Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 30, 2016 22:49

mike píše:Kase byla zapecena a byl v ni spek/slanina.

To by asi šlo, když se slaninou nebude šetřit. A smažená cibulka by taky nemusela uškodit. Já ji nedávno zkoušela jen se zeleninou a nemělo to žádnou chuť (možná by neuškodilo najít si před vařením nějaký recept :-k)

mike píše:taky nechapu, proc se zrovna Mawenzi taha s tezkym fotakem a objektivama, kdyz dest a mlhu vyfoti stejne i mobilem :twisted:

A i kdyby se náhodou udělalo hezky, tak nebude mít na focení myšlenky, protože bude umírat hlady, když zatím počítá jen s 2 kg jídla na týden :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon kvě 30, 2016 23:03

Zacinam si to matne vybavovat. Myslim, ze se nejdriv zvlast uvarila (v mlece?) nebo upekla a pak se z pekace odebirala a opekla na sadle a slanine na panvi. Mozna i ta cibulka tam byla. Chut to urcite melo. Jestli te to zajima, tak se muzu zeptat mamy, treba si to bude pamatovat lip (jako dite jsem se o vareni moc nestaral ;-))

Kdyby si vzala misto foceni stejnou vahu jidla, tak mozna i prezije ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 5:25

ste na me zly! :D

greymouse mozna mam nektery kusy mletyho furt moc velky, nejakou varku masa sem uz uskladnila ale neco sem vcera jedla a vubec to jeste tvrdy jak sutr nebylo, tak mam strach o to, aby se to nezkazilo? v susicce na 70 asi 14h...

chili con carne mam od tl, nemam kapacity a nestiham. susenou zeleninu sem koupila :D

pohanku delavam na sladko, pohankova kase, orisky. ale davam tam to ghi kvuli chuti a vydatnosti.

mike ja nikdy na tyden nebyla ale jen prvni 4 dny nebude vubec nic a pak bude moznost neco dokoupit. je mozny, ze jidla bude vic nez 2kg az to pobalim ale nezda se mi to tak malo kdyz v tom budou aspon 1x dene ty suseny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 31, 2016 7:52

tak napis cca jidelnicek na ten tyden.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 7:55

Ghi s chlebem
Ghi s nutellou
Ghi so zeleninou
Ghi s masom
Ghi s ghi...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 9:11

grco :D

ja nevim, mam predstavu
prvni 4 dny (nez dojde chleba)
snidane, obed: na kazdy 50g syr/sunka + chleba (krabicku ghi na mazani nebo jezeni jen tak)
svaciny: hrst orisku, tycinky (ala bomus)
vecere: suseny jidlo (3x TL chilli con carne) - dvouporcovku dam na 3x + doplnim vlastnim susenym masem.

pak by mela byt moznost dokoupit, takze predpokladam, ze dokoupim sunku/syr a budu misto chleba jist vetsi porce sunky/syru, + orisky, tycinky, suseny vecere z domu (1x porce ryzova smes, 2x pohankova kase)

arasidovy ghi meli jen na zkousku a zatim nemaj pevne skladem :smt022

denne vic nez 20km chodit nebudem, takze by to melo byt takhle v pohode (navic budu jist vic, nez bezne v pracovni dny)

jeste doplnim:
domaci (7ks takovych jednohubkovych tycinek) + kupovany cca 7ks normal (450g)
orisky 400g
syry/sunky: 500g
chleba: 300g
ghi: 200g
suseny: 500-600 (tl, kase)

ok, je to 2,5kg s tim, ze s tim v pohode vystacim 5-6dni i kdybych mela posledni den jist jen tycinky, posledni 3dny by nemel byt problem potkat obchod a posledni den budem v civilizaci, takze hlady neumru.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 9:31

Namiesto sunky si kup salam/klobasu, napriklad uherak, alebo chorizo
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 9:38

mam v planu si koupit takovou tu"susenou"sunku, tam mam zkusenosti ze 2-3dny v teple uplna pohoda a kus salamoidniho taky bude, na chorizo bych se mohla podivat. s uherakama/vysocinama a tak mam posledni roky problem, ze mi to prijde nepozivatelny :oops:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 9:45

Alebo cabajsku/dunajsku klobasu, viac tuku jak sunka, viac energie! A je tam viac koreni/paprika, takze v tomto pripade viac chuti... Mozes nakrajat aj do kase/ryze/cestovin...

Proste nejaku suchu madarsku/slovensku/spanelsku klobasu, nie tie ceske hnusy...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 31, 2016 10:04

Bezlepkovy kuskus, ta klobaska a susene rajcata.
Asi by se mi to ojedlo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 31, 2016 10:40

@Mawenzi: Nepsalas, že chili con carne od TL nemůžeš kvůli lepku? V tom, co je ve složení uvedené jako sušená hnědá omáčka, bych ho docela čekala :?

S mletým masem ti takhle neporadím, ale měla bys poznat, jestli se to dá dobře kousat, protože je to uvnitř měkké (nedosušené), nebo je to suché a křehké. Zkus porovnat malé (zaručeně suché) a velké kousky. Velké zkus rozkrojit ať vidíš, jak to vypadá uvnitř. Ale po 14 hod. na 70° bych čekala, že to bude suché.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 10:41

Bezlepkovy kuskus je?

Do kuskusu by som doporucil tunaka v oleji (daju sa kupit sacky, napriklad v InterSpare mali, alebo Globuse, nie konzervy!), alebo rio mare tunakovy salat (tunak + cizrna + olivy), staci zamiesat do tepleho kuskusu, hotovo!

Tie tunaky sa robia rozne

S dresingom https://www.john-west.co.uk/uploads/products/ProductLarge_TunaTwistFrenchDressing.jpg
S citronom a peprem https://www.john-west.co.uk/uploads/products/ProductLarge_TunaTwistLimePepper.jpg

Podla mna idealna vec na tury...

A rio mare mam na mysli toto:
Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 31, 2016 10:47

bezlepkovy kuskus podle google je.
Presne jak popisujes ty sacky, tak je to vyborne. :tonqe: Jeste do toho davam indicke chilli. :roll:
Nejlepsi je riomare s rajcaty.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 31, 2016 10:48

Ten John West byl k dostani v makru. Dlouho jsem ho tam uz nevidel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 10:50

Jojo, chilli sa tiez hodi, ja som si daval take tie susene chilli krouzky... http://kosjakodarek.cz/14-thickbox_default/chilli-krouzky.jpg

Verim ze s rajcatami moze byt dobry pre niekoho, kto ma rad rajcata, ja rajcata nejim, takze som si vzdy vyberal skor nejaky s cizrnou/fazoli... tiez dost energie myslim v tom...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod grco » úte kvě 31, 2016 10:51

@booze: Ja som to v Brne kupoval v Globuse a v InterSpare byvalom vo Vankovke... Urcite sa to musi dat niekde zohnat v CR :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 10:54

greymouse TL by mel byt bezlepkovej. Dik, zkusim rozkrojit a uvidim. ale prave ten rozdil v malych a tech vetsich kouscich celkem je a nedosuseny nekde tyden skladovat a jist by asi nebylo rozumny...

booze, grco taky sem to nekde videla, podivam se dneska po klobase, uvidim. to arasidovy ghi me mrzi hodne moc, to bych si vzala s chuti, ale tak co, hlady neumru, od lonska mam par kg nahoru tak treba se telo vyzivi ze zasob:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » úte kvě 31, 2016 12:31

Mawenzi píše:pak jeste te pohankove kase ale to je hnus na myti zas
Proc delate takovy problem s pohankou - ne kasi, ale vyuziti stejne jako ryze. Das jeden dil pohanky, necele dva dily vody, pridas zeleninu, susenou prazenou cibuli, nejake koreni (kdyz je to pro Tebe nutne), sul + vodu kdyz das zeleninu nebo maso susene, privedes k varu, prikryjes, jak je mozne a na velice mirnem plameni varis 15 min, idealne pote jeste nechas dojit 5-10 min a mas jidlo hotove. Zadne mleko, zadne zapekani - a zadny hnus na myti. Nebo jenom pohanku varit a pouzit jako prilohu jako ryzi.

Edit: Uz mi zase blbne forum, tak mi tam dalo nejdrive bez odpovedi, to neslo smaznout, atd. Ted je to cele.
Naposledy upravil apuka dne úte kvě 31, 2016 12:38, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod fps » úte kvě 31, 2016 12:47

GreyMouse píše:@fps: Vždyť je to samý vzduch ;-). To musíš mít obrovský batoh nebo se moc nenajíš :-k

větší balení to je, na slanou svačinku co má ve 100 g cca 530 kcal to je skvělé, a je to lépe stravitelné než samotné ořechy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 12:54

apuka problem je v tom, ze nejsu schopna pozrit kasi v jakykoli podobne. pokud nejakou pozru, MUSI byt nasladko a musi v ni byt trochu masla... nepripada mi vhodny mit na vandr jidlo, ktery jim s dost velkym odporem.

kasi s oriskama bych snedla, ale musi v ni byt to maslo a pak to zacina byt na myti zajimavy, v kazdym pripade si dve porce vezmu. lepsi nez nic.

jinak myslim, ze jidla budu mit dost tak, aby mi to chutnalo, podivam se po nejake te klobase lepsi na ochutnani.

mlety maso ze susicky radsi vyberu jen ty maly suchy kousky, je pravda, ze ta horkovzduska co mela minimum nejakych 120stupnu, tak i vetsi kusy byly total vysuseny...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod apuka » úte kvě 31, 2016 14:36

Mawe, kdyz si uvaris pohanku - kroupy, ne lamanku! jak jsem psal, tak to ma cca stejnou konzistenci jako varena ryze a kasi to nepripomina ani nahodou. Kdyz pridas par kapek oleje nebo lzycku ghi, tak se bude i rozpadavat - je dobre si to doma zkusit. Ale taky je na to treba dobrou pohanku, loupanou za studena, my kupujeme od ProBia (prodava to pod vlastni znackou i Albert). Ty nektere levnejsi s..cky jsou k nicemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 14:44

apuka mas rict hned, kroupy neznam - venku jim dost jinak nez doma, prilohy prakticky nejim, tohle sem neznala ani teoreticky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » úte kvě 31, 2016 19:03

suseni lososa
IMG_20160531_200158.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 31, 2016 20:09

nutne potrebuju ochutnavace... prvni cast susenyho masa, kterou mam uz v pytliku, mi dneska po ochtnani prisla sucha... pritom veci v susicce mi furt prijdou ze nejsou... emuze to byt tim, ze sem to neproplachla od tuku a neni to teda tim tukem, ze to neni tvrdy jak sutr?

booze hmmmmmm
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 31, 2016 23:05

@booze: Jak jsi toho lososa upravoval před sušením?

@Mawenzi: Riskuješ, booze ti při ochutnávání všechno sežere a ty budeš na dovolené o hladu :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 6:08

dala sme tomu dalsich 8h v susicce... uz je mi to fakt jedno, psi sezerou cokoli v pripade nouze, ale zacinam byt zoufala:D

greyouse no to ne, ja pridely ochutnavek drzim zkratka:D muz by o tom mohl vypravet :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Chmeld4 » stř čer 1, 2016 7:46

Mawenzi píše:prvni cast susenyho masa, kterou mam uz v pytliku, mi dneska po ochtnani prisla sucha... pritom veci v susicce mi furt prijdou ze nejsou...


Je fakt třeba to nehnat uplně do sucha v té sušce. Je třeba to vytáhout dokud je to ještě tak nějak gumové. Do druhého dne to po schladnutí na normální pokojovou teplotu fakt dosychá.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod booze » stř čer 1, 2016 10:01

GreyMouse píše:@booze: Jak jsi toho lososa upravoval před sušením?

@Mawenzi: Riskuješ, booze ti při ochutnávání všechno sežere a ty budeš na dovolené o hladu :mrgreen:

Dusil v pare potom sul a kopr. Druha varka hotove mexicke koreni na grilovani.
Drzim dietu, jsem jak vorvan. :smt022 :smt022

@mawenzi moc to resis, pokud se ti s tim nechce delat nakup hotovky, dej je na 12 hod do susicky a mas klid. Ted jak delam pokusy s vakuovanim, tak vse po suseni jeste drtim v mixeru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 1, 2016 11:29

Mawenzi píše:ja pridely ochutnavek drzim zkratka:D muz by o tom mohl vypravet :D

A máš přehled co dělá když ho nevidíš? Já budu příště hledat sušičku se zámkem. Zjistila jsem, že příčinou toho, že se některá jídla nečekaně hodně seschnou není jen velký obsah vody :?

Já myslím, že to maso máš suché dost. Já mletý sušila bez sušičky. Z pánve jsem ho přesypala na pekáč vystlaný papírovými utěrkami, párkrát jsem to dala na chvíli do lehce vyhřáté trouby nebo na kamna (aby se sádlo zahřálo a steklo dolu) a pak to doschlo v obýváku na skříni.

booze píše:Dusil v pare potom sul a kopr. Druha varka hotove mexicke koreni na grilovani.

Já zatím zkoušela usušit jen malé kousky pečeného, v podstatě zbytky od oběda. S bramborovou kaší v prášku to bylo instantní a jedlý. Jakou k tomu plánuješ přílohu?

booze píše:Drzim dietu, jsem jak vorvan. :smt022 :smt022

Dietu můžeš po dobu ochutnávky přerušit :wink: :twisted:

booze píše:Ted jak delam pokusy s vakuovanim, tak vse po suseni jeste drtim v mixeru.

:shock: Máš vakuovačku a my to nevíme? :shock:
Takže z toho je sušená kojenecká strava? Tvoje zmínka o mletí sušeného masa kvůli lepší stravitelnosti mě taky inspirovala a vyrobila jsem něco, čemu zatím pracovně říkám psí sušenky. Jen nevím, jestli sem mám dát fotky, protože to líp chutná než vypadá :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » stř čer 1, 2016 11:36

chmeld4, greymouse aha, tak v pohode, ja to teda pribalim s sebou a obavy z hruznych kreci a smrti ze zkazenyho masa jedenyho po tydnu v teple se bat nebudu:D

booze jo to by slo ale kdyz me to maso takhle mate, tak se bojim, ze bych u hotovyho jidla taky nepoznala,j ak to je... ale chtela sem si koupit v restauraci s sebou domu chili con carne a nasusit, ale nestiham, nestiham. co nezabalim dneska uz na slovensku neuvidim, pac po praci uz pak se dom nedostanu.

ty mas vakuovacku a ani ses nepochlubil ? :D

greymouse jo sem si rikala, mlety maso, kokosova mouka treba na slepeni... susenky? :D (ale sly by ty susenky jen susit?)

mam 3porce pohankovy kase s sebou nachystany i kdyz ten zakydanej hrnec asi nic moc:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking