Alpinistické a lezecké cepíny

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod begbye » ned bře 7, 2010 1:21

Co rikate na Petzl Summit ? Nebo radeji DMM Cirque ?


Říkám, že bys měl zkracovat odkazy :twisted: vK

Návod :wink:

Domnival jsem se ze nabidky nad oknem zprav jsou tam od toho aby se pouzivaly. Netusil jsem ze jejich pouziti bude odmeneno "vzteklym" smajlikem :wink:
begbye
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: stř čer 24, 2009 14:20

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Honza00 » pon bře 29, 2010 22:58

Pridam se s dotazem. Hledam cepin na ledovec, spis VHT turistiku nez lezeni (zatim). Co vybrat? Libi se mi ty trochu zahle - v pripade potreby se s nima da trochu "lezt". Dival jsem se na black diamond venom a na Petzl Summit. Nebo nejaky jiny? Diky za radu.
Honza00
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned srp 2, 2009 11:00

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod amigo » úte bře 30, 2010 6:42

z těch dvou bych spíš vybral petzl summit, oproti tomu BD je to Tčko. nebo, z odkazu výš, ten DMM cirque.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » úte bře 30, 2010 10:14

http://www.vsetkonahory.sk/cepiny/1019- ... e-axe.html
Tady majú DMM Cirque za celkom dobrú cenu - 75€
Oproti Petzl Summit je to pár korún ušetrených a kvalita by mala byť porovnateľná. Kupoval som ich odtiaľ a objednávka aj dodanie bez problémov, akurát neviem ako by to bolo do ČR. V ČR eshopoch vyjde o dosť drahšie.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Jenda.Unc » ned bře 6, 2011 18:50

Tak se nějak nemohu pořád rozhoupat jaké lezecké cepíny koupit.Tuhle zimu už to asi nedopadne.Tu příští určitě.Uvažuju nad koupi:
http://www.mall.cz/cepiny/raveltik-demo ... p?v=162983
http://www.mall.cz/cepiny/petzl-quark-?v=162941
a nebo něco od BD třeba ten Viper Adze

Chci s nim lézt ledy a mixi nic extremního.S těma demona jsem lezl a šlo to dobře.Jenže jako začátečník si nechám poradit od ledoborců :)
S čim lezete podobný terén?
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pripluv » ned bře 6, 2011 20:33

mam zkusenost jak s demonama, tak s quarkama a musim rict, ze je o tom, na co si zvykes. quark je lehci, kdyz to tahnes na zadech, ocenis to, presnejsi zasek jsem mel s demonama. ale byl jsem na ne predtim zvykly. nicmene, az me stare demony skonci, budu resit podobny dilema.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Jenda.Unc » ned bře 6, 2011 22:11

Určitě si člověk zvykne na to co má.U quarku je výhodou váha, i když je to nepatrné, tak při lezení je to dost znát.A ještě tam vidim malou výhodu v těch posuvných přídavných držákách lze při výstupu kopce držet cepín o něco víš bez toho, aby se smekal v ruce
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 7, 2011 1:44

Cassin X-Alp (dneska už je Cassin v katalogu Camp) , dobrý poměr lezení vs. VHT vs. cena. Základní cena na Slovensku je 145€. Viděl jsem s nima lízt jednu partu a ty si je chválili. Měl jsem je v ruce a zdají se mi velmi dobře vyvážené. Lehčí toporo a více hmotnosti v "hlavě" podle mě znamená lepší zasekávání.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Jenda.Unc » pon bře 7, 2011 19:05

U toho Cassina mě zas chybí chránič a opěrka prstů.Bez toho ho nechci.Dost mě to pomohlo při lezení.Čim těžší hlava tim je lepší zasekávání to s tebou souhlasim.
Tak piště kdo má jaké zbraně.Výhody,nevýhody
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 7, 2011 19:47

Záleží jestli polezeš s poutkem nebo bez. S poutkem si nastavíš délku tak, aby tě držela v místě, kde je i rozšíření pro lepší úchop. Bez poutek by sis musel dokoupit lepší typ držadla. Konec topora je totiž modulární, takže můžeš použít/nandat/dokoupit konec z X-Alp, X-Ice nebo X-Dry. :wink:

Jak jsem už někde výše psal mám BD Rage a plná spokojenost. A ten nápad s koncovkou ze zbraní Viper je dobrej. *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Jenda.Unc » stř bře 9, 2011 19:28

Tam jsem zatim došel do hudáče a tam jsem pořádně omrknul ty petzl quark a zdali se mě docela fajn.Po diskuzi s prodavačema který lezou mě doporučili Grivela
http://sport.popina.cz/grivel-quantum-t ... -4389.html na krámě neměli
Porovnávali a lezli s raveltik , petzl , black diamond , grivel.
O grivelu mluvili jak kdyby srovnávali mercedes a trabantem.

Ještě jsem našel tento podobný:
http://www.hanibal.cz/horolezecke-vybav ... trix-tech/
Ten má násadu typu T což by měl být pevnější.
Ten předchozí je typu B.Někde jsem o tom četl, že cepíny typu B nejsou bezpečné.
Tak jsem zase na začátku s výběrem.Má s nim někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Simi » úte bře 15, 2011 11:20

Jenda.Unc píše:...jsem pořádně omrknul ty petzl quark ... Po diskuzi s prodavačema který lezou mě doporučili Grivela... O grivelu mluvili jak kdyby srovnávali mercedes a trabantem...

Tak tohle je teda pořádnej blábol, když někdo srovnání Quarku a Quantuma uvede jako srovnání Mercedesu a Trabanta. Ten Quantum je maximálně tak lehčí, protože má karbonovou rukojeť, ale nový Quark váhou až tak moc nezaostává. Mercedesem v této kategorii motyk je spíš BD Cobra, který je taky z carbonu a špičkově konstrukčně provedený.
Každopádně ke Grivelům, tak především jejich T hroty nejsou do ledu žádná sláva. Jsou dost tlusté, tak do něj jdou hůř než T-čka Petzlu nebo BD. B-čka jsou lepší, ale i tam ve srovnání s jinými trochu pokulhávají. Ač jsem totální vyznavač vybavení od BD, tak petzlovské B hroty jsou nejen podle mě ve své kategorii nejlepší. U T-ček je to mezi Petzl a BD plichta.

Co se týče motyk, tak si především vyber to, co ti sedí v ruce a vyhovuje ti švih. Petzl Quark je klasika a nový model se hodně povedl. Trochu mínus je nepohodlné měnění hrotů. BD Viper je taky náramně povedená motyka. Raveltik jsem měl a moc je nemám v lásce. V zásadě jsou to celkem slušné zbraně, ale hlavně kvalita oceli hrotů mě nepřesvědčila. Kámoš minulý týden na Demonu urazil lopatku při docela nevinné ráně. Jiní výrobci jsou podle mě na tom s materiálem o dost líp. Už ani cena Raveltiku není až takovou výhrou, jak to bývalo dřív.
Možností máš hromadu a na lezení většiny lidí(včetně mě 8-)) je v podstatě jedno, co si koupíš za zbraně. Jde hlavně o to, jak ti ta motyka sedne...

Jenda.Unc píše:Ten předchozí je typu B.Někde jsem o tom četl, že cepíny typu B nejsou bezpečné.

Cepíny s B rukojetí bys neměl používat na jištění za topůrko jako kotvou. Není důvod, proč by na lezení neměly být bezpečné. Normu mají a splňují a to mluví za vše. Jen musíš vědět, co si s nima smíš dovolit a co ne.
Naposledy upravil Simi dne stř bře 23, 2011 0:43, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Jenda.Unc » úte bře 22, 2011 20:02

Kupovat budu až na sezonu.Do té doby snad získám pár dobrých rad a zkušeností od lidí co s tim mají něco nalezeno.Nejlepší by stejně bylo si to osobně zkusit s kterým se mě nejlépe bude pracovat.
Kdo mě je půjčí na zkoušku?

Jo na tu cobru od BD jsem koukal ze začátku.Akorát ta cena mě hned uzemnila zpátky na zem.

Simi:Quark se mě zamlouval, ale po diskuzi s prodavači jsem ho zavrhnul.Po tvé diskuzi ho vytahuju zpět do boje s ostatními.
Ještě že mam trochu času a budu to moc ještě přehodnotit
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Eric » pát bře 25, 2011 12:56

Pozdravuj predavacov :)))
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Cepín pre začiatočníka

Příspěvekod Xelnaga » ned zář 4, 2011 18:25

Zdravím. Prehľadával som a čítal tu rôzne témy o cepínoch no napriek tomu si stále akosi neviem vybrať. V lezení som ešte len začiatočník a kupujem svoj prvý cepín/y. Výškovo mám okolo 165cm a myslím že to zohýnanie kôli lepšej skladnosti cepínu obetujem, takže dĺžkovo by som si ho predstavoval tak 47-55cm[Keď sa mýlim, opravte ma :oops: ]. Keďže len začínam, chcel by som kombinovať VHT s ľahšími technickými úsekmi a postupom času pritvrdzovať ako sa len dá :t:t . Niekde som tu čítal že tie klasické turistické cepíny sa zle zabodávajú ba dokonca odrážajú no nadruhej strane tie lezecké cepy sú mimo mojich finančných možností, keďže musím nakúpiť na lezenie ešte aj kopec iných vecí. Najviac zatiaľ asi uvažujem o http://www.sport-outdoor.sk/cepin-stubai-hornet-p-2458.html alebo o http://www.sport-outdoor.sk/cepin-stubai-hornet-protect-p-2459.html. Asi sa na ňom nedá vymeniť hrot ale čital som tu niekde žeby mal vydržat tak 2 sezóny, čo za tú cenu nieje zas až taká tragédia. Ďalej som rozmýšlal aj nad DMM Cirque a Raveltik Wizard. O tých gumových rúčkach som tiež nečítal najkrajšie veci no, ale ako vravím som začiatočník a nejaké extra lajty alebo vychytávky mi netreba. Stačí keď to bude pevné, čo-to to vydrží a bude sa to dať aj pekne zasekávať. Najradšej by som mal jeden s lopatkou a druhý s kladivom[Vadilo by napríklad mať ten obyč. Hornet v jednej a Hornet Protect v drhej ruke ?]

Sloučeno
vK
Uživatelský avatar
Xelnaga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 26, 2010 15:30

Re: Cepín pre začiatočníka

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 4, 2011 18:44

Xelnaga píše: Niekde som tu čítal že tie klasické turistické cepíny sa zle zabodávajú ba dokonca odrážajú no nadruhej strane tie lezecké cepy sú mimo mojich finančných možností

Pleteš si pojmy.
Turistické se dobře zarážejí (do sněhu, firnu), ale špatně zasekávají do ledu. Lezecké to mají obráceně.
Máš-li v plánu v budoucnu lézt i ledy a omezené finance zkusím doporučit Camp/Cassin X-Alp. I na Slovensku jsem ho viděl za 145€. Měl jsem šanci s ním lézt a pro lehké ledy a těžkou VHT se mi zdá ideální. Určitě lepší než např. Black Diamond Venom, který je dražší a toporo je jen typ B.
Cena toho Hornetu je dobrá, ale tady platí pravidlo, že nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.
Jestli jsi tu všechno prošel, jak píšeš, měl by ti být jasný rozdíl mezi rukojetí typu B a T. Např. Raveltik Wizard je B a pro lezení ledů je nevhodný.
Skutečně myšlené lezení ledů pomocí jednoho turistického a jednoho lezeckého cepínu je náročné a vyčerápávají. Viděl jsem to na vlastní oči. Chalan měl jeden super cepín Petz Qvark a druhý nějaký zahnutější turistický a trápil se a trápil...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Xelnaga » ned zář 4, 2011 20:48

V prvom rade sa ospravedlnujem ze som to dal inde ako to malo byt :oops:

No tak ten cassin vyzerá fakt dobre ale keď mám pravdu povedať mohol by som si v súčasnej dobe dovoliť maximálne tak jeden. Na druhý by som musel čakať najskôr do Vianoc :D Čo viem tak pri lezkách sa uplatňovala taká teória že tie prvé netrebalo nejako extra vyberať lebo človek ani nevedel čo chcel a až keď niečo odliezol zistil čo a ako a kúpil si už také aké mu vyhovujú. Tak či by sa to nedalo využit aj pri cepoch ?Kúpil by som také lacnejšie, čo to by som poliezol a zistil by som presne čo chcem liezť a aké vybavenie nato potrebujem potom si už kúpil nejaký ten drahší cepín 160E+. Ono pri najhoršom by som to do tých Vianoc nejako vydržal keď sa inak nedá, ono pár mesiacov by som ho teraz aj tak nevyužil.
Uživatelský avatar
Xelnaga
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát lis 26, 2010 15:30

Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod timo » ned zář 4, 2011 21:01

Ahoj. V poslední době řeším zásadní dilema. Tuhle zimu se chci pustit do ledového lezení, ale nemůžu se rozhodnout, jaký cepíny pořídím. Hledám cepín maximálně univerzální. Jak pro alpinismus, tak pro pohodlné lezení v čistokrevném ledu. Nehledám nic pro extrémní ledové ani drytool lezení.
Představuji si něco na způsob Petzl Quark (taky je to favorit). Opěrka ruky (nejlíp odnímatelná), nízká váha, dobrý švih, T toporo, zabodávání do sněhu, výměnné součásti. Cena do 4000Kč.
Možnosti:
Raveltik Demon Mountain - Skvělá cena, ale chybí opěrka ruky a jsou dost těžké.
Petzl Quark - Promakaná konstrukce a dokonalá variabilita, vyšší cena.
Grivel Matrix Tech - Grivel je Grivel, akorát hrot na mě působí subtilním dojmem. Nízká hmotnost.
Raveltik Demon Super Cup - Dobrá cena a univerzalita. Hmotnost srovnatelná s krumpáčem.
Cassin x-alp - Vypadá zajímavě, ale chybí opěrka a nevím, jak je to s dostupností.
Tak a teď babo raď (to neberte osobně).
Když už nemůžeš, tak přidej.
Uživatelský avatar
timo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 229
Registrován: ned úno 14, 2010 17:25
Bydliště: Brno

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod deckardph » ned zář 4, 2011 21:15

edit: sloučena 2 vlákna, toto je odpověď xelnagovi. -ZB-
Doporučuju prostudovat :wink:
http://www.horolezeckametodika.cz/horol ... broj/cepin
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 4, 2011 21:27

X-Alpy jsem měl v ruce. Měl jsem šanci zkusit 2 cesty v lomu v údolí Bystičky. Takže mám s nima nalezeno tak 40metrů max. Co se mi líbí je to, že hmotnost je soustředěna hodně do hlavy, takže mají dobrý švih. Hrot mají B, takže oproti mým BlackDiamond Rage s T hrotem jde celkově hrot lépe do ledu.
Já je vzal na krám proto, že jsem si je vyzkoušel a protože cena 160€ (3920Kč cca) za kus mi nepřipadá strašná.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Aldo » pon zář 5, 2011 6:58

Pokud chceš něco univerzálního, co použiješ v horách na strmé firmy + ledovec jako cepín vč. do lehčích ledů tak si myslím, že velmi vhodný je PETZ AZTAREX. Měl jsem možnost ho použvat a dobré. Kdysi ještě dělali AZTAR. Něco mezi QUARK a AZTAREX a ten byl taky super univerzál.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Cepín pre začiatočníka

Příspěvekod Aldo » pon zář 5, 2011 7:04

vonkreuz píše:.......... a trápil se a trápil...

Taky jsem se jednu sezónu trápil a trápil. :lol:
Celkem se těším až to všechno zase zamrzne. :-.. :-..
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Simi » pon zář 5, 2011 10:29

Z tveho vyberu bych jednoznacne vzal Quarky. Novy model je presne ten univerzalni cepin, ktery hledas a budes s nim spokojen. Samozrejme dulezite je, aby ti sednul do ruky (hlavne v rukavici) a aby ti vyhovoval jeho svih.
Pozadavek sundavani operky ruky mi skoro prijde zbytecny. Nikdy jsem nemel potrebu operku z motyky sundat a stejne tak vsichni znami.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Aldo » pon zář 5, 2011 10:39

No Kvarky (Škvarky) jsou super, sám je mám jenže. Jak to pořešíš když půjdeš někam po ledovci a pak polezeš. Tyhle cepoše nikam moc nezaboříš aby jsi třena zajistil spadlého v trhlině nebo další kousky potřebné někdy na ledofci. Ukázkový příklad je severka glokneru a horské ledy všeobecně. Já se nad tím zamýšlím už dlouho.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod grco » pon zář 5, 2011 11:52

A co poviete na DMM Rebel ?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Simi » pon zář 5, 2011 12:12

@Aldo: Zrovna zajisteni partaka po padu do trhliny poresim se zbrani celkem jednoduse. Postup zalezi na tom, co je na povrchu ledovce?
Bude-li holy nebo s trochou snehu na povrchu, vrtnu po odkopani povrchove vrstvy sroub a zbytek resim z nej. Pokud je tam pevny firn, vykopu zlabek a dam tam cepin jako kotvu vodorovne a je mi jedno, ze je trochu prohnuty a ma nejakou operku na rukojeti. Nebo na ledovci je vic mekciho snehu a pak i zbran v pohode zapichnes a T-kotvu udelas (vyzkouseno ;-)).
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Aldo » pon zář 5, 2011 12:37

No jasně že to vždycky nějak pořešíš.
Mě se ty AZTAREXY líbí do hor bo je můžeš použít jako klasický cepín nebo i do stěn. Třeba na skialpy a sjíždění prudkých kuloárů, kde si musíš při stoupání pomoct zbraněmi.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Simi » pon zář 5, 2011 13:21

Aztarex jako klasicky cepin na kopce nebo na skialpy s obcasnymi par tempy na ledu je urcite super.
Ale jako plnohodnotna zbran na led to podle me nebude takovy terno. Nema rukojet, takze to bude vic studit do rukou. Navic namrzly topurko bude vic klouzat. Muzes to samozrejme omotat nejakou kobercovkou, ale uz je otrava to resit a izolace stejne nebude nic moc. Ten zobacek je celkem maly, takze ruka sice nebude tolik sjizdet, ale klouby si otluces.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Výběr lezeckých cepínů

Příspěvekod Aldo » pon zář 5, 2011 13:48

No měl jsem je v rukách a něco málo polezl. Kolega je do hor bere hodně často a v podstatě na horské stěny už automaticky. Leze fakt hodně. Žádná náhrada a zástup. Plnohodnotný cepím do horského ledového lezení. Má své omezení, které je ale vyvážené jinými přednostmi. Kdybych neviděl, taky nevěřím.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Alpinistické a lezecké cepíny

Příspěvekod Jenda.Unc » pon zář 5, 2011 16:07

Něco málo o zbraních, hodnocení zde ke stažení.Snad to někomu pomůže v rozhodování
http://www.uloz.to/10179307/cepiny-pdf
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví