Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohybu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod RUMcajs » pon kvě 31, 2010 9:59

Jel jsem na DH trati v komarce na svem starem XC kole.
Zastavil se pred na hrane dropu v sikmem svahu pomoci predni rafkove brzdy.

Bohuzel ocko drzici lanko nevydrzelo tlak, protahlo se a kovova hadicka u konce bowdenu jim proletela.
Ja snozmo docupitalz dropu.
Nasledoval pad do listi a "zapletani do kola"...


Nekolik metru dlouhy let vzduchem s dopadem hlavou na sterk v Geisskopfu byl oproti tomu pohoda.
Videl jsem hvezdicky, hec :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Lord Vader » ned zář 5, 2010 16:36

Dobré vlákno :D

cca 20m nad zemí se mi zavřelo křídlo na Javorovém v mých paraglidingových začátcích, dobré bylo to, že jsem si ten den ještě stihl střihnout nejrychleší přelet dne do Ovy na fakultku ve vrtulníku..paráda :lol:
Třetí den na JIPce jsem si to osudné křídlo koupil a absolvoval na něm dalších pět let.

Diagnóza: totálně vyluxované hlezno, natržená plíce a rok marodka.
Uživatelský avatar
Lord Vader
účastník
účastník
 
Příspěvky: 218
Registrován: úte črc 27, 2010 17:05
Bydliště: kusek od tych šachet

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod deckardph » ned zář 5, 2010 19:35

Dneska sem se prolítnul v Klokočkách na písku, podebral sem takovej spoďák líp si ho chytnul, ale ve chvíli kdy sem se vyklonil mě zůstal v ruce a já se proletěl 5m a spadnul do plocháče na hrotu, zastavil sem se asi 20cm nad zemí a nic se mě nestalo :-.. :mrgreen:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod vonkreuz » ned zář 5, 2010 20:48

Tak to blahopřeju =D> *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Eric » čtv zář 30, 2010 10:25

Dva metre pod vrcholom cesty Narovnanie Keleho piliera v javorakoch v Tatrach, minuly piatok. Ustrelila mi skala pod nohou v sparke, friend najprv zadrzal, potom vyletel a zastavil ma az dalsi borhak + sikma skala. Paradoxne vsetky klucove miesta uz zamnou. Nic okrem palca (snad nie je zlomeny, lebo boli ako svina) na pravej ruke. Anjelik strazny + moj dobry istic boli napozore. Dakujem :)
Eric
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: čtv led 17, 2008 7:15

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod mmmmichal » čtv zář 30, 2010 10:57

pád ze schodů mi zaručil vymknutý kotník a sádru na 14 dní..za ty prachy se mi koupilo naprosto "skvělé" kolo pionýr...stará dobrá brzda..musíte šlápnout dozadu..
na skautském táboře (Horní Mlýn, Moravský Kras)..jsme jezdili z kopce od Ochozu u Brna až po ten Horní Mlýn..nestihl jsem vybrat zatáčku narval to do plotu v plné rychlosti a o železnou tyč jsem si zlomil klíční kost...takže pěkně odřený, klíční kost v háji, otřes mozku, týden v nemocnici a něco přes měsíc jsem nosil cosik na zpevnění ramen se zbytkem těla.. ](*,)
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 10, 2010 19:09

Tak včera jsem si málem užil volný pád z 15-ti metrů :oops: ](*,) Neudělal jsem si uzel na konci špagátu a zapomněl, že musím v půlce přesedat... ještě, že chlupadá dyneema smyčka tak dobře drží jako prusík * *

A proto - dělejte uzly na konci lan při slaňování a noste si sebou na sedáku stále smyčky na prusíky!! [-o<
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod vonkreuz » úte říj 12, 2010 19:08

Riccardo Cassin píše:"můj největší pád byl 40 metrů" ...Byl jsem na Dito Dones s mým drahým přítelem Mariem d’Oro v docela těžké délce, když jsem náhle vykřikl "padám od stěny, jisti", ale on byl moc zaneprázdněný kouřením cigarety a já letěl nekonečnou dobu a pak narazil do stěny. Od té doby jsem s ním nikdy nelezl. Zůstali jsme přátelé, ale nelezli jsme spolu.
via. lezec.cz
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod deckardph » pon zář 5, 2011 22:47

Tak tentokráte sem to nebyl já, ale parťák co hupsnul :D Bylo to v Příhrazech, hned vedle kobyly, na skalce jménem Hříbě, uplně zezhora cca 10m do jedinýho kruhu co v tý cestě je (nic jinýho tam založit nejde). Kámoš se dotknul prdelej země, ale nic se mu nestalo, jen já sem si trochu vodřel ruku :mrgreen: .
Chybou bylo to, že původně sme mysleli že je to cesta za IV (fakt sem se divil že by do takhle krátký čtyrky někdo rval kruh byla to VII :lol: #-o ) A kámošoj navršku došli síly . Naštěstí sem si v průběhu jeho letu sednul na prdel a tak sem mu to alespon vo ten metr zkrátil a nic se mu nestalo, ale i tak to bylo dost poučný pro nás pro oba :mrgreen:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod amigo » ned zář 25, 2011 8:15

včera na Hradní stěně, v cestě Rej skřítků: vypadnul jsem pod posledním jištěním v cestě. vyklouzl mi chyt, takže jsem hodil záda a jakmile jsem asi po třech metrech hrknul do jištění, přetočil se a další tři čtyři metry letěl hlavou dolů, naštěstí jsem se stihnul odrazit nohou od skály a krom zrakvenýho kotníku - nechodící dlaha - vyváznul bez škrábnutí. helmu jsem neměl, tedy to pro mě bylo také poučné. názor na helmu na skalkách možná ještě přehodnotím. jinak mě štve, že jsem to nedolezl, je to jedna z nejhezčích cest na Hradní.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Indy » ned zář 25, 2011 13:42

no, teda.

jaka lokalita to je?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod terkad » ned zář 25, 2011 13:50

Tak se hlavně uzdrav. Já se dnes málem taky proletěla - Malej Rabštejn zrovna nadbytkem jištění neoplývá a když mi v nějakých sedmi metrech ujela noha, byla jsem ráda, že ruka držela kde měla #-o :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod amigo » ned zář 25, 2011 14:51

@indy: skály v údolí Doubravky, mezi Bílkem a Chotěboří, Hradní stěna má kolem 40 m a najdou se cesty až 35 m dlouhé. Rej skřítků je z těch delších, naštěstí pro mě cesta vede v druhé třetině exponovanou převislou hrankou, já vypadnul z plotny nad ní, tak se nebylo o co potlouct.

@terkad: dík, cesty na hradní nejsou taky zrovna přejištěný, ale jištění je tam kde je potřeba a zbytek se většinou dá dojistit. moje chyba byla, že mi docházela síla, cesta silově dost prověří a posledních pár kroků jsem uchvátal...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Volovec » pon zář 26, 2011 6:54

No ty vole, fuj!
Jinak my osobne v Chotebori zasadne s blembakem.
Tu nechodici sadru ti vubec nepreju.
Lezl jsi ten normalni Rej skritku za 6 nebo tu variantu za 7+?
Chyt jsi neudrzel nebo jsi ho vylomil?
Volovec
Uživatelský avatar
Volovec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: pon úno 5, 2007 16:54
Bydliště: Vysočina

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod amigo » pon zář 26, 2011 8:53

@volovec: tu za 6. chyt mi vyklouznul, v dolezu je pás takovejch divnejch voklouzanejch šutrů, takový křemeny nebo co to je, no a to co jsem myslel, že je madlo, tak nebylo a ujelo mi to. nechodící sádru naštěstí nemám, jenom dlahu a doufám, že v úterý mi ji vymění za ortézu, ležím teprve druhej den a už mi z toho začíná hrabat :?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Indy » pon zář 26, 2011 10:39

no hlavne dohlidni na to at Ti to po 2-3dnech znova zrentgenujou, bo esli tam mas neco nastipane, tak to tesne po opravdu neni videt, ale pak se to rozjede a videt to je.

kdyby jsi na to dostal frajerskou ortezu chodici, bude to bolet ale ne moc a pak by jsi se mohl divit jak divne to posrustalo, jsouce zatezovano.

pokud Ti daji dlahu priplat si za laminat. dostanes se do normalnich bot, da se s tim plavat, umyjes se, nesmrdi to tolik, celkem rozdil.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod amigo » pon zář 26, 2011 10:44

@indy: dík za rady, já o to vůbec nemám páru...
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nejdelší přežitý pád?

Příspěvekod Indy » pon zář 26, 2011 12:19

no jsou zde na radu lepsi, ja jen z vlastni zkusenosti....
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Úrazy, nehody a upozornenia na skalách

Příspěvekod cmaro » úte kvě 13, 2014 20:20

Úrazy, nehody a upozornenia na skalách

Priatelia, nakoľko som mal "zaujimavý víkendový lezecký deň" tak som založil túto tému. Rád by som sa sa s Vami podelil o moje skúsenosti a pocity ktoré som zažil a týmto pádom upozornil ďalších lezcov na dodržiavanie bezpečnosti a vyvarovania sa možným úrazom. Budem rád ak prispejete do tejto témy a zníži sa možnosť vzniku úrazov a nedajbože príspevok vo vedlajšej téme ...a další československý kříž...
Takže bol som liezť na Priedhorí v sektore K60 , kde nás bolo zhruba 5-7 lezeckých dvojíc a medzi nami pobehovali malé deti. Ja sa mám celkom rád takže vždy používam prilbu na hlave. V tomto sektore je to viac než nutné. To že sa skala láme nemusím znalím zdôraznovať, ale padajú alebo lepšie povedané vyľamujú sa aj väčšie skalné bloky.

1. v doobedných hodinách sektor bol ešte skoro prázdny, utrhol sa my chyt.
chyt.jpg
ulomený chyt

2. poobede nás tam bolo trošku nahustejšie a pod jedným lezcom sa odlomil asi trikrát väčší kus ako môj. Nárazom o skalu sa roztrieštil asi na 3-4 kusy z ktorých jeden trafil do chrbta mňa(možno sa mi aj po zadnej strane prilby zviezol, neviem bolo to tak rýchlo ), druhý parťáčku do hrudníka a zvyšok nezasiahol naštastie nikoho. Já mam riadne obitú vrchnú časť chrbta s prerazenou pokožkou. Naštastie len toto.

Nechcem si predstaviť čo by sa dialo kedy jeden z týchto ulomených kusov zasiahol pobehujúce deti pod skalou, lebo deti tam pobehovali bez prilieb.
Ľudia budme trošku zodpovednejší voči sebe a svojim blízkym a spravme niečo pre bezpečnosť, aby sme nemuseli zbytočne písať do vedľajšej témy. Keď už ako dospelý nechcete nosiť ten kalap arm1 tak ho dajte aspon Vaším ratolestiam.

P.s. dúfam že som nezaložil opakujúcu sa tému ak áno ospravedlňujem sa a poprosím o presum. Dúfam, že moja skúsenosť niekomu pomôže a že pridáte aj svoje skúsenosti z ďalších lezeckých oblastí

Vďaka a prajem veľa šťastných lezeckých dní.
Naposledy upravil vonkreuz dne úte kvě 13, 2014 21:26, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno s vhodným tématem. Zvýrazněno nové vlákno
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Úrazy, nehody a upozornenia na skalách

Příspěvekod Indy » úte kvě 13, 2014 21:17

jezdime tam casto.

je dobre ze se nikomu nic zavazneho nestalo

neexistuje neco chytit nebo stoupnout a nevedet jestli to drzi nebo ne!! kdyz nevim, poklepu, zkusim pohnout. jsou tam veci ktery bych si nedovolil zatizit. a je tam dost takovych ktery se zatizit daji, ale musim vedet co delam. kdyz su debil a zkusim to vyrvat ze skaly, ono se to povede, ale pritom se za to dalo lizt bez problemu.

videl jsem uz dos takovych co jdou po chytu jak po uzenem, ale vubec neresi ze to nemusi drzet, sakra nejsme na preklizce!

prilba sama nestaci, kdyby jsi to schytal z vrchu, dobry by to nebylo. a je jedno jestli do hlavy, ramene nebo na nohu.

hlavni je neshazovat, a soucasne ani nebyt tam kde to muze padat!

ti co nelezou a deti tam dole nemaji co delat. priste takovy stesti mit nemusi.

ostatne aj na sulove neni problem vzledem k materialu neco urvat.

davejte bacha na to co delate. davat bacha aby se pak neco nestalo je uz pozde.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod cmaro » stř kvě 14, 2014 5:51

Indy,

praveže na K60 si dávam vždy pozor a nielen tam esťe aj ten dotyčný chyt som skušal a vyzeral byt O.K. a nakoniec nebol :) Nastastie sa nic nestalo len som preletel asi zo 5m.

V podstate tam nešlo ani o ten moj chyt a pád ale o tú nezodpovednosť rodičov voči deťom. Keď sa mi to po víkende utriaslo v makovici a predstavil si ako to mohlo skončiť. :evil:
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod Indy » stř kvě 14, 2014 8:49

nepsal jsem to tobe, psal jsem to do placu.

pokazde kdyz tam byl nekdo jeste krome nas tak byly nejaky meteority.

tim nechci rict ze my je neshazujem a ostatni to neumi.

byly ale pripady ze borci opravdu lezli jak na preklizce a byla to jen otazka casu kdy neco urvou.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod dudy » stř kvě 14, 2014 9:14

Já mám pocit, že některým rodičům, převážně však matkám dětí do dvou let věku, se něco přehodí v hlavě a oni pak, v rámci péče o to, aby se právě tomu jejich děťátku něco nepřihodilo, naprosto ignorují jasné nebezpečí a stávají se dokonce bezohlednými.
Končí to tím, že sepisují petice, že u nich v ulici nesmí jezdit auta, vyžadují odborný pedagogický dozor i na pískovišti u baráku, psi se k nim nesmí přiblížit na deset metrů a přitom se sami řítí na sedmdesátce stodvacet, otočení dozadu na miminko, s kočárkem chodí zásadně po silnici, vozí děti za velocipédem ve vozíku smrti po státovce a podobně.
Zrovna nedávno nám vlezla kráva s kočárkem do řádně označeného záboru, pod pět lidí který otloukali fasádu a argumentovala tím, že snad můžeme počkat a že nemůže přejít na druhou stranu, protože tam není přechod. Ulice byla jednosměrka kterou projede pár aut za den!
A nedávno, když sme byli navštívit ženinu babičku v ústavu, tak sme tam potkali prima rodinku, co se byla pochlubit potomečkem s tím, že maj čas, protože chlapeček má virózičku a není ve školce. To, že když ten jejich smrad naprská ty svý virečky na cizí stařečky, může to být to poslední co zažijou, jim bylo prokazatelně šumafuk.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod Indy » stř kvě 14, 2014 9:54

to co popisujes je tupost diky egoismu.

perspektiva pohledu druhe osoby je to co ti lidi ani nevi ze existuje, protoze jejich veta zacina slovem "ja".

taky neznaji povinnosti, protoze ty oni nemaj, oni maj jen prava.

dohadovat se a argumentovat nema smysl, nejsou s to to pobrat.

my jsme to resili tak ze sme chrstli vodu na piti z petky, ale oni si mysleli ze to je z kyblu. pak zacalo peklo ktere se ignoruje vytahne se telefon a predstira se hovor s mestskou, tady pani nam vlezla do zaboru, cimz se dopustila prestupku, muzete prosim...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod Aldo » úte zář 2, 2014 16:22

Dávám svou trošku do mlýna :mrgreen:
2.3.2014 Severka Javoráků - Komín návratů - předposlední délka - let vzduchem cca 6-8 m bez dotyku skály, přímo na nohy. Oba kotníky zlomené :roll:
4 měsíce na kryplkáře a teď se dva měsíce učím chodit. :t:t
Nicméně za dvě hoďky od nahlášení pádu jsem byl v popradské nemocnici. Když chcou tak jsou dobří hoši záchranářský.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod pavproch » úte zář 2, 2014 19:09

esli tam máš nějaký železo nafurt, tak vítej v klubu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod Aldo » úte zář 2, 2014 21:56

No zatím mám ale jestli nafurt tak to ještě nevím. Dochtor se tváří že by mi ho tam i nechal. :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod pavproch » stř zář 3, 2014 18:20

no tak to nic, teda.... přihlášku do klubu si dát můžeš, ale přijmu tě až ti to tam nechaj natrvalo.... :twisted:

a fčíl vážně: esli ti tam nechaj nějaký hřeby, to je fpoho, hlavně abys ty kotníky rozhýbal zpátky do provozuschopnýcho stavu.... aviator´s ankle je sfiňa, zatuhává a bolí.... :twisted:
(to vím, něco podobnýho si už mnoho let pěstuju v pravým kotníku)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod Aldo » stř zář 3, 2014 19:39

No já už chodím (zaplaťbanbuch). Není to sice žádná promenáda ale dá se to a rozhybává se to dobře. Můžu říct, že kldyž nedojde k nějaké komplikaci, tak to má ten správný směr. :climb: :bike: :skialp:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohyb

Příspěvekod pavproch » stř zář 3, 2014 19:50

držím palec, teda oba všechny 4 :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví