Istenia pomocou kýblika

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Simi » úte kvě 15, 2007 12:14

Spasiteli, uz me prestava bavit tvoje slovickareni a chytani se kazde veci, ktera neni napsana uplne polopate. Pokud mas tak dobre povedomi o metodice, tak by sis vetsinu zde popisovanych situaci mohl trochu lepe predstavit a tolik se v tom neryt. Vetsina tady diskutovanych veci je fakt, jak to obvykle chodi v realu.
Osobne tuto diskusi koncim, protoze to z meho pohledu nikam nevede...

PS: Reverso je i pro dvojcata (8mm) (a nepis, ze mnoha dvojcata jsou i tenci - i 7.5mm). Jen nich proste ma nizke treni. Viz navod. Ze Revesino je ciste na dvojcata, vetsina zde diskutujicich nejspis vi.
PPS: Neco jineho je konstrukce standu pri jisteni pres telo a neco jineho pri jisteni primo ze standu, to k procvakavani bodu standu.
Naposledy upravil Simi dne úte kvě 15, 2007 12:24, celkově upraveno 1
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 12:16

Spasitel píše:Prosim pouc ma ako mam cvaknut karabinu s poistkou zamku do centralneho bodu standu tak, aby sa vzpriecila (alebo nevzpriecila)? Ja to tam viem cvaknut stale len rovnako, no a v momente zachytenia padu sa budem len modlit aby sa karabina nezatazovala priecne, a aby sa nezatazovala otvorena tak kvoli tomu zasrobujem poistku. Ine nic urobit neviem. Ty ano?
Ja teda nevim, jestli se dostatecne vzajemne chapeme. Cvaknout karabinu jde samozrejme jen jednim zpusobem, ale jde zase o to spatne vedeni lana, jak popisujes u presa, to ji muze pak pri zatizeni "prekroutit" a prave ji zatizit treba pricne. Teda nespolehala bych jen na to modleni... ;-)
Spasitel píše:Madari - tak to boli nejaki ini nez ti moji :wink:
Evidentne. ;-)
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 12:18

Přípluv píše:Pravdou je, že toto už není diskuze, ale hádka :evil: !

Ba ne! Mne to prijde prinosne. Nevis, co je hadka, virtualni talire jeste neletaji... ;-)
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod pripluv » úte kvě 15, 2007 12:22

Jana79 píše:
Přípluv píše:Pravdou je, že toto už není diskuze, ale hádka :evil: !

Ba ne! Mne to prijde prinosne. Nevis, co je hadka, virtualni talire jeste neletaji... ;-)

Proti gustu žádný dišputát :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 12:26

Přípluv píše:Proti gustu žádný dišputát :wink: .

Moje slova! A muzes tomu rikat treba temperament... :-D
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 12:27

Ba ne! Mne to prijde prinosne. Nevis, co je hadka, virtualni talire jeste neletaji...

tak tak, keby som sa chcel hadat tak pisem VELKYM HRUBYM A S VYKRICNIKMI!!!! :mrgreen: :P 8)

Pravdou je, že toto už není diskuze, ale hádka !
Kazdy ma narok na svoju pravdu

(pripluv a simi mi pripadaju nejaki labilni, som neratal ze do finale to dotiahneme s kockou! :wink: :mrgreen: )
*
Spasitel
 

Příspěvekod pripluv » úte kvě 15, 2007 12:39

Začali jsme u toho, jestli jsem vrah nebo ne. Nějak nemám čas číst věci, které se od původního znění už několikrát otočily.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 12:44

Spasitel píše:... som neratal ze do finale to dotiahneme s kockou! :wink: :mrgreen:
*

Ale ono to finale uz bylo jenom takove vlazne... :-D
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 12:47

Přípluv píše:Začali jsme u toho, jestli jsem vrah nebo ne. Nějak nemám čas číst věci, které se od původního znění už několikrát otočily.

A jej, vedet, ze tema je takove, pravdepodobne bych se vubec nepridavala. Nekdo holt prisel jen na moralne mene kontroverzni kyblik... ;-)
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod Spasitel » úte kvě 15, 2007 13:07

Začali jsme u toho, jestli jsem vrah nebo ne. Nějak nemám čas číst věci, které se od původního znění už několikrát otočily.
No a tak si ci nie?
Lebo pamataj, priznanie je polahcujuca okolnost, a iste sa ulavi tvojej hriesnej dusi :mentor: :axe: :smt083 :smt077
:mrgreen:
Spasitel
 

Příspěvekod pripluv » úte kvě 15, 2007 14:15

Jsem, protože nosím mačky na batohu :| .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » úte kvě 15, 2007 17:14

vaše diskuse je plodná, ale k h......., protže jestli si myslíte, že vaše kyblíky, reverza, expresky a další pomůcky včetně tvaru karabin a jejich zámků příští metodici dokonale neodsoudí tak se hodně mýlíte..... těch metodických pokynů už tady bylo, a vždycky přijde někdo, kdo vyvratí tyto dokonalé teorie a přijde s novou teorií, aby ji po pár letech zase někdo jiný vyvrátil ........ :-) a ještě něco, nebuďte američani, kteří si myslí, že když absolvují nějakou školu jakéhokoli sportu a dostanou glejt, že jsou v tom sportu zkušení a bezpeční..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod J4nina » úte kvě 15, 2007 17:22

tulak píše:vaše diskuse je plodná, ale k h.......

Tak ted jsi to teda rozsekl... ;-)
J4nina
nováček
nováček
 
Příspěvky: 161
Registrován: pát lis 10, 2006 14:11

Příspěvekod Spasitel » stř kvě 16, 2007 7:06

Jsem, protože nosím mačky na batohu .
Vcera som sa dopocul, ze tusim Cezar skonal v dosledku 23 bodnuti. To si bol ty? Kto by povedal, ze taky historicky zvrat v skutocnosti sposobili len 2 zasahy mackami :-k
:mrgreen:

Ale ono to finale uz bylo jenom takove vlazne...
Tak robil som vsetko, co som vedel a co bolo v mojich silach, aby sa ti to pacilo... Snad niekedy nabuduce sa mi podari dokonalejsie ta uspokojit :yawinkle: :smt077

a ještě něco, nebuďte američani, kteří si myslí, že když absolvují nějakou školu jakéhokoli sportu a dostanou glejt, že jsou v tom sportu zkušení a bezpeční.....
To tu nikto ani netvrdi...

Jestli si myslíš, že horoškolou projitý individium bude na tom automaticky líp jak někdo, kdo tam nikdy nebyl, tak jsi naivní ty.
... urcite vsak je pravda, ze jedinec prejdeny horoskolou vykazuje vacsiu schopnost neublizenia (si) v horach v dosledku horolezeckej cinnosti, nez to iste individuum pred prejdenim horoskoly. :climb: :partyman: :smt119

Este cisto pre kompletnost debaty (aby to nahodou niekto nebral ako utok na jeho osobu alebo tak...): vcera som premyslal o dosledkoch toho, co vsetko sa moze stat ked sa do centralneho bodu standu da expreska namiesto karabiny s poistkou zamku. Takze este jednu vec som vyhutal :wink:
Ked si predstavime ze prvolezec pada, tak nejake postupove istenia co uz stihol vytvorit ho najprv zachytia, a potom povedzme ze uvazujeme s nepriaznivym priebehom udalosti a vsetky istenia zlyhaju (ked sa to stane tak to byva prave takto). Takze ked postupove istenia zaberu, stand je namahany smerom hore, a potom ked sa postupove istenia vytrhaju, lano je zatazene nadol. Co sa moze stat s expreskou, ktora bola v stande, ked sa stand zatazi nahor? Pri nepriaznivej kombinacii urcitych okolnosti sa stane to, ze expresku, do ktorej sme vo visiacom stave cvakli lano tak, aby sa respektovali pravidla vedenia lana v smere vylucujucom moznost nahodneho vycvaknutia v momente zatazenia (samozrejme iluzorne, lebo tam ma byt sprave karabina s poistkou, ale radsej to tu zdoraznim znova, ak niekto nebude citat celu diskusiu), expreska sa tahom lana moze otocit nahor, to znamena do velmi nepriaznivej polohy z toho hladiska, ze zamok karabin(y) bude smerovat ku skale a teda hrozi bud vycvaknutie lana z expresky (co sposobi katastroficku situaciu ked sa povytrhaju medziistenia a pad prvolezca bude chytat istic rovno do istitka na sedaku!!!), alebo aspon hrozi ze expreska sa bude zatazovat v otvorenom stave (aj ked nie velkou silou, kym este medziistenia drzia).

Prosto, pri takomto scenari nastane na stande dost chaos a spoliehat sa na expres miesto riadnej karabiny s poistkou mi pride lahkomyselne a nezodpovedne :-s
Bodka.
*
Spasitel
 

Předchozí

Zpět na Horolezectví