Jake lezečky do začátku?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jake lezečky do začátku?

Příspěvekod papun » ned kvě 20, 2007 10:31

jeký model lezeček by jste doporučily do začátku od f. Saltic?

maji hodne modelu, ale jelikoz se vtom nevyznam a nemam moc zkusenosti tka nevim co je treba na co dobre.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod matob » ned kvě 20, 2007 13:04

skusaj a kup to co ti sadne. Ako zaciatocnikovi ti to bude urcite stacit. A nedaj sa zmiest recami, ze musis mat o dve cisla mensie lezecky. Je pravda, ze budes citit kazdu mikrolistu, ale po 10 minutach ich budes musiet dat z nohy, pretoze to bude neunosne. Mali by sediet tak akurat, len jemne tlacit, aby ti v nich noha neplandala.
Uživatelský avatar
matob
účastník
účastník
 
Příspěvky: 327
Registrován: úte kvě 23, 2006 15:59
Bydliště: Senica(SK)/Praha(CZ)

Příspěvekod pripluv » ned kvě 20, 2007 16:05

První lezečky by měly být vážně spíš pohodlný. Na to aby jsi si lámal prsty na nohou je času dost a lezky, když lezeš hodně stejně do roka prošoupeš. Po podlepení už je trochu jiná (mě se zmenšili, bratrovi zvětšili). Když budeš kupovat druhý, budeš už vědět přesně ci chceš.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod amundsen » ned kvě 20, 2007 17:45

ja bych spis rek ze mirne mensi boty nevadi, ono se to trochu vytahne. aby to nebolelo a byly trochu ohnute prsty. zalezi jak moc vazny to s lezenim do budoucna bude. a koupil bych ty nejlevnejsi na snerovani, to staci.
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Příspěvekod pripluv » ned kvě 20, 2007 18:46

Jo to jo, trochu menší jo. Ale ne zas nějakej brut malej.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod papun » ned kvě 20, 2007 19:45

Svata pravda hosi. Ja mam jednu blbou vlastnost vsechno mesic resit nez neco koupim, ale stim uz nic neudelam. Tedka sem naräzil na dobrou moznost koupit saltic Spirit za 654,-, tak pokud to klapne, tak to beru.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod amundsen » ned kvě 20, 2007 19:53

tak je kup, jestli jsou nove tak to je luxusni cena. stejne je za chvili prolezes ;) a podle me je lepsi koupit trochu mensi nez trochu vetsi, je to jako s lyzakama ty se taky vyslapnou
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Příspěvekod papun » ned kvě 20, 2007 19:55

Tak toto je cena na netu. Ja vletima na Saltic, tam si je oprubuju a vyberu velikost a pak si je objednam. Fikane....
No velikost nejak poresim. Ale roztahovani lyzaku mi prijde jakysi kauf, dyt to je umela hmota. :shock:
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod pripluv » ned kvě 20, 2007 20:03

Ale uvnitř jsou centimetry mačkavý hmoty :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Spasitel » pon kvě 21, 2007 8:29

Když budeš kupovat druhý, budeš už vědět přesně ci chceš.
To znamena ze si naraz treba kupit hned 2 pary :P

jeký model lezeček by jste doporučily do začátku od f. Saltic?
Pociatocna otazka je zle formulovana, lebo vobec nie je iste ze ti lezecky zn. Saltic budu sediet. Mne napriklad ovela lepsie sedia Triopy (niektore), ked som skusal Saltic Classic tak ma strasne rezali do achilovky.

Cize musis ist do obchodu a skusat. Normalne chod ked budes mat chvilu cas a len skusaj rozne modely a zistis v com sa lisia. Rozni vyrobcovia maju rozne kopyta a rozne cislovanie. Aj v ramci jedneho vyrobcu su velke rozdiely v tvarovani. Napr. La sportiva rozlisuje, ci je spicka okruhla alebo spicata, ci je podosva rovna alebo zahnuta dole a nakoniec v akom uhle je spicka vytocena dovnutra. Takze je to riadny chaos a najlepsi sposob ako sa s tym vysporiadat je ist a skusat. A predavaci v outdoor obchodoch to vedia, takze maju celkom pochopenie, ked niekto pride a dlho skusa a nakoniec aj nic nekupi.

Este rada: vezmi si so sebou uplne tenucke ponozky. Ja ich pouzivam aj pri lezeni, ale skusat by sa nemalo na bosu nohu. Dalej vsimni si ci mas na nohe dlhsi palec alebo ukazovak (vacsina ma dlhsi palec, kto ma dlhsi ukazovak vacsinou musi vyberat menej zahnute resp so spickou v strede alebo s okruhlou spickou). A pri kupovani lezeciek mozno zistis ze jedno chodidlo mas trosku mensie ako druhe, tak to je pomerne bezne.

A lezky (hlavne z prirodnej koze a bez podsivky) sa este trosku roztiahnu, ale nie moc - lepsie povedane sa vytvaruju podla tvaru chodidla, ale o nejakom zvacseni sa uplne neda hovorit (povedzme do 1/2 cisla, tj. asi 3 mm). Preto kupuj tesne, ale nie male. Chvilu trva kym sa vyformuju, no potom dobre sedia.

Inac ak ti sadnu saltic spirit, tak poznam len starsiu verziu, myslim ze su celkom dobre.
Spasitel
 

Příspěvekod papun » pon kvě 21, 2007 18:46

Tak nejak si stim uz poradim. Chi zkusit v Hudaci Triop Start a pak na Salticu nejake kousky a uvidi se.
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod mahik » pon kvě 21, 2007 20:25

papun píše:Svata pravda hosi. Ja mam jednu blbou vlastnost vsechno mesic resit nez neco koupim, ale stim uz nic neudelam. Tedka sem naräzil na dobrou moznost koupit saltic Spirit za 654,-, tak pokud to klapne, tak to beru.

myslis v namche? ja tam na ne byla kouknout uz tak pred trema tydnama a meli uz jen jedny 39 a pak nekolik paru kolem 43...taky moje prvni,ale jeste zadny nemam, marne jsem nekde hledala na vyzkouseni shiwy od salticu...jinak asi zkusim bary s tim,ze si je necham od salticu poslat...jen furt nevim cislo - 38,5 jsou takovy jaky bych je asi chtela mit,ale to by se nesmely roztahnout,ale 38 mi prijdou uz dost maly...no uvidime :-)
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 21, 2007 20:32

lezečky do začátku ty co sednou a nejsou drahý...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod papun » pon kvě 21, 2007 20:36

mahik píše:
papun píše:Svata pravda hosi. Ja mam jednu blbou vlastnost vsechno mesic resit nez neco koupim, ale stim uz nic neudelam. Tedka sem naräzil na dobrou moznost koupit saltic Spirit za 654,-, tak pokud to klapne, tak to beru.

myslis v namche? ja tam na ne byla kouknout uz tak pred trema tydnama a meli uz jen jedny 39 a pak nekolik paru kolem 43...taky moje prvni,ale jeste zadny nemam, marne jsem nekde hledala na vyzkouseni shiwy od salticu...jinak asi zkusim bary s tim,ze si je necham od salticu poslat...jen furt nevim cislo - 38,5 jsou takovy jaky bych je asi chtela mit,ale to by se nesmely roztahnout,ale 38 mi prijdou uz dost maly...no uvidime :-)


Stim Namche to je presne tak. Ale mely tam uvedene 4-11 a pritom mi dneska rekla, ze maji dvoje 11ky. Co uz. No ja mam Saltic pres kopec tak pohoda, ale udelam to tak jak mam naplanovano a vise popsano :)
Uživatelský avatar
papun
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1169
Registrován: sob úno 3, 2007 9:07
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Klíma » úte kvě 22, 2007 7:09

papun píše:Stim Namche to je presne tak. Ale mely tam uvedene 4-11 a pritom mi dneska rekla, ze maji dvoje 11ky. Co uz. No ja mam Saltic pres kopec tak pohoda, ale udelam to tak jak mam naplanovano a vise popsano :)

taky jsem je mel v planu :( tak to jeste ze jsem tam nejel a koupil si tady u nas na skoro 1/2ku zlevneny Kamenný pilíře =D>
Uživatelský avatar
Klíma
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1661
Registrován: čtv črc 13, 2006 12:58
Bydliště: Podhůří Železných hor :-)


Zpět na Horolezectví