Který ferratový set vybrat?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 18:11

oodoow píše:Ty samootevírací mi přijdou o dost lepší (zkoušel jsem ty co má Edelrid), ušetříš čas a tím pádem i sílu a o to hlavně v obtížných úsecích ferraty jde. Pokud se s karabinami blbě manipuluje, tak to svádí k tomu se necvakat vůbec a to pak můžeš nechat doma celej set. :-)

OK, to beru a beru zpět - v praxi jsem takový nezkoušel :) Akorát jsou holt dražší...

Každopádně z těch obyčejnějších, za mne ten Singáč Phario s normálníma dlaňovkama myslím mohu zatím doporučit, v ceně pod 2k mi přišel ok. Ale zase, omezený vzorek, tolik nových setů jsem na skále neměl :) (cvakání na sucho na prodejně se nepočítá :twisted: )
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mmmmichal » úte čer 4, 2019 20:02

právě, že jsem zkoušel na ruzných prodejnách různý zboží..nooo..uvidíme..teď měli aji salewu v hervisu v akci...zítra tam naběhnu a dám vědět, o jaký model šlo :-) každopádně když porsche tak porsche? :finga: https://www.hudy.cz/rider-3-0?variant=63935&size=7404
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
mmmmichal
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 20:17

By me docela zajimalo, jak se tim Skylotecem budes jisit na nejakem poradnem rebriku z 3cm zeleza bez lana vedle... (vloni jsem na takovy "rebrik nekde narazil - byly to spise U-ckove velikanske vertikalni stupy - hned mi to vytanulo na mysli). Stejne tak kdybys chtel feratovy set pouzit na jisteni nekde kde je retez a ne lano - pravda, to uz neni klasicka ferata, ale nekdy se to hodit muze, kdyz uz ten set sebou mas.

Jinak, samozrejme, dobry napad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 20:51

Když na to byl odkaz, tak jsem se podíval - na tom "zařízení" je oko, kam můžeš cvaknout kabarinu podle svého výběru. Taky bych se bál nestandartních ferrat - nejhorší je, že těžko na internetu narazíš na informaci, že je někde moc tlusté lano apod. Každopádně do budoucna určitě dobré řešení (až na tu cenu).

K tvým připomínkám - v obou případech mi přijde, že nemetodické přecvakávání jedné karabiny bude dostatečné - Když se cvakám za kramle, asi mám dost dobré i nohy (nebo minimálně chyt na ruku na té kramli, kam cvakám). Když je někde řetěz a na ferraťáky nemyslí, tak to asi taky nebude taková vražda, aby tam nešlo bezpečně přecvaknout. Ale uznávám, že já se na lehčích ferratách chovám dost nemetodicky (rychlost zvyšuje bezpečnost / občasné vynechávání jištění mi přijde méně nebezpečné než následné lezení v terénu II-III bez jištění během stejného výletu)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 20:52

Cvaknes tu druhou karabinu a kdyz se budes hodne bat, tak budes cvakat na stridacku jeste odsedku (kterou bys s sebou mit mel). Na zebriku by to mohlo by OK, kdyz budes cvakat rozumne. Tj. nenadlezat odsedku, ale mit ji jen jako zalohu na tu chvili, kdyz precvakavas tu druhou.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 21:03

Ted na to koukam a mitau ma pravdu, je tam normalne oko, takze odsedku muzes navazat rovnou do nej a pak je to uplne bezpecne.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mmmmichal » úte čer 4, 2019 21:05

Tak pro me je to samozrejme nepouzitelne zejo :) a hlavne ta cena je pro me nerealna..mel to byt spis takovy forek..snad me neukamenujete :D
Hore háj, dolů háj!
mmmmichal
účastník
účastník

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 21:08

Mne se to treba velmi libi, ale je fakt, ze ta cena bude pro vetsinu lidi asi odrazujici. Pro mne taky, jelikoz set mam a pouzivam jednou za uhersky rok :)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte čer 4, 2019 21:25

Podobnou svirku na ocelove lano jsem videl na ferratach v Nemecku u rodinek s malym deckem, na ty mozna fajn (ale tam byla myslim zvlast). Na realne pouziti nekde v Dolomitech na tech kazdou chvili od kameni potrhanych lanech uplne nevim :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 22:14

Hele, je jasné, žes to bral jako vtip. Jen to se na OF občas stává, že někdo něco nadhodí a další se toho chytnou (a dnes je tu nebývale živo). Zrovna ten Rider 3 je zajímavá sranda, i když spíš na filozofování. Navíc každého při pohledu na toho Ridera napadne ten samý problém s nestandartní podobou ferraty. Pro mě nepoužitelné kvůli ceně a hmotnosti (můj ferraťák má 320g, to je oproti asi 800g slušný rozdíl).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mmmmichal » stř čer 5, 2019 8:27

No tak uz radeji psat nebudu :D no...byl jsem ted v hervisu..maji tam salewa ergo core za 2199 káčé...not bad.. ale..ma vadu...oni totiz kikoti k tomu povesili obal se suchacem a taha vlakna..ted zalezi, jestli je to fakt jen kosmeticka vada ci nikoliv...
Hore háj, dolů háj!
mmmmichal
účastník
účastník

Příspěvekod FrantaKrajta » stř čer 5, 2019 9:23

](*,) ](*,) ](*,) Co bys čekal od chudáků prodavačů/otroků v Hervisu, to je ještě dobrý, taky to mohli ještě proděravět tím pípátkem proti krádeži :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mmmmichal » stř čer 5, 2019 9:28

Premyslim jak moc je to napikacu..jestli je treba jen neukecat ze je to vadny kus a chcu slevu :twisted:
Hore háj, dolů háj!
mmmmichal
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » stř čer 5, 2019 9:56

mmmmichal píše:Premyslim jak moc je to napikacu
Pokud opravdu jen trochu vytahlo vlakna na malem prostoru, tak se na to vybodni. Slevu muzes zkusit ukecat. A doma vezmi zapalku a opatrne prejdi jejim plamenem ty vytazena vlakna, cimz je "zatavis" a nebudou dal lezt a pritom neposkodis samotny popruh.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mmmmichal » stř čer 5, 2019 10:14

To me prave taky napadlo zejo :) asi to tak udelam no
Hore háj, dolů háj!
mmmmichal
účastník
účastník

Příspěvekod mmmmichal » čtv čer 6, 2019 21:19

dopadlo to nasledovne...prisel jsem tam, vzal to, dosel na pokladnu a ze teda bych si to jako vzal, ale ze to maji nejaky spatny...dosla sefova a rekla, ze pokud nemaji jiny kus, tak mi daji slevu...nasla dalsi dva kusy...jeden taky vadnej...(co s tim kua delaji ](*,) ) no a dostal jsem teda dobrej kus s tim, ze jestli jsem zamestnanec nejakeho okolniho obchodu (asi bych dostal slevu)..rikam, ze ne..a prodavacka teda...no co s Vami teda...no..kdyz si vemete ponozky nebo neco, dam Vam na oboje 10% slevu :finga: takze s ponozkama me to vyslo furt levnejsi, nez kdybych to bral solo za 2199 :prayer:
Hore háj, dolů háj!
mmmmichal
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Horolezectví