Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Trasy Vysoke Tatry

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trasy Vysoke Tatry

Příspěvekod Merik » čtv led 11, 2018 8:53

Ahoj,
na jaře se chci vydat do tater a projit si tam dalších pár "kopců". Ale vzhledem k tomu že par turisticky proflaklich cílů sem již prošel např. Krivaň, Chopok nebo Velky Rozsutec. Tak bych to chtel tentokrat vzit cestou menších davů :)
No a teď už konečně k mému dotazu.

Může mi někdo z Vás kteří máte Tatry projite křížem krážem doporučit nějakou celodenní nejlépe okružní trasu klidně náročnější (bez nutnosti lezeni s vybavením). Na které nejdete v zastupu lidí. Ideálně Vysoke tatry, ale klidně Nízké nebo Malá fatra. :wink:

Předem děkuji za jakoukoliv odpověď a omlouvám se za nové téma
Merik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 11, 2018 7:38

Re: Trasy Vysoke Tatry

Příspěvekod Podzemnik » čtv led 11, 2018 9:28

Na jaře asi myslíš ten týden mezi 14. 6., kdy se otevírají chodníky, a 21. červnem, kdy začíná léto, že :D Obecně jsou Tatry hodně zalidněný, jsou to jediný hory široko daleko a vyhnout se lidem je těžký.

K mým oblíbeným trasám patří ta z Tatranské Javoriny po zelené na Téryho chatu a dolů. Z Téryho chaty bude samozřejmě plno, ale ta první část je bez lidí a je to krásný, jak se Tatry postupně otevírají. Pak třeba v Belianských Tatrách je super ze Ždiaru po červené přes Monkovu dolinu.

Ono i na ty Rysy nebo Kriváň člověk může jít bez lidí, stačí vyrazit někdy přes týden a ráno prvním vlakem, nebo ještě líp autem před prvním vlakem... To samý třeba Nízký Tatry - Chopok je zabijárna, to je jasný, ale když jdeš třeba přechod a zůstáváš nahoře, stačí si trochu přivstat a vyrazit za svítání či před ním a taky budeš mít hory pro sebe (toho jednoho či dva trampy, kteří si budou taky přivstávat s tebou, ani nepočítám)
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě


Zpět na Treking