Přetížený prostředník?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přetížený prostředník?

Příspěvekod Bfinger » sob zář 23, 2017 15:28

Zdravím

3-4 měsíce mě bolí prostředník na levé ruce a to pouze z boku a na článku nejblíže ruce, viz. obrázek.

Ruka.jpg


Pří zátěží místo nebolí ani nemám pocit že by byl prst slabší než ostatní, ale po každém lezení bolí více.
Bolest samotná se objevu jen v případě že se toho místa dotknu. Dal jsem si 3-4 týdny pokoj od lezení a bolest ustoupila ale ve chvíli kdy sem šáh na první chyt byla zpět.

Podle ortopeda s tím v podstatě nic není, kromě lehce zhrubělé kosti právě v popsané oblasti.

Chtěl jsem se zeptat zda s něčím takovým máte někdo zkušenost.
Naposledy upravil Bfinger dne ned zář 24, 2017 11:51, celkově upraveno 1
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Přetížený prostředník ??

Příspěvekod dudy » sob zář 23, 2017 18:27

Nesmíš tolik ukazovat fakováka...
:finga:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Přetížený prostředník?

Příspěvekod mike » sob zář 23, 2017 22:20

Z lezeni ne, ale na konci roku jsem mel zlomeny malicek, na ruce dlahu, a tak jsem ji pouzival jinak, nez normalne. Krajel jsem nejaky tvrdsi salam a syry, na nuz tlacil ukazovackem otocenym na bok a to nejak ublizilo kloubnimu pouzdru na poslednim clanku. Chovalo se to podobne, jak pises, bolest ze strany prstu na dotyk, po namaze a jeste jsem nemohl prst uplne ohnout. Myslel jsem, ze to za par dni prejde, ale houby, trvalo to nekolik mesicu a uplne zmizelo snad za pul roku... ta zlomenina se hojila rychleji :?

Takze to chce nejspis klid (coz ti asi rekl doktor) a muzes to zkusit mazat kostivalem, hledej Traumaplant. Necekej zadny zazrak behem par dnu, chvili trva, nez zabere. Aspon tyden, tady spis dva. Dvakrat denne a klidne mesic. Jestli ti ale dal nejaky krem doktor, tak to nekombinuj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Přetížený prostředník?

Příspěvekod Bfinger » ned zář 24, 2017 9:46

Ještě bych chtěl doplnit že při delší zátěží, se ta bolest objeví na více prstech...... Takže si nemyslím že by to bylo způsobené jedním konkrétním zraněním, jak píšeš. Navíc, hybnost nějak omezenou nemám.
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Přetížený prostředník?

Příspěvekod mitau » ned zář 24, 2017 11:17

Kdy jsi začal lézt? Ten popis dost sedí na nějaký únavový zánět. Jestli ses po delší pustil do lezení a trochu jsi to přehnal, dává smysl, že nejvíc to odskákal prostředníček (nevím proč, ale zrovna ho mám z lezení také trochu namožený - asi protože při držení se za dva prsty je prostředníček víc pokrčený, tak je to pro něj náročnější?) a trochu i ostatní prsty. Na to opravdu ten klid a případně kostival.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56


Zpět na Horolezectví