Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 17, 2011 16:03

Top Rope není moc bezpečná varianta do začátku. Skoro nic se při tom nenaučí jistič ani prvolezec. Navíc získáš syndrom druholezce (začneš se bát na prvním) a zároveň si do podvědomí dostane pocit, že o nic nejde (že se můžeš kdykoliv pustit a spadnout).

A hlavně - je to jen náhražka skutečného lezení. Něco jako právě ona onanie místo opravdické lásky, jako mcdonaldí umělá hmota místo krvavého bifteku, dudlík místo mateřského prsu...

Lezení na prvním v přiměřené těžkých (lehkých) cestách není nic složitého, chce to jen mít soudnost a dávat bacha - prvolezec i jistič.

P.S.: Gutovka je taky dobrá volba.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod zoul » úte kvě 17, 2011 16:37

Kuba Turek píše:Top Rope není moc bezpečná varianta do začátku. Skoro nic se při tom nenaučí jistič ani prvolezec. Navíc získáš syndrom druholezce (začneš se bát na prvním) a zároveň si do podvědomí dostane pocit, že o nic nejde (že se můžeš kdykoliv pustit a spadnout).


Já jsem začátečník, lezu převážně na rybu, na prvním se nebojím (mám zdravý respekt) a zároveň nemám pocit, že o nic nejde. Jako prvolezec si na rybu bez rizika osahám fyziku lezení (držení, nohy, těžiště, fyzička), jako jistič základní práci s jistítkem (kam ne/koukat, co za všech okolností držet, jak moc to ne/brzdí a podobně). Samozřejmě mi spousta situací naprosto ujde, ale bavíme se tady o úplných začátcích.

Kuba Turek píše:A hlavně - je to jen náhražka skutečného lezení. Něco jako právě ona onanie místo opravdické lásky, jako mcdonaldí umělá hmota místo krvavého bifteku, dudlík místo mateřského prsu...


Kdybych začínal lézt rovnou na prvním, asi bych si solidně natloukl kokos. To je tak všechno, co k tomu řeknu.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 17, 2011 17:35

No dobře, no... [-o< Máš už za sebou první lekci, předpokládám cca 1 hodinu. Tak už můžeš jít dál. Opravdu lézt.... :t:t
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod conny » úte kvě 17, 2011 19:08

souhlas s Kubou. svoji prvni cestu jsem vytahla jeste v Manine na kurzu po ctyrech dnech lezeni. a pak mi to chvili lezlo dobre i na prvnim.

pak jsem se na to vyflakla a zacla lezt z ruznych dovodu v zavesu a to nebylo uplne dobre. a prakticky od zacatku jsem jistila prvolezce, a to i cestach, kde hrozil pad. je rozumne si pod dohledem zkusit pad chytit, ale nic dalsiho nez prax nepomouze a jisteni na druhem je jine od toho na prvnim, takze se toho stejne neda moc naucit.

je to spis o moralu, na umelce, pokud neco vyslovne nezbabres se ti nema moc co stat. a kdyz zbabres, tak se zrakvis i na druhem. jsou treba situace, ktere na prvnim ani nastat nemuzou a na druhem jsou fatalni (vycvaknuti posledniho presa)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » úte kvě 17, 2011 19:32

Co takhle kompromis? Na prvnim k hranici svych aktualnich moznosti a na druhem nad ni, klidne s odsedavanim u kazde presky. Delam to tak a diky tomu si vyzkousim i to, co bych si na prvnim proste netroufnul, a priste to pak treba pujde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Ryba » úte kvě 17, 2011 19:47

a prakticky od zacatku jsem jistila prvolezce, a to i v cestach, kde hrozil pad.

Tak tohle mě dostalo pod stůl... :lol:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod conny » stř kvě 18, 2011 7:12

mike píše:Co takhle kompromis? Na prvnim k hranici svych aktualnich moznosti a na druhem nad ni, klidne s odsedavanim u kazde presky. Delam to tak a diky tomu si vyzkousim i to, co bych si na prvnim proste netroufnul, a priste to pak treba pujde.


hele trochu provokuji, to je snad jasne. ale uplne nevim, k cemu je prelez cesty s odsednutim u kazdeho presa. zlepsovat se budes i tak, na lyzich take jezdis na hranici svych aktualnich schopnosti nebo pod ni a zlepsujes se.

ono je dobre naucilt se i odskakovat a poradne padat (ted pisu jako nekdo, kto to fakt neumi, ale vi, ze by potreboval).
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 0:07

Expedicni styl, neznas? :twisted: To uz je samozrejme extrem, ale uzitecny byt muze. Nejde o prelezeni cesty, ale vyzkouset si neco, na co jeste nemas. Odsednes si, rozmyslis, jak by to mohlo jit k dalsi presce, prelezes, treba na nekolik pokusu, vystavis se pri tom, odpocines si u dalsi a nakonec to takhle prelezes cele. Jako prelez nic moc, ale priste si to telo uz bude aspon trochu pamatovat a zlepsi se. Aspon u mne to tak funguje. A kdyz uz nic jineho, tak se aspon zatizi a posili ty spravne svaly.

Je to dost otazka psychiky a tu ma kazdy jinak. Ja se treba na prvnim nepustim do neceho, kde mam pocit, ze to nedam ani nahodou. Na druhem klidne a ono to nekdy jde a priste to dam i na prvnim. Uz se mi stalo, ze jsem zjistil, ze cesta byla o dost lehci, nez jsem cekal a priste byla na prvnim v pohode. Ale bez prelezeni na druhem bych to ani nezkusil.

conny píše:zlepsovat se budes i tak, na lyzich take jezdis na hranici svych aktualnich schopnosti nebo pod ni a zlepsujes se.

Budes, ale pomaleji. Zrovna na lyzich jsem se nejvic zlepsil kdysi davno v lyzaku na stredni, kdyz jsme hodiny jezdili pomalu dve zatacky a snazili se nacvicit spravnou sekvenci pohybu a polohu tela. Protoze moje koordinace nic moc a v rychlosti na svahu jsem to proste nedelal spravne i kdyz jsem jezdil uz dlouho a ne uplne spatne. Pri tomhle jsem si to zazil, uvedomil a pak uz to slo kdykoliv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Kuba Turek » čtv kvě 19, 2011 1:05

Už mi to dochází.

Ty mluvíš o fitness. Já mluvím o horolezectví.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 1:10

Co jineho je lezeni na umele stene, coz je tematem tohoto vlakna?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod eimles » čtv kvě 19, 2011 8:47

ha ha fitnes,
při fitnes se ti asi nemůže stát že můžeš skončít na měsíc v nemocnici, že máš zlomené oba kotníky, nebo otřes mozku, naraženou kostrč,...

při lezení (na umělce a vůbec) potřebuješ:
1. spolulezce
2. sedák
3. chuť (odhodlání, vnitřní motivaci či jak to nazvat, ale důležitější jsou ty první dvě věci)
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 17:24

Vis co se ti muze stat, kdyz v plne rychlosti spadnes z rotopedu? :twisted:

Nic bych si nenamlouval, lezeni na umelce je pro vetsinu lidi telocvik a s horolezectvim ma spolecneho akorat cast vybavy. Coz ovsem neni nic proti nicemu, jen si to priznat. Osobne s tim nemam nejmensi problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod bibi » čtv kvě 19, 2011 19:27

mike píše:... Odsednes si, rozmyslis, jak by to mohlo jit k dalsi presce, prelezes, treba na nekolik pokusu, vystavis se pri tom, odpocines si u dalsi a nakonec to takhle prelezes cele. ...

chudák istič :-..
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 19:48

:smt082

Nebo jisticka 8) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod DAV » čtv kvě 19, 2011 20:05

Popřípadě jističátko.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod mike » čtv kvě 19, 2011 20:08

Jisticatko by mne neudrzelo; i Bibi vazi skoro o 30 kilo min a o mem odsedavani vi sve ;-) Cimz ji verejne dekuju za trpelivost :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod bibi » čtv kvě 19, 2011 20:10

:oops:
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod DAV » čtv kvě 19, 2011 20:12

Nejlepší jistič bude tak patnácka max. pětadvacítka, ale motorová.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 9:05

Ahoj,
abych se nejprve představil jmenuji se Marek a je mi 19let. Moc rád bych se začal s přítelkyní věnovat lezectví a tak se obracím na tohle fórum, přečetl sem tady pár vláken jak začít s lezením a jim podobné, ale žádné mi neposkytlo informace co hledám. :|
S lezením mám následující zkušenosti. Mám něco málo nalezeno na umělých stěnách, ale vždy jen s lanem spuštěným shora, několikrát jsem slaňoval na budově přes osmu a to je tak asi vše.

Co tedy hledám? Někoho v Brně kdo by nás naučil nějaké základy ukázal co jak se má dělat a strávil nějakou tu hodinku na stěně s dvěma začátečníky. Poohlížel jsem se po kurzech lezení, ale přijde mi to až příliš dávat třeba za kurz 2000,- na osobu. Případně jaké doporučení by jste pro nás měly?

Co se týče vybavení zatím jsme v hudy sportu v Brně zakoupily dva sedáky od Rock empiru a se zbytkem zatím čekám. V brzké době bych rád koupil lezečky, sadu expresek, osmy nějakej ten kyblík a to by mohlo do začátku stačit s tím, že lano si vždy zapůjčím na stěně za poplatek.
Můj plán byl takový tohle léto chodit na stěnu a trénovat 8) a příští rok jak začne sezóna zkusit nějakou skálu nebo via ferratu.

Zatím jsem ukořistil v Hudy sportu již zde zmíněnou knížečku "základy bezpečného lezení II.", ale jak sem četl je jen velmi orientační, takže mi dala takovou představu co a jak.
Přidávat se do nějakého lezeckého oddílu zatím nechci, protože jsem poměrně vytížený člověk a taky jsem rád svým pánem :lol: takže jak sem zmínil hledám jen takový počáteční výcvik.

Díky všem za rady

PS: Jen doplním, že o tohle by byl zájem asi za měsíc a něco, protože jak napovídá můj věk tak zítra mi začíná maturitní kolotoč trvající do konce května. :oops:
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Dr4k3 » ned dub 22, 2012 14:50

jestli můžu poradit ohledně vybavení, tak ze začátku se vykašli na expresky, na stěnu je nepotřebuješ. Osmu taky nepotřebuješ. Jestli jsi rozhodnutý začít lézt, tak si hned kup si kyblík, karabinu, lano, a po pár lekcích lezečky. Ať ušetříš za půjčování. Kyblík a karabina zatím stačí 1x do páru.

Kyblík - když už něco kupuješt, tak reverzoidní, tzn. s velkým okem na jednom konci a malým očkem na druhém konci, např. BlackDiamond ATC Guide nebo Petzl Reverso (dělá se toho víc, od spousty výrobců, ale tohle jsou dvě osvědčené klasiky, kterými nemůžeš nic zkazit).
Karabinu - s oddělovačem vnitřního prostoru - např. BlackDiamond GridLock, nebo DMM Belay Master 2 (ten používám, chce to trochu cviku, pak je fajn).
Lano - zbytková metráž (27-30 metrů) cca 1000kč, na výrobci a typu prakticky nezáleží, hlavně něco, abys nemusel dávat 50 Kč za půjčení.

Lezečky jsou spotřební materiál, za rok-dva je olezeš a můžeš je nechat podrazit nebo koupit jiné. U lana je to víc variabilní, čistě na stěně a když nebudeš padat, tak vydrží v pohodě pět let, a taky ho můžeš nácvikama pádů oddělat za měsíc.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 14:58

Díky za rady, jen moc dobře nechápu jak to, že na stěně nepotřebuju expresky?
Jasný dá se jistit s lanem spuštěným shora, ale to mi přijde, že je takový lezení nelezení, sice je to bezpečný, ale člověk se na tom co sem tak pochopil nenaučí nic co potřebuje pro následný lezení na skále. Opravte mě pokud se pletu :)
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Dr4k3 » ned dub 22, 2012 15:23

Nevím jak v Brně, ale tady u nás v Praze jsou na stěnách expresky erární (soudě podle fotek jsou v Brně taky). Cvaknout lano správně do expresy se na tom naučíš. Cvaknout na skále expresku do borháku není až takový problém, aby ses to musel učit. Naučit se ale musíš techniky jištění shora, odsazení štandu, slaňování, ... ale pro začátek lezení na stěně to není třeba.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 15:40

Aha takto to jsem nevěděl, no každopádně díky tedy, zajdu v týdnu do hudy sportu pro výše zmíněné vybavení.
Ještě se chci zeptat, už mi pár lidí radilo, že na stěnách bývají instruktoři co to ochotně rádi vysvětlí. Jediná slušná stěna v Brně mi přišla tahle http://www.klajda.cz/ a tam mají i ty kurzy lezení, nic méně ten kurz kde je vše vysvětleno mi přijde poměrně drahý, navíc v ceně je započítáno i zapůjčené vybavení, což je pro mě taky zbytečné.

Takže moc dobře nevím kde mám začít
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod karaya1 » ned dub 22, 2012 17:48

Ještě bych jednou zvážil nejjednodušší cestu, jak "se naučit lézt" - přihlásit se do nějakého horoklubu/horoškoly. Máš pak mnohem větší počet lezců, se kterýma můžeš lézt (na stěně, o víkendu na skalách) - a hlavně zkušených lezců, kteří ti v začátcích poradí, co a jak. Tohle vidím jako největší devizu členství (a proto taky v jednom jsem - ale ač su z Brna, tak klub je kvůli škole odjinud). Samozřejmě, existují různé oddíly: některé jsou skoro "vojenské" a metodiku do tebe postupně nahustí a přezkouší tě z ní, jiné "anarchistické" (třeba ten "můj" :mrgreen: ), kde jsi s trochou nadsázky všem šumák a co si nedomluvíš, to nemáš. Pak už jen záleží, do kterého se přihlásíš :wink:

Není mi z tvého úvodního postu moc jasné, co všechno umíš - jestli se umíš navázat, jestli víš, jak jistit, jak spouštět apod. To je zcela zásadní a visí na tom (doslova) tvůj život. Na zbytek se dá přijít metodou pokus-omyl, ale u těchto dovedností se moc druhých pokusů nedočkáš...

Ohledně "učení se lézt": přijde mi, že kromě "svaté trojice" rad ("mít ruce natažené" - "držet zadek u stěny" - "stoupá se nohama") ti stejně nikdo moc nepomůže, maximálně ti to předvede a ty na to stejně budeš muset přijít sám.

Klajda je cajk, lezu tam pravidelně a erární expresky jsou samozřejmé. Dokonce tam je i pár vrchních lan na (nejen) úvodní kurzy. Z okolí Brna znám už jen Kuřim, ale tam jsi (soudě dle vrchních lan) už asi taky byl. (Tam jsou zrovna ale s vysvětlováním jištění dost ochotní.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 18:32

Díky za radu:)

Každopádně do horoškoly se mi skutečně nechce :oops: . Nic méně co potřebuju teda naučit?
Jak jsem se zmínil jsme na to dva s přítelkyní takže potřebuju někoho kdo by nám na stěně vysvětlil jak bezpečně jistit prvolezce, jak se nahoře převázat a bezpečně slanit. Jednoduše celý ten průběh výlezu a zase dolů pro prvolezce i jističe, aby jsme získaly ten prvopočáteční impuls jak se to dělá a případně nás ten člověk hned upozorňoval na chyby.

Navázat už sem se učil na kousku lana co mám doma, jistil jsem se sám přes osmu při slaňování a jistil jsem lidi přes osmu. Třeba kyblík bych asi navléct uměl, ale zatím jsem s ním nepracoval.
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod karaya1 » ned dub 22, 2012 18:52

jak se nahoře převázat a bezpečně slanit

Tohle na žádné stěně nedělej. Na všech lano procvakneš horním jištěním (proto to je zámková karabina nebo dvě opačně orientované presky) a pak tě jistič spustí. ŽÁDNÉ převazování, slaňování apod. Pak buď lano stáhneš a leze se zase na prvním, anebo se druholezec naváže na druhý konec lana a jištění postupně vycvakává (proto taky nahoře není obyčejná expreska, musí to být něco "bytelného" a bezpečného i samo o sobě).

Skutečně klíčové dovednosti:
- navázat se na lano osmičkovým uzlem
- jistit prvolezce a umět chytnout pád
- spouštět prvolezce

Ještě bych zvážil jednu věc: jste-li oba začátečníci, tak (bez urážky) bych lezl víc s vrchním lanem (to je třeba všude v Kuřimi). Nemáte-li na stěně jistotu v pohybu a cvakání jištění a budete-li si muset tahat lano sami, může snadno dojít k průseru... Až druhý kruh není zem :wink:

Btw, speciálně na Klajdě je osma oficiálně zakázaná, relativně nedávno tam byl průser s pádem skoro z vršku až na zem - jistič asi moc nedával pozor a pak už pád nezabrzdil...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Indy » ned dub 22, 2012 19:25

MarekD,

pojed s nama nekam ven lezt na vikend, zaklady Te naucim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 19:26

Výborně už mám tedy představu jak takové lezení na stěně probíhá. Mají v té Kuřimi i nějakou cestu s expreskama? Že by jsme tam zajeli jak už někdo říkal, že tam mají ochotné lidi co by nás v krátkosti naučily jistit bezpečně s lanem zhora a pak by jsme si mohly vyzkoušet i to lezení s expreskama a příště si zajít třeba na klajdu.

Jinak osmu samozřejmě pořizovat nechci už sem se pohlížel po kyblíku co mi tu zde už někdo doporučoval.
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 19:28

Indy píše:MarekD,

pojed s nama nekam ven lezt na vikend, zaklady Te naucim.


To by bylo fajn, každopádně jak sem říkal na tohle by byl čas nejdříve za měsíc, takže potom se třeba ozvu :) určitě velmi rád přijmu každou radu od zkušenějšího :)
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod axi12 » ned dub 22, 2012 19:51

A co na začátek tento set - http://www.hudy.cz/lezecke_ferratove_sety/92944,rock-empire-streak-5-set.html - myslím, že za tu cenu je to super a seženeš vše, co na začátek potřebuješ. Hm?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví