Jak na utahane prsty?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak na utahane prsty?

Příspěvekod djx1 » ned led 15, 2006 13:05

Ahoj!!!
Neporadil by mi nekdo, jak se starat o utahane prsty z lezeni? Nejake vitaminy, mazadla....:-)
Diky moc
Michal
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Rujir » ned led 15, 2006 13:55

No myslim, ze nijaky zazracny navod neexistuje. Vela dobrych rad najdes na http://www.lezec.cz, ale to by som ta asi urazil, keby som predpokladal, ze tam to uz nemas prestudovane. :mrgreen:

Ja osobne k tomu mozem pridat tak maximalne jednu radu - v horach, aj na skalach sa mi celkom osvedcilo mazadlo menom Dermazulen. Je to masticka na rychlejsiu regeneraciu koze a celkom sa zda ze pomaha... *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod uplne jinej martin » ned led 15, 2006 14:25

Rujir píše:najdes na http://www.lezec.cz, ale to by som ta asi urazil, keby som predpokladal, ze tam to uz nemas prestudovane.

dalsi duplicitni dotazy. vim, sice ti tam nikdo neodpovida, ale o vikendu se tomu nedivim. kdybys zadal do vyhledavani na lezci prsty, vyhodi ti to spoustu odkazu do diskuze, a kdyby zase jebalo vyhledavani, pouzij google a archiv.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

lezec

Příspěvekod djx1 » ned led 15, 2006 14:38

Duplicitni, neduplicitni...nic proti lezci, je tam hodne info, ale diskuze je tam oproti tehle tak trosku...no..:-) Tahle je proste lepsi. Tam se to vetsinou rozjede jinym smerem a na svou otazku vetsinou odpoved nenajdes...Tady je to super v tom, ze na svou otazku dostanes vetsinou primou odpoved...vzdy mi tady nekdo poradil.
Jinak jsem na lezci hledal, ale nasel jsem spis rady na bolest, kdyz uz je pozde....kdyz uz mas prsty, jak mrkev. To nechci..jde mi spis o prevenci...Co treba delat po lezeni, cim je maznout...Nejsem takovej tip, co se morduje na boulderu, chyta ty nejmensi chyty a prolamuje si prsty...jde mi o tu klasickou unavu. Lezes, namahas a proste je mas utahane...
Dik.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: lezec

Příspěvekod Lumyr » ned led 15, 2006 14:41

djx1 píše:Duplicitni, neduplicitni...nic proti lezci, je tam hodne info, ale diskuze je tam oproti tehle tak trosku...no..:-) Tahle je proste lepsi. Tam se to vetsinou rozjede jinym smerem a na svou otazku vetsinou odpoved nenajdes...Tady je to super v tom, ze na svou otazku dostanes vetsinou primou odpoved...vzdy mi tady nekdo poradil.
Jinak jsem na lezci hledal, ale nasel jsem spis rady na bolest, kdyz uz je pozde....kdyz uz mas prsty, jak mrkev. To nechci..jde mi spis o prevenci...Co treba delat po lezeni, cim je maznout...Nejsem takovej tip, co se morduje na boulderu, chyta ty nejmensi chyty a prolamuje si prsty...jde mi o tu klasickou unavu. Lezes, namahas a proste je mas utahane...
Dik.


no hlavne se musis nejdriv rozlezt po velkejch a nakonci dobre protahnout... pokud jde jen o unavu je to myslim ok... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Re: lezec

Příspěvekod djx1 » ned led 15, 2006 14:52

Jo, jo...je to takova ta klasicka svalova unava...nic vic. Kdyz slezes z kola po 4 hodinach v kopcich, taky citis kazdej sval... Spis jde o to, ze jsou to male klouby, takze hodne namahane, kdyz na nich obcas vysis jak vopice.
Urcite zacinam na velkych...ono to ani jinak nejde. Protahovani mam naucene prave z toho kola, takze to delam i po lezeni. Ale nekde doporucovali nejakou mast s vitaminem....nevim jakou a s jakym a nemuzu se toho nejak dohledat. Beru lezeni jako uzasnou zabavu a vec na odreagovani, takze si nechci znicit prsty.

Lumyr píše:
djx1 píše:Duplicitni, neduplicitni...nic proti lezci, je tam hodne info, ale diskuze je tam oproti tehle tak trosku...no..:-) Tahle je proste lepsi. Tam se to vetsinou rozjede jinym smerem a na svou otazku vetsinou odpoved nenajdes...Tady je to super v tom, ze na svou otazku dostanes vetsinou primou odpoved...vzdy mi tady nekdo poradil.
Jinak jsem na lezci hledal, ale nasel jsem spis rady na bolest, kdyz uz je pozde....kdyz uz mas prsty, jak mrkev. To nechci..jde mi spis o prevenci...Co treba delat po lezeni, cim je maznout...Nejsem takovej tip, co se morduje na boulderu, chyta ty nejmensi chyty a prolamuje si prsty...jde mi o tu klasickou unavu. Lezes, namahas a proste je mas utahane...
Dik.


no hlavne se musis nejdriv rozlezt po velkejch a nakonci dobre protahnout... pokud jde jen o unavu je to myslim ok... :mrgreen:
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: lezec

Příspěvekod Lumyr » ned led 15, 2006 14:59

djx1 píše:Jo, jo...je to takova ta klasicka svalova unava...nic vic. Kdyz slezes z kola po 4 hodinach v kopcich, taky citis kazdej sval... Spis jde o to, ze jsou to male klouby, takze hodne namahane, kdyz na nich obcas vysis jak vopice.
Urcite zacinam na velkych...ono to ani jinak nejde. Protahovani mam naucene prave z toho kola, takze to delam i po lezeni. Ale nekde doporucovali nejakou mast s vitaminem....nevim jakou a s jakym a nemuzu se toho nejak dohledat. Beru lezeni jako uzasnou zabavu a vec na odreagovani, takze si nechci znicit prsty.

Lumyr píše:
djx1 píše:Duplicitni, neduplicitni...nic proti lezci, je tam hodne info, ale diskuze je tam oproti tehle tak trosku...no..:-) Tahle je proste lepsi. Tam se to vetsinou rozjede jinym smerem a na svou otazku vetsinou odpoved nenajdes...Tady je to super v tom, ze na svou otazku dostanes vetsinou primou odpoved...vzdy mi tady nekdo poradil.
Jinak jsem na lezci hledal, ale nasel jsem spis rady na bolest, kdyz uz je pozde....kdyz uz mas prsty, jak mrkev. To nechci..jde mi spis o prevenci...Co treba delat po lezeni, cim je maznout...Nejsem takovej tip, co se morduje na boulderu, chyta ty nejmensi chyty a prolamuje si prsty...jde mi o tu klasickou unavu. Lezes, namahas a proste je mas utahane...
Dik.


no hlavne se musis nejdriv rozlezt po velkejch a nakonci dobre protahnout... pokud jde jen o unavu je to myslim ok... :mrgreen:


Myslim ze pouzivani masti je na nic... snad jen krome nivea nebo podobnyh na kuzi.. Pokud jde o unavu, neni nic lepsiho nez protahovani a odpocinek..
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod pripluv » ned led 15, 2006 19:01

:finga: ...no pain, no gain... :finga:

Já si po lezení napatlám ruce Indulonou a to jenom proto, že je mám úplně vysušený (a to ani skoro nepoužívám mágo).
Když to člověk nějak moc nehrotí a nekurví si prsty na mikrolištách, tak v podstatě stačí dát po lezení den pauzu (případně jít na pivo) a hotovo.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Simi » pon led 16, 2006 11:38

Na klasickou unavu z lezeni ti pomuze jedine odpocinek. Musis se naucit odhadovat davky, ktere tvoje prsty vydrzi. Na to ti zadna masticka moc nepomuze.
Jinak obecne rady na doplneni latek kloubum jsi urcite na Lezci nasel. Jist ovar, sulc,chrupavky a podobne, pripadne nejaky chemicky zelatiny.

Co se tyka hojeni kuze na rukou, tak me pomaha masticka Calcium panthotenicum. Dobre promasti ruce a navic doda latky podporujici hojeni. Da se za asi 30Kc koupit v lekarne. Je vyborna do lekarnicky na cesty treba na praskly paty atd.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Nic

Příspěvekod Lumyr » pon led 16, 2006 13:19

Simi píše:Na klasickou unavu z lezeni ti pomuze jedine odpocinek. Musis se naucit odhadovat davky, ktere tvoje prsty vydrzi. Na to ti zadna masticka moc nepomuze.
Jinak obecne rady na doplneni latek kloubum jsi urcite na Lezci nasel. Jist ovar, sulc,chrupavky a podobne, pripadne nejaky chemicky zelatiny.

Co se tyka hojeni kuze na rukou, tak me pomaha masticka Calcium panthotenicum. Dobre promasti ruce a navic doda latky podporujici hojeni. Da se za asi 30Kc koupit v lekarne. Je vyborna do lekarnicky na cesty treba na praskly paty atd.


navic si teda myslim ze dneska kazdej koho púo lezeni zacnou bolet ruce (pri to je to uplne normalni) tak si zacne myslet ze ma nabeh na zanet slach a hned sem hodi dotaz, co a jak ma na to patlat... muj osobni nazor je ze kdyz na ty ruce nic patlat nebude budo to stejny jako by na ne neco patlal.. at si tam da cokoli na unaveny ruce je nejlepsi odpocinek... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Drojd » pát led 20, 2006 23:42

Doporucuju Trezalkovej olej, supr vec, proti praskani vysuseni a unave dohromady.

http://www.lekarna.cz/p/kosmetika/dr-du ... olej-80ml/
skoukni to
(jinak souhlasim s Lumyrem, nejlepsi je odpocinek a patlani je stejne jen pro pocit, ale zanet uz sem si prosel i doktorka potvrdila a tak sem se dostal k tomuhle)
Nejsem moudrý jen tak vypadám
Drojd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 17, 2006 22:42


Zpět na Horolezectví