Dotaz na sedák

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dotaz na sedák

Příspěvekod Martin*** » čtv říj 6, 2005 0:22

Zdravíčko, sháním nějaký kvalitní sedák za (pokud možno) rozumnou cenu, pro použití na umělých stěnách, skále i na ferratě. Nemá tu někdo zkušenosti s nějakými typy nebo značkami. Jo a nevíte, kde takovou věc sehnat co nejlevněji v Brně, či Ostravě, dík a nestyďte se napsat :-):-):-)javascript:emoticon(':lol:')
Laughing
Uživatelský avatar
Martin***
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: stř zář 21, 2005 11:24

Příspěvekod homerr » čtv říj 6, 2005 6:27

na sedáku není celkem co zkazit, všecky jsou skoro stejný, rozdíl je u některých v zapínání, jedny mají klasickou přesku a některý jenom takový stahování. druhů je spousta, já mám například rock empire typ peak. určitě ho seženeš v obchodech typu hudy, rock point.... kde by ti měli ( pokud si začátečník i poradit ), možno též koupit na nějakém internetovém obchodě, ale musíš znát svojí velikost...
jinak sem to sem už někam dával, ale neškodí připomenout, pokud začínáš lézt tak si pořádbě projed metodiku na

http://sakal.stredozem.cz/metodika/metodika.htm

je to to nejlepší co najdeš na internetu a vřele každému doporučuju k prostudování.
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod blondak » čtv říj 6, 2005 12:54

jo to je pravda, metodika je tam doooost dobře zpracovaná, ale uvědom si že lézt na šutry v čr mohou jenom členové čhs. nevim jestli se to vztahuje na všechny oblasti, já jezdím jenom na písek a tam stopro. takže bych ti doporučil nejakej oddíl, kde projdeš horoškolou a staneš se členem.tam si meodiku zažiješ v reálu od zkušenějších kámolšů a taky ti poraděj s koupí matroše, protože v kšeftech ti neprodaj to co opravdu potžebuješ, ale to nejdražší co potřebujou prodat oni. takže na tu radou od prodavače pozor. hudy sport je tím proslavenej.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod homerr » čtv říj 6, 2005 13:24

blondak píše:jo to je pravda, metodika je tam doooost dobře zpracovaná, ale uvědom si že lézt na šutry v čr mohou jenom členové čhs. nevim jestli se to vztahuje na všechny oblasti, já jezdím jenom na písek a tam stopro. takže bych ti doporučil nejakej oddíl, kde projdeš horoškolou a staneš se členem.tam si meodiku zažiješ v reálu od zkušenějších kámolšů a taky ti poraděj s koupí matroše, protože v kšeftech ti neprodaj to co opravdu potžebuješ, ale to nejdražší co potřebujou prodat oni. takže na tu radou od prodavače pozor. hudy sport je tím proslavenej.


není to tak úplně pravda, já členem čhs nejsem a na skalách lezu...
to by znamenalo, že pokud si k nám přijede zalézt cizinec, tak má smůlu.
musíš být členem UIAA, tzn. třeba čhs, James, Alpenverein... pak se na tebe vztahuje vyjímka ze zákona.
v praxi je to stejně jinak, znám spoustu lidí co nejsou členy ničeho a lezou už 20 let. na žádnou kontrolu sem nikdy stejně nenarazil. spíš je to o tom, že ti v oddíle poradí, pomůžou a buděš mít partu se kterou na skály a do hor vyrazit.

a k hudy, já sem tam párkrát nakupoval a úplně v pohodě, ale to je asi na zkušenosti každýho osobně
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv říj 6, 2005 13:52

no, nejlíp vychází cenově hudáčovský sedáky (rockempire). taky mam jeden.
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Návštěvník » čtv říj 6, 2005 20:17

nebo singing-rock, taky v pohode...
Návštěvník
 

Příspěvekod pripluv » čtv říj 6, 2005 20:18

Anonymous píše:nebo singing-rock, taky v pohode...


to byl já :roll:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod blondak » pát říj 7, 2005 6:26

samozřejmě člen UIAA mluvíme o reálných podmínkách začátečníka v čr. pro něj je asi nejjednodušší čhs nemyslíš|??????????? a co se týče členství tak v tom že jsi nikdy neviděl kontrolu tak to je chabej argument . ty asi na cestách používáš vlastní jištění a nikdy jsi ani nepoužil slanák, protože právě jištění a údržba skal jde z větší části z rozpočtu čhs a tu platěj členové přízpěvkama.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod homerr » pát říj 7, 2005 7:13

blondak píše:samozřejmě člen UIAA mluvíme o reálných podmínkách začátečníka v čr. pro něj je asi nejjednodušší čhs nemyslíš|??????????? a co se týče členství tak v tom že jsi nikdy neviděl kontrolu tak to je chabej argument . ty asi na cestách používáš vlastní jištění a nikdy jsi ani nepoužil slanák, protože právě jištění a údržba skal jde z větší části z rozpočtu čhs a tu platěj členové přízpěvkama.


nejjednodužší je podle mě koupit si právě ten alpenverein, neříkám, že je to nejlepší, ale určitě je to nejmíň starostí.
pokud si si nevšiml, čhs už nějaký ten pátek moc nefunguje, jsou to jenom žabo-myší války mezi jednotlivými členy (mágo, dojištování cest, peníze na reprezentaci, peníze na expedice...), kteří už ani vyjímky nejsou schopni prosadit ( viz letos ádr.). spoustu lidí to akorát znechutilo a jedou si na vlastním písečku...
to že kontroly nechodí je určitě špatně, alespoň by byla nějaká hrozba, za nedodržování pravidel, takhle každej na všechno kašle a vzhledem k tomu že se lezení stalo modní záležitostí, tak to ve skalách vypadá jak to vypadá. čhs měl jediněčnou šanci přitáhnout k sobě lidi když byl velký boom, to se mu ale nepovedlo, je to veliká škoda, mohlo být více lidí = více peněz, větší základna a schopnost prosadit se. možná se to ještě povede.
a poslední věc, samozřejmě, že používám jištění na skalách. ale pokud si byl někdy lézt v zahraničí, tak můžeš srovnávat, ono se to totiž ani moc srovnávat nedá. servis, jištění a všechno co se toho týká a nikdo nemusí mít v kapse nějakou průkazku, která z něj dělá "lezce"
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod blondak » pát říj 7, 2005 8:02

no souhlasím ale někdo to financovat musí já neříkám že čhs je výhra to zdaleka ne a rozdělování peněz není taky moc objektivní. ono je to taky aspon trochu o bezpečnosti. pokud lezeš tak jsi určitě ve skalách viděl produkty lezeckej kurzů ve školách, komerčních horoškol a produkty umělejch stěn. vono je to tak trošku vo hubu.
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod homerr » pát říj 7, 2005 8:10

blondak píše:no souhlasím ale někdo to financovat musí já neříkám že čhs je výhra to zdaleka ne a rozdělování peněz není taky moc objektivní. ono je to taky aspon trochu o bezpečnosti. pokud lezeš tak jsi určitě ve skalách viděl produkty lezeckej kurzů ve školách, komerčních horoškol a produkty umělejch stěn. vono je to tak trošku vo hubu.


určitě, to je právě ten boom, že se lezení stalo modní záležitostí, co jsem viděl je někdy opravdu o hubu. bohužel je mezi náma velká nejednotnost, která nám jenom škodí. stačí se podívat co si prosadí myslivci, kolik peněz je v golfu a to jen proto že to dělá spousta vlivných a bohatých lidí, který přinesou sponzory a peníze. s náma je jenom Pavel Bém :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod norman_64 » pát říj 7, 2005 8:50

Pavel Bém je pro horolezectví?
Jinak klidně pro tuto diskuzi zřidtě vlastní vlákno...protože se tu da dozvědet spoustu zajímavých informací a at se to pak za měsíc nehleda na celem serveru :wink: ...
Jinak jěště k sedákům - kámoši mají Rock Empire a jsou spokojený *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod blondak » pát říj 7, 2005 9:26

doufám že přijedeš na sraz a pokecáme vo tom a že v sobotu půjdeme sbírat bordel po skaláku :D jinak ta nejednotnost pramení podle mě v tom, že lezci jsou dost svobodomyslní. stačí se zajet podívat vo víkendu k večeru na koupák do skaláku :D :weedman:
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod blondak » pát říj 7, 2005 9:31

nebo k císaři na ostrov :lol:
Uživatelský avatar
blondak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: čtv srp 5, 2004 12:57

Příspěvekod homerr » pát říj 7, 2005 9:42

blondak píše:doufám že přijedeš na sraz a pokecáme vo tom a že v sobotu půjdeme sbírat bordel po skaláku :D jinak ta nejednotnost pramení podle mě v tom, že lezci jsou dost svobodomyslní. stačí se zajet podívat vo víkendu k večeru na koupák do skaláku :D :weedman:


tak s tím souhlasím, ale zase taková určitá svobodomyslnost k tomu patří :D
na sraz zatím nevím, mám ted v práci honičku :evil: , budu se rozhodovat až těsně před víkendem...
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod gepard75 » pát říj 7, 2005 14:16

Ahoj.
V lete jsem koupil ve vyprodeji na www.hanibal.cz sedak Singing Rock Soul. Je sice drazsi ale pomer cena/vykon hodne dobry.Hodne pohodlny. Vubec nelituji.
Uživatelský avatar
gepard75
účastník
účastník
 
Příspěvky: 414
Registrován: pon čer 20, 2005 11:23
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod uplne jinej martin » pát říj 7, 2005 16:23

gepard75 píše:Ahoj.
pomer cena/vykon hodne dobry.

fakt by mě to zajímalo (nereju) - chápu že můžu srovnávat ceny a vákony u aut, počítačů a spol, ale u sedáku?
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl


Zpět na Horolezectví