Který ferratový set vybrat?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » ned říj 21, 2012 18:14

Tak ať ti dobře slouží.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

feratový set

Příspěvekod jirkas » stř bře 20, 2013 20:12

feratový set

Zdravím jsem tu opět s dalším dotazem. Nemá někdo zkušenosti s tímto výrobkem?

http://www.ferrino.cz/zbozi/4451-set-ferrata-vortex/

diky
Naposledy upravil vonkreuz dne stř bře 20, 2013 20:20, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tematem. Zvýrazněn nový dotaz.
jirkas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 27, 2012 11:34

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod rieMa » stř bře 20, 2013 20:42

Zkušenosti nemám, ale mě osobně se třeba mnohem víc líbí Rewind... Líbí se mi, že dlaňové karabiny a, podle obrázku, pružné "takové to, co je mezi karabinou a brzdou a já si na to slovo teď zrovna nemůžu vzpomenout"...
Neberte život příliš vážně, stejně z něj nevyváznete živí.
Uživatelský avatar
rieMa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 390
Registrován: ned lis 22, 2009 22:33
Bydliště: Aotearoa

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod karitapepe » čtv bře 21, 2013 7:40

Nedávno jsem taky kupoval a dobře vychází i když ta sk. webu SINGING ROCK Easy Go XP - Lock , za 1400 kč to v Čechách nekoupíš a zy ty peníze nic lepšího není a je to úplně dostačující :D

ps:„ Hlavně nekupuj zase úplně to nejlevnější, třeba Dynastop vychází za dobrý peníz(1290kč), ale po 3 rokách by si ho měla vyřadit, jestli používáš nebo né. U toho SR easy je expozička 10 roků :) ".

Jinak už jenom s s dlaňovou karabinou , hodně si ulehčíš při zacvakávaní :lol:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » čtv bře 21, 2013 9:45

Šroubovací karabina je u feráťáku pakárna, jedině dlaňové (a když si rozumně vybereš, nemusíš za set ani výrazně připlácet), ty pružné popruhy jsou také šikovnější.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv bře 21, 2013 10:12

To nejsou šroubovací pojistky zámku. Jsou "stahovací". Když držíš karabinu v poloze, že ji jdes cvaknout na lano, tak stáhneš pojistku směrem k sobě (směrem k zápěstí).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » čtv bře 21, 2013 11:19

:oops:
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod simsim » sob bře 23, 2013 20:50

Hezký večer. Chtěl jsem poprosit o radu. Na doporučení jsem počkal na novou sezónu, kdy výrobci přišli s novýma řadama, které by (snad) měly eliminovat mnohé problémy, které se řešily, když jsem o radu prosil minule a bylo mi doporučeno odložit koupi.
možnost 1 http://sport.popina.cz/ocun-ripnstop-p-4629.html
možnost 2 http://sport.popina.cz/singing-rock-tofana-lock-p-5824.html

a nebo potom něco takového http://www.ocun.cz/produkty/via-ferraty/via-ferrata.html

Ale nevím, zda-li první dvě možnosti nejsou vhodnější k utlumení pádu a varianta č.3 nabízí výhodu jen v tom, že lze nouzově dojít (jenže, co jsem tak četl, tak člověk toho asi nebývá zrovna schopen) a v případě varianty č.3 bych teda vůbec nevěděl, po čem konkrétně sáhnout.

Možnosti č.1 a 2 mi příjdou OK, ale nevím... proto obracím na vás.. :)

Edit: Nikde na netu nemůžu najít, jak vypadá set V, všude jen Y... kdyby někdo hodil odkaz, byl bych rád.
Uživatelský avatar
simsim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 21, 2012 10:44
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » sob bře 23, 2013 22:03

Ten sedák, prsák a smyčku už máš koupené?
Pokud ano, tak si pak kup jedno jestli ten Ocun nebo Sing.Rock.
Pokud ne, tak se zkus podívat na nejaký celoset - sedák, prsák, brzda (dělají to Sing.Rock, RockEmpire nebo snad i Ocun). Vyhni se setum sedak, brzda, helma - ta helma ti musi sednout, ale stejne si pak dokupujes prsák. Lepší je si dokoupit helmu takovou, aby ti byla co nejpohodlnejsi, prece jen ji budeš mít na hlave celý den.

