Expresky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Expresky

Příspěvekod Martin*** » úte říj 25, 2005 17:15

Nevíte kde se dají sehnat nejlevnější (ale nové) expresky???
Uživatelský avatar
Martin***
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 21, 2005 11:24

Příspěvekod uplne jinej martin » úte říj 25, 2005 21:38

arco, set 10 v přepočtu za 150-200/ks (kong a spol). Jinak nejlevnější preso je rockempire za 270 v hudáči. Nebo vychytej výprodeje. P.S. Salewa Hot drát = Rockempire drát. Nebo udělěj nějakou megaobjednávku přímo u dovozce (kuovali jsme oddíl presa Lucky-Vaude za 215)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod homerr » stř říj 26, 2005 6:20

asi jak říká kolega přede mnou, bud výprodeje, nebo ten hudáč.
jinak já taky preferuju drátěný presa, i Schubert je doporučuje ve svých knižkách...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Martin*** » stř říj 26, 2005 10:00

Pochopil jsem správně, že pod pojmem "drátěný" se myslí preso s drátěným zámkem. Asi co jinýho, co? Ono, už jsem taky slyšel, že je to i lepší, protože klasický zámek je v jistých směrech náchylnější k poškození.
Uživatelský avatar
Martin***
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 21, 2005 11:24

Příspěvekod homerr » stř říj 26, 2005 10:45

Martin*** píše:Pochopil jsem správně, že pod pojmem "drátěný" se myslí preso s drátěným zámkem. Asi co jinýho, co? Ono, už jsem taky slyšel, že je to i lepší, protože klasický zámek je v jistých směrech náchylnější k poškození.


drátěné preso:

http://www.bartsport.cz/outdoor/shop/de/1975

k poškození to ani nevím, ale drátěná je lepší protože při pádu a následném klepnutí o skálu je menší čas otevřená a tím pádem lano nemůže tak snadno vypadnout... dost těžko se to vysvěluje, nejlepší je si to vyzkoušet při srovnání drátěná x normální - když s ní klepneš o ruku opačnou stranou než je zámek
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » stř říj 26, 2005 12:48

...a hůř zamrzne. a když už, tak jde s trochou nasili otevřít.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Drojd » pát led 20, 2006 23:55

Ja preferuju(teda mam 2 na vic nemam :? ) Frog od Konga, ale nejlevnejsi to asi nebude Muhehe
Nejsem moudrý jen tak vypadám
Drojd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 17, 2006 22:42

Příspěvekod Lumyr » sob led 21, 2006 10:06

No jak uz je napsany vys jestli planujes na jare cestu do arca, kup je rozhodne tam, jinak u nas nejlevnejsi sou dratenky i kdyz ja osobne mam radsi starou klasiku, at si kdo chce co chce rika o bezpecnosti, opticky (a to se hooodne casto hodi) pusobi lip klasika... to uz ale zalezi na tobe...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Lumyr » sob led 21, 2006 10:08

Lumyr píše:No jak uz je napsany vys jestli planujes na jare cestu do arca, kup je rozhodne tam, jinak u nas nejlevnejsi sou dratenky i kdyz ja osobne mam radsi starou klasiku, at si kdo chce co chce rika o bezpecnosti, opticky (a to se hooodne casto hodi) pusobi lip klasika... to uz ale zalezi na tobe...


no jeste by to chtelo link... myslim ze tohle je doost levny... http://www.bartsport.cz/express-sety/ra ... -cm-tofana
http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1
:mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Re:

Příspěvekod cvejnula » pát dub 16, 2010 13:17

Lumyr píše:no jeste by to chtelo link... myslim ze tohle je doost levny... http://www.bartsport.cz/express-sety/ra ... -cm-tofana


Tak konkrétně právě expreskám Raveltik Tofana bych se vyhnula. Sice jsou možná na trhu nejlevnější, ale jednak nemají hodnoty nic moc a jednak z praktické zkušenosti vím, že zámek je nic moc. Rád se nějak skřípne a expresky rády nedovírají. U jedné by to byla asi i ýhoda. Lépe by se s ní šáhlovalo, ale pokud se to stává u většiny, tak je to docela pro zlost. Pak nejsou nejlevnější, ale celkem drahé expresky, které je nutné vyměnit za lepší.

Držela bych se klasikých výrobců expresek: Singing Rock, Ocún, Kong..., super expresky klasické, nedrátěné dělá Austria Alpin (v ČR už se neprodávají, ale byly levné, nemají zoubek, dobrá pevnost) nebo jsou super, ale drahé Petzl.

edit hafi: udeluji cestne uznani za vytazeni jednoho z nejstarsich vlaken OF
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Expresy

Příspěvekod deckardph » pát dub 16, 2010 13:29

Tyhlety jsou docela levný a dobrý http://www.bartsport.cz/express-sety/si ... sy-5-1-set
A myslim že by asi šli sehnat i levnějc než je má Bartsport posledni dobou už taky nejsou moc levný začíná u nich nakupovat hodně lidí no a ta mega reklama co maj musí stát kotel peněz
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Expresky

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 16, 2010 18:17

AustriaAlpin mám. koupené v AlphaSport Mammut v Žiline a mají je tam pořád. Set 5 kusů před dvěma lety za 1250SK= cca 8,33eur. Mám drátovky i plné a jsu spokojen. Jinak jsou hodně hodně podobné jako expressky od RockEmpire (drát i plné). Teď mám políčeno na prastaré expressky RockEmpire, které mají takové zvláštní "kulaté" drátovky s drátem prohnutým ven do oblouku. Nic lehčího jsem ještě neviděl ani v ruce nedržel *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Expresky

Příspěvekod pavproch » pát dub 16, 2010 19:22

@vK: jako p(r)odavač by ses měl stydět, že nemáš přehled.... http://www.climbandmore.com/climbing,338,0,1,brand.html
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expresky

Příspěvekod vonkreuz » pát dub 16, 2010 19:39

Ten RE express set má komplet 77gr. :twisted: Čemuž by se mohl ten BD porovnávat.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Expresky

Příspěvekod ivan. » pát dub 16, 2010 20:02

Drateny se otevrou tusim na desetinu toho co normalni, proto jsou lepsi.
ivan.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: ned lis 8, 2009 20:19

Re: Expresky

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 20, 2010 21:53

Indy mi v sobotu ukazoval myslím, že tenhle tenhle DMM set. Taky lehká lahůdka a i vizuálně hezky řešený drátěný zámek *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Expresky

Příspěvekod Indy » stř dub 21, 2010 0:23

daji se sehnat s englandu. kamarad tam dela. takze kdyby nekdo neco... pm
Naposledy upravil pavproch dne stř dub 21, 2010 5:27, celkově upraveno 1
Důvod: tak to už je aji na mně (anžto prznitele čestyni) moc!
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expresky

Příspěvekod dogee » stř dub 21, 2010 11:54

1) teď v hudy
2) set 5 nebo 10 kusů v Arcu
3) Au Vieux Campeur ve Francii, třeba v Paříži (nejlevnější mají FIXE, nebo starší modely SIMOND)

třeba tato za 6,95 € = 169 Kč (26Kč/1€)
Obrázek
http://www.auvieuxcampeur.fr/nos-produits/materiel-de-montagne-d-escalade-et-de-grimpe/mousqueton-degaine-et-maillon/degaine/clip-color.html
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: Expresky

Příspěvekod pavproch » stř dub 21, 2010 12:29

tady těch fešných zlato-růžových presek mám doma myslím šest, heč.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Expresky

Příspěvekod dogee » stř dub 21, 2010 15:37

my s přítelkyní sme toho loni nakoupili taky dost, asi 5x preska FIXE, 2x preska simond, několik samostantých karabin a šroubovaček, jo a nějaký smyce... :twisted:

cca 20-30% nižší ceny oproti standardním cenám v hudy :prayer:

...ať mi hudeček netvrdí, že má tak vysoký ceny kvůli vyššímu nájmu oproti centru Paříže :smt071
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Expresky

Příspěvekod Pabloo » úte srp 2, 2011 7:06

máte niekto skúsenosť s týmiito expreskami ? Rock Empire set Wire
http://www.hudy.cz/vybaveni/lezecky-mat ... -wire.html
Naposledy upravil vonkreuz dne úte srp 2, 2011 7:22, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno.
Uživatelský avatar
Pabloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte srp 2, 2011 7:02
Bydliště: Blatnica

Re: Expresky

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 2, 2011 7:21

Malá, lehké, dobře se cvakaj. Tady je má myslím Terkad.
Prostě kus eloxovaného kovu na kterém moc co dodrbat. I když např. AustriaAlpin mají kolísající kvalitu drátěných zámků - některé jsou z tenčího, některé ze silnějšího drátu a také se někdy nevrací zámek zpět a to i u nových karabin. :twisted:


A tlačítko hledat není pro srandu králíkům. Toto téma už tu existuje. I když pro někoho je po ránu zatěžko používat ten shluk neuronů, který mu vyplňuje dutinu lebeční. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Expresky

Příspěvekod amigo » úte srp 2, 2011 7:41

vonkreuz píše:A tlačítko hledat není pro srandu králíkům. Toto téma už tu existuje. I když pro někoho je po ránu zatěžko používat ten shluk neuronů, který mu vyplňuje dutinu lebeční. :twisted:

tak není to po ránu úplně lehký :wink:

nějaký máme se spolulezcem. na to naše lezení stačí, i když já raději kombinované - jedna klasická s keylockem do nejtku a jedna drátěná. třeba tyhle
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Expresky

Příspěvekod Trafikant » úte srp 2, 2011 10:44

Já sem trošku úchyl a presky si hrozně rád vyrábím dle chuti a potřeb. Takže těch erárních mám už velmi málo.

Na dýlku 10 a 17cm používám nové dyneema smyčky od Petzlu - Finesse plus úzké Stringy, karabiny drátovky, rovný, prohlý a je to taková všehochuť - SGR, Camp,... 17cm mám zatím dvě, 10cm čtyři, ale chci to otočit na 4 a 2.

Potom mám jednu 25cm a jednu ca 28cm, normální široké, taky se Stringama od Petzlu.

Ty Finesse express sety jsou sami o sobě docela zajímavé.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Expresky

Příspěvekod Pabloo » úte srp 2, 2011 11:59

existuje rozumný argument prečo do borháku nepoužiť drotenú ale karabínu s plným zámkom?
Uživatelský avatar
Pabloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte srp 2, 2011 7:02
Bydliště: Blatnica

Re: Expresky

Příspěvekod Indy » úte srp 2, 2011 12:17

prijde na to jak je zakladas a co s nima delas. jestli Ti cestujou zamkem k borhaku, je to na pruser.

pokud mas vedeni lana v cajku a k necemu podobnemu nedochazi (drzis lajnu, zamky na spravny strane, prodluzujes kdyz je treba atd...) tak nevidim problem.

ovsem, pokud neco udelas fatalne spatne s expreskou s normalnim zamkem, tak se vypne, rupne a tak dale taky...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Expresky

Příspěvekod tomaash » úte srp 2, 2011 12:34

Expresku musis mat vzdy zalozenu spravne. Rozdiel medzi plnymi zamkami a drotenymi je (byval) hlavne v manipulacii - drotene zamky zvyknu mat na tele hacik, co moze sposobovat drobne neprijemnosti. Hacik sa moze zachytit napriklad o materialove putko na sedaku, pripadne o cokolvek ine. To sa nestane s plnym keylock zamkom. Toto uz teraz riesia rozne nove vychytavky, ako napriklad nove karabinky a expresky Petzl Agne, BD Hoodwire a pod.
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Re: Expresky

Příspěvekod amigo » úte srp 2, 2011 12:40

ty zobáčky dokážou potrápit, proto mám raději ty kombinovaný s keylockem, největší vopruz vycvakávat z nejtku, nebo smyce, ale jak píše tomaash, dnes je už myšleno i na to :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Expresky

Příspěvekod Pabloo » úte srp 2, 2011 13:09

tie zobáčky ma netrápia - je to len vec cviku...ide mi o váhu
keď má človek v tatrách 11 expresov o váhe 105g alebo 75g ,aj to je rozdiel
a ešte o bezpečnosť...
v lane v tom mám jasno, je vhodnejšia drotená - osobne som si zvykol na karabíny bez prehnutia zámku
v borháku tie dnešné malé drotené karabínky -Neutrino od BD napr. - všelijako cestujú, nemyslím na vycvaknutie
skor ,čo sa stane pri páde ked sa expreska uloží naprieč o borhák opretá droteným zámkom?
Uživatelský avatar
Pabloo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte srp 2, 2011 7:02
Bydliště: Blatnica

Re: Expresky

Příspěvekod tomaash » úte srp 2, 2011 14:20

Vsetky karabiny, rovnako ako aj tie s drotenym zamkom, podliehaju rovnakym poziadavkam co sa pevnosti tyka.
Takze aj drotene zamky, ak su certifikovane, vydrzia. Ved si pozri hodnoty na konkretnej karabine. Len ten drot posobi napohlad trochu subtilnejsie... Stane sa presne to, co s karabinou s plnym zamkom, ked ju priecne zatazis v borhaku... bud vydrzi, alebo zlyha :-)

Ja som jednoznacne za moderne male odlahcene karabinky s drotenym zamkom, ta vaha robi svoje.
tomaash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát srp 1, 2008 12:47
Bydliště: Bratislava

Další

Zpět na Horolezectví