Nejdelší přežitý pád / Úrazy při horolezecví a horopohybu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Mařena » čtv říj 18, 2007 13:25

mifr píše:a pak uz jen let pres riditka na kole s par odreninama...

tak tuhle sportovní disciplínu jsem si vyzkoušel před týdnem a myslím, že se jejímu dalšímu provozování raději zjusím vyhnout. To na tom kole raději budu i nadále jezdit. *
Jištěný páda nestojej za řeč, tak max. 4 m a ani jsem se moc nikdy neotloukl.
Nwejištěný pád typu brambora mohl mít tak 150 výškových metrů. Na Civettě při přechodu vysněženýho žlabu mi to ujelo a už jsem jel dolu. Sice se mi v jeho průběhu podařilo zastavit, ale ten sníh, co jsem shrábnul před tím sebou, mě vzal sebou dál. Zastavil jsem na kamenech na plošině, za kteerou to bylo dalších tak 100 m dolů, ale už volným pádem, takže jsem se asi znovu narodil...Docela se vždycky opotím, když si na to vzpomenu. #-o
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 18, 2007 15:06

kvik píše: som zena :wink:
bolo to v petrzalke na priechode pre chodcov, na korculiach som vtedy stala asi 3.x v zivote, takze chranice boli nevyhnutnost (a odvtedy ich tiez mam radsej vzdy na sebe). priechod cez stvorprudovku, v krajnom pruhu ma auto pustilo, a v druhom ho nejaky blb obisiel a vrazil do mna v rychlosti vraj okolo 90km/h. vsetky hodnoty su z policajnej zapisnice, neratala som to ja :wink: chranice boli zn. rollerblade, zapastne nemali zvrchu plast, ale nieco iba nejaku pevnu hmotu ak si dobre pamatam - totiz tie chranice som vtedy mala tiez 3.x na sebe a potom uz boli samozrejme absolutne nepouzitelne (na viacerych miestach zostal iba potrhany textil, plast a vystuzenie sa rovnomerne rozotreli po asfalte). esteze mi ten blb zaplatil nove.

Jo, že si baba, jsem teď pochopil z diskuse o deštnících. Jo, tu bouračku Ti nezávidím, všude jsou blbci řidiči...Rollerblade :smt023 Bo mám troje brusle Rollerblade a chrániče samozřejmě taky, ale zápěstí mám chráněné z obou stran. To s tím prodřením je zajímavé, i když já jsem nedávno hodil lehkou tlamu v Německu a dost odřel chránič na dlani, trochu i nýt. Ono to objektivně nemůže vydržet, to by musela být několika mm ocel...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod kvik » čtv říj 18, 2007 15:32

zbuddy píše:
kvik píše: som zena :wink:
bolo to v petrzalke na priechode pre chodcov, na korculiach som vtedy stala asi 3.x v zivote, takze chranice boli nevyhnutnost (a odvtedy ich tiez mam radsej vzdy na sebe). priechod cez stvorprudovku, v krajnom pruhu ma auto pustilo, a v druhom ho nejaky blb obisiel a vrazil do mna v rychlosti vraj okolo 90km/h. vsetky hodnoty su z policajnej zapisnice, neratala som to ja :wink: chranice boli zn. rollerblade, zapastne nemali zvrchu plast, ale nieco iba nejaku pevnu hmotu ak si dobre pamatam - totiz tie chranice som vtedy mala tiez 3.x na sebe a potom uz boli samozrejme absolutne nepouzitelne (na viacerych miestach zostal iba potrhany textil, plast a vystuzenie sa rovnomerne rozotreli po asfalte). esteze mi ten blb zaplatil nove.

Jo, že si baba, jsem teď pochopil z diskuse o deštnících. Jo, tu bouračku Ti nezávidím, všude jsou blbci řidiči...Rollerblade :smt023 Bo mám troje brusle Rollerblade a chrániče samozřejmě taky, ale zápěstí mám chráněné z obou stran. To s tím prodřením je zajímavé, i když já jsem nedávno hodil lehkou tlamu v Německu a dost odřel chránič na dlani, trochu i nýt. Ono to objektivně nemůže vydržet, to by musela být několika mm ocel...


wow, tak trojo korculi, ty musis byt nejaky riadny maniak :shock: ja len tak rekreacne korculujem (teda teraz uz ani to dost dlho nebude), a cestam sa uz zdaleka vyhybam :wink: mam len jedny korcule, tiez rollerblady - po tej nehode vyzeraju uz dost pouzito :?
skoda ze sa mi tie chranice stratili nedavno pri stahovani, hodila by som ti fotku - odkladala som si ich pre buduce generacie, aby mi verili ze chranice treba nosit :wink: bolo to aj tak riadne stastie, kedze som nemala prilbu :roll:
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod zbuddy » čtv říj 18, 2007 15:38

kvik píše:wow, tak trojo korculi, ty musis byt nejaky riadny maniak :shock: ja len tak rekreacne korculujem (teda teraz uz ani to dost dlho nebude), a cestam sa uz zdaleka vyhybam :wink: mam len jedny korcule, tiez rollerblady - po tej nehode vyzeraju uz dost pouzito :?
skoda ze sa mi tie chranice stratili nedavno pri stahovani, hodila by som ti fotku - odkladala som si ich pre buduce generacie, aby mi verili ze chranice treba nosit :wink: bolo to aj tak riadne stastie, kedze som nemala prilbu :roll:

Psal jsem, že mám troje Rollerblady :wink: Mám ještě mé první Crazy Creek :mrgreen: Maniak nejsem :oops:, ale letos jsem se soustředil na několikadenní zájezdy s cestovkou nebo jinými, opravdovými borci :smt023 Takže něco o (i noční) jízdě městy -Německo, Rakousko, Maďarsko, Schweiz, Liechtenstein, Brno, Blava, Vídeň, Mnichov - vím :oops: :wink:
Jinak semtam oživuji, nebo spíš zanedbávám :roll: :oops: své vlákno zde "inline v outdooru"
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod pripluv » čtv říj 18, 2007 16:16

Je to inline maniak, to je ještě horší naž audór maniak :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Petras » čtv říj 18, 2007 18:12

Tomík píše:Nelze srovnávat nesrovnatelné. Je třeba zavést kategorie ;-)

1/ Zcela vyloučit ze soutěže např. padáčkáře, jejich nepřerušovanej volnej pád (obvykle) končí otevřením tý věci nad hlavou

Děkuji za vyloučení :cry:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod pripluv » čtv říj 18, 2007 18:15

leda že by se ti neotevřel a tys dal podlahu :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sudovljenko » čtv říj 18, 2007 18:28

nejvice asi 8-10 metrů ze stromu omlaccenej zlomene žebra 2
Život je jako rozkvetlá louka plná fialek jen se pro jednu ohneš a hned tě někdo kopne do prde**
Autor za chibi v text neruč
sudovljenko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 17, 2007 18:14

Příspěvekod Rujir » čtv říj 18, 2007 18:39

sudovljenko píše:nejvice asi 8-10 metrů ze stromu omlaccenej zlomene žebra 2


Kuurna, ked si predstavim ze desat metrov su take tri poschodia na panelaku, tak je to tu samy superman. :mrgreen: Ale kedze som podobny pad videl na vlastne oci, tak som ticho. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lumyr » čtv říj 18, 2007 18:51

Prachov, Sikma vez (patek 13, jeste navic jsem mel narozky) 12 metru, podlaha (rovna) zlomeny kotnik 4x..., pekny kocky v nemocnici v Jicine, sanitaci zase moc koukaji na F1 :mrgreen:
Do lana nekolikrat to same, bez nejakych vetsich bebicek, jen se spoustou peknych slov...
Padak se prej nepocita :((
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Lumyr » čtv říj 18, 2007 18:53

Přípluv píše:leda že by se ti neotevřel a tys dal podlahu :twisted:


no kdyz obcas pozoruju jak sebou borci pri pristani svihnou o zem.... tam se scitaji 2 vektory rychlosti... no jeste ze se mi to nestalo...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Dena » čtv říj 18, 2007 19:00

Rujir píše:
sudovljenko píše:nejvice asi 8-10 metrů ze stromu omlaccenej zlomene žebra 2


Kuurna, ked si predstavim ze desat metrov su take tri poschodia na panelaku, tak je to tu samy superman. :mrgreen: Ale kedze som podobny pad videl na vlastne oci, tak som ticho. :ú

podobný pád naštěstí udržejíce a ustojíce jako jistítko předloni (oblast Velká a Malá baba), když na nás spadnuvši ten mrazem zpráchnivělý šutr velký jako lednička .. :) (jen té krve bylo hafo, taky jsme tam málem mohli zůstat oba visejíce v půlce zdi zepár týdnů než by nás někdo našel a odříznuv .. ještě teď se sem tam otřepajíce, ale 8) .. )
další z těch zachytivši letos (Sušky dole pod Fotogenickou), kratší, ale ok- skonče nad zemí ..
pak vloni jedno docela prolétnutí na špagátě s ulomeným chytem (Hrubice- Podmokelská) jištěné shora- ten velký kus písku jsem si přidala do síně tradic ..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pavproch » čtv říj 18, 2007 20:35

tuso píše:Něco mi říká, že tohle vyhraje pavproch. :twisted:


Správně.... Teda nečet sem celej thread . Z Baraního sedla skoro až k Teryně za 15 sekund, kdo to dá rychleji?!?!

:wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28315
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod Rujir » čtv říj 18, 2007 22:46

pavproch píše:Správně.... Teda nečet sem celej thread . Z Baraního sedla skoro až k Teryně za 15 sekund, kdo to dá rychleji?!?!
:wink:


Kolko je to metrov?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod fia » čtv říj 18, 2007 22:54

No já se ze svého pádu zatím ještě pořád léčím :lol:
Trocha nešikovnosti=5m pád=dvojitá, otevřená zlomeninka kotníku...prostě jsem blbě dopadla na nějakej výčnělek a "bylo vymalováno"
fia
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát kvě 5, 2006 6:38
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomík » čtv říj 18, 2007 22:55

pavproch píše:Z Baraního sedla skoro až k Teryně za 15 sekund, kdo to dá rychleji?!?! :wink:


Pěknej výkon :-) Jak dlouho Tě dávali dohromady?
Já mám z časů dnes už před dvaadvaceti lety taky jeden podobnej. Ale nějak si toho ani mnoho nepamatuju. K vzteku je, že jsem si mohl ty kopce konečně prohlídnout zhora, ale o tom, že bych býval někam letěl také nevím.
Kliku sem měl! A na hlavě přilbu a na zádech plnej batoh. Šráky batohu se urvaly až při nárazu na nějakou skalku skoro dole, jinak mi evidentně chránil záda dost úspěšně.
No uznejte, kámoš co mi kryje záda v průseru, to je k nezaplacení :-)
A mimochodem, příčina pádu (a zlomeného kotníku) byla úplně banální. Zapíchlej přední hrotek mačky do řetězu schovanýho pod ledem a tenounkou vrstvičkou prašánku. A když jsem šel po šíše dolů, tak se urvaly ty mrchy řemínky (ne dřív, než mi to zlomilo kotník). A pak už jsem se sypal... Ale to znám jen z vyprávění. Pamatuju si až špitál.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod pripluv » pát říj 19, 2007 5:09

Rujir píše:...samy superman. :mrgreen:


Neříkej, že ty jsi nikam nespad' :wink:
Jinak mládí v Judu, jestli jsem si z toho něco odnesl, tak padání. Když mě sbírali z těch parket, měl jsem tělo v tý přesný poloze, co nás tam ty roky učili. Automaticky :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod eimles » pát říj 19, 2007 6:00

Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Příspěvekod zbuddy » pát říj 19, 2007 6:12

eimles píše:narazil sem na tohle
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=5339

To jsou všichni lezci takoví negramoti? Nehledě na to, že tak dlouhý článek bez diakritiky :vom: Podívám se letmo a hned vidím: vyset, znažíme se, rehabylitace :toimonster: :protest: Tenhle, když si rozbije lebku, tak to nemá vliv na funkci :D
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod eimles » pát říj 19, 2007 7:54

zbuddy píše:
eimles píše:narazil sem na tohle
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=5339

To jsou všichni lezci takoví negramoti? Nehledě na to, že tak dlouhý článek bez diakritiky :vom: Podívám se letmo a hned vidím: vyset, znažíme se, rehabylitace :toimonster: :protest: Tenhle, když si rozbije lebku, tak to nemá vliv na funkci :D

zkus se podívat i latmo na diskusi k tomu článku
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Příspěvekod george1 » pát říj 19, 2007 8:54

Ještě pády mého dítěte.
Ve 4 letech v Ádru mi ujel v komíně po listí a najednou byl o 15 metrů níž, zastavil se na hraně s pod ním dalších 30 metrů. Nikdy jsem to ženě neřekl. Za odměnu dostal u Tošovskejch 3x čočkovou.
Po druhé v 5 letech mezi Řeží a Libčicemi na pravé straně řeky zmizel z pětimetrové hráze ve Vltavě. V listopadu. Vše O.K., jen já se pak potápěl pro kolečko.
Ta cesta je pro kola super, jsou to 4 km po asi 50 cm široký pěšině. Zleva o pět metrů níž Vltava, zprava vysoký skály. Chce to ale horáka.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod zbuddy » pát říj 19, 2007 8:56

george píše:Ještě pády mého dítěte.
Ve 4 letech v Ádru mi ujel v komíně po listí a najednou byl o 15 metrů níž, zastavil se na hraně s pod ním dalších 30 metrů. Nikdy jsem to ženě neřekl. Za odměnu dostal u Tošovskejch 3x čočkovou.
Po druhé v 5 letech mezi Řeží a Libčicemi na pravé straně řeky zmizel z pětimetrové hráze ve Vltavě. V listopadu. Vše O.K., jen já se pak potápěl pro kolečko.
Ta cesta je pro kola super, jsou to 4 km po asi 50 cm široký pěšině. Zleva o pět metrů níž Vltava, zprava vysoký skály. Chce to ale horáka.

vrahu! :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » pát říj 19, 2007 9:08

Přípluv píše:Neříkej, že ty jsi nikam nespad' :wink:


Ja? Ja som padal na pockanie. Obzvlast ked som bol maly, tak som padol snad zo vsetkeho. :mrgreen: Ale jediny krat to dopadlo trochu horsie, ked som letel na bicykli dole kopcom, tachometer ukazoval rychlost 66 km/h a mne sa zaplietlo prasknute brzdove lanko do predneho kolesa. Vtedy som na asfalte nechal vacsinu koze. Ale to sem asi nepatri, ze? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Ryba » pát říj 19, 2007 9:09

@George: To je na soudružku Zubatou, nebo jak říkají Howadoorovy děti "tetu speciálku".
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Tomík » pát říj 19, 2007 11:20

Přípluv píše:Jinak mládí v Judu, jestli jsem si z toho něco odnesl, tak padání. Když mě sbírali z těch parket, měl jsem tělo v tý přesný poloze, co nás tam ty roky učili. Automaticky :wink: .


Jo, to je na padání fakt dobrá škola. Jen to funfuje do určitý vejšky :-)

A mimochodem, ještě by se hodila kategorie nejblbější pád, nejkratší pád zakončený úrazem a nejpitomější nehoda :-)
V uvedených kategorích bych asi vítězil velmi suvrénně :-) Zvlášť ten nejblbější pád, ale i v krátké, zakončeném úrazem - takové chujoviny, co se mi v dobách, kdy jsem měl ještě čas lézt občas podařily - nejsrandovnější na tom dycinky bylo, že i opravdu banální úraz obvykle znamenal že je čtvrt sezóny v háji, výkonost rovněž, a tudíž nakročeno k dalšímu úrazu.

Do kategorie nejblější pád hlásím: pád ze Srbské plotny, metr a půl nad zemí (vše z vlastní blbosti - prostě cesta vede jasnou linií, borháček dva metříky vysoko, a já se začal bát, takže ji zkoušel nastoupit jinak, ujely mi kecky a výsledkem byla štíplá pata, ale hlavně mě éterická spolulezkyně musela donést až do hospody - tam naštěstí seděl náš oddílový předseda, který byl opravdu velikánský, takže přenášení padlých mu nedělalo žádnou potíž).
A nejkratší pád byl jeden, když už jsem konečně začínal mít pocit, že umím lézt spáry - ze spáry, jak známo, nevypadneš. Pravda to vlastně je. Vylítly mi je ruce, zůstal viset za nohu. To by bylo fajn, kdyby při tom vydržel kotník. Tudíž jsem visel za přelomenou haksnu hlavou dolů, a řval jak tur a řešil dilema - že poslední smyčku mám o dva metříky níž, padat se mi nechce, ale ten kotník neuvolním jinak, než že začnu rukama posouvat těžiště spárou vzhůru, dokud se neuvolní noha). Pak jsem si natloukl ještě jednou, a byl spuštěn, odvezen... Od tý doby vím, že spáry lézt neumím.

Mimochodem, všimli jste si už toho, že při lezení obvykle úraz následuje po nějakém opravdu nevýznamném pádu?
Je to asi trochu pitomej sport. Gravitaci nevochčiješ. A když, tak nakrátko :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Rujir » pát říj 19, 2007 12:02

Tomík píše:Mimochodem, všimli jste si už toho, že při lezení obvykle úraz následuje po nějakém opravdu nevýznamném pádu?


Vsimli. Obzvlast minule leto, ked som si na zaciatku leta odpisal clenok len preto, lebo sa mi smyklo prakticky na nastupe tj. asi meter nad zemou. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » pát říj 19, 2007 12:06

Tomík píše:[A mimochodem, ještě by se hodila kategorie nejblbější pád, nejkratší pád zakončený úrazem a nejpitomější nehoda :-)
V uvedených kategorích bych asi vítězil velmi suvrénně :-)


si si isty?
isla som z hospody z obeda (nebol v tom ziaden alkohol). blbo som stupila schadzajuc zo schodiku o vysky 3cm(!) - vyvrtnuty clenok - kolega ma pomaly niesol do auta, lebo mi tak klesol tlak, ze som sa tam malom zosypala. a dva tyzdne som chcela ist (teda aj sla) do Rumunska, ale pobolievalo ma to este dva mesiace (vlastne obcas este dodnes :? )

a mam si obzerajuc vyklad u masiara zlomila nohu padnuc do vymola na chodniku / ale ona nie je OF maniak, to sa asi nerata *
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » pát říj 19, 2007 12:13

conny píše:
Tomík píše:[A mimochodem, ještě by se hodila kategorie nejblbější pád, nejkratší pád zakončený úrazem a nejpitomější nehoda :-)
V uvedených kategorích bych asi vítězil velmi suvrénně :-)


si si isty?
isla som z hospody ....*


Cesty z hospody nepocítám :mrgreen:
Ale vlastně jo, máš pravdu.
Já si tak nějak vztáhnul k tomu lezení... A tam se obávám, že vrcholů pitomosti jsem již dosáhnul a považuju je (s jen mírným odstupem) za těžko překonatelné... I když, kdo ví... :((
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod george1 » pát říj 19, 2007 12:46

Rujir píše:
Tomík píše:Mimochodem, všimli jste si už toho, že při lezení obvykle úraz následuje po nějakém opravdu nevýznamném pádu?


Vsimli. Obzvlast minule leto, ked som si na zaciatku leta odpisal clenok len preto, lebo sa mi smyklo prakticky na nastupe tj. asi meter nad zemou. :((


Nebo taky z nepozornosti. Kaňoh Ihlara v Kappadocii. Asi tak 100 - 150 metrů kolmej vápenec. Dole vesnice s mešitou a řeka. Nadherné místo na focení. Fotím a najednou divnej pocit, že šlapu vedle. Dodneška nevím jsem dokázal vzdálenější nohu dát zpátky a zůstat stát na hraně. Žena byla 5 metrů přede mnou a vůbec to neviděla. Pak se jenom divila proč jsem zelenej. Když se zabil děda, tak tvrdili, že v letu zařval Horo zastav se. Já stačil říct jen Kurva (sorry, ale bylo to tak).
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod pripluv » pát říj 19, 2007 13:44

Tomík píše:Cesty z hospody nepocítám :mrgreen:


Mé úrazy co stojí za řeč jsem si pořídil (řazeno od nejtěžších):

- na vodě
- na kole
- cestou z hospody
- při lezení

Takže na tom su docela dobře :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví