Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mayya » úte pro 8, 2009 13:15

Vzhledem k nedochozené Dědkově horoškole zvažuju na jaro Rockstar Dušana Zajaca - bylo mi to velmi doporučováno. Ale chce to "obětovat" 5 dnů dovolené, zásadní problém. :roll: .
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Indy » úte pro 8, 2009 15:12

opakoval bych se ale doporucuju. navic, povazske skalky maji neco do sebe.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod terkad » úte pro 8, 2009 15:59

Tomík píše:...to by ovšem bylo až někdy v druhé polovině horoškoly, páč to nemá smysl dělat pro individua ignorantská, která z horoškoly stejně odpadnou...


mayya píše:Vzhledem k nedochozené Dědkově horoškole...


Toto prostě patří pod sebe :mrgreen: O:)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod deckardph » úte pro 8, 2009 16:18

Ten rockstar to je tedy těžká komerce !!! :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Indy » úte pro 8, 2009 16:42

povidej...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod deckardph » úte pro 8, 2009 16:54

No tak tedy 199 € / osoba za tn kurz ? Já sem se naučil metodiku sám, praxi mám od kamarádů horolezců stálo mě to 0Kč a sem si jistej že umim stejně jako absolvent tohodle kurzu ! Zatim sem na tom našm písečku neměl žádnej problém ! \:D/
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Indy » úte pro 8, 2009 17:06

no nic ve zlem.

za tech nekolik let co lezu jsem docela dost lidi naucil lezt. nikdy jsem za to nic nechtel, sam jsem se naucil lezt primo na skalach a omyly tam taky byly, nicmene prezil jsem. o metodiku se zajimam jako hobik, bavi me to. pokud vim, nic z toho co jsem kdy koho naucil nebylo metodicky nespravne, nebo snad nebezpecne.

tento clovek se tim zivi. dela i bezpecaka pro james. je to komercni horoskola. tam se plati, tedy v evrope vetsinou penezi.
je to legalni, a bezne, nejcasteji k videni napr v supermarketech :) me to nepohorsuje. rekneme 5tis za celotydenni kurz, to jsme pod tisickou za den. za to se ledaskde ani neubytujes...

kdyby Maja chtela horoskolu behem par akci tady na foru urcite kvalifikovane lidi najde (ted nemyslim me).

vybrala si placenou, myslim ze tusi co to obnasi.

nijak nepochybuju ze to co umis je dobre a plne dostacujici k lezeni na skalach, a klidne to muzeme az bude pristi rok pocas i nazivo projit. rad se priucim tomu co nebudu umet.

Dusko zajac ale dela horoskolu, cili vicedelky, vlasni jisteni, zrizovani standu a slanaku a pokud vim koncivaji v tatrach. to uz je trochu vic veci nez metodika na zajistene cesty na skalach popr mene zajistene cesty na pisku. riam to se vsim respektem, je tam ve hre vic faktoru.

co myslis?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mayya » úte pro 8, 2009 17:18

@terkaD: Jo, prostě jsem dopadla tak, jak jsem se bohužel obávala - a proč jsem opravdu až do poslední chvíle (posledního dne před začátkem HŠ) zvažovala, jestli se mám přihlásit. Nedostatek času (projekt v práci).
Proto teď zvažuju toho hodně (tady i na předchozí stránce) všemi chváleného Dušana Zajace. Sice týden dovči, ale vcelku. Není holt každý student nebo člověk s "nenáročnou" pracovní dobou - a tím se nechci nikoho dotknout, ani začínat flame na témata "jsem student ale mám spoustu brigád", "je to otázka priorit", "jaký si to uděláš, takový to máš" apod. :wink:

@deckardph: No, taky by mě takové porovnání Tebe a absolventa té HŠ zajímalo. Mj se její absolventi shodují na tom, že si po ní začali velmi pečlivě vybírat svoje spolulezce, jističe apod. Já už trochu pár let lezu, a celkem by mi to na to moje popolézání stačilo. Ale chci něco víc a ráda si za to připlatím. Je to moje svobodná volba. A zároveň chci investovat do kvality, proto si vybírám a prověřuju. Poznámky typu "je to komerce" mi tak bez hlubší znalosti věci přijdou neadekvátní.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod pripluv » úte pro 8, 2009 21:26

sem v horoskole nikdy nebyl ... secko jsem se naucil sam ... a chvilema se divim, ze ziju! asi tak
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod michail » úte pro 8, 2009 22:59

Ja som kurz v Rockstar absolvoval, na doporučenie Indyho a neľutujem.
Podľa mňa cena je ok, ako človek ktorý sa tým živí to má asi dobre spočítané. Musí zaplatiť materiál ktorý sa celkom rýchlo na takýchto kurzoch ničí (náš kurz zničil jednu HMSku a 2 Friendy, tak si zrátaj ako rýchlo to musí nahrádzať novým).
Inak sa pozri na priebeh tej horoškoly, na denný rozpis a sedí to s realitou. Výuka je od rána 8.00 do večera, tým sa myslí normálne tak do 22.00, stalo sa že sme boli hore ešte o 2.00 v noci. Nie je to len o metodike lezenia na skale, postupové istenie a toprope. To ťa naučí každý lezec za pol dňa a môžeš si veselo loziť. Učí sa aj záchrana zraneného (súčasť záverečných skúšok) prvolezca a druholezca s dopravou na štand, prvá pomoc a doprava zraneného, ďalej viacdĺžkové lezenie, štandy (spravil som ich za kurz asi 30 a všetky boli skontrolované a okomentované) na všetkých možných miestach a s rôznym dostupným materiálom, zlaňovanie atď.

Tatry sú ďalší level, toto je skôr základ do lezenia, metodiky, prvej pomoci. Absolvent je v podstate schopný, respektíve vie všetko potrebné na viacdĺžkové lezenie.
Všetko je podkladané realitou, osobnými skúsenosťami inštruktorov. Dušan v podstate školí aj instruktorov, ktorý potom robia kurzy v rámci Jamesu a pod.

Inak na letný kurz v Tatrách som už prihlásený a čakám, čakám....nech už je leto.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Indy » úte pro 8, 2009 23:05

snad se ted nemylim ale ty uplne prvni zaklady na stene a zacatek k vlastnimu lezeni zajistenych cest toprope v te nejjednodussi forme jsem prave Michaila myslim ucil.

stravili jsme tim odpoledne na umelce, hlavni veci myslim byly probrane a vyzkousene prakticky dobre a dostatecne, co se tyka casu a objemu, ale TO NEBYLA HOROSKOLA.

tak jak pise - dost casu, dost prace, i nejaky material se znici. ta cena neni bezduvodna, vzhledem k tomu ze se tim ten instruktor zivi...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod michail » úte pro 8, 2009 23:15

Máš pravdu Indy, bolo to asi 2-3 hodiny a potom sme to zvládali aj sami párkrát. Ale na skalu by som si len tak netrúfol (niekto možno ano).

Inak ten kurz zamestnáva v podstate aj Dušanovu ženu, ktorá sa stará o zásobovanie, nákupy, jedlo (komplet strava na celý kurz pre 10 kurzistov a 3 členov rodiny), robí pár prednášok a pod. Určite to nie je len tak. Naviac si zober aký je to život, tento rok mali myslím 4 kurzy po sebe v lete a potom 3 po sebe v septembri. V nedeľu poobede je nástup a v sobotu ráno odchod. (keď som tam bol ja tak mal Dušan ešte nejaké víkendové školenie sobota+nedeľa, takže v podstate nonstop).
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2009 23:19

Tohle mne fascinuje. Ze se jeste dneska musi nekomu vysvetlovat, ze za praci se plati. Chtel bych videt, jak by se tvarili, kdyby jim sef v praci rekl, ze odted budou takovi nekomercni a delat zadarmo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod michail » úte pro 8, 2009 23:25

keď sa ale pozrieš na konkurenciu, tak má na prvý pohľad nižšie ceny (napr.James). pre niekoho kto sa tomu vôbec nerozumie to môže byť rozhodujúce. a kvalitu môže asi málokto porovnať, neviem kto by išiel na dva rôzne kurzy pre začiatočníkov. Zák.kurzy v Tatrách sú už na tom cenovo pomerne rovnako..
Naposledy upravil michail dne úte pro 8, 2009 23:46, celkově upraveno 1
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2009 23:39

Vzdyt jo. Kdyby se ptal proc to stoji vic a v cem je rozdil, tak to je OK. Vy jste mu to sice vysvetlili, ale nevim proc, napada mne neco o perlach a svinich ;-) No, aspon to tady zustane a dalsi zajemci si to prectou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Simi » stř pro 9, 2009 10:57

Taky pridam nazor.. ;-) Jak tu pisete, tak to vypada, ze horoskola Rockstar ma asi velmi slusnou uroven. To, ze se vam nekdo venuje tyden od rana do vecera za 199E, je podle me velmi dobra cena. Stejne tak jsem koukal, ze ten kurz v Tatrach je za 279E a to vcetne ubytovani. Tak pokud i ten probiha v podobnem rezimu jako ten na skalkach, je to opet dost slusna cena.

Jinak co se tyce horoskoly obecne, tak jsem taky prevazne samouk. Jsem taky stastlivec v tom, ze moje zacatky pokus-omyl prosly bez zasadni ujmy na tele a duchu. Co jsem se naucil od lezoucich kamaradu, zdaleka vsechno nebylo metodicky a bezpecnostne v poradku. Kdyz jsem pak vstupoval do oddilu (uz se zkusenostmi z pisku a z hor), musel jsem presto absolvovat horoskolu, ktera je u nas v oddile povinnosti. Tam jsem se "v podstate nic noveho nenaucil". Presneji receno, nenaucil jsem se nic zasadniho. Ale naucil jsem se, jak mnohe veci delat lip, snadneji, bezpecneji atd.
Takze zvlast kvalitni horoskolu rozhodne nezatracovat a spis vyzdvihnout. On taky kazdy neni ten typ samouka, ktery veci pochopi spravne a zaroven ma to stesti, ze prezije... :mrgreen: Vsechno v knizkach nenajdes a je fajn, kdyz ti informace preda nekdo zkuseny.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Tomík » čtv pro 10, 2009 20:51

@Šimi: souhlasím s Tebou hluboce. Ač zpravidla nemívám o komerčních horoškolách nejlepší mínění, tohle je docela výjimka. A celkem můžu říct, že úroveň horoškol dokážu posoudit (nejenom že jsem dlouho školik instruktory a také z pozice bepečáka sledoval následky), ale zejména jsem jako instruktor ve spoustě horoškol působil. A nakonec i jednu hezkých pár ročníků vedl.
A právě fakt, že to už dávno nešlo dělat zadarmiko ale jako placenou službu se nám to dělat nechtělo jsem toho nakoec nechal. O to víc si vážím oddílů, kde tuhle tradici drží a taky umím odhadnout celkem reálný náklady na opravdu dobrej kurz. A cena výše zmíněné horoškoly mi prostě přijde jako plnohodnotná sazba a slušnou službu. Nic víc a nic míň.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod atrex » pát pro 11, 2009 0:42

Na kurz rockstar jsem jel letos a docela mě ta cena překvapila, po kurze můžu říct, že rozhodně ty peníze za to stály a doporučoval bych tenhle kurz opravdu všem. Na to, co se tam naučíš, jako samouk pravděpodobně vůbec nepříjdeš, ani to nikde neokoukáš, protože většina lidí na skalách má metodiku zkrátka špatnou, často i zkušení lezci. Takže za mě 5.000 a týden dovolené na kurz v Maníně rozhodně ano.
atrex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: úte srp 28, 2007 13:14

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod kubco251 » pát pro 11, 2009 13:49

To tu nikto nema skusenosti s oddielovymi kurzami? Ja som napriklad absolvoval kurz v HK Filozof v Blave a som spokojny. Cena kurzu je neporovnatelne nizsia, ako pri komercnom tyzdnovom kurze a trva dlhsie - tzn. dva vysokoskolske semestre, jedna vecerna prednaska tyzdenne plus niektore vikendy lezenie na skalach v okoli Blavy, plus oddielove akcie niekolko krat rocne (napr. Sulov, Paklenica...), plus partia, ktora sa pravidelne stretava na pive alebo napr. vo Vertigu, plus na zaver kurzu tyzden v Tatrach (tyzden lezenia s instruktormi "iba" za cenu ubytovania stravy a dopravy). Myslim, ze je to dobry kurz najma pre tych, co sa chcu venovat lezeniu a nemaju s kym liezt. Podobny kurz ma napriklad aj AC Lokomotiva (Alpin Club; vK) a myslim, ze este o nieco lacnejsi. Nevyhodou moze byt asi to, ze tieto kurzy zacinaju iba raz rocne (na jesen) a ze su stale plne obsadene (treba si ustrazit termin zaciatku kurzu a vcas sa prihlasit).

Zrejme na Tebe HK Filozof mel i bohemsky vliv v gramatice a interpunkci. vK :mrgreen:
kubco251
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 29, 2009 14:39

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod bibi » pát pro 11, 2009 14:03

Nie sú tie kurzy určené len pre študentov FF UK?
teda, na stránke http://www.hkfbratislava.sk/ som to explicitne napísané nenašla... pýtam sa len zo záujmu.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod michail » pát pro 11, 2009 17:12

niečo podobné tiež VUT Brno, HO Vertical.
tiež ponúkajú základný kurz na Blatinách zadarmo, ale len pre študentov VUT
takýchto školských HO bude viacej
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod m_a_r_a » sob pro 12, 2009 22:29

michail píše:niečo podobné tiež VUT Brno, HO Vertical.
tiež ponúkajú základný kurz na Blatinách zadarmo, ale len pre študentov VUT
takýchto školských HO bude viacej


ad Blatiny
1) jen jednou rocne
2) pro nestudujici VUT za 1000 a v podstate to pro verejnost ani neni urcene
3) kurz nema ambice vtlouct do cloveka nejakou metodiku. Lidi se tam muzou naucit jak spravne navlect sedak, navazat, zpusoby jisteni (neznamena naucit jistit), to je pravda, ale spis je to dobre akorat na nejake prvni osahani skaly.
m_a_r_a
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon lis 30, 2009 22:05

HO Humanita

Příspěvekod zampion » pon pro 21, 2009 13:47

Zdravim,

uvazuji o tom konecne se prihlasit do oddilu a absolvovat horoskolu. Jelikoz studuji na UK, prvni co me napadlo byl HO Humanita.
Najde se nekdo kompetentni kdo mi rekne neco o kvalite tohoto oddilu, pripadne nekdo kdo s nim ma nejake zkusenosti? Na jejich webu je sice spousta informaci, ale preci jen neci osobni zkusenost urcite napovi vic. Predem velice dekuji.

M.
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Re: HO Humanita

Příspěvekod Mařena » pon pro 21, 2009 15:00

Přece Kuba Turek, myslím, že je jejich instruktor. Celkem to tu i sleduje, takže předpokládám, že se ti ozve....
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Re: HO Humanita

Příspěvekod David » úte pro 22, 2009 7:43

Nevím jestli jsem kompetentní, ale HO Humanita na mě působí seriózním dojmem.
Nenese prvky komerční horoškoly a ani s cenou tuším 2k za dvouletý začátečnický kurz nemůže.
Během těch dvou let dostaneš přednášky o materiálu používaným v horolezectví, jištění, první pomoc v četně nácviky, lanové techniky, záchrany, o počasí, nácvik lavinové záchrany, chytání pádů. Dostaneš se na skály rozličného druhu, a to s lezením především s/po vlastním jištění, tedy naučíš se ho i zakládat. V zimě lezení ledů a bivakování pod širým nebem. Každý rok máš pro nováčky v rámci kurzu letní a zimní hory. Zkus mrknout do Kalendáře na již uplynulé akce.

Shrnuto a podtrženo, naučí tě tam vše co při lezení potřebuješ, aby ses nezabil a nezabil ani je. Abys byl spolehlivým spolulezcem, přeci jen v horách se musíš být schopný spolehnout jen na svého spolulezce.
Samozřejmě musíš být sám trochu aktivní a zajímat se o dění v oddíle, nikdo tě nenutí absolvovat všechny aktivity hned, ale podmínka pro přijetí jako řádného člena je absolvování všeho zmiňovaného a to v daném rozsahu (někde to mají na webu) během dvou let.

Jinak nováčky přijímají jednou ročně a to někdy v říjnu.

sloučeno a.
David
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř bře 18, 2009 17:23
Bydliště: Praha

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Tomík » úte pro 22, 2009 10:44

@zampion: horoškola Humanity patří nezpochybnitelně k těm nejlepším v Praze (a není to jen tím, že v Praze téměř oddílové hroškoly vymizely na vyhoření tahounů, nedostatku času a motivace). Jediná potíž spočívá v tom, že je dobré se hlásit hodně včas, a ani pak nemáš záruku, že se do horoškoly dostateneš. Mají tam poněkud převis poptávky nad nabídkou.
Ale jestli se tam dostaneš, jdi do toho.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod zampion » pát led 8, 2010 19:47

Děkuji za podané info,
vidím to tak že po létě se pokusím přihlásit. Akce na které jezdí vypadají parádně...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mayya » čtv led 14, 2010 14:26

Tak se chystám přihlásit na týdenní kurz u Dušana Zajaca od 1.5..

Přidáte se někdo?
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod Indy » čtv led 14, 2010 15:08

dost pravdepodobne budu mit cestu kolem. Mohl bych se stavit, uz jsem se s Duskem skoro rok nevidel.

mozna pokud pojedes hromadnou ta Ti muzu usetrit cestu, kdyby jsi prijela do ZL.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Horoškoly, Lezecké školy, Kurzy lezenia (odporučte)

Příspěvekod mayya » čtv led 14, 2010 15:22

Indy díky za nabídku - pokud nás bude víc, možná bych vzala auto. Uvidíme, je to ještě daleko, dala bych vědět. Díky :-).
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví