Vklíněnce - jaké?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod vonkreuz » sob úno 12, 2011 20:17

Podobné od Campu mají do 7,5cm max. Ty největší Camp co jsou samostatně mají díru na cca 8,5-10mm lanovici.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod dogee » sob úno 12, 2011 20:37

do velké :) je to asi jako flex 5 od kouby, ale je lehci :) nekde na netu jsou i tabulky s rozmery...

taky ta smycka je super, na kratko ji mas na sedaku a kdyz zalozis, tak muzes prodlouzit a nepotrebujes do toho davat dlouhou expresku :wink:

info zde:
http://rockclimbingcompany.blogspot.com/2009/08/dmm-torque-nuts-why-they-work-better.html
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod dogee » sob úno 12, 2011 20:40

vonkreuz píše:Podobné od Campu mají do 7,5cm max. Ty největší Camp co jsou samostatně mají díru na cca 8,5-10mm lanovici.


jj podobne dela hodne firem, ale DMM jsou prvni, co maji dvojitou dyneema smycku a inovovany tvar, takze v setu jsou jen 4 hexy a ne 5 jako treba od wild country
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod tomaash » sob úno 12, 2011 23:18

dovolim si vlastnit celu sadu dmm torque nuts
tie velke teda idu do riadne velkej dury! ale na to do akej velkej dury sa zmestia, su teda riadne lahke... ziadny hex na ocelovom lanku sa teda zdaleka nechyta
a zvonia ako kravske zvonce, no parada!!!! :-)
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod michail » sob úno 12, 2011 23:24

Mám doma sadu Wild Country, sedem kusov, malé na malé ďúre, veľké na veľké Ďúre a zvonia parádne na celé okolie.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod dogee » ned úno 13, 2011 8:28

tomaash píše:dovolim si vlastnit celu sadu dmm torque nuts
tie velke teda idu do riadne velkej dury! ale na to do akej velkej dury sa zmestia, su teda riadne lahke... ziadny hex na ocelovom lanku sa teda zdaleka nechyta
a zvonia ako kravske zvonce, no parada!!!! :-)


cau, koukal jsem na tvoje fotoalbum a mas tam hezky fotky, ale v albu "2010-07-31 Manin a Sulov" mas nafoceny pekny prasarny, jako nejvetsi haj*lovina je jisteni na rybu prez borhak!! a pak tam mas nafoceny jisteni na rybu prez jedno preso!!

nevim jestli je to z neznalosti nebo ceho, ale za ten borhak bys taky mohl nekde dostat po hube, kdyby te videl spravce a jeho suita...
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 13, 2011 9:53

Ne, že by mohl dostat... :twisted: Proto jsem dal na půlce Tabule mailony, ](*,) na zbytek nebyl matroš. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod axi12 » čtv čer 11, 2015 22:19

Zdar,

dnes jsem koukal na nějaké vklíněnce v Hudáči a trochu mě zarazilo, že velikost 5 RE je jiná než 5ka BD a než 5ka Cassin. Čím to je? Myslel jsem, že všechny 5ky jsou stejně velké...

... uvažuji, o pořízení nějakého dalšího jištění /tzn. prvního :D/ a nevím, zda jít do Kouba Horn / Kouba Vektro / Abalaky / Hexy. Co vám přijde nejuniverzálnější na začátek?

Díky!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod Simi » pát čer 12, 2015 8:15

To máš u všech značek jinak. Platí to i pro frendy. Každý výrobce má prostě svoje číslování. Nicméně někteří zahraniční výrobci slaďují určitou velikost barevně. To mi přijde mnohem praktičtější než aby sedělo číslování a snadněji to rozlišíš při lezení.

Co se týče konkrétních doporučení, tak samozřejmě primárně si musíš rozhodnout, kolik hodláš investovat? Pokud tě peníze tolik nelimitují, tak rozhodně jdi do BD nebo DMM nebo Wild Country apod. Jejich hračky jsou sice draží, ale prostě a jednoduše lepší než Kouba(resp. Rock Empire).

V případě vklíněnců od Kouby vezmi sadu Granit. Ta je podle mě z jejich nabídky tvarově nejlepší. Osobně jsem si před časem po mnoha letech spokojeného lezení na Koubácích místo doplnění prořídlé sady koupil DMM Wallnuts. A teda musím říct, že jsem z nich nadšenej. S jejich provedením, variabilitou zakládání a toho, jak potom sedí ve skále, se Kouba prostě nemůže rovnat.
Dobré alternativy jsou taky WC Rocks nebo BD Stoppers.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod pickard » pát čer 12, 2015 9:35

Asi se to může lišit podle vkusu lezcova a charakteru šutrova, ale mně vždycky přišly pohodlnější a funkčnější ty zakulacený vklíněnce (narozdíl od rovnejch). Takže bych si "zase" koupil BD stoppers nebo něco podobnýho tvaru, jako třeba ty DMM.
Prostě mi přijde, že tam tak nějak líp jsou a seděj. Mám i set rovnejch offsetovejch, a i když jsou hezký a těšil jsem se na ně, založím je málokdy.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 15, 2015 17:24

A já bych si dnes koupil RE Vector, bo je to offset s nepravidelným tvarem a dobře se mi s nima pracovalo (sada byv.pritulky).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vklíněnce - jaké?

Příspěvekod Simi » pon čer 15, 2015 19:24

Offsety jsou super. Zvlast treba na zule. Jen bych je jako prvni sadu vklinencu asi uplne nedoporucil. Osobne si myslim, ze je nejdriv lepsi mit klasiku a pak doplnovat speciality podle potreby.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na Horolezectví