Výběr sedáku

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod j_dolezel » čtv bře 10, 2011 20:31

Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod j_dolezel » pát bře 11, 2011 7:36

Tak jsem nakonec koupil sedak Singing Rock Guru, ktery alespon pro me vynika svou hmotnosti,vsestranosti a rozebiratelnosti.
Naposledy upravil j_dolezel dne pát bře 11, 2011 11:28, celkově upraveno 1
Nad přírodou člověk nikdy nezvítězil, zvítězit však může nad svým strachem, nejistotou, či slabostí.
Uživatelský avatar
j_dolezel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned led 9, 2011 21:38
Bydliště: Brno

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » pát bře 11, 2011 9:47

Singaci umi. Petzl jiste umi taky, mozna i vic, ale cena a zdravy patriotismus me vedl k podobne volbe.

At Ti dobre slouzi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: vyber sedaku

Příspěvekod cvejnula » stř bře 23, 2011 11:17

Mike.J píše:Tak jsem se dneska věšel.
No nic moc, docela to tlaci, (no vite kam). Asi zitra zajdu do RP se smutnym vyrazem,snad mi ho vymeni.
Pokud mate nekdo tip na nejaky dobry sedak,sem s nim, dik


Záleží ještě jaký máš sedák. Jestli nějaký ultrasportovní, tak nikdy nebude zase moc pohodlný. A pak určité tlačení je u sedáku normální. Není to prostě sedačka. Nicméně blbě se ten pocit normální-už nenormální předává.


Ještě bych upozornila na sedák Beal Aero Cliff. Sportovní, relativně dost lehký sedák. Široká pohodlná záda. Široké, pohodlné nohavičky s gumou, které vymezuje velikost, řekla bych o něco víc než je ve velikostní tabulce. Na to, že je sportovní, tak je hodně pohodlný. Je to loňský model, takže cena velmi příznivá.
Naposledy upravil vonkreuz dne stř bře 23, 2011 11:44, celkově upraveno 2
Důvod: Smazán odkaz na sedák BEAL z duvodu neplacené reklamy.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Yopo » ned čer 5, 2011 19:18

UPOZORNENIE!!!
Singing Rock preventívne sťahuje z trhu sedáky CRUX, NARA, NEMO.
Viac informácií nájdete na stránke Singing Rock.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod poldík » pon srp 22, 2011 18:27

Zdarec, pri poslednim lezeni jsem zjistil ze potrebuju novej letni a preklizkovej sedak, muj sr balance je mi nejakej velkej. Zatim uvazuju o Petzl Calidris a Edelrid Jay napr. u sr mam problem ze mam moc siroky nohavicky. Dejte mi kdyz tak tip. Pozadavky, pohodli vzdusnost na case mi moc nezalezi ale problem jsou nohavicky u hodne modelu jsou me velky. :-/
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod hekinen » stř srp 31, 2011 16:15

Zdravím pánové, Kolega me už pres pul roku taha někam na skálu a já zatím uspesne odolával.
Na druhou stranu jsem si to chtel vždycky zkusit ale tak nejak mám strach z výšek,zase na druhou stranu si říkám proč to neprubnout, třeba si zvyknu. :D

Říkal jsem mu ok risknu to ale nejdřív někde na umele stene a tady nastal kámen urazu JO JSEM TLUSTEJ! :lol: takze jsem se nemohl do žádného sedáku nasoukat aniž by mi mohl zapnout tak já má být :-D

Zase si říkám ty vole když už te do toho překecal tak zainvestuješ a koupíš sedák, když ti to nepujde nekde ho střelíš, vem čert :-D

Tak jsem brouzdal na netu kde co a jak a za kolik atd.. tak jsem všude našel obvod pasu 90cm 100cm atd..
Předem upozornuji ze v pase mám 115cm 105kg (ach ty muj milovaný Radegaste jak si me zradil) a jediné co jsem našel bylo třeba tohle http://www.singingrock.cz/GoodsDetail_LS.asp?nDepartmentID=147&nGoodsID=2958&nLanguageID=1

Má stímhle sedákem nekdo zkušenosti? Připadne existuje vubec neco podobneho v takove velikosti? :D

Předem dekuji
hekinen.
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 31, 2011 16:33

Podobný sedák je i RockEmpire Speedy QB nebo RockEmpire Korowai. Ale!! Všechno to jsou sedáky na ferraty, na umělé stěny. A mají jedno, max. 2 materiálová oka.
Pokud chceš klasický sedák, tak napiš do české firmy Manmat. A nech si ušít sedák podle sebe, tedy svého pasu. Žádný strach, firma není žádné šméčko, myslím že odtud má ten sedák snad uživatel Fido. :wink: Je to, dnes už, klasický design, ale dostačující. Já v takové podobném lezl 3 roky, než jsem koupil nový.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod hekinen » stř srp 31, 2011 17:18

Moc díky za info. Evidentně se vyznáš, tak bych se jenom zeptal znáš vůbec nekoho kdo je schopnej neco vylezt s mojí váhou a pupkem? :D Vím blbá otázka ale když se tak divám na videa tak vidím vyrýsované svaly a borce co mají snad 80kg :oops:

A propo kdyz se divám na jejich stránky tak by mohl být dostačující tenhle sedák ne?[url]http://www.manmat.cz/cs/products/displayProduct/Horolezecká+výstroj/LEZECKÝ+POSTROJ+-+SIMPLE+VARIO/3[/url]
Taky mam v plánu zhubnout je to naplanovano v nejbližší petiletce :D

nebo je lepsi volit radsi ten vetší? kvuli hadrum atd.??
Naposledy upravil mike dne stř srp 31, 2011 17:34, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » stř srp 31, 2011 17:40

Podívej se na film hard grit. V půlce leze typek velice pěkně a technicky. Taky bude mít tak 120kg.

Někdy si tím dodávám naději. ;)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod martan » stř srp 31, 2011 18:15

2 hekinen: jak jsme byli na Baškohrátkách, tak tam měl právě Radeg :drinkers: umělku a jistil tam i podobný "drobek" jako ty. a měl na sobě nějakou seriovku. ale co to bylo...? :((

OT: jističi s přibývajícím čase byli víc a víc :partyman: :twisted: . zkoušel jsem lézt v SPDtretrách a je to fu(c)kt príma :finga:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 31, 2011 19:52

No, tady z OF má vyšší váhu a při tom leze třeba Klíma (snad se neurazí * ) nebo Tušo je taky kus chlapa.

Ano, přesně ten sedák jsem měl na mysli. S tím, že se můžeš domluvit na tom, aby ti udělali/nechali delší velikost.

Např. RockEmpire má v nabídce právě takovýto starý model sedáku - Peak QB a ten se dříve dělal i ve velikostech XXL + 20cm, ale už se asi nedá sehnat. Proto v našich podmínkách vychází nejlépe ten Manmat šitý vlastně na míru. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod hekinen » stř srp 31, 2011 21:08

Chlape díky moc obrátím se na ten Manmat a zjistím co a jak :-) a tedka už snad poslední dotaz, na jakou delku si to mám nechat ušít? řekneme že mám v pase tech 115 mám to nechat na 120 nebo jeste delší? z duvodu oblčenení? Nechám si jakkoliv poradit :-)

PS: přibírat na váze už nemám v plánu :-D
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod martan » stř srp 31, 2011 21:11

člověk míní .... :wink: teda, samo, že ti to nepřeju [-X , ale nechat fóra se hodí
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod hekinen » stř srp 31, 2011 21:19

Jo to máš pravdu, ale za to všechno muže to naše výborné pivíčko :-D ja snad stím Radegastem seknu :drinkers: a nebudu muset řešit sedaky vetší než 110cm :-D
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 31, 2011 21:22

Dej si na sebe triko, mikinu a bundu pro případ, že budeš lézt v softshelové bundě nebo hardshelové při špatném počasí. Potom počítej, že tak 10cm sebere protažení popruhy přezkou (Manmat používá klasickou přezku) a k tomu si dej bezpečnostní konec popruhu, který vychází z utaženého sedáku - tak cca 15cm pro jistotu. RockEmpire např. bezpečnostní konec značí prošitím popruhu švem z kontrastní nitě a je to tak 8-10cm od konce popruhu.
Takže célkový obvod bude: oblečený člověk + 25cm navíc. To, co ti bude překáže navíc si strčíš za gumu na boku sedáku, která je tam k tomu účelu většinou ušitá, nebo si tam sám natáhneš obyč gumičku.

A rovnou si můžeš koupit pytlík na magnésium, ať jim uděláš větší kšeft. Tohle je jen morální doporučení - prostě jim udělat větší kšeft, když ti vyjdou vstříct, ne reklama nebo něco takového. Samozřejmě, pokud plánuješ lézt bez magnesia nebo ho už máš, tak je to bezpředmětné.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod martan » stř srp 31, 2011 21:31

hekinen píše:Jo to máš pravdu, ale za to všechno muže to naše výborné pivíčko :-D ja snad stím Radegastem seknu :drinkers:

opovaž se!!!! :axe:
konečně někdo, kdo tu pije Pivo s velkým P :partyman: :drinkers:

sorry, že trochu offtopičím ;)
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod hekinen » stř srp 31, 2011 22:03

vonkreuz: chlape díky moc, napíšu jim meila a určite se nejak domluvíme,pytlik na magnesium taky nemám tak ho vemu taky :-)
Uživatelský avatar
hekinen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv úno 25, 2010 16:27
Bydliště: Vítkov - Opava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod tata_FIDO » čtv zář 1, 2011 9:45

jasně že mám z MANMATu sedák(y) celkem 3 a různé velikosti, děcka lezou taky

dohodneš se takřka na čemkoliv, nedávno jsem bral další 3 ks do našeho horooddílu (HO ALPIN HK), takže věř, že to je materiál dobrý a léty prověřený

spousta místních lezců (Police nad Metují) a okolí v nich leze

doporučuji zavolej si do firmy a domluv se přímo s majitelem Jarda Soumar a ten ti už poradí co a jak

jo nohavičky mohou být buď v celku nebo rozdělávací, tak ber ty rozdělávací, dělají i velikost XL, teď byla barva popruhů oranžová s černou docela pěkný vzor.

než email je telefon fakt rychlejší a ještě lépe se domluvit, dojet si tam udělat si výlet do skal a do muzea MERKURu
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod kaarkull » pon říj 17, 2011 14:23

Pohodlny sedak na fotenie lezenia

Ahojte,
zhanam velmi pohodlny sedak, v ktorom budem moct byt dlhsiu chvilu zavesena a fotit (+ samozrejme sama liezt). Nepredpokladam nejake dlhe visenie uplne bez opory, budem sa priebezne hybat a vyuzivat rimsy, stupy atd, ale aj tak to bude dlhsia doba nez je v tom clovek bezne pri lezeni.
Mate pls par tipov na konkretne modely, ktore by sa hodili na taketo pouzitie? Pojdem si ich vyskusat do kamennych obchodov len nechcem ist uplne naslepo. V katalogoch a eshopoch pisu pri kazdom druhom aky je uberpohodlny, ale znie to castokrat skor ako marketingovy tah a pre ine podmienky nez zhanam ja.

Casom si mozno zozeniem pracovnu dosku, na ktorej vydrzim dlhsie, ale tak ci tak potrebujem teraz vybrat sedak aj na vlastne lezenie, tak uz to chcem skombinovat...
Diky :)
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » pon říj 17, 2011 14:27

singing rock delal neco ceho potomkem je nejspis:

http://www.singingrock.cz/GoodsDetail_LS.asp?nDepartmentID=147&nGoodsID=179&nLanguageID=1

toho predchudce mam a muzu pujcit. clovek si neudela nazor hned, ale po par pouzitich budes vedet.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Kubajz.m » pon říj 17, 2011 17:31

kaarkull píše:Pohodlny sedak na fotenie lezenia


Sice neodpovím přímo na otázku na kterou jsi se ptal, ale věc kterou bych ti mohl doporučit je sedačkahttp://www.singingrock.cz/GoodsDetail_LS.asp?nDepartmentID=1092&nGoodsID=681&nLanguageID=1.

1) vis v ní je pohodlný i delší dobu
2) nemusíš si kupovat sedák jenom kvůli focení

No a další přednost je, že si vůbec nemusíš kupovat sedačku za 2 nebo 3 tisíce. Stačí vzít kus překlišky. Uřezat potřebnou velikost a vyvrtat 4 otvory pro uchycení. Ještě kdyby jsi toto vyráběl doporučuju na místo k sezení uřezat kus karimatky a přilepit.

Již jsem takhle pár akcí fotil a žádný problém.
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod kaarkull » pon říj 17, 2011 18:16

Indy, diky za ponuku. Bolo by super to vyskusat, len momentalne ako sa ozimilo tak neviem kedy sa dostanem niekam von liezt :| Vela ludi uz viac menej zaliezlo dovnutra na umele steny a tam neviem ci ma v tom nechaju nejak dlhsie posedavat. Skusim nieco vymysliet :-k
Vseobecne sa teda divat po sedakoch na bigwall?

Kubajz, ja sa k tomu prknu alebo sedacke asi casom dostanem, ale momentalne aj tak potrebujem sedak na samotne lezenie, tak by som chcela rovno nejaky sirsi, z ktoreho zvladnem relativne pohodlne aj fota. Nad tym, ze by som si sama vyrabala dosku z preglejky ani neuvazujem, fakt natolko neverim svojim kutilskym skillom, ze by som v tom potom mohla kludne visiet :D
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod suslos » pon říj 17, 2011 18:30

Když jsem si kupoval sedák, tak jsem zkoušel i Petzl Corax a ten mi přišel až brutálně moc polstrovaný = pro tvé užití by mohl být bych řekl použitelný :wink:

Nebo potom Petzl Calidris, tam je dokonce určení "Úvazek pro dlouhodobé zavěšení"... ale ta cena už je dost..
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » pon říj 17, 2011 22:13

tak sedacku muzeme za naklady zhotovit, ty ji otestujes a pak reknes budu / nebudu resit spesl uvaz, bo uvaz litr a sedacka 200? maximalne.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Trafikant » pon říj 17, 2011 23:12

Na Calidrise jsem přešel z jednoho staršího Singáče, který mě už dost nepříjemně dřel a škrtil. Ano, nárůst objemu a váhy je znát, ale komfort je luxusní. Vzhledem k nízké pořizovací ceně jsem spokojený, ale shledávám pár nevýhod - poutka (sem zvyklý na lépe přístupná plastová, ale dá se to), velikosti (jen dvě, většina "atleticky střižených" lidí je přesně mezi...), váha (u vel. 2 to je 680g) a objem, co sedák zabere v báglu.

Až budu velkej kluk, pořídím Arcteryxe, kterej má tlumit stejně, ale vážit o půlku míň....
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » pon říj 17, 2011 23:19

ziadne podomacky vyrobene sedacky!

ten calidris vypada celkom dobre, s arc'teryxom by som pockal, jedna vec su PR kecy, druha vec je material, polstrovanie a z toho vyplyvajuca vaha, mam ich rad, ale az tak moc im zatial s tym warpom neverim, niektore veci sa tak uplne osrat nedaju a nieco vazit musia :)

sedak mi celkovo pride ako jedna z mala veci, kde by som vahu moc neriesil a viac by som sa zameral na pohodlie a hlavne psychicky pocit bezpecia, ktory moze byt hodne individualny samozrejme... ked sa mi roztrhne batoh, tak sa maximalne naserem a kupim si novy, ked sa mi "roztrhne" sedak, tak to moze mat tragickejsie nasledky, takze je to jedna z vynimiek, kde vahu sledujem ako jednu z poslednych faktorov a radsej potiahnem tazsi sedak, ak sa v nom citim bezpecne
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » pon říj 17, 2011 23:26

grco uklidni se.

na te podomacky vyrobene sedacce (polstrovane prkno ve smyckach) sedis v uvaze, a slanovaci pomucku co nan ni ta sedacka visi mas zaroven zapnutou ve standce.

kdyby nahodou - coz se za celou historii vesmiru nejspis este nestalo - ta sedacka praskla, nebo jeji popruhy/lana cokoliv, prosednes se rekneme do 5cm, co je ta odsedka volna.

predpokladam ze Te zmatl nazev.

pouziva se to odjakziva a zadny rizika s tim spojena nejsou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » pon říj 17, 2011 23:29

@Indy: aj tak, ak spadne, chcem mat moznost nejakeho vyrobcu sudit :D

Okrem financnej stranky nevidim ziadnu vyhodu podomacky vyrobenej sedacky a ta v tomto pripade nehra vobec ziadnu rolu
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » pon říj 17, 2011 23:44

grco, bez urazky, montis se do neceho cemu nerozumis.

je to doma delana verze toho co delal aj singing rock:

napr tady:
http://www.limestone.cz/wp-content/uploads/2011/08/000_0964.jpg

nebo tady
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/71667_1537887341345_1659735300_1312946_5183595_n.jpg

to na cem ten clovek sedi, o tom je rec.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/71667_1537887141340_1659735300_1312941_5386259_n.jpg

tady je videt kdyz v tom nesedis.

visi normalne v uvaze, ale kdyz si sedne na lavecku je to 100:1

jaksi vim oc jde a mam v tom jistou nezanedbatelnou praxi.

abyste se vsichni z tech certifikaci nepotentovali. borhaky co lepime (a jsou tutove a vse je jak ma byt) pouzivate v klidu a ted budete resit jestli nahodou vime co delame?

tak prosim Te nevymyslej ze je treba se pak met s kym souudit...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví