Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod MarekD » ned dub 22, 2012 20:20

Jak sem říkal sedáky už vlastníme (konkrétně od rock empiru guardian QB a peak qb) a rád bych teď pořídil tento kyblík http://www.hudy.cz/jistitka_kladky/6386 ... e-new.html a to magnezium se dá dokoupit vždycky :) Nic méně díky za tip
MarekD
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 8:47

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Dr4k3 » ned dub 22, 2012 20:59

mě se ty sety tak strašně nelíbí :nasranost:

- jsou tam obyčejné ne-reversoidní kyblíky, které se hodí akorát na tu stěnu
- jsou tam obyčené zámkové HMSky, které se při jištění pootáčejí do příčného zatížení, čili zvlášť pro začátečníka zbytečné komplikace a zmatky
- nemůžeš si vybrat mágopytlík, který ti skutečně vyhovuje
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod axi12 » ned dub 22, 2012 21:01

Nj, to je pravda... se vším souhlasím. Ale tak řekněme, že na začátek pro studenty dobré ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Dr4k3 » ned dub 22, 2012 21:25

to si přesně nemyslím. Pro studenta začátečníka potřebuje vybavení, který se bude snadno a bez komplikací používat (x obyčejná HMSka na jištění). A aby pro něj měl využití, i když se rozhodne v lezení pokračovat (x obyčejný kyblík).

Cena není žádný argument. Když tě to pak bude srát dalších pět let, tak tě ta ušetřená tisícovka u srdce hřát nebude. Krom toho, tu ušetřenou tisícovku stejně probendíš na vstupech za dva - tři měsíce. A začátečníci nebývají takový nadšenci nebo tak aktivní pískaři, že by pro ně byl jistící kyblík spotřebním materiálem.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Morty » úte bře 29, 2016 18:57

Po letech jsem začal zase víc lézt, a zakoupil jsem sobě singing rock shuttle.

Podle mě mají blbě papírovej návod, co dávají ke kýblu a mají to blbě i v PDF na stránkách výrobce:

http://www.singingrock.cz/shuttle (ke stažení dole na stránce).

Přitom na fotkách i videu to mají dobře. Chybu vidím v tom, že podle obrázku je kýbl naopak, tudíž lano k lezci vede dál od těla jističe a volný konec lana vede k jističi, což je nepohodlný a může být menší rozsah regulace tření.

Napsal jsem mail výrobci.

Nebo vidím blbě a mají to dobře? Mrkněte na to prosím někdo zkušený :-) Děkuju :-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod pickard » úte bře 29, 2016 19:01

Kterej ten obrázek je podle tebe blbě? Na první pohled tam nic nevidim...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Morty » úte bře 29, 2016 19:03

obrázek č. 4 resp. i obr. č. 2. Na první pohled to není vidět.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod pickard » úte bře 29, 2016 19:08

No tak mají to trošku nešikovně namalovaný v 3D, no :) Nicméně to je nevýhoda těchto malůvek - když se to namaluje 3D správně, zase nebude úplně zřetelný, jak přesně je to zapojený.

Je samozřejmě pravda, že kdyby se obr. 2 a 4 zapojily tak, jak je namalovaný, skončí vlastně jistící pramen blíž k tělu než lezcův pramen. To ale platí bez zátěže. Pokud do toho Karel spadne a pokud jistič správně zabrzdí směrem dolů, skroutí se to v jistícím oku...

Nemyslím, že to je zavídějící zobrazení, který by bylo nebezpečný, ale asi máš pravdu...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Morty » úte bře 29, 2016 19:13

určitě ten způsob použití nevede k tomu, že Karel dá podlahu. Podle mě by to šlo nakreslit i líp, tak uvidíme, jestli se s tím singáč nějak popere :-). Dík za potvrzení :-)
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: Jak zacit s lezením (na umělé stěně)?

Příspěvekod Morty » stř bře 30, 2016 16:33

Už mi odpověděli. V dalším tisku návodů to opraví. Vyjádřili se podobně jak je psáno výše - že způsob není nebezpečný, ale určitě to není výrobcem doporučovaný způsob. Chyba vznikla právě snahou o co největší názornost.

Za mě palec nahoru za rychlou odpověď a příslib nápravy :-).
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Jak se naučit lézt

Příspěvekod kmetule » úte dub 4, 2017 12:09

Ahoj zdravím všechny lezce, není tu někdo z Brna kdo by byl ochotný dvoum šílenejm kamarádům ukázat jak na lezení? já jsem párkrát byla a hrozně mě to baví, bohužel se situace změnila a jaksi nemám s kým chodit a neumím ani pořádně všechny smyčky, kroky, jištění apod.... Hledáme aji partu kamarádů co se takhle scházejí i kdyby na boulder nebo na umělou stěnu. Pokud by někdo chodil i na skály v létě rádi se přidáme a něco se naučíme (vybavení zatím žádně nevlastníme).. alespoň já určitě. Díky Lenka :-)
Naposledy upravil vonkreuz dne úte dub 4, 2017 12:42, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeno. vK
kmetule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 4, 2017 11:52

Re: Jak se naučit lézt

Příspěvekod vonkreuz » úte dub 4, 2017 12:26

Horské sporty Brno, Lokálka Brno - když pořádně, tak pořádně.
Pro začátek si aspoň stáhni pdf soubor "Základy bezpečného lezení", ať nejsi nebezpečím sobě ani svému okolí...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Předchozí

Zpět na Horolezectví