Alpinistické a lezecké cepíny

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Dr4k3 » pát kvě 25, 2012 13:43

já teď v březnu v Tatrách lopatku na turistickém cepínu používal, dokonce tak horlivě, až jsem jí ulomil. Právě na vysekávání poliček a pohodlnějších stupů v přemrzlém firnu ve strmém žlabu u štandů. Plus občas i na opatrné přitáhnutí, když už tím projížděl zobák, ale lopatka ještě držela.
A jak říká Vachon, s tou ulomenou lopatkou se to pak turisticky drželo pěkně na hovno. A byl problém to připevnit zvnějšku na batoh, dole to pořád propadávalo tou smyčkou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod TooMooX » sob pro 1, 2012 10:05

Řeším dilema jaké cepíny pořídit...

Můj Bečkovej Raveltik je v ledu nepoužitelný. Momentálně se nechystám na lezení ledů, přesto mě lákají zimní mixové výstupy v obtížnosti až III-IV UIAA a potřeboval bych odpovídající zbraně.
Jasnou volbou se zdá Petzl Quark (sada), který se dá sehnat na SK za 300eček. Přesto není to pro mne "turistu" moc ? Myšleno nebude tato hračka drahá na provoz ? Drahé hroty a raději se podívat po nějakém kočko-psu. Vydrží tyto turisticko-lezecké cepíny hrubší zacházení (třískání do skály) Vyplatí se vůbec je kupovat (např Raveltik Demon Mountain) ?
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod pavproch » sob pro 1, 2012 10:18

na úplně stejný účel (taková ta "lepší" turistika v mixech a ledech) mám pár Camp Alpax(ů) - jeden s lopatú, druhý s tloukem.... dají sa s nima docela obstojně loziť aji kolmé ledy aji pochodovat po ledofci... a je to T
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Vachon » sob pro 1, 2012 10:20

Mám k tomu asi podobný přístup jako ty a nechodím už s ničím jiným než s Quarkem (tzn. třeba i na zledovatělou Malou Fatru).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Happy » pát led 24, 2014 19:19

Ahoj, trochu vytáhnu téma o :iceaxe: :iceaxe: .
Začal jsem pokukovat po lezeckých cepínech. Padli mi do oka po zkoušení dva typy, a to Quark II a Bandit. s
S prvním typem Quarku jsem chvíli lezl a připadli o něco líp než zmije od BD.
Máte někdo zkušenost s oběma a nějaké info typu pro a proti. Beru to tak , že po koupi sady mi vydrží hooodně dlouho.
Jediný co mi vadí u těch Banditů, tak absence nýtku na poutko. Ale co jsem koukal, tak Grivel dělá nějaké poutko do hlavy a fixací na topůrko, ale s tím nemám zkušenost. Nemá někdo z prodejců nějaké info ze zákulisí o upgradu, nebo tak?
Díky. jakékoli info vítáno.

edit: turisťák mám, s novými cepíny chci lézt ledy, dle podmínek asi mixy atd.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Sikula » pát led 24, 2014 20:12

Jestli chceš opravdu lézt mixy a né se jen plácat někde na rybu, tak na poutka zapomeň. Proti ztrátě dvě reepky/smyčky dle šikovnosti něco takéhoto a šmytec.

S poutkama dnes už nikdo neleze, používám ho už jen když beru jeden cepín někam na ledovec
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » pát led 24, 2014 21:20

Nové Quark II jsou jen prázdnou skořápkou a žijou z legendy puvodních Quarku. Viper od BD jsou lepší než Quark II. Lepší než Quark II jsou také Cassin X-Alp nebo Cassin X-AllMountain.

Quark II
+ dobré jméno starého modelu a firmy Petzl
- bez přídavných závažíček na hrotu jsou to tupé klacky ( 1 pár závaží stojí cca 30€, ale potřebuješ 2 páry), kde musíš tesat větší silou
- stejná váha po celé délce - nutnost větščího švihu a tím i více vydané energie

BD Viper
+ dobrá ergonomie a vyváženost
+ velmi dobrý systém vyměnitelnych hrotu - BD posledních minimálně 10 let nemění systém uchycení hrotu u svých cepínu, takže hrot z mých 10let starých BD Rage dáš na aktuální model BD Viper nebo I BD Fusion i BD Cobra (edit, psal jsem Venom, ale správně je Fusion)
+ hroty jsou vyměnitelné bez nářadí - stačí druhý cepín
+ hroty s velkou trvanlivostí

Cassin X-Alp
+ dobrá ergonimie a vyvážení - více hmotnosti v hlavě a tím lepší švih
+ vyměnitelný konec rukojeti - lze použít koncovku s větší oporou pro ruku (větší spodní hák)
+ dodává se s poutkem
+ dobrá cenová dostupnost
- spíše na lezení ledu a mixu, na drytool to moc není

Cassin X-AllMountain
+ vynikající vyvážení pro lepší a snažší švih
- dodává se jen s kladívkem, lopatka je dokoupitelná

Se všemi popsanými jsem lezl. Vlastní je i moji kamarádi (všechny popsané typy). Osobně bych si na klasické lezení v ledu koupil Cassin X-Alp. Na těžší lezení nebo častější mixy a drytool bych bral nejprve Cassin X-AllMOuntain a potom BD Viper. Quarka II bych vynechal.

Popruhy na chycení cepínu:
Climbing Technology "Whippe Y"
+ dobrá cenový dostupnost (cca do 25€)
- karabiny jsou z duralu - mohou se odírat ve spodním očku cepínu

BD Spinner Leasch
+ karabiny jsou z oceli, takže velká mechanická odolnost
- vyšší cena okolo 40-50€

Cassin Gyro leasch
+ jsou s obratlíkem proti zamotávání a kroucení popruhu
+ v ceně dvě plnohodnotné mikro karabiny Camp Nano
+ karabiny lze vyjmout a používat pevnostní popruhy (např pro Petzl Nomic, kde by použití karabin pŕekáželo)
- cena kolo 40-50€, ale zase nebízí nejvíce
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Simi » sob led 25, 2014 19:29

Quarky II bych tak neocernoval. Me prijdou jako velmi povedeny zbrane a ani ten svih za tak tragickej nepovazuju.
Vipery jsou super, ale proste nekomu taky nesednou. Me teda jo. ;-) System hrotu BD je rozhodne vyhoda. Spinner leash je samozrejme taky otocnej, ac jsi to nezminil.
Uz je to par let, co jsem X-alpy mel v ruce, ale asi bych je mezi vyse zminenymi tak jednoznacne nedoporucil. Nejsou spatny, ale ta vyvazenost az tak hvezdna neni, prohnuti bylo maly. Absence haku na spodku rukojeti je velkou nevyhodou, byt ji muzes resit zakoupenim jiny rukojeti. Ale ani ta rucka z X-dry neni kdovijaka...

K puvodnimu dotazu - SR Bandit jsem mel v tlapach jen na sucho, ale prisel mi relativne tezky a vaha po cele zbrani a ne tolik v hlave. Ve variante Quark II vs Bandit bych jednoznacne bral Quark.
A na klasicka poutka vazne zapomen. V dnesnim pohledu uz je to oldskul. ;-) Bez nich je vsechno mnohem pohodlnejsi.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Happy » ned úno 2, 2014 10:14

Díky moc za rady. Půjdu cestou osobního zkoušení. V Liberci by měli mít nějaké cepíny k zapůjčení. To stejný Vír. Viděl bych to na pořadí X alp, Bandit, Viper.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 2, 2014 10:46

K porovnání X-Alp vs. Quark II. Kamarád lezl jakýsik dlouhý kuloár, který byl většinově vyledněný. Kus lezl s X-Alpama a pak si prohodil od spolulezce Quark II a na Škvarky nepadlo jediné pozitivní jeho slovo.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Happy » ned úno 2, 2014 11:35

Bojím se, že ty X alpy nikde nezkusím :? . Bandity, mají mít v Liberci. Na Popině jsou v setu za zajímavou cenu, ale zase se bojím hesla: nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. Takže bez vyzkoušení žádný nekoupím [-X .

Teda v Liberci mají "pár" cepínů k testu :supz:

Obrázek
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 2, 2014 12:12

Hmm... DMM... škoda, že tam nelze vyzkoušet ty zelené. Apex? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Simi » pon úno 3, 2014 14:41

O vikendu jsem mel moznost vyzkouset Bandity a nasledne jsem si vzal do ruky i Quarky II. Jinak jsem rubal svymi starymi Vipery.
Musim rict, ze Bandit me docela prijemne prekvapil. Neni tedy nijak zvlast vazeny do hlavy, ale do mekciho ledu se s nim tluce prijemne. Lezt s nim neco s hodne kompaktnim a tvrdym ledem bude asi trochu drina, ale jako univerzalni cepin s urcenim nekdy led, nekdy mix, mi zvlast za slusnou cenu prijde jako dobra volba. Co se tyce tech QII, tak po dalsim ozkouseni si stojim za tim, ze je to velmi povedena zbran. Nicmene je fakt, ze do tvrdsiho ledu bych urcite doporucil ty pridavny zavazi...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » čtv bře 20, 2014 17:18

Poposím o info k ovládaniu cepínov pre VHT + nejaké kratšie lezecké pasáže (pýtam sa skôr zo zvedavosti, používať budem pútka):

> často tu spomínaný Camp Alpax. Na nete som našiel aj verziu Alpax Special s výsuvnou rukoväťou a vyklápacou opierkou. Je to skutočne pomoc? Plnohodnotná asi nebude, ale aby to nebolo zase pro forma. Je tam nejaká poistka proti samovoľnému odsunutiu, alebo je to len na trení? Keď sa mi tam pri zapichovaní natrepe sneh, alebo to umrzne, potom to mám odsunúť/zasunúť...no neviem. Nemal som nikdy Alpaxy v ruke, preto prosím užívateľov, či to vôbec aj využívali.
Přílohy
Camp Alpax Special.JPG
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » úte bře 25, 2014 21:47

Nikto nemá skúsenosť, názor? Prosím, pomohlo by mi to. Vďaka.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Kuba Turek » úte bře 25, 2014 23:01

Alpaxy měl jeden kamarád z oddílu. V ledu leze cca WI 4-5, v mixech 4 UIAA. Hned jak mohl, tak se jich zbavil. Měl jsme je půjčené na jednui délku ledu a vůbec se mu nedivím- nepohodlné, hlavice ve švihu nejde po anatomicky přirozeném oblouku, zavěšení je nejisté.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Kuba Turek » úte bře 25, 2014 23:03

Sikula píše:S poutkama dnes už nikdo neleze


By ses na horách divil... nesmíš jenom čučet na TvojiTubku od Rudého Býka.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » stř bře 26, 2014 10:22

Dík Kubo. Tu sa spomínal model Alpax, ktorý by bol na môj účel vhodný, aspoň čo to tu vo vlákne čítam. Tento model Special je iný práve tou odsúvacou rukoväťou. No telo v porovnaní s modelom Alpax (bez tejto funkcie) bude zrejme rovnaké...
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod timo » stř bře 26, 2014 11:41

@Kuba Turek: Možná že leze, ale je to překonaná věc. V těžších ledech, o mixovém lezení nemluvě, poutka prostě omezují a zavazí.
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » ned led 11, 2015 23:21

Čo poviete na tento Téčkový model Cassin X-light? VHT + kratšie strmšie firn/ľad úseky. Aretácia nastavovania toho úchytu na šafte je pomocou závitu. Dolná opierka na ruky až tak netrčí, tak by to šlo pichať do snehu.

V merku mám ešte:
DMM Raptor resp. možno aj Fly, o Cirque viem, často sa tu spomínal,
Grivel Air Tech Evo, lebo už od nich mám klasický turistický Air Tech, tak ostať pri známej značke...ale napríklad ich model Nepal S.A. mi do ruky+švih moc nepadol.

O Grivel sa tu už písalo, prosím, ak máte, pridajte názor aj k tomu Cassin X-Light. Ďakujem.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » pon led 12, 2015 0:23

Na VHT a sem tam strmší led ano. Ale čisto na lezenie ladov vhodný není.
Je vážně lehký (i nahoře v hlavě), což na VHT je super, ale kdybys chtěl více lézt, tak Cassin X-Alp je vhodnější.
Díky širší hlavě s výměnným hrotem se dobře drží v dlani a věřím, že nebude tlačit, když se o něho budeš opírat ve strmším svahu.

Co se týká spodního konce a jeho penetrace sněhu - na mých starých BD Rage je spodní opora pro prsty trošku větší (s větším přesahem mimo profil topurka čakanu) a i tak není problém píchat do firnu nebo sněhu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » pon led 12, 2015 14:25

Dneska jsem si to všechno ošahal a platí to, co jsem psal výše, tedy že X-Lite je hlavně VHT a moc lezení tam není.
DMM Fly je více na lezení, díky tvaru čepele s hrbem u hlavy se mi špatně držel v rukách.
DMM Raptor se drží velmi pohodlně.
Ale... oba DMM mají váhu jak lezecké čakany a tahat v ruce bych to teda nechtěl. Představa jak jdu po ledovci a ruku mi tahá dolu takovej kus kovu mně moc nerajcuje.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » pon led 12, 2015 17:45

Vďaka za odpovede. Hmm, DMM Raptor som mal no.1 vo výbere, potom ten Cassin Xlight. Priorita je VHT + ten strmší svah, žľab, takže v tá nižšia hmotnosť by stála za to....Potom, neskôr, pre predstavu povedzme - Veľký Mlynárov žľab - to je je zatiaľ môj top v plánoch a postupnom zdokonaľovaní sa. Ale zatiaľ ešte v porovnaí s týmto ľahšie trasy.

Jooj, to je tak, keď tu v obchodoch majú len turisťáky a Quarky. Nič viac si človek nechytí do ruky. V Hudy Cassin X-light, ani X-Alp nemali, zvyšok ma nezaujal, resp, len na objednávku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » pon led 12, 2015 17:54

Nebyl jsi ve správném HUDY. Máme tu Cassin i DMM. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » čtv led 15, 2015 19:16

Nám, periférnym jedincom, ostáva čumenda na nete :)

Ešte prosím k tvojej poznámke k X-light: "Je vážně lehký (i nahoře v hlavě), což na VHT je super, ale kdybys chtěl více lézt, tak Cassin X-Alp je vhodnější. Díky širší hlavě s výměnným hrotem se dobře drží v dlani a věřím, že nebude tlačit, když se o něho budeš opírat ve strmším svahu"

Týka sa zvýraznená poznámka X-Alp, alebo X-light?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 15, 2015 21:33

Opírání se a pohodlnost v ruce platila pro X-Light. Ale oba jsou dobré do ruky a na opírání se. Ale vzhledem k délce jde o opírání spíše ve strmším svahu.
X-Alp je vhodnější na lezení, má více hmotnosti v hlavě a lepší švih. X-Alpy mají na lezení dva kamarádi. Oba vyzkoušeli i jiné zbraně a shodují se, že X-Alp je lepší než Quark II, který je po celé délce stejně těžký a bez závažíček na hrotu je takový nemastný, neslaný.

Periferním myslíš Košice a spol? Jestli jsi student, tak využij bezplatné jízdy a nebo si dopřej luxus s RegioJetem a dojeď do Žiliny. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Stani » čtv led 15, 2015 23:46

Už rozumiem, dík za upresnenie. Akurát u X-Alp vidím zuby až k hlave cepínu, kde sa drží...v ruke som mal dávnejšie v inom obchode ešte Edelrid Excalibur, kde to je trochu podobné...ale tak máš to vyskúšané, viem, že tento model nie je len na pichanie do snehu.

Košice. Takže, vieš o čom je reč :D Ale zase, aby som nekrivdil, bral som od nich iné veci, z Black Diamond a Millet, tu majú najlepší výber. Zo sedákov takisto dobrý výber. No z alpinistických cepínov, to je dosť slabé, prakticky to vždy skončí: "objednávame vám"

Študent už nie som, ale tak lístok do Žiliny nestojí majland. Zrejme mi nič iné neostane. Ešte skúsim Poprad.

Vďaka za ochotu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod vonkreuz » pát led 16, 2015 8:40

Zuby u hlavy u X-Alpu jsou v cajku.
U BD jsou hroty u hlavy ve tvaru nedokončeného kruhu. A jsou celkem ostré. Jako když vystřihuješ větší plochu v plechu a předvrtáš si to vrtačkou řadou za sebou jdoucí děr...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Happy » ned úno 8, 2015 12:43

Tak jsem měl možnost porovnat Bandit vs. Quark II a Quark. Pro Bandity jednoznačně mluví cena.
Dva Bandity zase jednoho Quarku II .

Topůrko Quarku II je oproti Banditu o něco kratší, víc zahnuté, jiná geometrie hrotů, jiný tvar zubů na hrotech. To má za výsledek to, že Quark II je víc tzv. do hlavy, o něco líp se zasekává. To jsou mé osobní dojmy. Na čem jsme se shodli cca tři, tak na tom , že Quark II oproti Banditu jde o dost lépe vytáhnout z ledu po zaseknutí. To díky jinak, líp řešenýmu hrotu.

Dál jsem měl u Quarku II problém s uchopení topůrka. Tím, že mám velký tlapy, musel jsem víc soustředit na správné chycení cepínu do ruky. Ten posuvnej grip je super nápad, ale moje tlapy sou extrém. 8)
Dobrou vychytávkou je ten gumycuk ať už odkohokoli.

Jinak nevím proč, ale při zkoušení jsem měl pocit, že někdo od někoho kopíroval. :mrgreen:

Quarky I jsem nekomentoval, vzhledem ke staří těchto zbraní.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod monaro » čtv úno 12, 2015 11:02

Možno by práve bolo prínosné PQI predsa len komentovať, a to v zmysle PQI vs PQII resp. PQI vs Bandity vzhľadom na rozšírenosť Kvakov1; potom si totiž vieme domyslieť aké asi sú tieto nové dva modely v porovnaní s tým čo už máme v ruke.
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví