Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » sob dub 14, 2018 21:59

Nastrihol by som zrejme aj tak v zbytočné malé vrecko a všil expander = elastický mesh, alebo malú elastickú korzetovú šnurovačku. Žeby sa tam zmestilo aspoň dno + časť z výšky z fľaše a fixoval to ako už máš, postrannými popruhmi.

Takto nosiť fľašu mi príde blbé.
Naposledy upravil Stani dne sob dub 14, 2018 22:08, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » sob dub 14, 2018 22:06

Dno se tam vejde uz ted, ale flaska se nedostane moc hluboko a bal bych se vypadnuti. Vlastne to blokuje hlavne pasek na lyze pres kapsu, jestli ho na fotce vidis.

Mne to taky prijde blbe, ale kdyz se nad tim zamyslim, tak to nema zadny rozumny duvod. Jen pocit, ze je to spatne a to je pak o zvyku. Obcas potkavam lidi, co takhle flasky nosi. Nechapal jsem, proc, ale kdyz si s tim ted hraju, tak asi vim. Lip se tahaji ven a zasunuji zpatky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 17, 2018 8:00

Ono se to tady uz resilo, ale moc moudry z toho nejsem, tak prosim jeste jednou nejak v kostce se zarucenym vysledkem (treba) :) .. Byl jsem pres vikend na 2 noci v Ceskosaskem Svycarsku. Casto spousta lidi, ale o to mi nejde. Jde mi o to, ze vetsina vonela nejakou chemii. Já potem. Jak to dělají? To se nepoti nebo jsou ty dnesni deodoranty tak zazracne, ze zastavi ty proudy potu nebo je tak efektivne zamaskuji? Ze me vecne lélo a nedovedu si predstavit, ze bych to zamazl nejakym deodorantem. Sel jsem v triku a kratasech, ale je pravda, ze na rozdil od vetsiny tech vyletniku jsem mel krosnu a vic km v nohach. Jak to delate Vy? Ma smysl si poridit nejaky miniaturni deodorant nebo neco podobneho a tahat se s tim?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 8:54

ze me leje taky pot a po kytickach asi nevonim. Na pravcickou chodii nemky v kabatech a po tech par km pomalejsi chuze se tak nezapotej a kabaty sou nacuchany smradama..

nicmene na vandry vozim mazlavou rexonu - balena jak tuha, ale je to spis jak pasta - a jak se prodavaji napr balzamy na rty nebo pidi kremy v tech malych 2-3cm plechovych krabickach tak Normalne si tu krabicku naplnim mazlavou hmotou a pak nanasim prstama

Hlavne mam od potu sedreny podpazi, coz bych bez antiperspirantu proste nedala, ale uprimne pokud je clovek zpocenej uplne celej, tak to pidpazi ho nezachrani, spis nesmradlavy materialy. takova bavlna je vyzivna vzdy a vsude at se namatles nebo ne...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte dub 17, 2018 9:03

skutrjohny píše:To se nepoti nebo jsou ty dnesni deodoranty tak zazracne, ze zastavi ty proudy potu nebo je tak efektivne zamaskuji?
Vis jak mas udelat, aby Ti nebolel malicek na rukou po pichnuti? Vem si kladivo a poradne bouchni na palec u nohy...
Proste prebijes smrad mnohem vetsim. A casto jeste takovou chemii, ktere smrad se jeste zintenzivni pri kontaktu s potem.

Otazka (docela legitimni...) je, jestli je (ne)prijemnejsi "vune" cloveka zpoceneho nebo natreneho chemickym smradem, obzvlast skupinu lidi-chemickych tovaren, ze kterych ma kazdy jiny doedorant. Ja osobne bycvh si vetsinou radeji vybral to prvni. Z toho smradu mi vetsinou neni spatne a nedostavam alergickou rymu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 17, 2018 10:12

Mawenzi píše:

to s tou "mazlavou rexonou" s moznosti si to preplcnout do mensi škarmetky vidim jako nejlepsi a praktickou cestu. zkusim, uvidim.
apuka píše:

ja nevim, mne prijde, ze vzdy smrdim jen z podpazi, takze teoreticky by i v techto extremnich podminkach stacilo malo a efekt by byl alespon dostacujici. a taky nemam rad prilis parfemovane lidi a obzvlast v prirode, ale holt musis trochu zapadnout do te nase spolecnosti. ja teda osobne jsem se citil hrozne, kdyz jsem se mel prodirat na nejakou vyhlidku uzkou šterbinou a mijel pri tom spoustu lidi i hezkych holek :-D
asi obetuji tech par gramu :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 10:21

apuka
my astmatici to vidime stejne, pach potu v tobe nevyvola zachvat dusnosti.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 15:26

skutrjohny píše:taky nemam rad prilis parfemovane lidi a obzvlast v prirode, ale holt musis trochu zapadnout do te nase spolecnosti. ja teda osobne jsem se citil hrozne...

:D kdyby to psala nejaka zenska, tak nereknu, ale chlap? Tohle venku vubec neresim. Maximalne si vezmu ciste tricko na prevleceni na cestu zpatky. Merino, ktere tak rychle nezasmradne. Nejvic totiz smrdi fukcni tricka z umeliny a tam pochybuju, ze nejaky deodorant pomuze. Na vicedenni akce mam to merino s sebou vzdycky, na jednodenni si ho vetsinou vzit zapomenu.

Mne teda nejvic smrdi zensky napajcovany prave nejakyma sajrajtama. Nejhorsi jsou boozeho behny, naleje na sebe vonavku, jde behat a v pasu za ni padaji ptaci za letu #-o

Jestli to fakt chces resit, tam si porid na chozeni merino. Smrdi vyrazne min, nez umelina, aspon prvnich par dni. Ma ale sve zasadni nevyhody, zvlast kdyz se vic potis.

@Mawenzi: odreniny od potu mne taky trapi, spis teda na zadech pod batohem. Snazim se to resit mazadlem. Timhle a nejake vysledky to ma. Maji i ciste zenskou verzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 15:40

v tomto pripade mi mozna prijde lepsi zamezit castecne poceni a tim predejit tem odreninam nez resit pak odreniny...

Na druhou stranu krem vypada dobre celkove a mam.pocit, zes uz o nem psal, tak mozna zkusim koupit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 16:11

Jenze omezovat poceni je IMO spatne. Kdyz jde o normalni poceni kvuli namaze a ne dusledek nejake nemoci. Telo ma duvod se potit, to je jen dusledek toho, ze se pri namaze prehrivas. Muzes se snazit omezit pricinu tj. lokalni prehrivani, ale omezovat dusledek tj. poceni neni dobry napad.

Krem je celkem fajn, pouzivam ho uz delsi dobu a kupuju opakovane. Odrenin na nekterych mistech jsem se diky nemu zbavil uplne, jine aspon omezil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 16:42

jenze kdyz stejne nemuzu jit ani do prace bez toho abych pri sezeni v kanclu nemela propoceny fleky - tzn. pouzivani antiperspirantu v beznym zivote - tak ho zrovna teda nepouzivat na vylete, kdy se potim tak 30x tolik...

Navic pry kdyz nekde telu poceni omezis, tak se vic poti jinde. At se klidne poti jinde, to mi neva. Propoceny mokry kola zapricinuji prave ze vseho nejvic ty odreniny. Nemam odreniny, su spokojena. A jestli kvuli tomu vygeneruju vic potu treba na tech zadech, tam tam uz je to celkem jedno, tam podobnym problemem netrpim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 17:08

Do prace to chapu. Na delsi sluzebku v US jsem si ho taky vzal, tam bylo tehdy horko a amici jsou dost citlivky ;-)

Spatne mi to prijde na outdoor, prave proto, ze se telo poti vic a ma k tomu duvod. Ja teda nastesti nemivam odreniny v podpazi, maximalne trosku vepredu od ramennich popruhu, ale to vyresil prave ten krem. Byvam odreny dole na zadech, jelikoz tam pot steka shora a nemuze pred bederak pryc a navic se tam batoh o telo soupe... Mazani pomaha, ale nekdy nestaci a udela se tam hnusna vyrazka :? Zrovna koukam po nejakem mensim batohu, ktery by tam mel neco, co aspon trochu potu odvede.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 17:19

v kazdym pripade krem koupim na otlaceniny i tak, muze se hodit :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 17:37

Odreniny, na otlaceniny ti moc nepomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 17, 2018 17:39

jasne, odreniny. Mivam nekdy odreny kosti od podprdy pod popruhama, tak to by se mohlo hodit a nakonec bambucky maslo to se hodi na mazani vseho
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 17:48

Jo, na tohle se to bude hodit urcite. Vyzkousej ten zensky a casem napis, jak funguje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:12

Mno na ceste to neresim, ac se stavam chemickou zbrani v pohybu, ale co nadelam. Pokud jedu domu vlakem, tak to resim pred odjezdem vlhcenym ubrouskem a v baglu mam kousek tuheho deodorantu, jak jsou ty tuhe vysouvaci, tak kdyz dochazi, tak zusane zbytek v te posuvne plosce, takze ji vysroubuji a hodim to do igelitaku a pak bud normalne nebo prsty nanesu a snad nejvetsi zkazu zazehnam :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:17

Ti nevim, ubrousek OK, ale deodorant na zpocene telo spis zkazu dokonci ;-) Prijde mi, ze ciste merino tricko to resi slusne, telo samo az tak nesmrdi, strasne smrdi ta zpocena umelina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 19:23

To jo, merino toho dost zachrani, pokud uz to neni nekolikaty den, ale u me je hlavni zdroj utoku podpazi, takze proste vlhceny ubrousek znici akutalni a ulezely pot (nejen) v podpazi. Vzhledem k tomu ze ty ubrousky jsou casto trochu parfemovane, tak by se to dalo i bez deodorantu, ale trocha deodorantu pak jeste trochu vyrovna tu zamorenost zbytku tela a obleceni :) Ten kousek deodorantu se tolik nepronese a zvyseni solidarity a pokles studu pred (kor damskym) okolim k nezaplaceni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2018 19:48

Jasne, slo mi jen o to, ze u deodorantu pisou, ze se maji pouzivat jen na umytou pokozku a ubrousek asi bude malo.

Resim to taky tak, ze jezdim jednickou, kde je vetsi sance, ze v okoli nikdo nebude. Zvlast kdyz si chci sundat i boty ;-) Jinak chapu, jak jsem ted jezdil ze sneznic busem, tak jsem byl na jednu stranu rad, kdyz vedle mne sedela holka, uz kvuli mistu, ale na druhou mi to bylo trochu blbe prave kvuli tomu, jak jsem byl zpoceny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod scinkk » úte dub 17, 2018 20:03

Hm to mam celkem odzkouseno ze ty ubrousky na podpazi jsou mnohem ucinejsi, nez se zkouset "osplichavat" treba v potoku ci i pod nejaku trubkou, tedy mozna aspon, pokud dotycny neni v podpazi dohladka oholen :) ci nevytahne mydlo, pak ty ubrousky, kor pokud jsou antibakterialni, jsou lepsi a podle me dosti ucinne. A navic to muzu udelat az primo an nadrazi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » úte dub 17, 2018 20:14

vetsinou chodim hory, kde nikoho nepotkavam a snazim se verejnou dopravu resit na zacatku, abych na konci prisel k autu. to ČSSvycarsko bylo ale tak prelidnene, ze jsem se nad tim musel zamyslet. merino mam, ale je mne ho lito pouzivat v zápřahu. je celkem drahe a tak ho mam spis na spani a vecery, kdy se chci zahrat a uz jsem oschly od potu:) no a jestli mam chodit trochu "light", tak to s poctem trik nemuzu prehanet ;)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » úte dub 17, 2018 23:25

Co to je používat merino v zápřahu....? ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 18, 2018 7:05

to asi myslel merino na spani a nemerino za chuze.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod skutrjohny » stř dub 18, 2018 7:10

asi tak nejak. za chuze s krosnou na zadech ho pouzivam jen vyjimecne.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tecumseh » čtv dub 26, 2018 12:48

Skúste toto https://www.huntingland.sk/Vabenie_zver ... t_id=56349 a to má zver podstatne lepší čuch ako človek...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 26, 2018 16:17

No merino v zápřahu používám a jak sem psal ani po 2 měsících nesmrdelo.
Na treku sem ho měl měsíc nonstop a taky ok i s tou námahou a batohem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 1:07

@Tecumseh: je na tom napsane slozeni? Nenasel jsem ho ani u vyrobce. Ma se to strikat zevnitr na obleceni, a tak si myslim, ze je to dulezita informace. Kvuli vstrebavani kuzi i kvuli tomu obleceni.

Tohle je jeste lepsi, ale nevim, jestli by cloveka nevyvedli z verejne dopravy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Tecumseh » pát dub 27, 2018 7:45

Neviem nenám ho teraz, keď ho budem mať preštudujem to lepšie, ale nejak to rozkladá molekuly čo som vyrozumel z angličtny asi nejaká chemická reakcia lebo čo...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod flyerkuba » stř kvě 16, 2018 15:37

Ahoj, nevím přesně, kam svůj dotaz zařadit, ale sem mi to tak sedí.

Máte nějaké zkušenosti se spaním jen pod záchrannou alu folií?

Chci sám vyrazit na běžecký výlet se spaním venku, ale brát spacák moc nejde (je velký a těžký, a jen kvůli třeba jednomu výletu ročně si nebudu kupovat spacák za x tisíc). Takže mě napadla tahle varianta, ale nemám s tím zkušenost. Chci něco, co nejlehčího, pod čím se prostě dá relativně přečkat noc - počítám se spaním někde pod střechou, ale venku. Buď na trávě nebo alumatce.

Díky za rady nebo tipy,
Kuba
flyerkuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 16, 2018 15:12

PředchozíDalší

Zpět na Treking