Protahovák je překonaný - je tam sice ta možnost protáhnout zpět po pádu. Ale huře se ten systém vyrovnává s ruznými hmotnostmi uživatelu. Myslím, že metodická komice DAV (DeutscheAlpneVerein) je doporučila snad jen spíše pro chlapy? :-k protože ženy nebo děti nejsou dost těžké na jeho aktivaci při pádu. A protahovák je více náchylný na vnější podmínky - stáří lana, jeho namočení od deště/mrholení.

Kdežto párací brzda je krytá v obalu a má "jemnější" nebo spíše konstantnější brzdný účinek.

Takže i když ferraty nemám rád a nechodím na ně, doporučím kombinaci: párací brzda+natahovací popruhy+karabiny s dlaňovou pojistkou.

Na "V" systém se vykašli a nehledej ho. Fungovalo to na principu, že vždy jsi měl zapnutou jen jednu karabinu. Při pádu se lano protáhlo tak, že na ukotvené straně bylo dlouhé a na neukotvené straně bylo vtaženo do brzdy a bylo tím zkráceno. Takže je tam dost snížený bezpečnostní faktor - je jen jedna karabina na lane. Neuvažujme moment, kdy na současném moderním setu přecvakaváš karabiny pod a nad kotvícímí body.

Kdybys chtěl více chodit ferraty a trochu do toho investovat, zkus se podívat na firmy Skilotec (dostali na mezinárod. výstavě outdooru ve Friedrichshafenu cenu za inovativní ferratový set s ocelovými karabinuami. Nebo firma ClimbingTechnology (CT) má myslím karabiny s dlaňovou karabinou, které maji vevnitř nalisovanou vložku z oceli, aby se karabina, respektive její materiál neodíral od ocelových ferratových lan.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod simsim » sob bře 23, 2013 23:07

Sedák, prsák i smyčku jsem už koupil. Helmu jsem vzal Half dome, dobře mi pocitově seděla. Rukavice jsem koupil taky dřív. Teď už opravdu řeším jen tu brzdu a cena je druhořadá.
Máš na mysli tohle řešení http://www.summit-trade.cz/skylotec/skyrider-3799?
Protože jsem to hledal a na českém trhu to bude asi problém sehnat.

Pak jsem našel ještě toto http://www.summit-trade.cz/skylotec/skysafe-6603, ale tady nevidím rozdíl oproti tomu, co jsem postoval výše.
Uživatelský avatar
simsim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 21, 2012 10:44
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 24, 2013 1:19

První je revoluční brzda - podívej se ještě jednou - jedno je ocelová karabina s dlaňovou pojistkou a druhé je "brzda", která se dává na lano. Takže máš něco podobného jako u tramvaje, mohu-li to tak říci. Jedno je brzda, která brzdí o kolo/koleje, druhé je trakční brzda, která brzdní zpětným chodem. Tady na tom setu je jedno (revoluční) brzda na ocelové ferratové lano a druhé je samozřejmě klasická brzda párací,správněji tedy absorber pádu.

To druhé je klasický set, ale místo duralových karabin jsou karabiny ocelové s oplastováním, aby karábky lépe seděly v ruce. Díky použití oceli jsou karabiny tenší/placatější, proto je tam použit plast, aby byly pocitově mohutnější a lépe seděly v ruce a potažmo se i lépe ovládaly.

Ano, nikde to moc nekoupíš. Summit-Trade je distributor Skylotecu v ČS/SR a i když tyto ferraťáky nabízí normálně do obchodu, krámy to moc neberou, protože se jim nezdá ta vyšší prodejní cena. Zákazníci chtějí šetřit každou korunu, ale zapomínají, že kupovat vždy levně není nejlepší. Však víš, jak se to říká - nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 24, 2013 1:24

Jo a ten ClimbingTechnology s vyvložkovanými karabinami je toto.
Do ČR ho dováží firma R-Sport z Nového Jičína, což je myslím tvuj kraj a majitel firmy je velmi vstřícný člověk a samozřejmě dělá i maloobchod.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod simsim » ned bře 24, 2013 10:01

Do ČR ho dováží firma R-Sport z Nového Jičína, což je myslím tvuj kraj a majitel firmy je velmi vstřícný člověk a samozřejmě dělá i maloobchod.[/quote]
Teda :)) Moc děkuji za info. Zkusím se optat na obojí - Skylotec ale bude myslím problém - i na oficiálním webu výrobce jsou "vyprodaní".
Uživatelský avatar
simsim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 21, 2012 10:44
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod DAV » ned bře 24, 2013 11:28

Jsem našel nějaké to video skytur no jako samý plast a takhle na první dojem to nevypadá moc blbuvzdorně za mne nic.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Voko » ned bře 24, 2013 13:00

Je to super na dlouhá lana s málo kotvením. Nedostatky bude trpět ten systém na žebřících - hlavně na těch, kde není lano - např. jeden takový je právě na Haidsteigu v Raxu a v případě zdvojených lan - v místech, kde jsou lana sojovaná je klidně celý úsek mezi kotvením dvojté lano spojenésvorkami. Tady ten systém nebude fungovat ideálně, jestli vůbec.

Co je na tom super, že Ti to neuteče po laně dolů tak, jako karabina a že se zasekne hned = zkrátí se pád a v podstatě by sis do toho systému měl pouze sednout, takže poskytuje relativně větší bezpečí, pokud má ideální podmínky.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Voko » ned bře 24, 2013 13:12

jeden ze žebříků, kde by bylo použití možné, ale zbytečně komplikované je tady po 4 min.
Ještě jeden zápor ta brzda má - pokud je lano dál od ideální cesty, nejde za smyčku jen posunout brzdu dál - musí se posouvat rukou, zatažením za smyčku systém začne hned brzdit.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Voko » ned bře 24, 2013 13:21

Ještě ten zmíněný žebřík na Haidsteigu,kde je lepší mít dvě karabiny a zavěšovat je střídavě na příšky, nebo obtočit kolem hlavního nosníku a cvaknout zpět za smyčku zde od 1:30 min
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod simsim » ned bře 24, 2013 13:24

Voko píše:Nedostatky bude trpět ten systém na žebřících - hlavně na těch, kde není lano - např. jeden takový je právě na Haidsteigu v Raxu a v případě zdvojených lan - v místech, kde jsou lana sojovaná je klidně celý úsek mezi kotvením dvojté lano spojenésvorkami. Tady ten systém nebude fungovat ideálně, jestli vůbec.

No, ale když jsem se díval na video, kde to prezentovali, tak se k té brzdě dá připevnit karabina a pak se to chová jako klasický set, co má dvě karabiny.
Edit: http://www.youtube.com/watch?v=PD2LAyIJMPo čas 1:55
Uživatelský avatar
simsim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 21, 2012 10:44
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Voko » ned bře 24, 2013 13:29

to jo, ale pak ztrácí smysl mít mezi karabinou a smyčkou jako mezičlánek brzdu. Ten systém je fajn, ale já bych si ho pro jeho komplikovanost nekoupil. Trhací set + dlaňový karabiny a lézt i na feratách na co mám. Na feratách se padat nemá, protože je to vždy o hubu narozdíl od klasického lezení.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod simsim » ned bře 24, 2013 13:42

Ano, toho všeho jsem si dobře vědom. Proto jsem napsal tady, abych si přečetl, jak to vidí ostatní.
Uživatelský avatar
simsim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned říj 21, 2012 10:44
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod DAV » ned bře 24, 2013 14:59

Na tom videu ukazuje, že z toho skyturnu uděláš normoš karabinovou záležitost. Rád bych tento systém viděl, jak funguje když ho taháš za sebou, podle mne se to musí kousat, ano takhle pokud ti to na nějaké výstavě ukazuje na vyleštěném lanu tak to beru, ale lano obalené ledem, bahnem, špínou, ten mechanizmus se musí hrozně zanášet.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » pon bře 25, 2013 10:22

Ono to navíc podle mě vyžaduje o dost větší pozornost, co zrovna držíš v které ruce, což taky není úplně dobrý (pozornost bys měl věnovat lezení, jištění by mělo být úplně intuitivní). Při klasickém zacvakávání se karabiny většinou střídají (která je nahoře a která dole), ale hlavně je to jedno. Tady musíš hlídat co máš kde, a navíc občas reagovat na situaci (charakteru co tady píšete) že brzda nejde použít, podle mě si tím člověk říká o to, aby slítnul právě kvůli té složitosti.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Lenochod » čtv kvě 23, 2013 0:06

Zdravím,
chtěl bych si pořídit ferratovou brzdu (set) na hory. Byl jsem na ferratách minulý rok ,ale to jsem lezl prasecky na Y lana a karabiny bez brzdy což bylo o život. Letos si chci koupit brzdu nebo set. Bohužel většina mě nevyhovuje tím ,že tam jsou použity elastická lana a dlaňové karabiny (mám ferratové karabiny od black dimondu). A našel jsem toto: http://eshop.lanex.cz/tlumic-padu-abm
Je to sice pracovní tlumič pádu ,ale čekám ,že od jiných výrobců pro sportovní využití je to podobné ne? Nejde mi o to ušetřit každou korunu ,ale o to abych používal už to vypavení na které jsem si zvyknul. Za rady na připomínky budu jenom rád.
Lenochod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 22, 2013 23:57

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 23, 2013 6:39

Takže jestli to chápu dobře, tak tobě je líto nechat ty ferratové karabiny od BD ležet ladem/nevyužít je, když by jsi koupil nový set?
Ty natahovací popruhy ti vadí proto, že si do nich nemužeš odsednout? Pokud ano, je to špatně, protože na odsednutí by jsi měl mít samostatnou odsedávací smyčku.

K tomu tvému pracovnímu tlumiči - jaký zpusob konstruce si představuješ, že doma umotáš? Vezmeš tlumič, na jedno jeho oko přiděláš lanovou smyčku, na konce té smyčky dáš svoje karabiny od BD, na druhý konec tlumiče dáš šroubovací karabinu a zapneš karabinu do sedacího úvazku? Problém první - kam zacvakneš karabiny spojující tlumič a sedák? Jen do oka na pase? Jen oka na nohách? Do centrálního oka, které prochází nohami i pasem? Nebo procvakneš oko na nohách i na pase? První dvě jsou zlé. Třetí není moc podporující bezpečnost. Čtvrté ti omezí trochu hybnost a také není moc košer, protože bys musel použít větší karabinu, která ti tolik nestáhne k sobě nožní a pasní oko. Jenže většina velkých karabin jsou HMS, které jsou konstruováný spíše na podálný tah, kdežto tady tu karabiny budeš zatěžovat spíše na příč. Navíác ten precovní tlumič je krytý jen samosmršťovací gumou/folií. Tqkže počítej s větším oděrem - když se ten obal poškrábe, tak není vidět moc dovnitř a nemáš kontrolu stavu tlumiče. Dále není tak dobrá ochrana proti UV paprskum. Současné trhací tlumiče pro ferraty jsou totiž úhledně schované v oteviratelném obalu, který umožnuje kontrolu a chrání proti UV.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 23, 2013 8:49

Přijde mi, že na tom až tak moc neušetříš, když nakoupíš všechny komponenty, a rozdíl mezi tím svěřit svůj život samodomo sestavě, kde může být špatně prakticky všechno, a profesionálně certifikovanému setu (to bude i ten nejlevnější), by mi za tu úsporu nestál.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 23, 2013 9:18

Co jsem pochopil, tak karabiny a nějakou tu smyčku/popruh také má a chce dokoupit jen ten tlumič. Takže na tom sice ušetří, ale z mého pohledu za cenu nepohodlí (karabiny provlečená okem na nohavičkách i pasu a nepružné smyčky) a cenu neochrany a nekontrolovatelnosti trhacího tlumiče.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Lenochod » čtv kvě 23, 2013 13:08

Máte pravdu kluci..
Nebudu blbnout a koupim si radši profi set za ten pocit bezpečí mi to stojí.
Co si myslíte o tomhle setu? http://www.ksport.cz/shopksport/?p=productsMore&iProduct=2988&sName=SINGING-ROCK-EASY-GO-C-2301
Nemá gumový popruhy který nechci a výhoda je ,že si tam můžu hodit svoje milované BD karabiny.
Lenochod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 22, 2013 23:57

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Vachon » čtv kvě 23, 2013 13:13

Ty popruhy (i když negumové) mi pro praktické použití připadají dost krátké. Ale jen z fotky, nevím, jak jsou dlouhé ve skutečnosti.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv kvě 23, 2013 13:18

Odkazovaný set má natahovací popruhy...
• barevně odlišené elastické popruhy
• prodloužení od 50 do 90 cm
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Který ferratový set vybrat?

Příspěvekod Lenochod » čtv kvě 23, 2013 13:21

Ne ne nejsou natahovací. Mají tam špatný popisek. Tady je na stránkách singing rock: http://www.singingrock.cz/easy-go
Naposledy upravil Lenochod dne čtv kvě 23, 2013 13:24, celkově upraveno 1
Lenochod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř kvě 22, 2013 23:57

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví