Alpinistické a lezecké cepíny

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod zampion » čtv úno 11, 2010 12:26

tesil píše:obávám se, že oba s amigem moc teoretizujete a špekulujete, jistě, dá se cokoliv, ale brzo zjistíš, že to není ono. univerzální cepín se kterým by šlo bezvadně chodit po ledovci, brzdit držky, lézt severky, drápat se v mixech a navíc štandovat a tesat ledy nen...(...)
prostě mám pocit, že jestli to myslíš se zapálením pro ledy a ledovce vážně, tak že se nevyhneš koupi obojího - klasickýho turisťáku i dvou technických zbraní...


Asi jsme si jen nerozumeli, ja s Tebou v tomto naprosto souhlasim. Jen potrebuju nahradit svuj rovny turisticky B cepin necim lepsim a chtel bych aby s tim slo alespon trosku ze zacatku lozit sem tam nejaky ledy a mohl jsem si s tim tak nejak zkusit jestli me to chytne... Pokud jo, koupim dve technicky zbrane a bude. Neni to o tom ze bych chtel stejnej cepin na VHT a na ledy. Chci novej VHT cepin se kterym se jakz takz da prelist mala vertikala. Tot vse ;)
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod tesil » čtv úno 11, 2010 13:15

@zampion: rozumněli jsme si dobře, já reagoval na michaila s amigem ;-)

na tvůj dotaz po T turistickým cepínu jsem doporučoval mrknout na dmm cirque, tvý požadavky by mohl splňovat i když je to turist a na čistý lezení ledů se nehodí
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pavproch » čtv úno 11, 2010 13:19

dmm cirque má myslím fčelka mája

nebo aspoň o ňom gdysi uvažovala....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 11, 2010 18:38

Myslim, ze v soucasnem zimnim Hudy tistenem katalogu je fotka, jak manik leze s BD Venom a na jednoduchem lane :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod tesil » čtv úno 11, 2010 20:10

jo, taky jsem si vsiml. ale hlavne - na co leze... :smt023
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 11, 2010 21:51

Obrázek
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pavproch » čtv úno 11, 2010 21:54

nejenom, že je to singl , ale ešče navíc to vypadá jak konopný lano.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » čtv úno 11, 2010 21:58

ten dotaz z mojej strany: myslel som to skôr tak, že my sme v podstate s priateľkou ako potencionálnym občasným spolulezcom dvaja, takže som si to predstavoval ako jeden pár plnohodnotných cepínov na ľady (viď Raveltic Demon Super cup, DMM Rebel a podobné = rapídne prehnuté, chránič na prsty.. ) a k tomu pár univerzálnejších (napr. Raveltik Mountain, DMM Fly = menej prehnuté, rovnejšia násada aby sa dala použiť aj na oporu a pod.). Na ľady by sme brali obidva páry a na ostatné by sme rozdelili tie univerzálnejšie. Akurát si neviem predstaviť, keď mám 2 metre ako chodím s 50cm cepínom. Zasa nechcem byť ako písal Pripluv, že budem mať doma cepínov osem.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 11, 2010 22:03

Já mám 186 a BD Rage (56cm myslim :-k) a i pri alpinistickem pouziti je to bez problemu... proste se opiram, az kdyz jsem ve vice nakloneme terenu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pavproch » čtv úno 11, 2010 22:07

podobně to máme doma s Jr:

2x alpax na VHT a lezbu
2x skialpo UL pikl

na ledy berem fšecky 4 a různě s nima čarujem - ale vždy do pravé ruky ten horší ... a do levé lepší, bo levačka je víc levá....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pavproch » čtv úno 11, 2010 22:08

jo, a fšecky sou 50cm.... jak píše vK - v mírném terénu se neopírám, nebo používám hůlky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pripluv » pát úno 12, 2010 6:10

michail píše:Zasa nechcem byť ako písal Pripluv, že budem mať doma cepínov osem.

nahodou, uplne v pohode. jeden turistak od Grivelu, druhej turistak Stubai z druhy ruky za 200,- ten porad nekomu pujcuju, dva lezecky supercupy a dve ptice (zadara :) ). Dalsi dve ptice uz jsou ve svete, takze ted jich je jen sest :mrgreen: .
ale chystam se vypalit malej pro synatora :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod amigo » pát úno 12, 2010 8:11

pavproch píše:nejenom, že je to singl , ale ešče navíc to vypadá jak konopný lano.... :mrgreen:

mi to připadá jako šňůra vod telefonu :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » ned úno 14, 2010 17:19

oplatí sa takéto niečo?
Obrázek
cena je zatiaľ 200€, skúsim ukecať na 150aspoň (malo by to byť T-čko)

Je to DMM Xeno, už sa nevyrábajú, náhradné hroty sa dajú ešte zohnať (originál z DMM).
Myslím že keby sa trochu vybrúsili tak by sa s tým ešte loziť dalo

edit:
ešte sa našiel ďalší kandidát (ponúkaná cena 160€, je k tomu asi 8 náhradných hrotov rôznej kvality)
Obrázek
Naposledy upravil michail dne ned úno 14, 2010 21:09, celkově upraveno 1
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pripluv » ned úno 14, 2010 18:47

to vypada docela v pohode...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » ned úno 14, 2010 19:48

pozeral som aj na náhradné hroty a dajú sa zohnať okolo 15-25 Libier, alebo skúsim niečo ukuchtiť doma :wink:
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod pavproch » ned úno 14, 2010 19:52

uživatel black vyrábí sqělé náhradní hroty na cokoli.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28329
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod zampion » ned úno 14, 2010 20:12

Tak ja uz mam cepiny poreseny :) Pres Indyho si nechavam poslat 2ks DMM Cirque. Jeden za cca 1900 CZK.
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » pon úno 15, 2010 12:29

Tak tie DMM Xeno sú B-čka, na to kašlem.
Ešte porozmýslam nad tými Charlet Moser (predpokladám že to je predchodca Petzl Aztar?)
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Simi » pon úno 15, 2010 12:45

michail píše: (predpokladám že to je predchodca Petzl Aztar?)

Omyl, tohle jsou predchudci Quarku. Uz si teda presne nepamatuju, jak se jmenovaly...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » pon úno 15, 2010 13:08

Tvarovo by mi to viac sedelo na Aztar, aj madlo, hrot, prehnutie. Ale nechcem kecať, nerozumiem tomu.
btw. z čoho je najlepšie si nechať vypáliť nové hroty? - myslím dostupné materiály pre bežného človeka (mám možnosť kde si to nechať spraviť, podobné veci ako mačety a nože sme robievali z zo starých rezacích plátov a píl na drevo a pod., či by to bolo vhodné)
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Simi » pon úno 15, 2010 13:23

Tak jsem si to nasel a je to Charlet Moser Quasar. Je to soucasnik Pulsaru, Axaru a predchudce Quarku. Uz se nevyrabi docela dost let...
Hlavne se mrkni, jestli Petzl na ne jeste vubec nabizi hroty. Nemusis pak spolehat na to, jestli ti ho nekdo bude schopny presne vyrobit.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » pon úno 15, 2010 15:05

Asi nebudem vymýšľať a našetrím na nové.
Je podstatný rozdiel medzi Petzl Quark a Atzar (na lezenie ľadov a mixov)? (Atzary teraz niekto ponúka na lezci )
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod Simi » pon úno 15, 2010 16:03

michail píše:Asi nebudem vymýšľať a našetrím na nové.

Rozumne! Sice s vyse uvedenymi se poleze dobre, ale problem muze byt s nahradnimi dily.

michail píše:Je podstatný rozdiel medzi Petzl Quark a Atzar (na lezenie ľadov a mixov)? (Atzary teraz niekto ponúka na lezci )

No zalezi, jak se to vezme. S obema se poleze slusne, ale oba maji sve pro i proti. Quark ma dole na rukojeti peknou operku pro prsty(neotluces si na ledu prsty a pujde dobre lezt bez poutek), coz Aztar nema. Ten zase pujde lip zapichovat do tvrdeho snehu. Aztar ma napevno kladivo a lopatku, takze kdyz to nahodou znicis, nevymenis je jako na Quarku. Aztar ma o dost rovnejsi topurko. Aztar je podle me vic predurcen na takove to klasicke horolezectvi (ledove steny, mixy rozumnych obtiznosti, ...) nez Quark, ktery je vic na ledy a tezsi lezeni. Ale ani pri lehcim lezeni Quarkem nic nezkazis, ze... ;-) Osobne razim teorii, ze radsi vydrzim urcite materialove nepohodli v lehkem terenu nez vetsi omezeni v tezsim terenu.

Nicmene pokud s nakupem az tak nespechas, tak modelova rada motyk od Petzlu na pristi rok vypada paradne. Viz treba tady.
Naposledy upravil Simi dne pon úno 15, 2010 16:08, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 15, 2010 16:08

Pokud me pamet neklame, tak Alphasport Mammut, Zilina, DMM Rebel, 160ecek za jeden. Pouzite, pry z nejakeho testovani, ale hroty skutecne vypadaji jak jenom po jednom vikendu...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod michail » pon úno 15, 2010 16:12

Simi píše:Nicmene pokud s nakupem az tak nespechas, tak modelova rada motyk od Petzlu na pristi rok vypada paradne. Viz treba tady.


Ten nový Quark vyzerá byť super, a podla foto pôjdu dať dolu tie opierky čo sú na madle, takže nakoniec zostanie len pomerne rovné madlo. Asi počkám a uvidím.
Díky za info
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 15, 2010 17:31

Co se pise v ceskem katalogu 2010, tak operka Griprest jdu pro pripad zapichovani do snehu sundat...

TADY - set Quark za 300ecek...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod zbuddy » úte úno 16, 2010 9:38

@ vK: to je mi teda set, když je na něm sleva 80 centů z téměř 300 € :twisted: :) :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod amigo » úte úno 16, 2010 13:11

tesil píše:kdál se mi líbí edelridy, na turistiku, je asi excalibur až moc, snad by mohl stačit i gladius. jen nepíšou jakej je to typ, obávám se, že topor u obou může být B.

psal jsem do sambarsportu, kde ty edelridy prodávají, jestli jsou to T nebo B cepy (ptal jsem se na gladius a gladius pro) a pokud to někoho zajímá, tak tu je odpověď:
sambarsport píše:Dobrý den ,

Vámi dotazované cepíny jsou vhodné pro VHT s občasným lezením, řekl bych, že se jedná o takový hybrid B a T nebudou 100% při turistice ani při ledolezení, ale když bude potřeba vyhoví na oboje.

Děkuji Vám za dotaz a přeji hezký den,

já nakonec zvolil DMM Cirque, jak už mi ostatně kdysi doporučoval Teoretic :D
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Alpinistickéj cepín

Příspěvekod zampion » úte úno 16, 2010 14:17

sambarsport píše:Dobrý den ,
Vámi dotazované cepíny jsou vhodné pro VHT s občasným lezením, řekl bych, že se jedná o takový hybrid B a T nebudou 100% při turistice ani při ledolezení, ale když bude potřeba vyhoví na oboje.


Mam pocit ze zamestnanec ktery odpovidal nema tuseni co je B a T :twisted: Z odpovedi to vypada ze B cepiny povazuje za turisticke a T za technicke ale ze to ma co spolecneho s pevnosti to uz mu asi hlava nebere...
zampion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 191
Registrován: pát lis 2, 2007 23:12

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví