Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » stř říj 19, 2016 9:25

já mám nejraději co největší pestrost, dvou nebo tří, či dokonce jenom jedné příchuti se rychle přejím, obzvlášť když je to přeslazené jako mars, snickers, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2016 14:46

grco píše:To Mars dokazem zrat aj dlouhodobe :D

A my to tady pak odnasime #-o Mozna bys na nich ale mohl zkusit vysoudit tezky prachy :twisted:

Pred par dny jsem mel chut na neco sladkeho a po dlouhe dobe jsem nacal jedny ledove kastany. Driv jsem to jedl normalne pri vyletech, ted jsem to nebyl schopen dojist. Hnus :vom: Mars, Snickers apod jsou jeste horsi :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » stř říj 19, 2016 15:41

Neviete co je dobre. Zas hipstri sami s pseudozdravymi "raw" tycinkami :P

Ja normalne mars a spol nezeru doma, ale na horach neriesim, potrebujem cukor, mars ma cukor, takze ideal. Normalne by som si sypal aj sacky s cukrom do ust, ale ten mars je predsa len lepsi chutovo :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2016 15:53

Chjo. Kolikrat mam jeste napsat, ze to nekupuju kvuli ORGANIC BIO VEGAN SUPERFOOD, ale tomu navzdory? Kupuju to proto, ze mi to chutna a funguje to. Ten napis je neco jako napisy na cigaretach, taky te prece neodradi ;-)

Nepotrebujes jen cukr. Potrebujes cukry. Jednoduche i slozene. Mars & spol bude mit spis jednoduche, takze za chvili budes muset sezrat dalsi. Stacily by ti tri na den? Mne tri raw tycky staci, samozrejme plus snidane a vecere.

BTW, kdyz potrebuju rychlou energii, tak funguje lip 50% cokolada. Tam je (asi) idealni pomer cukru a kofeinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 19, 2016 15:54

mike píše:
grco píše:To Mars dokazem zrat aj dlouhodobe :D
A my to tady pak odnasime #-o

Sladký je dobrý na nervy, ne? Takže by těch Marsek měl jíst spíš víc. Tedy nejen na horách, ale i když sedne k počítači :mrgreen:

mike píše:Pred par dny jsem mel chut na neco sladkeho a po dlouhe dobe jsem nacal jedny ledove kastany. Driv jsem to jedl normalne pri vyletech, ted jsem to nebyl schopen dojist.

Třeba to není změnou receptury, ale tím že dospíváš ;-). Náš mladej měl jako dítě sladký hodně rád a někdy během střední školy ho to úplně přešlo. Možná seš jenom trochu opožděnej :twisted:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 19, 2016 16:03

mike píše:Kolikrat mam jeste napsat, ze to nekupuju kvuli ORGANIC BIO VEGAN FOOD

[-X Máš tam chybu, má tam být ORGANIC BIO VEGAN SUPERFOOD!
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » stř říj 19, 2016 16:10

GreyMouse píše:Sladký je dobrý na nervy, ne? Takže by těch Marsek měl jíst spíš víc. Tedy nejen na horách, ale i když sedne k počítači :mrgreen:

Hmm, nebude to tim, ze je na nich zavisly a bez nich nervozni? Pak by je ale nakonec musel jist porad, bez prestavky. A nakonec by o nem psali na iBlesku v sekci o zrudickach :twisted:

GreyMouse píše:Třeba to není změnou receptury, ale tím že dospíváš ;-). Náš mladej měl jako dítě sladký hodně rád a někdy během střední školy ho to úplně přešlo. Možná seš jenom trochu opožděnej :twisted:

Zmenou receptury to neni, protoze jsou to ty, co jsem koupil jeste v dobe, kdy jsem je jedl a nedojedl. Asi mi ty raw tycky zmenily chute :-k Opozdenej jsem porad :P

GreyMouse píše:Máš tam chybu, má tam být ORGANIC BIO VEGAN SUPERFOOD!

A jo #-o Nekouknul jsem se podruhe, dost desne to bylo i bez SUPER ](*,) Opravim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon říj 24, 2016 10:53

grco píše:To Mars dokazem zrat aj dlouhodobe :D
jsme si teď nakoupili zásobu na hory, tak se už těším, jsem to nejedla aspoň deset let :)

mike píše: Stacily by ti tri na den? Mne tri raw tycky staci, samozrejme plus snidane a vecere
tři? :shock: jedna! někdy i dvě, když toho táhnem dostatek a jsme rozežraní :wink: raw tyčky tedy nekonzumujem, ale corny, mysli tyčinky, oplatky typu tatranka apod.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 13:02

me by teda ten pocet tycinek na den nestacil ani omylem. na druhou stranu mam stejnou spotrebu techto tycinek, jako pripadne marsek. az na to ze na mars se mi obcas sbihaj sliny, na raw tycinky nee :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » pon říj 24, 2016 13:12

Mawenzi píše:na mars se mi obcas sbihaj sliny, na raw tycinky nee :D


presne tak :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon říj 24, 2016 15:35

mně už teď z vás taky, jestli brzo nepojedem na hory, tak vybrakuju krabici s horozásobama :)

Mawenzi píše:az na to ze na mars se mi obcas sbihaj sliny, na raw tycinky nee :D
tfuj, tak proč to jíst? Krom toho, že dodávají energii a odhánějí hlad, tak beru tyčinku zároveň jako odměnu, takže mi musí chutnat 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 15:39

sobb píše: tak se už těším, jsem to nejedla aspoň deset let

Po deseti letech uz jsi zapomnela, co je to za hnus ;-) Nechutne sladke a lepive. To fakt jen v nouzi nejvyssi, kdyz uz tak ceske Deli.

sobb píše:tři? :shock: jedna! někdy i dvě, když toho táhnem dostatek a jsme rozežraní :wink: raw tyčky tedy nekonzumujem, ale corny, mysli tyčinky, oplatky typu tatranka apod.

Myslel jsem tri a nic jineho. Snidane, pres den tri tycky a vecere. Maximalne k tomu jeste kousek cokolady, kdyz to neslape.

Mawenzi píše:az na to ze na mars se mi obcas sbihaj sliny, na raw tycinky nee

Protoze do nich nepridavaji latky zpusobujici zavislost ;-) Ja jsem se ale na raw tycky vylozene tesil, kdyz jsem mel Rawbite. Ted obcas na nejakou z lepsich Lifebaru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pon říj 24, 2016 16:02

mike píše:Po deseti letech uz jsi zapomnela, co je to za hnus ;-) Nechutne sladke a lepive. To fakt jen v nouzi nejvyssi, kdyz uz tak ceske Deli.
uvidím, mi to tehdy chutnalo :) Deli je taky dobrá, ale malá :mrgreen:

mike píše:Myslel jsem tri a nic jineho. Snidane, pres den tri tycky a vecere.
však já taky, snídaně, jedna tyčka a večeře 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 16:07

Jj, Deli uz to chce dve. Dobre si pamatuju, jak to bylo. 50 g -> 43 g -> 40 g -> 35 g (musel jsem se jit kouknout, jestli uz nema 30 g). Samozrejme pri stejne nebo zvysujici se cene.

sobb píše:však já taky, snídaně, jedna tyčka a večeře

Aha, tak to bych se asi vecere nedozil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 24, 2016 17:47

tak me chutnaj, proto to jim, ale nekdy se mi stane treba jak letos v kvetnu ze ac plnej bagl raw tycinek, z niceho nic dostanu silenou chut na marsku i kdyz to prakrakticky mam jen vyjimecne i na vyletech, takze treba 3ks za rok. raw tycinku si s chuti dam ale neni to takovej mnaaam pocit. sou dobry a marska mi prijde jako vyjimecne mnam. pripadne zelena deli. u marsky to bude tim karamelem hlavne.

tak mike uz to psal ze snidane, 3 tycky vecere ale ja pres den dostavam hlad kterej jedna tycka nespravi a vetsinou k ni chcu i kus neceho.

navic kdyz mam hlad a zaplacam se tyckama tak mi je nekdy i blbe a pritom v zaludku kruci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon říj 24, 2016 19:25

Mawenzi píše:marska mi prijde jako vyjimecne mnam. pripadne zelena deli. u marsky to bude tim karamelem hlavne.

Na jednoduche cukry vznika zavislost a jednou to bude nelegalni droga :twisted: Ty ji evidentne mas, pak se nediv, ze mas problemy s malym oblecenim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 7:29

no celkem si myslim, ze ta marska 3x za rok k tomu rozhodne nevede, jeslti k tomu ale nevedou ty raw tycinky ktery mam v prumeru 1x tydne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 25, 2016 8:29

mike píše:Dobre si pamatuju, jak to bylo. 50 g -> 43 g -> 40 g -> 35 g (musel jsem se jit kouknout, jestli uz nema 30 g).

Nepleteš si to s tatrankama apod.? Ne že bych si pamatovala kolik Deli vážila před víc jak 30 lety, ale současná 46gramová XXL mi přijde na pohled dost velká :-k

mike píše:Na jednoduche cukry vznika zavislost a jednou to bude nelegalni droga :twisted: Ty ji evidentne mas, pak se nediv, ze mas problemy s malym oblecenim ;-)
Mawenzi píše:no celkem si myslim, ze ta marska 3x za rok k tomu rozhodne nevede, jeslti k tomu ale nevedou ty raw tycinky ktery mam v prumeru 1x tydne :D

Jestli za to zmenšující se oblečení nemůže spíš štítná žláza než libovolný tyčinky :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 8:33

greymouse: uz 16 let zeru leky, to by se neprojevilo z cistajasna pribranim x kilo :D podle me asi spis proste kombinace stresu a nedostatku jidla poradnyho, ja dycky pribiram i kdyz moc nejim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 25, 2016 8:49

A není to víc věcí dohromady? Nemělas míň pohybu od tý doby co ti psa vylepšili titanovou vidličkou? Metabolismus se ti třeba zpomalil už dávno, protože jsi omezila jídlo, abys nepřibírala v důsledku špatně pracující štítné žlázy... Já tomu teda nerozumím, tak jen hádám... Ale kamarádka měla taky problém se štítnou žlázou. Po prvním dítěti zhubla bez jakékoli námahy, protože v tý době byla její štítná žláza hyperaktivní. Po druhém dítěti už se jí zhubnout nedařilo. Mezitím jí totiž štítnou žlázu vyoperovali a dostala místo ní léky. Ty ale zřejmě štítnou žlázu dokonale nenahradí.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 25, 2016 9:15

greymouse tak mozna to taky trochu vliv mit muze. + po 30tce se to prej zacina zhorsovat :D Pohyb sem urcite neomezila, prece jen psy mam dva takze jeden pacient moc muj rezim nemenil. Samo pak stres se smrti maminky a tyhle veci kolem ale asi moc nepomohli globalne. v kazdym pripade furt neberu mikuv argument ze ze 3marsek rocne priberes :D hlavne proste totalne nedava smysl, ze v cervnu sem vazila normalne i po x tydnech s vyrazne omezenym jidlem a v cervenci se nekde objevilo 5kg zcistajasna a ani zraci dieta proste nezabrala. ted jim asi vic, nez predtim ale min nez na zraci diete a uz na to pecu a holt se zbavim malyho obleceni. Nicmene asi by to chtelo omezit to sladky i na tech vyletech, kde ma clovek psychicky pocit, ze muze, pac se hejbe :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 25, 2016 14:37

Stres určitě vliv mít může. A smrt blízkého člověka je něco jiného než "stres" z nepříjemné zkoušky ve škole nebo návštěvy zubaře. Uvidíš, jestli se něco změní až budeš mít nejhorší za sebou.

Možná by ses na to mohla zeptat lékaře, až si půjdeš pro další recept na léky. Nejsi tlustá, tak ho možná ani nenapadlo, že máš nějaký problém s jídlem a váhou. Třeba by pro tebe byl vhodnější jiný lék nebo jiné dávkování.

Na mikovu poznámku se vykašli, nejspíš to bral podle sebe - že když má na něco chuť, tak to sežere ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 15:01

GreyMouse píše:Nepleteš si to s tatrankama apod.? Ne že bych si pamatovala kolik Deli vážila před víc jak 30 lety, ale současná 46gramová XXL mi přijde na pohled dost velká :-k

Relativita. Jak se postupne zmenuje vsechno, tak ti uz normalni velikost prijde velka. Klidne je taky mozne, ze nezmensovali jen delku, ale i sirku, takze vypada dlouha a pritom je lehci.

Od 43 g nize jsem si na 100% jisty, 50 g na 99%, to uz bude nejmin 10 let. Mozna byl jeste mezikrok na 45 g, ale tim si jisty nejsem.

GreyMouse píše:Na mikovu poznámku se vykašli, nejspíš to bral podle sebe - že když má na něco chuť, tak to sežere

Sněd jsem ji a Tebe taky sním! :P Poznamka byla myslena tak, ze kdyz ma nezrizenou chut na lepivy sladky hnus, tak muze mit zavislost na rychlych cukrech. Ne ze tloustne z Mars tycinek, ale obecne ze sladkeho. Samozrejme to muze byt i jinak. Asi by opravdu nebylo od veci zajit si popovidat s doktorem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte říj 25, 2016 15:25

Ano, kazdy kto ma rad mars a nie nejake zalepene raw tycinky lepidlem, tak ma zavislost podla mikea :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 15:31

Jj, projevuje se mimo jine snizenou schopnosti chapat vyznam psaneho textu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 6:28

no ale na tu zavislost na cukru sem musela dojit jezenim těch raw tycinek v průměru 6x měsíčně:D
jako nechápu to, nevzpomenu si na to co je rok dlouhej, leda možná když stojím u pokladny a musím furt na něco sladkýho čumět tak na to dostanu chuť, ale na tom jednom výletě se mi o marskách fakt i zdálo a celej nassledujici den sem proste touzila po marsce a tesila se az si ji vecer koupim :D bych byla asi dost nerudna, kdyby ji nemeli :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod scinkk » stř říj 26, 2016 10:58

Vcera a predvcirem, kdyz jsem pojidal lifebar, tak jsem si tak rikal, jak grco (a zda se i mnozi dalsi) muzou dat prednost necemu jako je mars :) ja mam hodne rad sladke, asi az moc, ale tyhle tycinky jsou pro me ekvivalntem pojidat kostky cukru polite tavenym cukrem :)

Ty raw tycinyk opravdu celkem zasyti. Nejspis zkusim priste dve tycinky na den a mene ostatniho jidla.

A nyni superfood rozbor :)

Lifebar Carob Hazelnut - to bych oznacil za takovou raw tycinku klasik, chutnala, ale nicim extra zajimava. Ale treba kdybych porvnal s jinou tak bych ji vice docenil :) Nez hazelnut pastu bych dal prednost vetsimu mnozstvi na hrubo nasekanym liskoorechum, tak jak jsem je daval do domacich.

Acai + banana - urcite zajimavejsi, trochu nakysla, coz k obecne sladkosti tech tycinek je dobre. Nevim zda za kyselost muzou brusinky ci ten acai prasek. banany jsem v tom moc necitil, ale jetli pouzivaji takovy ty uplne vysusene, tak ty uz chutove moc vyrazne nejsou. Premyslim, ze bych domaci zkusil s vetsim podilem bananu, ale takovych tech nedosusenych na kost.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 11:29

proste je to zas o jednotlivych chutich a preferencich jednotlivce. Me to vetsinou prijde hnusne sladky a preslazeny a nekdy na to mam desnou chut a uplne to splni pozadovane :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2016 11:41

Ja se Vam divim, ze debatujete,jestli jedna nebo dve tycinky za den se snidani a veceri staci.... Ja kdyz chodim na horach (min. Tatry, jeste vice kolem 3000 Alpy), tak ani moc chuti na nic nemam, v pohode vystacim s malou hrsti vlastni smesi orisku a suseneho ovoce, tak mozna 10-15g, a to az pozde odpoledne, aby se nereklo, ze jsem zase nic nesnedl. Klidne takto preziju i dva tydny bez pocitu hladu. Pritom normalne jsem v praci nanazranej :-). Pravda, vecere jsou vydatne (i kdyz pro vetsinu z vas... testoviny nebo ryze se zeleninovou "omackou" (bez mouky), vetsinou bez oleje).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 26, 2016 11:55

scinkk píše:Premyslim, ze bych domaci zkusil s vetsim podilem bananu, ale takovych tech nedosusenych na kost.

Pokud máš možnost, zkus banány usušit, na rozdíl od prodávaných smažených chipsů jsou spíš gumové. Chipsy se lámou, sušené ohýbají a chuť je taky jiná (mně chutnají sušené víc, ale to může mít každý jinak).

susene_banany.jpg


@apuka: Jestli to nebude tím, že je každý člověk jiný ;-). Dnes jsem vyrazila ráno z domu bez snídaně a pěkně mi kručelo v břiše. Sice už se mi nepodlamují slabostí nohy jako v mládí (jednou jsem i omdlela), ale ani tak to nebylo nic moc. Přitom spousta lidí nesnídá, protože mají problém do sebe ráno nějaké jídlo dostat.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Treking