ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vyplníš svazovou anketu?

Ano
21
81%
Ne, protože zkostnatělým svazem nehne nic
1
4%
Nevím, nejsem si jist, zda to něčemu pomůže
4
15%
 
Celkem hlasů : 26

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 23, 2009 20:40

Anketa se konečně objevila i v on-line klikací verzi na webu ČHS. Tedy šance pro ty z vás, kdo ještě nevyplnili... :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod vonkreuz » stř zář 23, 2009 21:04

A dokonce mají průběžné výsledky, ale nějak málo záznamů tam mají, leda, že by většina lidu odpověděla přes e-mail :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod Volovec » čtv zář 24, 2009 6:49

Vidis, vcera vyplnovala manzelka (uz je nejaky patek jen u OEAV) a ani jsme o ty klikaci verzi nevedeli, takze klasicky word a poslali jsme e-mailem jako prilohu.

Jak tady dost pise, ze jim prisla nejaka dekovna odpoved, tak mne nic, tak doufam ze se muj dotaznik nikde neztratil.
Leda ze bych jim to vyplnil jeste jednou a trochu drsneji - uz mne na CHS ten smrad z oddeleni svihadel s*re cim dal vic.
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod Tomík » čtv zář 24, 2009 8:18

vonkreuz píše:A dokonce mají průběžné výsledky, ale nějak málo záznamů tam mají, leda, že by většina lidu odpověděla přes e-mail :-k

Oni tam mají jen ty zadané do el. formuláře. A přišli s tím docela pozdě. A navíc tu elektronickou verzi nikde nepropagavali (ona to je hlavně iniciativa vrcholové komise).
K dotazníku: ono to je pošahané od samého počátku. Nejenom že to (jak výše uvádím) ani neobsahuje mnohé činnosti a oblasti, které bych preferoval, ale protože nějak organizačně nevěděli co a jak s tím, výsledek bude určitě zkeslený, neb první ankety distribuovali sice na Fesťáku, ale na závodech při této příležitosti pořádaných. Prostě svaz náš mateřský. Jako obvykle nemám slov.

Jen bych opravdu rád věděl, k čemu ta anketa vlastně bude. Stávající výkonný výbor byl valnou hromadou (usnesením) zavázán, že do prosince (tohoto roku) předloží koncepci svazu. Podotýkám, že pokud mi je známo, pracovní skupina za účelem tvorby koncepce vytvořená (zmínky v zápisech z VV) se zatím ani jednou formálně nesešla. Občas si někdo bez konzultace či znalosti názorů dalších píše nějaké dílčí části do šuplíku. A to ještě ani nerozhodli, zda by svaz měl profesionalizovat, nebo nadále pokračovat v nastoupeném trendu čirého amatrismu.
Takže v průběhu října vyhodnotí anketu (zkreslenou), v listopadu se sejdou, v prosinci to rozštípnou. Koncepčně :mrgreen:
No, měl jsem výhrady k předchozím VV a jejich práci. Teď pozoruju tento "manažérský" tým a nevycházím z údivu. Takový amatérismus už svaz neviděl dlouho :-(

Vyplývá z toho, že já, ač ve výše uvedené anketě zaškrtl první možnost, se začínám opět nachylovat skepticismu a k možnosti druhé :-)
Ale dotazník jsem vyplnil, ženu k tomu donutil, Vás zkusil přesvědčit. Třeba to nebude úplně k ničemu :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod zbuddy » čtv zář 24, 2009 9:00

@tomík: po rychločtení Tvého posledního příspěvku jsem dospěl k názoru, že vedení ČHS je banda idiotů (bez světlých výjimek :wink: ), kteří ani neumějí pořádně vyhlásit anketu a proto si nezaslouží můj čas, abych ji vyplnil :twisted:

edit: stejně nelezu :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod Tomík » čtv zář 24, 2009 9:09

@ZB: obávám se, že máš pravdu :-(
Ale tím, že ani tu pitomou anketu člověk nevyplní, ničeho nedosáhne, zatímco jejím vyplněním třeba alespoň vyjádří názor. A bude-li to k něčemu, tím lépe.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod mike » čtv zář 24, 2009 21:25

I nevyplnenim se da vyjadrit jisty nazor ;-)

Jakozto neclen CHS nevyplnuju, jen musim rict, ze takhle zvenku to opravdu vypada jako banda amateru, kteri se navic mezi sebou neustale hadaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 24, 2009 21:33

Já jsem také nečlen, protože většinu lezeckého času trávím mimo ČR. Teď mám v plánu k Alpenvereinu přidat i James, keď už lezu povetšinu času na Slovensku. Ale protože vím, že jednou se do ČR vrátím, tak bych rád na něčem lezl, takže jsem vyjádřil svůj názor.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod Tomík » pát zář 25, 2009 13:28

Už tam vytvořili i možnost zalistovat si v elektronicky vyplněných dotaznících. Není to bez zajímavosi. Jak kdosi podotknul na Lezec.cz, už hlasovalo všech 120 závodníků :-)
Ti si opravdu nevidí ani na špičku nosu (zpravidla vyplňují, že by polovin svého příspěvku dali na závodění na stěně, ale ani kačku třeba na mládež... případně ani kačku na metodiku, bezpečnost a medicínu - no snad nic z toho nebudou potřebovat).
Pozoruhodné jsou i další dotazníky, třeba jedinec, který by na dal nulu na metodiku bezpečnost, medicínu atd., ale od ČHS postrádá zejména školení.
Překvapivý svým způsobem není výsledek u vrcholové komise. Na tu by lidi v průměru dali 50% ze svých příspěvků. No, já asi taky, kdybych nevěděl, jak moc a za jakou cenu se VK v posledních letech vždy před koncem roku snaží vyčerat rozpočet aby se jí nedejbože nesnížil. A jak moc se se svěřeným materiálem na přejišťování plýtvá ve všech směrech.

Prostě to je zajímavé čtení.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod dogee » pát říj 2, 2009 7:43

Anketu jsem vyplnil a výsledky se mi zatím moc nelíbí.

Nelíbí se mi hlavně 2 věci:

1) členský příspěvek na webu uvádějí pouze z hodnot nad 400 Kč. Proč asi? Protože reálný průměr nebude kolem 600, ale pod 100 a nechtějí aby se to vědělo?
2) u odpovědí na otázku č. 5 je vidět síla naší "repre". Asi před měsícem nebylo v otázce číslo 5 ani zdaleka tolik odpovědí preferujících závodní lezení. Teď to vypadá tak, že ČHS tady má být jen pro "repre" :( Ale podívejte se na otázku č. 10, jen 7 lidí se věnuje převážně závodění. To má jako kvůli sedmi lidem padnout většina rozpočtu na závodění??

Pro mě z toho plyne, že pokud ČHS zdraží, kašlu na ni. Zůstanu jen u Alpenvereinu, kde za svoje peníze opravdu něco dostanu.

PS: at si kluci a holky zavodi, ale sou to profici, tak proc je mam sponzorovat ja?? vraci do CHS nejaky penize z "PRIZE MONEY"?? jestli ne tak at se CHS radsi stara o vyjimky a jisteni!!
Naposledy upravil dogee dne pát říj 2, 2009 13:28, celkově upraveno 1
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých

Příspěvekod amigo » pát říj 2, 2009 7:48

mi to také přijde jako kdyby anketa měla pouze posvětit zdražení členského příspěvku a jejich následné využití pro závodníky
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecné

Příspěvekod vonkreuz » stř pro 22, 2010 7:42

Nejsou peníze :twisted:
Když si vezmu, že část peněz na chod ČHS jde od Sazky... i když každý rok méně a méně, páč Sazka nemá prašule.
Tak po tomhle už těch peněz půjde asi minimum :-k Nebo vůbec nic.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Anketa ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecné

Příspěvekod Indy » stř pro 22, 2010 12:25

obavam se ze uz jsem clenstvi v CHS vyresil, ale hlasoval jsem nohama.

neni to dusledek neceho za co by primo CHS mohlo, ale toho ze v realu jsem jinde a tak budu celenem tam.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod DAV » ned dub 3, 2011 14:16

Je to tedy mimo téma, ale jetu někdo kdo mi řekne skutečnou úlohu ČHS, snažil jsem se -vetřít- do té olomoucké a upřímně byl jsem poslán do prdele. Že by musel to a ono a že neví a kdesi cosi. Mi to připadá jak spolek nějakých iluminátů, zednářů, fak nevím jestli jenom machrují, nebo je to pouze korupcí a různými polo mafiánskými praktikami svázaná skupina vyvolených.

Odděleno od vlákna Turistika a jištění se. (str. 7. nahoře)

vK
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Voko » ned dub 3, 2011 14:21

ať to admini klidně říznou do nového topicu, ale přístup ČHS k novým zájemcům je určitě zajímavý. Co se mi líbí - OEAV v brně začíná fungovat - dělají přednášky a pod. Super začátek, ale je to z ruky :(
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod pripluv » ned dub 3, 2011 18:53

rezna píše:2) CHS ti rozhodne neda karticku jen tak jako OEAV

Da. Jmenuje se to individualni clenstvi…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod vonkreuz » ned dub 3, 2011 19:00

Pozor! Neplést si jednotlivé horo-kluby a jejich přístup k nováčkům a potom samotné ČHS! [-X Nelze podle horoklubu soudit celou organizaci.
Jak řekl Přípluv, kartičku ČHS můžeš mít jako individuální člen také. Obávám se ale, že ne všechny kluby pořádají vlastní horoškoly, školení a práci s nováčky nebo mládeží. :evil:
Na toto (získání základních, případně rozšiřujících znalosti) je bohužel asi lepší komerční horoškola, ale na to je tady samostatné vlákno. :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Iluminátníci z ČHS

Příspěvekod Kuba Turek » ned dub 3, 2011 20:49

Nevím, na co jsi natrefil v jakémsi imaginárním a iluminátním ČHS v Olomouci. Ve městě a nejbližším okolí působí celkem sedm horolezeckých oddílů. Tady je seznam: http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&type=8

Každý oddíl si může vzít kolik chce členů a jaké chce členy. Klidně si můžeš založit i vlastní oddíl.

Hlavní úloha ČHS je zastupovat zájem všech horolezců především v Česku. Nejdůležitější věcí je udržení "hřiště", neboli jednání s úřady, s ochránci přírody, boj o vliv a moc ve státě, média a pod. Důležité je udržení slušného jištění ve skalách (téměř všechny kruhy, skoby a atd, co ve skalách najdeš, se nějak týká práce členů a peněz ČHS ), metodika (výuka instruktorů, metodické materiály, sledování nehod a jejich příčin...), práce s mládeží, závody, reprezentace a pod.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Eric » pon dub 4, 2011 10:26

No, v prvom rade si treba uvedomit, ze karticka CHS ani ineho horolezeckeho spolku VOBEC nic nepomoze pri VHT v Tatrach. Kedze VHT beriem ako tury max do II stupna UIAA, tak ma z pruseru pred strazou ziadna karticka nevytrhne. Takze karticku by mal riesit iba lezec, ktory mieni liezt III a viac.
Dalej, ide o to, kto Ta pri VHT-ckovani "prichyti". Niekedy su to v pohode chlapi, ktori Ti este aj poradia a neriesia nejake nezmyselne pokuty a niekedy su to prudici. Ale vzdy su to skuseni ludia, ktorych neoblafnes tym, ze prave nastupujes alebo zostupujes z nejakej IV-kovej tury o ktorej nevies ani prd :) Radsej neklamat a vsetko na rovinu. Tu skor ide o prusery (ako naposledy na Gerlachu), ked si niekde, kde by si nemal byt a napriklad pustis na niekoho kamene a ublizis mu.
P.S.: Mike: parada, dik za odkazy na fotky, gratulujem k tym kopcekom :) V GP som bol iba raz ale z druhej strany.
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Voko » pon dub 4, 2011 15:25

OK, jinými slovy - ČHS pro neskalkaře je k ničemu (slušně řečeno), lepší zaplatit si pořádný kurz například u Rockstaru a mít členství v OEAV a hotovo.

Platit boj o vliv a moc ve státě nikomu nehodlám a protože na skalky nelozím, tak nehodlám přispívat ani na kruhy a skoby.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod amigo » pon dub 4, 2011 17:14

@voko: ano, pro turisty je OEAV výhodnější.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 17:18

to Voko:

nezoufej, ani ti co plati CHS na jisteni tak moc neprispivaji, protoze CHS zas tak moc prostredku na udrzbu jisteni nevynaklada :(((
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Kuba Turek » pon dub 4, 2011 17:50

Jsem sice členem ČHS, ale ne v nijak přátelském stavu s vedením :(( To jen pro pořádek, že nikoho a nic neobhajuji.

Nikdo jiný než ČHS tady v Česku jištění ve větší míře neplatí. Většina větších přejišťování se dělá z peněz členů (písky průběžně, skalky spíš nárazově jedna po druhé). Obvykle je to tak, že správci skal nebo oddíly dodají vlastní práci a ČHS vrtačku, lepidlo a hlavně kruhy či borháky. Při tom peníze ČHS nejsou nic jiného, než členské příspěvky a případně nějaké drobné od státu na provoz bohulibé organizace.

Já jsem takhle před pár lety spolu s Dagem a Kečupem obhospodařili Černolice a sám jsem dal pár slaňáků v obskurní oblasti Děvínské polesí, takže mluvím i z vlastní zkušnosti.

Ohledně vlivu - zní Ti to možná blbě, ale když tady nebude vlivná a silná organizace jako je ČHS, tak nám ochránci přírody, majitelé pozemků a možná i někdo jiný časem zakážou lézt po skalách. Už teď se ČHS zaručuje za všechny horolezce (nejen svých deset tisic členů) a vyjednává povolení lézt ve skalách. Naprostá většina skal je totiž zároveň vzácnou přírodní oblastí a platí na ní zákaz lezení (NP, CHKO, reezervace...) do té doby, než ČHS vyjedná povolení.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2011 18:03

Eric píše:P.S.: Mike: parada, dik za odkazy na fotky, gratulujem k tym kopcekom :) V GP som bol iba raz ale z druhej strany.

Neni zac a dik :) Predpokladam, ze jsi sel na GP z Pontu, jako vsichni. Mne pripada ta vychodni cast zajimavejsi; je divocejsi a hlavne tam nejsou davy lidi ;-) Zajimavych vrcholu 3500+ a cest je tam spousta i pro lezce, rozhodne doporucuju, jestli tam jeste nekdy pojedes. Zakladna Cogne nebo Lillaz a v horach uz jen bivaky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 18:06

No, ja nejsem odpurce CHS a ver nebo ne byl jsem dlouho clenem.

i nyni jsem svym zpusobem organizovany, ale jinak (jinde) - a neni to cestou alpenverainu ci individualniho clenstvi. udelal jsem to z vice duvodu a jeden z toho byl moznost nasmerovat pripevky primo na to co je podle mne spravne.

osobne me u CHS mrzelo jednak to jak se nalozilo s majetkem, a jednak to jak se penize prerozdelovaly.

naopak jsem na CHS ocenoval novackovske kurzy (do dusledku ale zarizovane nekterymi kluby, vlastni svaz napomahal spis ramcove) a moznost skoleni instruktoru.

i ja jsem se dopoustel drobneho skalniho piercingus s cilem aby fixni jisteni byla jistota. dosud jsem si skvele zalezl na jistenych cestach a ma smysl jim peci oplatit.

to vyjednavani vyjimek s ochranou prirody, zde nesnizuju usili CHS, tam je spatne cely system. metoda vse zakazat a milostive svolit k vyjimce vznikla za nejvetsi expanze zeleneho zloradu a samo CHS se v tu chvili zachovalo prilis podlezave. a pak uz to byl zakon a vyhlasky a takova zlovule se tezko meni. navic si celkem dost lidi zvyklo a povazuje to za normalni.

s timto stavem se nemohu smirit.

- lezeni ma byt tam kde dojde na ochranu prirody plosne povoleno s dodrzenim pravidel pro lezeni (ok, fogli a kytky, tak 1.6 do silvestra, ok, tam to opravdu nejde tak vubec a tak) myslim ze vysledek by se asi moc nelisil, ale jde o princip.

- pro cleny organizace, to je dobry umysl na ceste do pekel. samo clenstvi nezarucni nic. jestli lezci maji zmaknutou metodiku a co se etiky a prirody dodrzuji co se slusi je jina vec. tohle stavajici pravidlo je taky neprijatelne - opet z principu.

Minuly rok predseda CHS sliboval ze se na tomto poli bude angazovat, ale dosud nevim co konkretniho se podarilo.

nelamu nad CHS hul, ani nekritizuju prehnane. objektivne mela slabsi obdobi a jeste se z toho nevzpamatovala, a ja si preju aby se ji to podarilo.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Kuba Turek » pon dub 4, 2011 21:39

Jasně, drobnosti se vždycky najdou. Považuju je spíš za chyby než špatný systém.
(Jasně, zcela vážně míněný pokus předsedkyně Aleny Čepelkové dostat mě na dva roiky do vězení a pokus místopředsedkyně Soni Boštíkové udělit mi disciplinární trest v rámci ČHS nebyly úplně OK...)

Zásadní je ovšem právě ten vliv. Když budou horolezci rozdrobení v oddílech nebo izolovaných partičkách, stát a samospráva si nás všech smlsne. Podívej se na fotbalisty nebo třeba basketbalisty, ti mají život celkem lehký, protože jsou mohutnými organizacemi. Mezi ně se velkým úsilím prodrali nedávno také floorbalisti. Proti tomu se propadly všechny motoristické sporty a třeba i vodáci, kteří netáhli za jeden provaz.

Pár poznámek:

osobne me u CHS mrzelo jednak to jak se nalozilo s majetkem, a jednak to jak se penize prerozdelovaly.

Jasně, předseda Skandera na začátku 90. let prohospodařil majetek, který jsme teprve teď definitivně odepsali. Je to blbé, ale byla to daň za naši nezkušenost a jeho vyčůranost. Myslím, že ale ani on tehdy netušil, jak to vlastně v ekonomice a právu všechno funguje. Teď si z něho už nic nevezmeme, když odchází ze života a nezanechává žádnou firmu, která by fungovala a měla nějaký majetek.

Od té doby ale všechna vedení ČHS poctivě bojují za to, aby se nic takového už nestalo.

naopak jsem na CHS ocenoval novackovske kurzy (do dusledku ale zarizovane nekterymi kluby, vlastni svaz napomahal spis ramcove) a moznost skoleni instruktoru.

V ČHS platí, že co si neuděláš, to nemáš. Když chce oddíl mít horoškolu, pošle někoho na školení instruktorů (je zdarma, budoucí instruktor si platí jen cestu, jídlo a ubytování) a ten pak vede horoškolu.

i ja jsem se dopoustel drobneho skalniho piercingus s cilem aby fixni jisteni byla jistota. dosud jsem si skvele zalezl na jistenych cestach a ma smysl jim peci oplatit.

No právě, drobného (to nesnižuji Tvoji práci). Celoplošně je prostě potřeba nějaká organizace, která všechny tyhle drobnosti zastřešuje a pomáhá jim.

to vyjednavani vyjimek s ochranou prirody, zde nesnizuju usili CHS, tam je spatne cely system. metoda vse zakazat a milostive svolit k vyjimce vznikla za nejvetsi expanze zeleneho zloradu a samo CHS se v tu chvili zachovalo prilis podlezave. a pak uz to byl zakon a vyhlasky a takova zlovule se tezko meni. navic si celkem dost lidi zvyklo a povazuje to za normalni.

Nevím, co považuješ za dobu největší expanze zlořádu, ale tento systém platí už dávno z komunismu. Vše je zakázáno a pro některé případy se povoluje výjimka. Prostě platí předpoklad, že příroda je cennější než lidské aktivity, a teprve pokud je celospolečenský zájem vyšší, tak se povolí výjimka.

ČHS by měli být všichni horolezci vděční, protože takové výjimky nikdy nedostali třeba cyklisté nebo táborníci, velmi výjimečně je mají třeba vodáci.

Pokud na tom chceš něco změnit přes ČHS, musela by to být organizace silnější než třeba myslivci, nebo zahrádkáři. Ani jim se změny, o které se snažily, nepodařilo v parlamentu prosadit.

Minuly rok predseda CHS sliboval ze se na tomto poli bude angazovat, ale dosud nevim co konkretniho se podarilo.

??? Nevšiml jsem si, že by něco takového Zdeněk Hrubý sliboval. On vloni na valné hromadě spíš varoval před tím, aby ČHS ztratilo členy a tím pádem i vliv, který dosud má.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Turistika a jištení se

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 21:57

Osobne jsem se s nim o tom bavil, a jeho prohlaseni o tom si velmi dobre pamatuju.

bez jakychkoli nedorozumeni, nesnaz se me prosim organizovat. jakymsi zpusobem jiz organizovany jsem. taky dobre vim co znamena viribus unitis ale na druhou stranu si nemyslim ze pocetna a jednotna organizace ma pro vyjednavani defacto se statem nejakou lepsi pozici, protoze peticne muzes veci resit i bez primeho clenstvi.

je to spis otazka sikovnosti.

myslim ze natlakove to umi akorat zeleny nacek a prave takhle bych to nerad.

jeste jednou, to s ochranou prirody a lezenim je spatne rozehrane a za zmenu to stoji.
Naposledy upravil vonkreuz dne pon dub 4, 2011 22:17, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Pár dalších poznámek

Příspěvekod Kuba Turek » pon dub 4, 2011 22:58

Osobne jsem se s nim o tom bavil, a jeho prohlaseni o tom si velmi dobre pamatuju.

Co konkrétně říkal? To by mě fakt zajímalo. (Už kvůli tomu, že Zdeněk Hrubý je člověk politiky, se kterou nesouhlasím. Byl Sobotkův náměstek, vedl banku pod vlivem státu atd...)

bez jakychkoli nedorozumeni, nesnaz se me prosim organizovat. jakymsi zpusobem jiz organizovany jsem. taky dobre vim co znamena viribus unitis ale na druhou stranu si nemyslim ze pocetna a jednotna organizace ma pro vyjednavani defacto se statem nejakou lepsi pozici, protoze peticne muzes veci resit i bez primeho clenstvi.

Ale já se Tě nesnažím organizovat. Jenom vypočítávám výhody a šance, které má velká organizace oproti drobným rozprostřeným aktivitám. To je prostě fakt, s tím nic neuděláš. Petice je sice silný nástroj, ale i při dobré organizaci a značném úsilí dokáře vyřešit jen okrajové excesy. Nic zásadního a dlouhodobého.

myslim ze natlakove to umi akorat zeleny nacek a prave takhle bych to nerad.

Politika je "hra" tlaků. Nic jiného než souboj zájmů na místní i celostátní úrovni.

jeste jednou, to s ochranou prirody a lezenim je spatne rozehrane a za zmenu to stoji.

O tom nediskutuji. Jenom jsem připomenul, že to není záležitost posledních pár let, jak jsi naznačoval.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod Indy » pon dub 4, 2011 23:22

tech poslednich par let je ne 15 ale skoro 20...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod Kuba Turek » úte dub 5, 2011 0:03

Indy píše:tech poslednich par let je ne 15 ale skoro 20...


No právě. Ve skutečnosti je to tak asi půl století. Ono to vážně není až od schválení zákona o ochraně přírody a krajiny v roce 1992.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví