Kolik je nás rybářů?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod Cvrk » ned dub 13, 2008 9:42

Tak pánové a dámy...by mě docela zajímalo, kdo z nás tu holduje rybaření. Já osobně teda už lístek roky nemám, ale čas od času se svezu s taťíkem, který ve svých čerstvých 80 ti létech je vášnivý rybář, půjčím si nádobíčko a nahodím... osobně preferuju řeku, což je pravá vodní turistika, bo u toho člověk nachodí hafo kilometrů.... bobkaření moc nemusím, maximálně na těžko v noci... jo a můžete se klidně chlubit i svým největším či nejcennějšímrybím úlovkem.
Začnu: největší úhoř 120cm Moravice, nejcennější pstruh (jezerní forma) 69 cm L. Mara (váhy si už bohužel nepamatuju)
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Labash » ned dub 13, 2008 9:48

Lístek nemám, ale u strejdy na rybníku občas chodíme chytat "na cekanou", ale ze by me to nejak extreme bavilo, to teda rict nemuzu :mrgreen: , no a estli si dobre pomatuju tak sme s brachou jednou vytahl kapra, co mel myslim neco okolo 70 cm, no a krome kapra sme jeste chytli naky belicky jinak nic jinyho... :((
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod papun » ned dub 13, 2008 10:05

Kdyz sem mel asi 13, tak sem mel listek tak do 17. Ale pak sem se na to vyprdl. Pac sedet cely den u vody nebylo pro me. SPise sem radeji nekde lital s klukama. Ale neni to zase tak spatny sport. To urcite ne, ale necham si to az na dobu, kdy nebudou fungovat nohy a klouby a budu rad, ze sedim.

Jinak muj nejvetsi ulovek je sumec. myslim, ze mel 86 cm. Sice bezna mira byla myslim 90 cm, ale na tom rybniku byla tehda vyjimka. Bylo to na hrane. A chyceny na kukurici :D na tezko.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Setrnet » ned dub 13, 2008 12:25

Že by další sekce rybáří a rybaříci? :mrgreen: Taky občas zajdu na ryby, ale jenom u nás v dědině, na místní rybník. Svazovou povolenku už nemám, plně sem ji nevyužil.
Co nemám, to nepotřebuji.
Setrnet
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: pát čer 15, 2007 19:45
Bydliště: Patník u cesty číslo 50.

Příspěvekod Cvrk » ned dub 13, 2008 14:58

Setrnet píše:Že by další sekce rybáří a rybaříci?


No jo, ale zatím je nás teda dost málo... :(( *
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod lamaTor » ned dub 13, 2008 16:53

Rybaření mě svého času bavilo, ale už jsem strašně dlouho nikde nebyl. Lístek nemám, tehdejší strach z porybného mám v paměti stále. :D
Úlovky jsem nijak neřešil, ostatně stejně jsem je vždycky pustil.
Uživatelský avatar
lamaTor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: sob čer 16, 2007 22:30
Bydliště: Ostrava, Brno

Příspěvekod vencla » ned dub 13, 2008 17:05

Ano, hlásím se , aktivní člen rybářského řemesla :) no jinak co se tyce toho co chytám. Tak výhradně lososovité ryby, to je dle mě pravé sportovní rybaření- bobkaření moc neuznávám- je to bez pohybu a to není pro mě, na bilou vodu proto ani listek nemam... Jinak co se týče mého nejcennějšího úlovku tak je to lipan podhorní v nádherném zbarvení připravený ke tření- vrácen samozřejmě vodě. A pak uz se mezi mými ulovky nacházejí vesměs pstruzi, těch potočních si vážím hodně protože v českých řekách jich docela ubývá.


Dotaz na ostatní rybáře. Berete všechny ryby co maji míru? Jste pro zavedení Chyť a pusť?
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vencla » ned dub 13, 2008 17:57

Cvrk píše: nejcennější pstruh (jezerní forma) 69 cm L. Mara (váhy si už bohužel nepamatuju)


to uz je teda pěkna lata ale 69 cm...to musel byt opravdovy boj :wink:
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuso » ned dub 13, 2008 18:37

Teď už dávno ne, ale táta byl kdysi v rybářské stráži a hodně jsem s ním jezdil na ryby. Jediné pravé rybaření je muškaření. Takový Dunajec, Poprad, Hnilec. To jsou řeky. Bystřina po pás, máš co dělat aby ses udržel v proudu a když ti zasekne nějaký macek, který bojuje jako čert- to je žůžo.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod vencla » ned dub 13, 2008 20:06

jn máš recht....o slovenských řekách docela přemýšlím že se tam s tatikem ještě vydáme....jednou v životě chytal na Popradu a má z toho doživotní zážitky....Tady u nás se lososovite ryby daji chytat v bystrinach ale uz je vetsina toku regulovanych takze to neni jako na tom popradu kde to je opravdu divoke koryto, zvláště na horním toku
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simi » ned dub 13, 2008 20:43

Rybaril jsem jako maly, teda presneji tak do 16 ;-). Nejvic me bavila privlac se vsim moznym a obcas jsem se dostal i na pstruhovou vodu. Sezeni na bobku tak nejak nebylo ono.
Na prut jsem si znova sahnul v ramci vyletu do Norska pred par lety a to byla bomba! Na mori/fjordech naprosto volny rybareni. Navic se mi tam mimo jine podarilo chytit cca 70cm tresku.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Cvrk » ned dub 13, 2008 21:55

vencla píše:Dotaz na ostatní rybáře. Berete všechny ryby co maji míru? Jste pro zavedení Chyť a pusť?

Nevidím do hloubky téhle problematiky, ale pokud by se všichni rybáři chovali podle jakýchsi pravidel a měli ohled k přírodě, tak by se nová pravidla nemusela zavádět. My většinou podmíráky neberem, když tak něco do rybníka nebo nějaké ty okouny na večeři. Povolenku na pstruhovou vodu nemáme, tudíž na pstruha tu u nás narazíme zřídka (i když na "špinavé" Odře jsou i Lipani), tak jíme okouny, což je podle mě po lososovitých rybách nejchutnější ryba. :zimnioutdoor:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod Tomík » pon dub 14, 2008 10:03

tuso píše:Teď už dávno ne, ale táta byl kdysi v rybářské stráži a hodně jsem s ním jezdil na ryby. Jediné pravé rybaření je muškaření. ...

Hele, máme zcela shodné vzpomínky na dětství... Táta když moji nebohou makličkost netáhl na hory, táhnul ji alespoň na ryby. Obvykle muškařit...
A protože byl v rybářské stráži, a pak taky povodný (prima plný úvazek pro historika, který ve vyšším věku nemůže dělat v lese s pilou), ovládám většinu opravdu účinných pytláckých triků. Plyne z toho, že nerybařím, ale příležitostně jsem na treku doplňoval tolik potřebné bílkoviny efektivním rybolovem :-) Ostatně na své lovecké umění jsem pyšný, dokonce si foukám, že bych se i v lese nějakou dobu uživil.

btw: ten největší úlovek... jezdíval jsem se zoologem - ichthyologem NM Čihařem na sumce na Orlík. To bejvalo dobrý, obvykle jsme si odváželi plnej kufr auta ryb. Jen to stahování sumců byla strašná dřina. Největší byl o pětadvacet čísel delší než já tenkrát, a vykoupal mě :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Tomík » pon dub 14, 2008 10:07

Cvrk píše:... tak jíme okouny, což je podle mě po lososovitých rybách nejchutnější ryba.

Souhlasím... Oni je lidi nemají rádi (že prý moc kostí...) ale ve skutečnosti to je obrovská lahůdka. A se skeletem se člověk může vypořádat. Třeba tím, že jej peče na másle tak, aby kosti zkřehly (a pak príma chrupaly a byly jedlé), nebo naopak marinuje (tudíž jsou měkké a vyhazuje se jen páteř).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod zatora » pon dub 14, 2008 13:51

Taky sem byl jako malý bráván s tatou na ryby. Pak toho nechal ale mě to bavilo, takže sem byl tzv. "dobrovolný rybář" :mrgreen: a chytal sem zásadně do rukou, ale spíš tak pro radost než pro pánvičku, anebo do rybníku. Dneska už jen kupujem duhové páč potočáci sou kanibalové a na okousané ryby moc pěkný pohled není.
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Mařena » pon dub 14, 2008 14:33

Já myslím, že tady čas od času rybaří každý, kdo leze..... :twisted: :lol: :?
...i když ví, že je to nečestné a nesportovní.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Cvrk » pon dub 14, 2008 14:51

Ha, zas nějaké lezecké termity! Nemtudum :(( :roll:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Příspěvekod vencla » pon dub 14, 2008 15:45

tak ono je hodně zpusobu ale pytlačka se zdá byt poměrně spolehlivá když člověk vi že v te vodě jsou velke ryby....protože když se na to chyti nějaka mala tak ji většinou uz nejde pomoci ....žižala se dostane hluboko chřtánu a je to pak v .... no a ještě ke způsobu rybaření....muška forever.... a co se tyče chování rybářů tak někteří se chovají hůře než ti pytláci proto by nebylo od věci zavést více oblastí s typem lovu Chyť a pusť které by se zarybnily to by bylo žůžo potom *
vencla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned čer 18, 2006 20:02
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod kiksa » úte led 27, 2009 14:07

Donedávna cca 18 let sem taky chytal,začínal sem už jako malej špunt,řek bych tak ve 4 letech jako pytlák na chovnom rybníce. :oops: To byly úlovky-pak že se na hřebík místo háčku nedá chytnout kapr. * Postupem času sem si pořídil lístek a chytal na řece-přívlač a na bič,a na druhou stranu i na těžko v noci na rybičku s bandou taky mělo něco do sebe! Njn, teď už holt neni čas i když mě to táhne pořád. A co se týče největších úlovků,tak ty se mi vždycky úspěšně vyhýbaly,muj největší úlovek je štika,která měla 72 cm a dokud sem jí nevytáh na břeh,tak sem myslel,že sem zahák nějakej pytlík :(( ,btw. když u nás bejvávaly úhořový noci,tak zatimco všichni okolo tahali úhoře,já chytal kapříky a plotice. :lol: Asi daň za pytláctví v útlém věku...
kiksa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: stř pro 3, 2008 17:55
Bydliště: kousek pod Prahou

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod Cvrk » úte bře 24, 2009 7:49

Tak jsem zaslechl, že nová vyhláška je docela dost srandovní. Prý mimo jiné i hájení okounů. To čumím, co si lidi nevymyslí... #-o
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod sobb » stř bře 25, 2009 19:08

dotaz na místní rybáře: kříží se pstruh potoční se sivenem případně s pstruhem duhovým?
dík za každou teroii, zkusím pohledat i na netu :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod Cvrk » stř bře 25, 2009 19:53

To myslíš přirozeně? Tak to dost pochybuju....ale vůbec se v tom nevyznám! :mrgreen:
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod misoZA » stř bře 25, 2009 20:55

pstruhy sa medzi sebou nijako nerozmnozuju, teda aspon prirodzene urcite nie
ale napriklad karas striebristy (ikernacka) sa dokaze rozmnozit aj s iným druhom kaprovitej ryby (najcastejsie kaprom)
hmm?? veď už idem...
misoZA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř čer 11, 2008 17:06

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod sobb » čtv bře 26, 2009 17:00

ano, myslím přirozeně - náš potočák s některým z těch dvou američanů

kaprokarase znám ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod anet1 » úte čer 11, 2013 13:26

Ahoj my jezdíme rybařit do Norska.. Jezdíme tam s blablabla... Maj dobrý ceny a my zase máme dobrý úlovky...

Tak ahooj
Naposledy upravil vonkreuz dne úte čer 11, 2013 13:29, celkově upraveno 1
Důvod: Smazán SPAM.
anet1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 11, 2013 13:08

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 11, 2013 13:29

BAN pro otravu...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod Cvrk » úte čer 11, 2013 21:37

Tý brďo, to vlákno ještě existuje? Zrovna nedávno jsem silně uvažoval, že si obnovím papíry....když umřel táta, se kterým jsem vždycky chodíval...chjo, to byly časy
Carpe Diem! Lovte kapry!
Uživatelský avatar
Cvrk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2942
Registrován: ned led 22, 2006 12:56
Bydliště: OV

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod patentik » stř čer 12, 2013 21:18

Cvrku, běž do toho - rád se někdy přidám bo tuším, že u rybaření jednou zkončím. Tož ať mám kde chytat moudra :mrgreen:
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod lara » čtv čer 13, 2013 6:29

JO Cvrku, jdi do toho! Já se taky někdy přidám! To je můj dlouholetý sen, sedět celý den u vody, koukat na splávek a pít dobře vychlazené lahváče! :rolleyes:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Kolik je nás rybářů?

Příspěvekod šíp » čtv říj 1, 2015 20:31

Oživuji staré téma a doufám, že mi někdo z přítomných, zkušených rybářů poradí.
Jsme naprostí analfabeti, co se týká chytání ryb. Nikdy jsme to nedělali a nedostali jsme se tomu blíže, než úlovkem ryby v chlaďáku v supermarketu.
O co mi jde: mohl by mi někdo polopatě vysvětlit, jak se používá wobler a zda je reálný nápad táhnout ho za sebou v kánoi? Něco jsem se snažila googlit, ale rozumné návody jsem nenašla. Omlouvám se, pokud můj dotaz přijde někomu stupidní.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Vodní sporty