Lano Beal Joker II

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lano Beal Joker II

Příspěvekod ToM » pon bře 12, 2007 9:09

Jak tak hledám levné a levnější jednoduché lano, narazil jsem na tohle. :((
Už jste to někdy slyšeli, lano oficiálně použitelné jako jedoduché, půlka i dvojče? Všiml jsem si samozřejmě ceny, spíš mě zajímalo, jaký na to máte názor vy... díky, T.
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

nie je zlato vsetko co sa blysti...

Příspěvekod Spasitel » pon bře 12, 2007 12:29

mne sa to rozhodne nezda lacne riesenie, lebo to lano je pomerne drahe. Okrem toho take technicke riesenie musi so sebou niest kompromisy v hodnote razovej sily, aspon si to myslim. Mne sa zda vyhodnejsie mat 2 lacnejsie lana, kazde svojho druhu, lebo predsa len to dlhsie trva kym ich zoderies nez jedno drahsie ktore pouzivas na vsetko... Ale je to asi individualne, zalezi kto kolko co lezie. Napriklad ak len obcas lezies na polovickach/dvojickach tak sa ti mozno neoplati kupovat ich a ked mas spolulezca ktory ma jeden pramen polovicku tak sa to da skombinovat, ze miesto jednej polky mate toto univerzalne. Ale zrataj si kolko ta stoji napr. jednoduche lano Altea a jeden pramen Badile a nie je to ovela viac...
Spasitel
 

Příspěvekod pripluv » pon bře 12, 2007 12:52

Jan je něco univerzálního, tak to zpravidla nedosahuje ani jeden z parametrů specializovaného. Něco jak gymnazisti, umí od každého trochu, ale dohromady nic (Vilíku a spol :sorac: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » pon bře 12, 2007 13:00

a hlavne by tam mal byt uvedeny pocet padov a razove sily pre vsetky tri pripady pouzitia, takto sa v tom ani diva svina nevyzna.

teraz pozeram, ze ani kombinovane (twinkopolky) tendony to nemaju napisane (aspon na weboch predajcov) :((

a este ma napadlo: ma to 5 padov, co je minimum, aby sa tej veci vobec dalo hovorit horolezecke lano. za tie prachy mas jednoducheho mammuta s 10 padmi a jednym padom cez hranu.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod tesil » pon bře 12, 2007 13:19

Přípluv píše:Jak je něco univerzálního, tak to zpravidla nedosahuje ani jeden z parametrů specializovaného...

možná právě proto se to jmenuje "džoukr" - už jenom kvůli tomu jménu bych si to rozmyslel :(( :mrgreen:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod tuso » pon bře 12, 2007 14:00

Přípluv píše:Něco jak gymnazisti, umí od každého trochu, ale dohromady nic (Vilíku a spol :sorac: ).


Šak taky gymnázium je charakterizováno jako příprava na VŠ. Skončíš a nejsi nic.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon bře 12, 2007 14:03

Přípluv píše: Něco jak gymnazisti, umí od každého trochu, ale dohromady nic (Vilíku a spol :sorac: ).

:smt023 :smt023 :smt023
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod ToM » pon bře 12, 2007 16:15

Jen pro vysvětlení, nemám o tohle lano žádný zájem, zajímali mě vaše názory. Přesně jako vy jsem uvažoval, kompromis je dost často na škodu věci. A stěma gymplákama, bylo to trefné (ikdyž OT :) )
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod Vilík » pon bře 12, 2007 16:17

To je urazka...

Lenko, Martine, pridejte se a branme se!!!
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » pon bře 12, 2007 17:13

Hynku, Viléme, Jarmilo...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonda » pon bře 12, 2007 17:47

tuso píše:
Přípluv píše:Něco jak gymnazisti, umí od každého trochu, ale dohromady nic (Vilíku a spol :sorac: ).


Šak taky gymnázium je charakterizováno jako příprava na VŠ. Skončíš a nejsi nic.


No, ono je nutné si přiznat, že ani po té VŠ to nebejvá slavný...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod uplne jinej martin » pon bře 12, 2007 19:55

Vilík píše:To je urazka...

Lenko, Martine, pridejte se a branme se!!!

áááááááno. Kdo umí umí, kdo neumí - tomu ani škola nepomůže. Nešikové se najdou i na učňáku, šikové i na gymplu. A dle mne mají víc předpokladů se něco naučit ty gymnazisti, než učňové (myslím něco jinýho, než vykonávat mechanicky jednu činnost ve stoje u pásu).

Jinak k tematu - můj názor je asi takový, jako na mobil s "foťákem". Mobil musí bejt malej, aby to byl dobrej mobil; foťák (zjednodušeně) aby kvalitně fotil a dobře se s nim fotilo nejde udělat tak, aby nebyl velkej.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Schnappi » pon bře 12, 2007 22:00

Vilík píše:To je urazka...

Lenko, Martine, pridejte se a branme se!!!

Hádám, že málokdo z nás má jak gympl, tak nějaký ten učňák či odbornou střední (a tedy možnost objektivního porovnání). Takže nechme Corazonovi jeho názor a dál si s klidnou duší mysleme svoje ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » pon bře 12, 2007 22:20

schnappi píše:
Vilík píše:To je urazka...

Lenko, Martine, pridejte se a branme se!!!

Hádám, že málokdo z nás má jak gympl, tak nějaký ten učňák či odbornou střední (a tedy možnost objektivního porovnání). Takže nechme Corazonovi jeho názor a dál si s klidnou duší mysleme svoje ;)

ja mam hybrid gymplu a odborné střední :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Příspěvekod tuso » úte bře 13, 2007 7:22

chonda píše:
tuso píše:
Přípluv píše:Něco jak gymnazisti, umí od každého trochu, ale dohromady nic (Vilíku a spol :sorac: ).


Šak taky gymnázium je charakterizováno jako příprava na VŠ. Skončíš a nejsi nic.


No, ono je nutné si přiznat, že ani po té VŠ to nebejvá slavný...


Jak po které. Třeba zubaři od II.ročníku měli praktické předměty, kde postupně vrtali a spravovali zuby. A mezi náma- kolik lidí po střední odborné škole, nebo učňáku je v praxi okamžitě použitelných? :mrgreen:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Lenka » úte bře 13, 2007 7:40

Vilík píše:To je urazka...

Lenko, Martine, pridejte se a branme se!!!


Tak zčásti je to asi pravda. Záleží asi na každým, jestli se bude učit do každýho předmětu něco, nebo některý vypustí a zaměří se na to, co ho zajímá (tak sem to udělala já). Pak je ještě potřeba vychytat na ten vyvolenej předmět/y dobrýho učitele.
Každopádně Martinovo přirovnání s foťákama se mně osobně líbilo víc :)
Jo a sorry za OT
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » úte bře 13, 2007 9:48

tuso píše:A mezi náma- kolik lidí po střední odborné škole, nebo učňáku je v praxi okamžitě použitelných? :mrgreen:


Budeš se divit, ale docela dost. Samozřejmě, že čím dýl, tím to máš víc v paži, ale třeba tiskaři, grafici, knihaři, truhláři, kováři, soustružníci a elektrikáři (mluvím o lidech, který jsem měl šanci poznat a je jich dost) se chytali okamžitě. O zednících nemluvě...

Pak jsou obory, kde se musíš vzdělávat celoživotně (doktoři, zubaři, IT...) a tam je to skoro fuk, co umíš po škole (samo, že něco umět musíš).

Konec OT, jaký že bylo původní téma?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám


Zpět na Horolezectví