruchu.

Stravovanie som sa snažil riešiť dlhodobo pred a to tak, že som telo učil na tukový metabolizmus (paleo), kedy nebolo potom počas výkonu tak odkázané na sacharidy a ani vysoký prísun vody. Stačil 1 l na 3 hod. Podarilo sa mi tak Leteckú 100 prejsť štýlom, že cca každé tri hod vychádzala občerstvovačka, kde som zjedol jeden chlieb s masťou, hrsť orechov, vypil asi 3 dcl koly, doplnil si vodu a kolu s vodou do fliaš, zobral ešte do oboch hrstí orechy, ktoré som potom jedol cca 1 km, kým som zasa začal utekať. Medzi občerstvovačkami som každú 1,5 hod zjedol polku Snickersu, takže každú 1,5 hod vrátane občerstvovačiek som dopĺňal energiu. Cca okolo 50 km to vychádzalo, že bola k dispozícii aj káva, tak jedna padla vždy vhod. Tepy som si počas celej stovky strážil max na 150-155, aby som to zbytočne neprepaľoval. Výbava minimálna: to, čo som mal na sebe, v batohu len voda, lekárnička, čelovka a snickersy. Takýmto štýlom sa dá aj zimná stovka spraviť okolo 16 hod.

Ak sa bojíš, že nestihneš limit, tak odporúčam: do kopca pomalú chôdzu, po rovine rýchlu chôdzu, dole kopcom pomalý beh. Samozrejme všetko s paličkami s došľapom cez špičku, aby si čo najviac využila achilovky a čo najmenej zaťažovala ostatné svaly a kĺby.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 23, 2018 20:26

lukasj
diky krasne shrnuty. ja su v klidu, zatezovy astma mi do kopce nedovoli moc pridat, takze na rovine lehce musim dohanet a z kopce teda sebehy sem nikdy nezkousela, koleno drzi pohromade spis silou vule, z kopce pro me nejbolestivejsi, mozna lehkej sebeh v nejakym lehkym terenu by ale celkove mohl odlehcit kolenum doslap (i pres hulky) to asi experimentalne vyzkousim nekdy na vylete krz jinaci mechaniku pohybu...

S iontakem zajimavej postreh, nikdy sem to nepila, takze asi radsi neprehanet a moc na nej nespolihat, znam to z premiry mysli tycinek kfyz sem si rikala dory mam 4 tycky na den a jabko a citila sem se jak s kouli v brise a pritom mi v nem krucelo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » stř kvě 23, 2018 22:43

lukasj píše:Čo sa týka magnézia tak týždeň pred štartom si dávam dvojitú dávku (ráno, večer 500 mg tabletu, počas podujatia iba podľa potreby, väčšinou nie).

Na tohle bacha, reakce muze byt individualni a velmi nepekna. Pred casem jsem z uplne jinych duvodu zkousel bral magnezium, 500 mg tj. jednu tabletu denne, a uz po nekolika (3 - 4) dnech mi bylo hodne blbe. Prujem, ale hlavne celkova slabost, studeny pot po celem tele. Neusel bych v tom stavu ani 5 km. Neni to nic netypickeho, spis standardni vedlejsi ucinek, ktery se muze tykat radove desitek procent lidi.

lukasj píše:Tepy som si počas celej stovky strážil max na 150-155, aby som to zbytočne neprepaľoval.

:shock: to je mozna pro bezce, ale pro mne jako chodce, to prijde silene prepalene. Tohle mivam tak na sneznicich a to je nejvetsi zahul, co znam (a taky ma nasledky). Pri chuzi do 130 - 135 do kopce, po rovine min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 5:30

ani nemam tucha jakou mam tepovku jinou nez klidovou...

s tim magnezkem asi jak kdo, me dvojity davky neva, obcas beru kdyz mam fakt krece a ale vzpomela sem si na tebe jak si osal o prujmu a predavkovani, jen teda sem mela za to, ze to bylo vic nez dvojita... ...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 6:33

500 mf magnezia si dávam denne, počas tréningových dni a v pohode. Makam denne 30 min až 100 min. Tie dvojité dávky iba pred náročným podujatím.

Pre mna sú prepalovacie tepy cca od 165 kedy idem viac na cukry. Tak chodím napr mtb xcm, ale pri 100 km si ich strážim. Je potom prijemne od 60. km predbiehať prepalovacov :D
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 8:12

ja si nikdy tep nemerila takze v tomhle ohledu vubec netusim, jak na tom su, ani nevim jaky ma byt optimum a co je moc, v kazdym pripade je to urcite zajimavy, i bezci si to merej a dle toho davkujou trenink a posunuji se vpred, takze i u turistiky by to mohlo byt uzitecny.

zkusim 500 mg uz id dneska, stejne mam krece desny v lejtku a zas sou nejak ztuhly, takze k tomu solny panacky, do nedele se to urco projevi kdyby mi to nesedlo a navic kdybych to mela treba dnes - streda tak telo by toho i tak melo mit dost, ne?

ps: jak je chutove ta kola?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 8:20

To magnézium mne zaberá, napr. kamarát si ho nedáva vôbec. Ten zasa varí pravidlne hovädzí vývar, pije to celý týždeň a dopĺňa minerály tak. Tiež som to robil jednu dobu.

Tie tepy sú dosť zásadné pre beh na 100 km. Ako som písal, ak si ich dokážeš udržať prvú polovicu a neprepaľovať, tak v druhej sa ti telo odvďačí. Vzhľadom na to, že okolo 80 km bývam už unavenejší a tepy klesajú pri rovnakom výkone. Potom sa dá posledných 10 km bežať do aj do kopca okolo 145. A do cieľa dobehnúť posledný km tempom pod 5 min \:D/

Tá kola je taká voďavá žbrnda, ale lepšie ako stále iba čistá voda. Ionťáky nepoužívam kvôli vyššie uvedenému.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 11:02

ale ty to behas. Muzes podobnou vec aplikovat na chuzi? asi i tak jo, ze... Ona i chuze se mozna fa prestrelit, ale to ne i pro nas co nechodime 8kmh
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 11:51

Podľa mňa sa to dá aplikovať aj na chôdzu, keďže od námahy sa ti odvíja, čo telo spaľuje primárne, či tuky alebo cukor. Na priamych cukroch vydržíš max tak 2,5 hod (známa maratónska stena) a potom doplnenie je dosť ťažké a zdĺhavé, na tukoch môžeš ísť energeticky "do nekonečna". Len to chce proste to telo naučiť, čo kedy využívať (tukový metabolizmus - paleo). A celá tá námaha sa odvíja od tepov. Od určitej výšky (laktátový prah) sa začne tvoriť laktát a nohy začínajú bolieť (svalovica). Preto aj tréning pomalej chôdze do kopcov vie tepy časom znižovať, čo je vítané, lebo je to vlastne tréning vytrvalosti. Máš tak menšie energetické požiadavky, menej sa potíš, vydržíš s menšou spotrebou vody a pod.

Mne sa napr. predtým, kým som toto začal aplikovať stávalo, že na 50 km behu som stratil aj 4 kg, väčšinou voda. Po tréningu toho, čo som spomínal, som sa z niektorých 100 km vracal aj pribratejší, resp. s minimálnym váhovým rozdielom.

Ten beh na 100 km je skôr len taký klus v tempe okolo 7-8 min/km. Kopce napr behávam počas týchto akcií minimálne. Skôr ku koncu, keď ma už tepy pustia. Preto, ako som písal odporúčam na prechod do 24 hod ísť hore pomaly, po rovine rýchlo a dole kopcom pomalý beh vzhľadom na kondíciu. Tak sa neodpáliš pri zmenách terénu. Lebo tepy sú pri takejto chôdze/behu približne rovnaké vzhľadom na sklon. Každý prudký výkyv tepov (intervaly) sú zbytočná energetická strata.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 13:06

takze pokud to chapu dobre, tak "jit do kopce pomalu" nemusi znamenat, ze clovek nema jit nejakou obecne brnou rychlosti pomale chuze ale proste pomaleji vzhledem k jeho rychlosti/vykonnosti na rovine.

Jo to asi dava smysl, byla sem na vylete s pani, ktera je pomala i proti me. misto, abych se celej kopec dusila a pot ze me lil, tak sem sla jejim tempem, ani sem se nezadychala nejak vic, takze sem nemela zachvat kasle a dusnosti... akorat ten kopec trval misto 15 minut asi 30...

ale pocitove mam dojem, ze pokud se nedusim, du "moc pomalu" a tudiz netrenuju a tudiz se nemuzu nikdy zlepsit v tom, ze by treba doslo k nejakymu posunu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 24, 2018 13:15

Mawenzi: Myslím, že tep teď nemusíš moc řešit. Pokud by ses chtěla tepem řídit, chtělo by to asi chvíli testovat, abys viděla co konkrétní tepová frekvence dělá s tebou a na to nemáš čas, pokud jde o tu akci příští víkend. Limituje tě koleno a astma, navíc nejsi trénovaný běžec, takže to budeš mít určitě jinak než terminátor lukasj. Když jsem ještě chodila trochu běhat, tak při pro mě přijatelným tempu, kterým jsem byla schopná pár kilometrů uběhnout, jsem měla tep tak 120 - 130, při 150 bych za chvilku odpadla.

Jinak k tomu hledání životabudiče... kousek čokolády nebo půllitr kofoly na sobě nijak nepoznám, ale jednou mě probrala čtvrlitrová plechovka energiťáku. Vůbec mi to tenkrát na kole nešlapalo, zbytek rodiny otrávenej, že na mě musí pořád čekat. Tak jsem se pak při nákupu nechala mladým vyhecovat a koupila si plechovku levnýho energiťáku ve Sparu a než jsme zabalili nákup, tak jsem ji vypila. Pak jsme ještě brali vodu a chvilku trvalo než jsem se z městečka vymotali, ale když jsme se pak zase rozjeli, tak moje chcíplost byla pryč. Předtím jsme měla pocit jako bych šlapala do kopce (bylo to po proudu Dunaje podél vody, takže do kopce ani náhodou), po energiťáku jsem bez problémů stíhala zbytek výpravy. Ale nedošlo zas k nějakému extrémnímu nabuzení a třeba negativnímu vlivu na spánek, prostě jen zmizela ta únava a těžký nohy. Takže já bych si možná na podobnou akci, na kterou se chystáš, půllitrovou PETku (abych ji nemusela vypít najednou jako plechovku) nějakýho energiťáku vzala. Ale nemyslím si, že by to bylo něco zdravýho, tak tě k tomu nebudu navádět. Jen mi to přijde jako měkčí droga než ten zmiňovaný Speed8 :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 13:28

Žiaden terminátor, len som sa tomu trocha venoval, keďže na prvú 100 km som išiel úplne nepripravený. Rozbitý som bol už na 30. km, zrýchlená chôdza úplne skončila na 60. km a potom už iba trápenie. Hladný, bez energie, nohy neskutočne boľavé, do toho nočné búrky, blúdenie. Výsledok bol, že som 3 dni nevedel chodiť (našťastie som mal dovolenku), len sa posúvať po byte, bez rúk som sa nevedel ani zdvihnúť z kresla, došiel som asi o 4 nehty na nohách. Takže som sa o to začal zaujímať a preto tie rady hlavne o tých tepoch a tempe chôdze do kopca, po rovine a z kopca lebo mne to vyšlo ako kľúčová záležitosť nielen 100 km absolvovať, ale aj mať z toho radosť.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 13:33

Mawenzi píše:ale pocitove mam dojem, ze pokud se nedusim, du "moc pomalu" a tudiz netrenuju a tudiz se nemuzu nikdy zlepsit v tom, ze by treba doslo k nejakymu posunu...


Práveže nie, ja som na 100 km takéto tréningy považoval za tie najhodnotnešie. Telo sa rozvíja hlavne po ukončení tréningu. Keď ho totálne zničíš a ono musí riešiť v prvom rade regeneráciu na ďalšie fungovanie, tak zostáva minimálny priestor na rozvoj.

Na 100 km potrebuješ hlavne vytrvalosť. Všetky tie fartleky, intervaly sú na rozvoj rýchlosti a intenzity, čo je vhodnejšie napr. na skyrunning alebo mtb xc.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 24, 2018 13:36

lukasj píše:Žiaden terminátor...

[-( Na 80 km bych potřebovala několik dní, zatímco ty to dáš v kuse a jsi jen trochu unavený. Takže pro mě jasný terminátor :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 13:57

greymouse
jasne, to beru s tim tepem spis ze zvedavosti - kdyz doted svuj tep pri chuzi neznam a neznam idealbi hodnoty tak to stejbe resit pristi tyden nebudu... ale nenapadlo me ze pri moji sneci chuzi na vyletech by tep k becemu byl.

tak pokud speed8 nekde koupim, budu ho mit na test proj istotu, pokud ne,ne. Vydrzet 38 h vzhuru ale proste je pro me scifi jen si to predstavit :D a ja mam problem vydrzet na silvestra do pulnoci s kamarady...

lukasj
hm tak nekdy zkusim. ja jako i tak chodim pomalu, kdyz jdu "na me rychle", tak i tak su hodne pomala prave, ze nestiham dychat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 13:58

ja su po 80km s mezispankem KO taky dalsi celej den a obden su tada ze dojdu do prace :D ale pro me je ciry scifi ujit v kuse 60, tuplem obdivuju lidi co davaj i tch 80, 150... jako smekam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv kvě 24, 2018 15:15

lukasj píše:500 mf magnezia si dávam denne, počas tréningových dni a v pohode.

Vsak pisu, ze je to individualni. Konzultoval jsem to pozdeji s doktorkou a ta mi potvrdila, ze takova reakce neni nic neobvykleho. U mne slo zrejme o to, ze mi ve skutecnosti chybel vapnik (coz jsem zjistil az pozdeji) a pomer vapniku a horciku ma byt vyvazeny. A ja jsem ho jeste posunul na spatnou stranu.

V podstate jsem ale chtel rict, ze doporucovat obecne magnezium neni dobry napad. Mel by ho brat jen ten, kdo ma nedostatek nebo k tomu ma nejaky dobry duvod. Mawenzi ma sice krece, ale mam pocit, ze psala, ze ji na to magnezium nepomaha, takze zrejme nedostatek nema a je blbost se tim zbytecne cpat.

lukasj píše:Pre mna sú prepalovacie tepy cca od 165 kedy idem viac na cukry. Tak chodím napr mtb xcm, ale pri 100 km si ich strážim. Je potom prijemne od 60. km predbiehať prepalovacov :D

Podle toho tipuju, ze ti vek jeste zacina dvojkou a BMI mas pod 20 ;-) To bych taky rad, ale bohuzel uz mi vek zacina petkou, cimz jde maximalni tepovka dolu a s ni i hranice aerobniho pasma.

Jinak samozrejme, podle toho, co pises, terminator jsi ;-) Chapu, ze syty hladovemu neveri, ale naprosta vetsina lidi je na tom s chuzi a behem vyrazne hur, nez ty a to i tady na OF.

@Mawenzi: na mereni tepovky se klidne vykasli, ale to, co psal lukasj je obecne pravda, kdyz si odmyslis ta jeho cisla. Na vydrz je dobre se pohybovat v aerobnim pasmu. Muzes pouzit klasickou metodu. Dokud muzes pri chuzi mluvit, je to OK. Kdyz muzes mluvit a nemuzes zpivat, tak jsi priblizne na horni hranici :) Plati i do kopce a ano, kdyz lapas po dechu, tak je rozumnejsi zpomalit, jinak se vystavis. Pujdes pomaleji, ale dojdes dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv kvě 24, 2018 15:20

GreyMouse píše:Jinak k tomu hledání životabudiče... kousek čokolády nebo půllitr kofoly na sobě nijak nepoznám

Kdyz jsi na cokolade zavisla, tak ji samozrejme nepoznas, telo si buduje toleranci ;-) Kofolu bych neresil, kdo vi, co v tom je, rec byla o Cole a tam je kofein urcite.

GreyMouse píše:ale jednou mě probrala čtvrlitrová plechovka energiťáku. ... Jen mi to přijde jako měkčí droga než ten zmiňovaný Speed8 :D

Ono to asi bude dost podobne, rozdil je v koncentraci a davce. V obojim je zakladni stimulant kofein a jde o to, kolik si ho najednou das. Par energetaku jsem driv vyzkousel, ne na chuzi, ale v praci a ucinek je opravdu slabsi, nez Speed8.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod lukasj » čtv kvě 24, 2018 15:43

Mike, mám tesne pred 39. Momentálne 87/180. S tým magneziom som to písal, lebo sa jeho používanie spomínalo v predchádzajúcich príspevkoch. Je to každého osobná vec, mne to vyhovuje takto. Tak som to pisal len doplnkovo. Ako som spomínal, na 100 km je kľúčová vytrvalosť, žiadne extra výkyvy, aby sa spotrebované cukry mohli priebežne dopĺňať.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 15:59

mike - kombinuju horcik i sul, spis slo o to ze bez ty soli v urcity fazi asi nedostatku uz asi horcik nemel vliv, celkove se to asi lehce zlepsilo ale asi zase polevuju, krece zas se dostavili, lytka tuhnou, takze horcik i sul ten tyden pred nic asi nezkazi.

jinak to sem myslela tak jako spis obecne s tim tepem, urco fakt ne ted, myslim, ze by to jen byl stres navic kdyz clovek vubec neni zvyklej neco takovyho resit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv kvě 24, 2018 19:19

lukasj píše:Mike, mám tesne pred 39. Momentálne 87/180.

V tom pripade smekam. Parametry mam ted skoro stejne (jen o 11 let vic) a vim, jake je to tahat :)

lukasj píše:Ako som spomínal, na 100 km je kľúčová vytrvalosť, žiadne extra výkyvy, aby sa spotrebované cukry mohli priebežne dopĺňať.

Urcite. Obcas si dam v ramci jednodenniho vyletu rychly vyslap na jednu horu asi tak ve 2/3 tury. Jelikoz si merim cas a pokousim se prekonat nejlepsi, jdu skoro na krev, aktualne okolo 7 minut. No a uz se mi parkrat stalo, ze zbytek tury i po delsim odpocinku nahore nestal za moc, ac jsem do te doby byl uplne v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Reccol » čtv kvě 24, 2018 19:42

mike píše:V podstate jsem ale chtel rict, ze doporucovat obecne magnezium neni dobry napad. Mel by ho brat jen ten, kdo ma nedostatek nebo k tomu ma nejaky dobry duvod. Mawenzi ma sice krece, ale mam pocit, ze psala, ze ji na to magnezium nepomaha, takze zrejme nedostatek nema a je blbost se tim zbytecne cpat.

Hořčík je v současné době jedním z nejvíc deficitním minerálů v celé populaci, u sportovců obzvlášť. Takže naopak by ho měl brát skoro každý - ale je fakt důležitý, jakej typ. Tyhle vedlejší účinky typu průjem, nebo naopak nepociťování změn jsou obvykle proto, že nejobvyklejší a nejlevnější verze magneska je ve formě oxidu (obvyklé v lékárnách), který má využitelnost úplně nanic. Takže doporučuju opravdu dávat pozor na to, co kupujete a brát to pouze ve formě citrátu nebo bisglycinátu. To jsou formy, které opravdu fungují (každá lehce jinak, pokud by se v tom někdo chtěl rýpat do detailů).

To jen tak na okraj :)
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 24, 2018 19:49

reccol v mym pripade byl problem jak v nedostku horciku tqk v nedostatku dasiich mineralu ze soli, jinak obecne kdyz horcik z lekarny doplnuju etsinou kdyz mam nocbi krece, tak zmizej... mozna je to jen plqcebo, nicmene nenahodil bys nejaky typy co za pripravky pripadne kupovat? ja bych ani nevedela jak poznat kterej typ to je?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod Reccol » čtv kvě 24, 2018 20:24

Třeba tohle, Reflex se obecně považuje za velice kvalitní značku s přísnou výstupní kontrolou. Tahle forma (narozdíl od citrátu, který má ale o něco vyšší využitelnost) by ti mohla sedět lépe, protože by neměla mít vedlejší účinky. A tobě, jak jsem si všimnul, vadí skoro všechno :)

Snad nejkoncentrovanější dávka v kvalitní formě na CZ trhu by mělo být toto, ale ještě jsem to osobně nezkoušel.

Zjednodušeně, citrát trochu nabudí, tohle zklidňuje, proto je ok to brát třeba před spaním.

Těch značek a výrobců je dost, vygooglený to máš za chvíli a na každým obalu to je napsaný - jen se po tom dívat. Což teda platí obecně pro všechny suplementy.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod remy77 » čtv kvě 24, 2018 20:59

mike píše:Obcas si dam v ramci jednodenniho vyletu rychly vyslap na jednu horu asi tak ve 2/3 tury. Jelikoz si merim cas a pokousim se prekonat nejlepsi, jdu skoro na krev, aktualne okolo 7 minut. No a uz se mi parkrat stalo, ze zbytek tury i po delsim odpocinku nahore nestal za moc, ac jsem do te doby byl uplne v pohode.


Pri vykone "na krv" spalis aj glykogen a jeho obnova nieco trva. Preto aj bezci zaraduju v ramci treningu sprinty raz za niekolko dni.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Dialkove pochody - 100km

Příspěvekod mike » čtv kvě 24, 2018 21:08

Reccol píše:Hořčík je v současné době jedním z nejvíc deficitním minerálů v celé populaci, u sportovců obzvlášť.

Zdroj? Docela by mne zajimalo, jak se tohle da zjistit.

Reccol píše:Tyhle vedlejší účinky typu průjem, nebo naopak nepociťování změn jsou obvykle proto, že nejobvyklejší a nejlevnější verze magneska je ve formě oxidu (obvyklé v lékárnách), který má využitelnost úplně nanic.

Nasel jsem zbytek toho, co jsem mel: https://www.benu.cz/magnesii-lactici-0- ... y-50x0-5gm Je to registrovany lecivy pripravek a predepisuji ho i doktori. Jestli by jiny zafungoval lip samozrejme netusim.

remy77 píše:Pri vykone "na krv" spalis aj glykogen a jeho obnova nieco trva.

Myslel jsem, ze glykogen se spali vzdycky pri dele trvajici aktivite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Treking