Když voda zamrzne - Zlatá stoka

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Když voda zamrzne - Zlatá stoka

Příspěvekod george1 » čtv črc 19, 2007 14:39

Nenašel jsem odkaz Brusle, takže jsem využil změny uskupení.

Všem doporučuji, podaří se to ale tak jednou za 5 let, jet na bruslích Zlatou stoku (cca 40 km). Je to fakt famózní. Musí být tak 10 až 12 dní mráz (v noci okolo -15 a ve dne aspoň do -5 stupňů. Jede se to od Pilaře do Třeboně, pak se musí pěšky za město a pak tak po 3 km zase je led až do Veselí nad Lužnicí.
Chce to málo sněhu a brusle zase ne moc nabroušený. Fakt super. Poprvé jsme to jeli v roce 1990 a v Lomnici n.L. v hospodě nám chtěli rozbít hubu s tím, že si z nich děláme srandu, ale teď už je to známější. Jednou zamrzl i Rožmberk, ale to bylo o hubu, protože tam to zamrzá jako na moři - vlny - a jaksi v prohlubních je trochu nebezpečno. To nám došlo až potom.

Zkusil jsem taky Opatovický kanál, ale moje překvapení na místě bylo v tom, že do něj teče teplá vody z elektrárny.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Když voda zamrzne - Zlatá stoka

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 19, 2007 15:42

george píše:Nenašel jsem odkaz Brusle, takže jsem využil změny uskupení.

Všem doporučuji, podaří se to ale tak jednou za 5 let, jet na bruslích Zlatou stoku (cca 40 km). Je to fakt famózní. Musí být tak 10 až 12 dní mráz (v noci okolo -15 a ve dne aspoň do -5 stupňů. Jede se to od Pilaře do Třeboně, pak se musí pěšky za město a pak tak po 3 km zase je led až do Veselí nad Lužnicí.
Chce to málo sněhu a brusle zase ne moc nabroušený. Fakt super. Poprvé jsme to jeli v roce 1990 a v Lomnici n.L. v hospodě nám chtěli rozbít hubu s tím, že si z nich děláme srandu, ale teď už je to známější. Jednou zamrzl i Rožmberk, ale to bylo o hubu, protože tam to zamrzá jako na moři - vlny - a jaksi v prohlubních je trochu nebezpečno. To nám došlo až potom.

Zkusil jsem taky Opatovický kanál, ale moje překvapení na místě bylo v tom, že do něj teče teplá vody z elektrárny.


Já se před 2 roky během toho krutu teoreticky zabýval, že bych si koupil zimní brusle, abych se udržoval i v zimě. Bohužel jsem to prokaučoval...
Nicméně tuto myšlenku udržuji, ale letošní zima jí nepřála....
Jezdíš i inline? Mám tady, zatím, jen vlákno Inline v outdooru

:mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu


Zpět na Vodní sporty