Výběr sedáku

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Bull1t » stř lis 23, 2011 21:50

tak asi pujdu do toho rock empiru, dik za rady :-)
Bull1t
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 23, 2011 20:50

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » stř lis 23, 2011 21:53

@vonkreuz: nevravim, ze nie su konkurenceschopne, ale neviem jak presne si vysvelit "musel bys byt notne dekadentni sr*cka aby jsi skoupi neco siteho mimo CZ" a nechcem robit unahlene zavery
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 23, 2011 21:59

Řekněme že jisté, lehce přehnané pronárodní cítění a hrdost nevhodně podané.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Bull1t » stř lis 23, 2011 22:01

nechci vás rušit ale sedák zahraniční výroby jsem v seznamu stejně neměl ... bylo to spíš Rock Empire vs Singing Rock :D ...
Bull1t
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř lis 23, 2011 20:50

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 23, 2011 22:04

@ Grco -díky za nakopnutí! =D> Začal jsem hledat sedáky různých značek. A Edelridy se mi pozdávají. U nás asi budou v RockPointu, i když ti si tam tlačí hlavně helmy a nevím, zda i sedáky.

Ještě mně napadla jedna značka, ale vykouřila se mi z hlavy. :oops:

@ Bult - z toho si nic nedělej. OT je tady celkem na denním pořádku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » stř lis 23, 2011 22:08

Tieto kecy su jeden z dovodov preco neznasam ceske vyrobky. Vsetko ceske co som mal som predal, zostali mi len 1 nohavice HighPoint, a tie sa chystam nahradit tiez. Neznasam nacionalizmus, patriotizmus, narodnu hrdost a vsetky podobne sracky. Ceske vyrobky nie su zle, ale zahranicne nie su o nic horsie. Vsetko ceske co som predal som nahradil niecim zahranicnym a ten vyrobok bol vzdy lepsi. Ale asi vsetci na svete, okrem cechov kupujucich len ceske vyrobky, su "notne dekadentne sracky". :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » stř lis 23, 2011 22:09

@vonkreuz: Ja mam DMM
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » stř lis 23, 2011 22:10

velmi nevhodne pojate... kliiiid!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » stř lis 23, 2011 22:12

Ještě tedy vlastně Mammut a Salewa.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » stř lis 23, 2011 22:15

@Indy: Priznam sa, ze som na toto tema trosku citlivy. Nic proti ceskej kvalite, ale fakt nemam rad, ked to niekto podava tak, ze "nase ceske veci su naj, ak si kupis nieco ine, si debil". Mal som vela ceskych veci, mali svoje plusy, mali svoje minusy, ako skoro kazdy vyrobok, bez ohladu na krajinu povodu.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » stř lis 23, 2011 22:20

no, Grco, tesi me ze jsi naucil me byt dekadentnim. dotedka jsem si myslel ze je to spis pruser, byt deka (10) dent (zub) ý... deset zubu v hube, to clovek musel nekoho pekne nasr*t, ne?

sem to (v mnoha ohledech) udelal presne to opacne, a dospel jsem ke stejnym (opacnym) zaverum, a tak se ptam, kde jsem udelal chybu?

a ted jeste jinak, gramhonic nejsem, dokazu veci porovnat a aj posoudit...

jestli Te proste sere patriotismus, asi zacnu opevavat evropskou uniii. jenom nezapomen tu modelovou situaci sitit mezi ostatni.

dodatek po pridani komentare...

precitlively jsem tak den pote na svetlo... svetloplachost se tomu rika.

ne nerikal jsem ze kdyz ne tak jsi debil. mysleno bylo napred kuknu domu, a pokud opravu nenajdu ( a to bych se divil ) tak budu hleda tal

trochu intelektualniho rozmachu a par promile to pomuze pochopit, ale chlapi vite co tim myslim.

Grco. bud trochu vetsi narodovec, ne?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » stř lis 23, 2011 22:22

to k*a trochu komplikujeme, ne?

borec chtel obyc, skalkarsky sedak.

to neni zadna kosmicka veda, to se v CZ/SK umi taky.

nic vic, nic min.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » stř lis 23, 2011 22:27

Nie, nie som narodovec a nikdy nebudem. Nechapem co by ma malo viest k tomu uprednostnovat nejaku krajinu/narod pred inou. Nema to ziadnu logiku. Ale to je tema sama o sebe, nechcem to tu riesit.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » stř lis 23, 2011 22:32

ano, je to tema sama o sobe,nea stalo by to za reseni, a to velmi.

protoze tohle je neco z ceho se brzy nejspis poskladame.

ale ano, sem to rozhodne nepatri.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod wawrik » sob lis 26, 2011 9:58

Ako dôležité sú nastavovacie nohavice? Zháňam niečo ľahké na ľadovcovú turistiku (žiadne lezenie) do zhruba 300 g, ale všetko je s pevnými nohavicami. Mne sa občas dotiahnutie nohavíc zišlo, hlavne keď som po ráne vyzliekol flísové gate.

Páčilo by sa mi niečo skialpové, asi ako toto:
RE.jpg
RE.jpg (111.8 KiB) Zobrazeno 10087 krát

To by ma ani nemuselo tlačiť pod báglom, čo je vec, ktorá mi dosť vadila. Cena, zbaliteľnosť aj váha sú úplne v poriadku, pohodlie pri visení ma nejako netankuje, hlavne, nech to nezavadzá pri chôdzi.

Ešte som našiel Singing Rock Flake, to vyzerá byť nastaviteľné (?), ale nemám to kde v BA vyskúšať.

Dá sa existovať aj bez nastaviteľných nohavíc?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2011 22:24

Mam presne ten na obrazku a na tyhle ucely mi prijde idealni. Je lehky a kdyz v nem jdu, tak o nem nevim (coz se o mem druhem na lezeni rict neda). Vyhoda taky je, ze se da oblect ani by ses do nej musel soukat tj. klidne s mackama na nohach. Coz je odpoved na tvou otazku, tohle jde prave diky nastavitelnym a zaroven rozpinacim nohavicim. Bez nic se urcite zit da, ale je to min pohodlne, zvlast kdyz nosis ruzne kalhoty.

Na druhou stranu jsem v nem jeste poradne nezkousel sedet, pocitam, ze zadne pohodli to nebude, ale kdyby na to doslo, tak stejne budes mit jine starosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Vachon » ned lis 27, 2011 9:39

Mám pro tyto účely Edelrid Joker a nemůžu si ho vynachválit, nejen kvůli váze, ale i skladnosti. Sedí se v něm perfektně. Pro skalkaře by nebyl hlavně proto, že má jen jedno poutko na věci, mně to nevadí, prakticky nikdy nelezu bez batohu.
Přílohy
EdeJo.jpg
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod wawrik » ned lis 27, 2011 15:58

Mike, mike... Asi by bolo najjednoduchšie, keby si mi napísal zoznam tvojej výbavy a ja si to nakúpim :-) Všetko, k čomu sa dogúglujem, už dávno máš :-)

Inak, trochu som to zamotal - tá Rock Empire sedačka sa mi páči, ale ak ma oči neklamú, NEMÁ nastavovanie nohavíc na stehne, iba rozopínanie. Alebo má? Naživo som ju ešte nevidel, do hudáča sa chystám až zajtra.

Veľmi podobná a super zbaliteľná je Black Diamond Couloir, tá má aj nastavovanie, ale cena je dvojnásobná...
couloir.jpg
couloir.jpg (44.59 KiB) Zobrazeno 10025 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Pabloo » ned lis 27, 2011 19:23

ten Wachonov Edelrid vyzerá dosť dobre a vychádzajúc z toho že som robil výškovky aj v nepolstrovanom pracovnom sedáku a jeden spust mi trval pol hodku a žiadne problémy som nepociťoval, tak na nejaké prípadné odsadnutie a zlanenie bude myslím vhodný...
Uživatelský avatar
Pabloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte srp 2, 2011 7:02
Bydliště: Blatnica

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 27, 2011 20:15

Na ledovec mám novou variantu RockEmpire Skialp (lehčí, měkčí popruhy, delší hlavní oko pro příjemnější chůzi) a je plně natavitelný. Oprotoi klasickému sedáku ani nevím, že ho mám na sobě. Odsednout se do něj dá, ale na dlouné sezení to nění.

edit: I starší celočerná verze tohoto sedáku nastavoací nohavičky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod wawrik » pon lis 28, 2011 18:49

Tak som si bol ten Rock Empire Skialp vyskúšať. Mali iba staršiu celočiernu verziu. M mi bolo v stehnách veľké, S zasa v páse malé. Lepšie povedané, zapol som to aj cez pár kusov oblečenia, ale namiesto požadovaných 8 cm z pracky trčali iba 3. Tá prešívaná značka bola presne v polovici pracky. Zrejme je tam potrebná nejaká rezerva, aby sa to pri prudkom potiahnutí nevyvlieklo.

Bolo by nebezpečné, keby som ten prevísajúci koniec nadšil a predĺžil ho tak? Bude sa to trochu horšie rozopínať, lebo šev sa v pracke bude zachytávať, ale príde mi to lepšie, ako kúpiť M-ko a mať voľné nohavičky.

Ten Black diamond majú iba M, čo mi je veľké, Edelrid som nenašiel vôbec a nič iné (vhodné pod bágel) som v BA nezohnal.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod vonkreuz » pon lis 28, 2011 19:20

O prodlužování neuvažuj. A ten konec musí být skutečně s bezpečnostním přesahem.
Ještě existuje sedák RockEmpire Cosmos, což je jednovelikostní předchůdce sedáku RockEmpire Speedy. Ten by šel asi sehnat i ve slevě (Cosmos). Ale výhově je to na úrovni klasických sedáků.

Ještě starý/nový RE Skialp. Nový ještě není myslím v prodeji. Já ho mám šťastnou náhodou z jednoho testování, kdy jsem si ho domluvil na půjčení a pak mi byl ponechán Dušanem Stuchlíkem z HUDYsportu. :prayer:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...


Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Vachon » pon lis 28, 2011 19:46

Edelrid Joker mají skladem na http://www.rockjoyshop.cz/lezeni/via-fe ... joker.html
Nevím, odkud jseš, ale dá se s nimi telefonicky domluvit vyzkoušení na Praze 10 (i když jsou e-shop)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod mike » úte lis 29, 2011 1:35

vonkreuz píše:Na ledovec mám novou variantu RockEmpire Skialp (lehčí, měkčí popruhy, delší hlavní oko pro příjemnější chůzi) a je plně natavitelný..

Koukal jsem a ma mit 230g. Coz neni lehci, ale uplne stejne, jako stara varianta. Aspon myslim.

wawrik píše:Mike, mike... Asi by bolo najjednoduchšie, keby si mi napísal zoznam tvojej výbavy a ja si to nakúpim :-) Všetko, k čomu sa dogúglujem, už dávno máš :-)

:twisted: kdyz mne se to nechce sepisovat ;-) 8)

wawrik píše:Tak som si bol ten Rock Empire Skialp vyskúšať. Mali iba staršiu celočiernu verziu. M mi bolo v stehnách veľké, S zasa v páse malé.

Kolik mas prosimte pres stehna? Mam L a nohavicky jsou mi taky trochu velke i pri maximalnim dotazeni, ale zadna tragedie. Ono to celkem nicemu nevadi, pokud ti vylozene neplandaji a nevadi pri chozeni. Ted si ale vybavuju, ze ta tabulka velikosti mozna neodpovida a maji jen dve (XS - S a M - XL), pak by to asi problem byl, kdyz ja odpovidam L a jsou mi trochu volne. Mozna je to u nove verze vylepsene. Ondro, tusis, jak je to s velikostma u tohodle sedaku?

Jinak ten BD taky vypada dobre a urcite nekde budou tvou velikost mit. Ale nerikej, ze je ti 51 cm pres stehna moc ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » úte lis 29, 2011 7:50

BD Couloir mam a som spokojny.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » úte lis 29, 2011 10:02

v cestine je nazev sedaku kuloár pro muze ponekud desivy :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod grco » úte lis 29, 2011 10:03

Neviem co je "kuloar" po cesky, ale v anglictine to znamena toto, a to mi pride ako velmi dobre zvoleny nazov pre sedak. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod amigo » úte lis 29, 2011 10:09

@grco: to byl vtip, imho povedený, založený na shodě slangového označení části pánského přirození "kule" s anglickým couloir - foneticky kuloár.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr sedáku

Příspěvekod Indy » úte lis 29, 2011 10:10

co je kuloar v horach asi vime vsichni, a na slovensku maji chlapi gule, takze ma hricka byla urcena pro CZ audienci.

proste forek, nic vic.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví