...a další československý kříž...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2023 12:29

Kubo, Ty mas nejake interne informace, na zaklade kterych jsi dopsal do toho videa, ze "na tomto miste se zabila matka tri deti"? Tato informace totiz "v originale", na strankach HZS neni. Taky je to jen natoceny kratky zaber na vrtulnik, ktery tam vysadil zachranare a lekare. Je jasne, ze je musel vysadit na nejblizsim vhodnem miste - a tech vhodnych mist tam kvuli skalam moc neni.

Ale i kdyby spadla na danem miste, tak si myslim, ze i z toho videa je pekne videt, ze to tam neni zrovna bezpecne, kdyz nekdo uklouzne. Stejne tak spise potvrzuje nez vyvraci, co jsem napsal. Oba to tam zname, tak vime, ze velka cast Zbojnickeho chodniku vyzaduje hodne zvysenou opatrnost. No a, jak jsem psal, jeste stale po silnych destich je teren jiny nez za sucha, klouze to, casto uplne necekane.

V sobotu byla Vratna pekne precpana - nahore total plne parkoviste a vedle silnice, ve Stefanove dtto, na parkovisti u Tiesnav stalo vyrazne vice aut nez je kapacita. Byl totiz po delsi dobe prvni hezky slunecni a teply vikendovy den po nekolika ne uplne vlidnych vikendech. Mnoho lidi, co jsme je potkali uz dole (nahore ale taky) se chovalo jakoby prastene teplem a sluncem, otupele smysly, moc nedavali pozor - ani ridici, ani chodci. Z tech, co potom sli z hrebene (vetsinou z lanovky) hodne jich prekvapilo, ze niz, v lesnim terenu nebo i na kraviarskem hrebeni neni uplne sucho a ze to tam teda zradne klouze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 2, 2023 12:32

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Etheric » pát čer 2, 2023 15:21

Doufám, že se legislativa změní, aby se to už neopakovalo. A že dotyční dva budou léta papat cigánský klobás, zaslouží si to. Usmrcení z nedbalosti? Hm, budou na oddíle, kde když jim dojde balík, tak než ho donesou na kobku, zůstanou jim v rukou jen uši z tý tašky :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Dromedaro » pát čer 2, 2023 15:53

Znal jsem chlapa, co byl ve vězení kvůli obecnému ohrožení (řídil ožralej jak Rus plus další průser s tím související). Tak vyprávěl, jak to tam chodí a že už se tam nechce nikdy vrátit, že ho to vyléčilo. Mně bylo blbě už jen z té představy, že bych byl zavřený v jedné velké cele s Romy s IQ tykve, tak jako on.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Etheric » sob čer 3, 2023 4:37

Přesně tak. Největší trest není to, že jsi zavřenej, ale mezi kým jsi zavřenej. Úplný gumy, někteří neumí ani číst a psát. Brr.. Navíc on je řešen veřejně, v base je televize středobodem všeho, takže si vězni ten jeho xicht zapamatují a pak bude mít též pobyt plný zážitků a adrenalinu, akorát narozdíl od děvčat se z něj vrátí živ. S psychikou to bude horší, chudák kluk, ale patří mu to... Věřím, že takovej pobyt bude stačit k tomu, aby ho už nikdy nenapadlo dělat takový chujoviny, co dělal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » pon čer 5, 2023 12:59

Tak prvne jeste nikoho neodsoudili, nema smysl resit jeho pobyt ve vezeni. Zadruhe si vubec nejsem jisty, ze zrovna zrovna pro neho "bude stačit k tomu, aby ho už nikdy nenapadlo dělat takový chujoviny, co dělal"... Ja jsem presvedceny, ze on je stale presvedceny, ze ho potahuji neopravnene, ze je nevinny. A toto jeho presvedceni vezeni nezmeni. Spise bych se trochu obaval, ze az by se dostal ven, tak by mel hodne pomysleni na to, jak vsem vratit odsouzeni jeho, nevinneho.

Jo, jsou to jenom moje uvahy, jsou zalozene na necem a nemusi to tak vubec byt.
Etheric píše:Doufám, že se legislativa změní, aby se to už neopakovalo.
Zmena legislativy je jenom prvni krok. Obavam se taky, ze to skonci spise nejakym paskvilem, ktery spise bude zamereny proti cestovkam typu Rocky Klub a ne opravnenim vodeni po horach.
Kazdopadne, dalsim krokem musi byt nejaka dusledna kontrola - a ne jenom v pripade pruseru, samozrejme vcetne hodne prisnych dusledku pri vyraznem poruseni pravidel. Taky si nejsem jisty, ze Svaz horskych pruvodcu je ten spravny, ktery by kontrolu mel vykonavat. Oni by se spise meli zamerit na vychytani podobnych lidi uz pri kurzu horskych pruvodcu - casu a prilezitosti je tam na to dost, jen by to potrebovalo chtit. Coz v soucasnosti tak neni (nebo ve velice nedavne minulosti nebylo) - peniz od kazdeho ucastnika je dobry.

Posledni veci taky je otazka - nakolik muze ceska legislativa ovlivnovat, jestli nekdo smi nebo nesmi nejakou cinnost vykonavat v zahranici? I kdyz to dela pro ceske klienty - co kdyz ten "pruvodce" udela s cestovkou smlouvu v Rakousku, nedej boze by to byl mistni (ale klidne to muze byt Cech)... Mysli si nekdo, ze by takoveho mohly resit ceske urady, kdyby misnti zakonne podminky byly plne splnene? K tomuto jen podotykam, ze v Rakousku nemusi mit pruvodce na feratach mezinarodni opravneni horskeho pruvodce, muze to delat i turisticky pruvodce Alpenvereinu (netusim presny nazev), to nema nic spolecneho s Mezinarodni organizaci horskych pruvodcu. Taky se k tomu musi delat dlouhy kurz, ale nedostane na konci nic jineho nez prukaz toho AV pruvodce, ktery nejspise v zahranici nemusi platit (nevim presne, jak to je, mozna to uznavaji vzajemne i jine narodni Alpenvereiny). Tento pruvodce AV ale smi vodit i po ledovcovych turach - a pokud si dobre pamatuji (ale ruku do ohne do toho nedam), tak i v terenu do UIAA II - a to i s jistenim, resp. s horolezeckou vybavou - coz horsky pruvodce delat nesmi.
Na Slovensku zase horsky pruvodce smi vest klienta pouze do UIAA I.

Proste, legislativa v teto oblasti vubec neni jednoducha, paragrafne se v nekterych krajinach neco najde, ale komplexne a vycerpavajic udelane to neni nikde.

Jeste bych k tomu dodal, ze DU mel uz v case prvni nehody jenom certifikace od Min. Skolstvi, coz vyslovene opravnuje pouze na pruvodcovani po horach v CR, nikde jinde. Navic on uz pred jeho ziskanim, dokonce jeste pred absolvovanim kurzu hro. pruvodce uz delal a vedl par komercnich zajezdu na feraty...
Tj. z legislativniho hlediska (teda, podle mne - ale nejenom podle mne; myslim, ze se to na OF taky rozebiralo) uz davno pred tim prvnim pripadem bylo nekolik duvodu a to v prubehu (i s nasl. casem) nekolika let, aby prislusne organy zasahly a jeho podnikani zarazily. Ne trestnepravne, ale minimalne prestupkove. A co se udelalo??? To same, co s Rocky Clubem a pod...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 5, 2023 13:07

Dneska jsem zaslechl na Radiožurnálu, že poslanci prý dostali podnět a bude se i na základě tohoto případu projednávat změna legislativy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Kuba Turek » úte čer 6, 2023 0:33

Dromedaro píše:Dneska jsem zaslechl na Radiožurnálu, že poslanci prý dostali podnět a bude se i na základě tohoto případu projednávat změna legislativy.


Tyhle podněty a projednávání a podobné bláboly tady jsou už tak cca od roku 2000. Jenže pořádný zákon o cestovním ruchu tady vlastně nikdo nechce. Upřesnění tzv. horských povolání průběžně nabourávají velké cestovky, aby nevyšlo najevo, co a s kým opravdu dělají.

A daleko větší byznysy ohledně cestovního ruchu také nechce nikdo uvést na pravou míru v zákoně - hotely, ubytování v soukromí, povinnosti cestovek a agentur, působnost regionálních státních orgánů, příjmy z výnosů, atd, atd, atd...
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » úte čer 6, 2023 17:14

Presne tak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 7, 2023 15:26

Opět něco k tématu horských vůdců, o jejich práci, jak poznat ty "falešné" a celkově o pohybu v horách, atd na ČRo Radiožurnál v pořadu Host Lucie Výborné

Hory jsou nebezpečné hřiště, nejtěžší je umět to otočit. V horolezení se dnes přeskakuje spousta kroků, vypráví horský vůdce
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

53letý Čech se zřítil se sedélka Maudit

Příspěvekod Kuba Turek » sob črc 29, 2023 4:11

To byl nápad - ve 53 letech se sám vydat na Mont Blanc. Skončilo to tak, jak muselo. https://www.horydoly.cz/tragedie/pri-se ... lezec.html
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » ned črc 30, 2023 0:49

:roll: neslo by to min bulvarne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Kuba Turek » ned črc 30, 2023 21:21

Jako jak?
Třeba aby se nic vlastně pořádně neřeklo? Třeba jako na iDnesu? Přimysli si k tomu indiferentní fotku zasněžených hor:

V jihovýchodní Francii přišel o život český horolezec. Třiapadesátiletý muž zemřel při sestupu z Mont Mauditu nedaleko nejvyšší alpské hory Mont Blanc, informoval místní deník Le Dauphiné Libéré.

Český horolezec spadl při sestupu kolem 8:40. Nacházel se v průsmyku Mont Maudit v nadmořské výšce přes 4 300 metrů na hranicích s Itálií, uvedl list.

„Můžeme potvrdit úmrtí českého občana na severní straně Mont Maudit. S ohledem na rodinu nebudeme poskytovat žádné detaily,“ sdělil redakci iDNES.cz mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » ned črc 30, 2023 23:26

Jako jinak.

Tohle je cisty bulvar: To byl nápad - ve 53 letech se sám vydat na Mont Blanc. Skončilo to tak, jak muselo. Informacni hodnota blizka nule, ciste EMO. Navic blbe, rozhodne to tak skoncit nemuselo a s vekem to taky nijak nesouvisi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 31, 2023 13:55

Aha, ty myslíš mojí poznámku, proč si máš přečíst můj seriozní článek s popisem nehody, fotkou, TOPem a mapkou.

Já myslel, že na Outdoorforu jsou naladěni všichni víceméně stejně a že všichni víme, o co jde. Tak jinak ale vlastně stejně:

Vydávat se sám na 3 MONS sám není dobrý nápad. Je tam dost trhlin, na úbočí Taculu a Mauditu jsou navíc mohutné a při tom zaváté sněhem kvůli terénní konfiguraci.

V 53 letech by snad už mohl mít chlap rozum, aby přebil své puberťácké choutky na dobrodružství a nedělal nesmyslné akce.

Že se zabije, se dalo očekávat s dost velkou pravděpodobností.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Petrs » pon črc 31, 2023 15:13

Kuba Turek píše:Že se zabije, se dalo očekávat s dost velkou pravděpodobností.


Ne, to se tedy fakt nedalo. Je to jen tvůj další bulvární výrok a na webech typu outdoorforum by sis to mohl odpustit. Samozřejmě, že chodit sám po ledovci s trhlinama je risk, ale jaká je procentuální pravděpodobnost, že se během jedné túry propadneš tak, že tě zachytí až lano? Velká snad? V ničem jiném ti na téhle trase spolulezec nepomůže.
Petrs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: pát čer 14, 2013 13:54

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » pon črc 31, 2023 15:37

Omlouvam se, ze do toho reknu par vet, i kdyz jsem tam nikdy nebyl, ale...
Kuba Turek píše:si máš přečíst můj seriozní článek s popisem nehody, fotkou, TOPem a mapkou
Kubo, promin, ale tom zadny seriozni popis, co se vlastne stalo neni. Mozna by bylo dobre, kdyby se Ti povedlo zistit nejake dalsi podrobnosti.
Kuba Turek píše:Je tam dost trhlin,
Petrs píše:V ničem jiném ti na téhle trase spolulezec nepomůže.
Ehm... Vsude se pise, ze dotycny "se zritil pri sestupu ze sedla". Nikde ani zminka o nejake trhline.

A ted jen moje mineni - Kuba tou svoji poznamkou, ze se to dalo cekat si myslim cilil na to, ze se nejspise ten sestup bezne chodi s jistenim/nebo slanenim a partak se tam vice nez hodi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » pon črc 31, 2023 20:01

@Petrs: presne tak.

@Kuba Turek: tvuj "seriozni clanek" jsem kvuli tomu ani neotrevrel. Ted jsem to udelal a pridanou hodnotu proti puvodni agenturni zprave, kterou zverejnili vsichni, nejak nevidim, snad jen ten nacrt trasy. Kdybys byl novinar, tak zjistis podrobnosti, protoze nevime, co se tam doopravdu stalo. Jestli spadnul do trhliny nebo nekde ze svahu a proc. To by bylo zajimave.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 31, 2023 22:59

Těžko můžu obhajovat svoji práci, ale doporučuji srovnat tuhle zprávu https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_misl s touhle zprávou https://www.horydoly.cz/tragedie/pri-se ... lezec.html Já v tom tedy velký rozdíl vidím. Ty ne?
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » pon črc 31, 2023 23:04

Z informacnicho hlediska ne. Jen jste tam kazdy doplnili jiny kousek vaty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod Kuba Turek » pon črc 31, 2023 23:53

No tak nic. No.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod mike » úte srp 1, 2023 1:00

Muzes to brat jako zpetnou vazbu ;-)

Mne ten clanek nijak neurazi, jen mi prijde trochu zbytecny, ale je to tvuj web. Vadila mi ciste ta upoutavka tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » úte srp 1, 2023 14:59

Kuba Turek píše:Já v tom tedy velký rozdíl vidím. Ty ne?
No... z toho "informacniho hlediska" o udalosti vidim jedine dva rozdily - Tys informoval, ze pohresovani nahlasila manzelka a idnes, ze MZV neposkytne zadne dalsi informace a ze jeho telo svezli dolu vrtulnikem. iDnes napsal stalo se to kolem 8:40, Tys napsal stalo se to v 8:40. Jinak je to opravdu ta mikem spominana "vata", ktera sice je dulezitejsi u Tebe, ale zadne dalsi informace o konkretni udalosti neprinasi.

Konkretne podle Tveho clanku (ale popravde plati to i pro iDnes) by me docela zajimala takova nejasnost - kdyz pohresovani nahlasila manzelka, jak se muze vedet, ze se nestesti stalo v 8:40? Tak nekdo videl ten pad a nahlasil ho v 8:40 nebo to nikdo nevidel a zacali hledat az manzelka nahlasila ze ho pohresuje. Nebo manzelka nahlasila pohresovani v 8:40 a na zaklade toho hledali...

Jsou to vlastne nepodstatne detaily, ale Ty pises, ze Tvuj clanek je seriozni a trochu tim naznacujes, ze je serioznejsi nez na iDnes. Jen jsi nijak ani nenaznacil, cim by to melo byt serioznejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2023 12:52

Neni to CS kriz, ale netusim kam to dat...

Minuly tyden se tri lidi "zritili" na Weissmiesu nad Saas Grundem, na svahu v serpentinach pod hrebenem. Jeden umrel, dalsi dva byli zraneni, myslim, ze jeden lehce a jeden stredne.
Proc to sem ale davam - stalo se to za hooodne bourliveho vetru a vubec absolutne nevhodneho pocasi pro jakykoliv pohyb na horach. Takze zachranari se k nim kvuli pocasi dostaly pesky az za dlouho, min. pul dne. Tj. i ti zraneni tam byli nekde na ledovci, ve vetru, castecne desti hodne hodin. Meli docela namale. Po prijezdu do nemocnice mel jeden telesnou teplotu 25 stupnu, druhy 23 (dvacet tri)... Takze meli poradne stesti, jeste chvili a uz by to asi jejich organizmus nevydrzel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » čtv zář 7, 2023 19:42

Zase to neni CS, nastesti neni ani kriz, ale je to o neskutecne lidske hlouposti...

Dnes HZS zachranovalo polskeho "horolezce" (to je pokracovani hrebene Slavkovskeho stitu, ze tam nemel co delat je vec ted nepodstatna), ktery spadl z Vareskoveho hrebene. Kouknete se na 6. fotku na jeho boty. Pry "horolezec" ](*,) ](*,) ](*,)
Tady je vyrez na ty "horolezecke boty":
Polak.JPG
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod dudy » čtv zář 7, 2023 21:39

Podle bot poznáš horolezce?
Vareškový hrebeň je za II.
To se dá přejít v holinách. Má se snad trápit v o tři čísla menších testarossách, aby byl za horolezce?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP
User is Online!

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod apuka » pát zář 8, 2023 6:08

Dudy, Ty si fakt myslis, ze na ten teren jsou silnicni bezecke boty dostatecne? Ano, je to II, ale musis prelezat pres skaly, zdaleka ne vzdy vodorovne a je tam pomerne exponovane. Myslis si, ze podrazka tech silnicek tam bude drzet? Ja jsem cely tyden mohl sledovat, jak podobne boty "drzi" na obycejnych tatranskych chodnicich, kde se musi pres skaly a sut. Nemalo lidi v tom klouzalo i na tech "magistralovych", kameny "vystlanych" chodnicich, kdyz stoupili na trochu sikmejsi kamen. A to bylo naproste sucho.

Ne, ja podle bot nepoznam horolezce - ale podle nich obcas poznam, kdo horolezcem urcite neni v danem terenu.- Myslim si, ze by horolezec mel dokazat zvazit vhodnost...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod oodoow » pát zář 8, 2023 6:56

apuka píše:Ne, ja podle bot nepoznam horolezce

Bohužel Apuka nepozná ani ty silniční boty. Dělá z fotky závěry a přitom to jsou trailové boty. Myslím tyhle.

Takže pravděpodobně nespadl kvůli obuvi, ale prostě někde udělal chybu.
Btw. v deset let staré verzi téhle Contagrip® podrážky vyběhl Kilian na Matterhorn. Takže fakt si nemyslím, že by obuv bylo to, co by ho limitovalo na nějakém II hřebeni v Tatrách. :wink:

Holt chození je z větší části o umu než o obuvi, což ti mohlo dojít, když tě předběhla ta jeptiška v sandálech. :)

Jinak příště, než se tu začneš zase vyjadřovat o neskutečné hlouposti, tak si zjisti nějaká fakta, ať po podobných výrocích nejsi za hlupáka sám.. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod DrZkaza » pát zář 8, 2023 9:29

A já mám třeba zkušenost, že na většině mých pohorek klouže podrážka víc než na běžeckých botách. Takže bych to taky nedával za vinu jen botám.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: ...a další československý kříž...

Příspěvekod pavproch » pát zář 8, 2023 12:49

Zrovna Vareškový hreneň sem (před pár lety) šel v teniskách taky (LaS UR GTX), dokonce oběma směry.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví

cron