ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vyplníš svazovou anketu?

Ano
21
81%
Ne, protože zkostnatělým svazem nehne nic
1
4%
Nevím, nejsem si jist, zda to něčemu pomůže
4
15%
 
Celkem hlasů : 26

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod Vachon » stř zář 30, 2015 9:30

Před EU bych teď radši mlčel, že tady vůbec máme nějaké lezce a skály, jinak odhlasujou kvóty, že musíš lézt v Lotyšsku a kus Broumova musíme předat Holandsku.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod Happy » stř zář 30, 2015 9:37

Já to psal spíše kvůli tomu,že to celé na mě působí jako snaha nahanet zase zpátky lidí do chs. NIC víc,nic míň. Spousta lidí utekla z nějakých z důvodů,přesvědčení. Chápu ' otázku jištění. Tak at zavedou nějaké odpustky na jisteni a bude klid. :mrgreen:
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod pickard » stř zář 30, 2015 10:05

Já jsem utekl z jednoduchého důvodu - jsem členem svazu tam, kde jsem nejaktivnější, což je s velkým náskokem Rakousko.

Pokud jde o náklady na jištění a podobné věci, myslím, že je potřeba v tom vidět tu vzájemnost. Chtít peníze na jištění na našich skalách je cesta zpět, protože vede k parcelaci hor. My jsme to vynejtovali tady na Velkým Šutru, zaplaťte. A za týden Rakušáci vynejtujou něco u sebe--- a taky zaplaťte. A skončíme u skipassů na jednotlivý skály. Systém, kdy každej pečuje o svůj šutr a všichni smějí lézt všude je nejlepší - a pro Čechy podle mě velmi výhodný. Rozhodně nemyslím, že z hlediska nákladovýho taháme za krátkej konec, spíš naopak.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2015 16:59

pickard píše:Nelze například povolit horolezeckou činnost jen hezkým holkám nebo jen lidem nad 40 let.

Proc ne? Zrovna tahle kombinace by se mi docela libila :twisted:

pickard píše:Nejsilnější argument ovšem podle mě je argument evropský. (Nezaměňovat s UIAA, to je docela nepodstatné.) Když už v té pojebané EU jsme, tak by bylo dobré se řídit aspoň temi pár pravidly, která jsou dobrá. Zákaz diskriminace na základě státní příslušnosti je jedním z nich.

Clenstvi v CHS je vazano na ceske obcanstvi? Jestli ne, tak bych rekl, ze tenhle argument pada. Stejne jako ty a ja jsme cleny OEAV, muze byt Rakusak clenem CHS.

Ber to ciste jako poznamku dablova advokata, vecne a logicky s tebou naprosto souhlasim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod pickard » stř zář 30, 2015 18:25

mike píše:Clenstvi v CHS je vazano na ceske obcanstvi? Jestli ne, tak bych rekl, ze tenhle argument pada. Stejne jako ty a ja jsme cleny OEAV, muze byt Rakusak clenem CHS.


To je poměrně logická argumentace, ale je v rozhodovací praxi SDEU (a před ním ESD) dlouhodobě překonaná. Obvyklý způsob nahlížení na tento problém je takový, že pokud někdo nebo něco splňuje určité požadavky v nějakém členském státě, má se za to, že je splňuje i v ostatních členských státech v podobných situacích.

Řečeno ještě jinak, soudní dvůr nenahlíží úkosem pouze na striktní zákazy, ale i na opatření mající povahu překonatelné překážky. Tedy jakkoli jistě Rakušák může být členem ČHS, představuje takový požadavek dodatečnou překážku volnému pohybu služeb, pakliže dotyčný už členem nějakého, zpravidla svého, svazu je.

Tzn. argument, že to je řešitelné a překonatelné obvykle neobstojí, pakliže to způsobuje komplikace v provozu jednotného vnitřního trhu a nevejde se to pod nějakou z těch klasických výjimek jako národní bezpečnost apod.

Dále je třeba si uvědomit, že státní příslušnost se netýká jen fyzických, ale i právnických osob. ČHS je česká právnická osoba, ÖAV rakouská. Jeví se mi, že těmito výjimkami český stát pravděpodobně diskriminuje ÖAV na základě národní příslušnosti, protože mu na rozdíl od národního svazu nepřiznává řečenou výjimku v jinak identické situaci.

Je to zajímavý případ. Docela by se mi líbilo zkusit ho v praxi prosoudit :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2015 18:30

:shock: zacinam mit podezreni, ze jsi pravnik ;-) V tom pripade, co ti brani to zkusit?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod pickard » stř zář 30, 2015 19:22

No nemam ten pripad :) To nejde dat k soudu jen tak abstraktne. Potrebuju clena ÖAV neclena CHS, co mu chce dat ochrana prirody flastr za lezeni na CHSacke vyjimce. Klidne se hlaste :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod Happy » stř zář 30, 2015 19:51

No s tím bude celkem problém. Protože mě a ani nevím o nikom v okolí koho by někdo někdy nějak kontroloval ve skalách. Ale třeba se v brzké době dočkáme a vznikne třeba Skalní Stráž.
Jo a jinak kritéria splňuji. Takže se mnou počítej.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod vonkreuz » sob bře 25, 2017 10:42

Jan Bloudek, předseda ČHS se vzteká na Kubu Turka, jenž je spolupředkladatelem směrnice požadující po vedení ČHS větší transparentnost při nakládání se svazovými prostředky.
http://www.horydoly.cz/horolezci/predse ... soudu.html

Jooo, o peníze jde až na posledním místě. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: ČHS - kam kráčí spolek horolezců českých + všeobecný pok

Příspěvekod mike » sob bře 25, 2017 23:01

Kdyz chci prosadit neco, co se vedeni zrovna nehodi, tak neni nad to nechat to sepsat KT, ktery ma vlohy pro diplomacii slona v porcelanu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Horolezectví