Lehčí cesty na písku

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lehčí cesty na písku

Příspěvekod amundsen » čtv kvě 24, 2007 22:56

Poradte, kde jsou u nas nejaky rozumny cesty na pisku, rozumny myslim ne tak tezky a trochu lip odjisteny nez tri kruhy na 60m vez.. chtel bych zacit lizt na pisku ale moralu na vyvadeni nejakych brutalu moc nemam.. na skalkach lezu tak sedmy, dakujem za tipy
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Re: Lehčí cesty na písku

Příspěvekod Hafi » čtv kvě 24, 2007 22:59

amundsen píše:Poradte, kde jsou u nas nejaky rozumny cesty na pisku,

treba na karlaku vede moc pekna cesta pres detsky piskoviste :mrgreen: lezou to i maly deti, tak to snad zvladnes

amundsen píše: rozumny myslim ne tak tezky

no je tam trosku zradna hrana hned pri nastupu a pak na konci, ale jde to zvladnout, zkracuju si tamtudy cestu skoro kazdej den :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod becquerel » čtv kvě 24, 2007 23:14

A vzhledem k tomu, ze nepredpokladam, ze s budes drzet rady Hafiho ;-), tak ja doporucuju Krizak. Zajistitelny smycema vetsinou mnohem lip nez v Adru a prilehlejch oblastech, jedna se spis o stenovy lezeni (spary a kominy jsou taky, ale ne tak casto). Z obtiznosti V - VIII si vyberes nepreberny mnozstvi cest ....

Staci si na lezci v pruvodci vytahnout cesty ktery by ti vyhovovaly, je jich tam nepocitane ;-)
Naposledy upravil becquerel dne pát kvě 25, 2007 11:43, celkově upraveno 1
becquerel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 85
Registrován: pon lis 20, 2006 16:07

Příspěvekod Petras » pát kvě 25, 2007 1:44

TADY si určitě něco vybereš.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Lehčí cesty na písku

Příspěvekod Simi » pát kvě 25, 2007 8:36

amundsen píše:Poradte, kde jsou u nas nejaky rozumny cesty na pisku, rozumny myslim ne tak tezky a trochu lip odjisteny nez tri kruhy na 60m vez.. chtel bych zacit lizt na pisku ale moralu na vyvadeni nejakych brutalu moc nemam.. na skalkach lezu tak sedmy, dakujem za tipy


No tak nejdriv napis, do ktery z oblasti mas blizko nebo aspon kam bys chtel jet. Pak se da radit presneji.
Obecne jsou rozumny cesty na zacatky na uz zminenem Krizaku, na Suskach je taky co poradit do zacatku, stejne tak v Tise nebo Ostrove.
Nejdriv se spis vyhni Hrubici, Labaku a Adru. I kdyz na druhou stranu v Labaku je spousta krasnych a dlouhych modernich slusne zajistenych cest (kruhy po 4-5m)...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod amundsen » pát kvě 25, 2007 14:17

diky diky za rady. Jsem z prahy a je mi jedno kde to je, v lete stejne budu porad nekde pryc. Na lezci prave moc pruvodcu po piskovcovych oblastech v cr neni. Ale asi se vydam do tise
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Příspěvekod Fory » pát kvě 25, 2007 14:51

amundsen píše:...Jsem z prahy...

A co tak Kokorinsko? Z Prahy je to relativne blizko a neco rozumneho na lezeni se tu urcite najde
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod mandys » pát kvě 25, 2007 15:24

no zrovna kokořínsko bych já moc nedoporučoval, písek je většinou měkkej, hodně to solí a tak.

já taky na písku začínám, na skalkách lezu max. 5, jezdíme teď hodně často do Tisí, Rájce, případně Ostrov. Tam se dá dobře přespat v kempu pod císařem. Výhoda rájce a tisí je že tam jsou poměrně malý věže (někde), kam vedou rozumný čtyřy, pětky, většinou slušně zajistitelný, pětky často s kruhem. V tisí jsou to především věže pod silnicí, ty jsou menší, a neni tam většinou ani noha, zatimco jinde je narváno. Specielně doporučuju dědovu vyhlídku - moje první lezení na písku, a byl jsem nadšenej.

V rájci kdekoliv, je tam toho hafo, a dá se fakt dobře vybrat, a taky tam nebejvá přecpáno. Já se jen tak do něčeho nehrnu, když to necejtim - klidně slezu, ale tam jsem si fakt parádně zalezl.
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod uplne jinej martin » pát kvě 25, 2007 20:57

Lužický hory (i něm. strana), Sušky (Břízková je psaná za VII, ale dle mě je lehčí). Jedna hezká čtyřka přes 1 nebo 2 K, teď nevim, jak se to jmenuje. Ostrov...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Dena » pát kvě 25, 2007 21:34

uplne jinej martin píše:Lužický hory (i něm. strana), Sušky (Břízková je psaná za VII, ale dle mě je lehčí). Jedna hezká čtyřka přes 1 nebo 2 K, teď nevim, jak se to jmenuje. Ostrov...

jj, ta je good .. :smt023 :mnam:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod uplne jinej martin » pát kvě 25, 2007 21:50

Dena píše:
uplne jinej martin píše:Lužický hory (i něm. strana), Sušky (Břízková je psaná za VII, ale dle mě je lehčí). Jedna hezká čtyřka přes 1 nebo 2 K, teď nevim, jak se to jmenuje. Ostrov...

jj, ta je good .. :smt023 :mnam:


Já když jsem to lez, tak jsem myslel, že to je "Sokolí stezka IV" která je taky tuším přes 1k a řikal jsem si, že to vypadá docela lezitelně (bylo)...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Don_Quijote » úte čer 5, 2007 22:17

Fory píše:A co tak Kokorinsko? Z Prahy je to relativne blizko a neco rozumneho na lezeni se tu urcite najde


S touhle oblasti nevim.... Sice je to blizko, ale piskovec je tady dost drolivy a pomalu vysycha. Na druhou stranu prevazuje stenovy lezeni. Veze tady jsou docela maly, coz na druhou stranu u tezsich cest zvetsuje "pomernou hustotu jisteni"...

No, zkratka asi bych nejdriv zajel na ten Krizak, Susy anebo do Tisy (autem si tam po dalnici cobydup).

MS
Uživatelský avatar
Don_Quijote
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 2, 2006 12:44
Bydliště: Praha


Zpět na Horolezectví