Ochrana kolien pri lezení ľadov

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ochrana kolien pri lezení ľadov

Příspěvekod monaro » ned úno 5, 2017 20:09

Zdravím mieste ľadolezecké autority aj všetkých ostatných :)
Mám otázku: riešite nejako ochranu kolien pri lezení ľadov? Síce sa snažím pri letnom lezení ctiť zásadu, že lakťami a kolenami sa nelezie, no pri ľadoch sú kolená často aspoň v ľahkom dotyku s ľadom a zdá sa mi ako dobrý nápad chrániť tieto kĺby pred chladom. Arcteryx má aj taký špeciál doplnok, no všeobecne, zaoberali ste sa niekto týmto a našli uspokojivé riešenie?
Zatiaľ som objednal také návleky z merina, aj motocyklové obchody majú niečo, no nie som si istý voľbou materiálu + či to obliekať pod vrchné gate alebo aj rovno na ne? A ešte taká vec s tým súvisí, ideálne by bolo v určitých prípadoch niečo čo sa dá obliecť cez obuté topánky.
Budem preto vďačný, ak sa podelíte o rady a najmä vlastné skúsenosti. Prípadne aj s liečbo včasných štádií reumy :mrgreen:
Horám zdar a zimným zvlášť ;)
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Ochrana kolien pri lezení ľadov

Příspěvekod vonkreuz » ned úno 5, 2017 20:13

Neřeším. Ani na ledech, ani na mixech.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ochrana kolien pri lezení ľadov

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2017 0:00

Uz jsem ledy dlouho nelezl, ale co si vzpominam, tak s koleny nebyl problem s chladem, ale s omlacenim. Nejake chranice by se hodily. Nebo jsem mozna nemehlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ochrana kolien pri lezení ľadov

Příspěvekod Simi » pon úno 6, 2017 13:51

Neřeším to. Koleny se při lezení nemáš o led co opírat. ;)
Nicméně kámoš při zimním lezení náchylný kolena řeší neoprenovýma návlekama a dává je pod kalhoty.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Ochrana kolien pri lezení ľadov

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 6, 2017 14:03

Ono, když vybereš blbý místo na štand, máš krátkou štanduku/smyčku/lana na 1/2 loďáku nebo nejsi zvyklej a chceš ulevit lýtkum, tak si mnozí klekají.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...


Zpět na Horolezectví