Jistítko Faders Sum Belay Device

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jistítko Faders Sum Belay Device

Příspěvekod Adrian696 » úte bře 1, 2016 16:18

Nazdar chcel by som sa spytat co hovorite na toto jistitko.Oplati sa to kupit?Je to kvalitne?Hladam som na nete o tom niake info a moc som o tom nenasiel.Diky za odpoved
Adrian696
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 1, 2016 16:15

Re: Jistítko FADERS Sum Belay Device

Příspěvekod pickard » úte bře 1, 2016 16:51

Předesílám, že toto jistítko neznám.

Osobně mám tu zásadu, že lezecký hardware používám jen ten nejběžnější a nejrozšířenější, a to i když je často dražší nebo i když někdo jiný má něco nového a atraktivního.
Důvod je jediný - prověřenost časem. Žádný výrobce se nevyhne vadám ve výrobě a designu, nevychytanostem, blbostem a opomenutím. Je zásadní rozdíl, pokud si jeho výrobek koupí 100. 100000 nebo 10 milionů lidí. Čím víc lidí to používá (a čím déle to používají), tím spíš se přijde na ty vady a odstraní se.

Takže ačkoli jinak jsem typický "early adopter" a kupuju třeba v elektronice klidně čerstvé nové věci i s bugama, pro lezecký HW to podle mě neplatí. Lezu jen na těch nejnudnějších krámech, jaký se dají najít. Takže jistím na ATC Guide... a tam, kde si to žádá rychlost postupu a prostředí na půlloďák.

Poloautomat bych nechtěl žádnej, tím méně tenhle.

Kdybych si mermomocí chtěl koupit poloautomat, koupím si GriGri. Ne proto, že je nejlepší, ale proto, že ho mají všichni.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Jistítko Faders Sum Belay Device

Příspěvekod remy77 » úte bře 1, 2016 19:29

Okrem klasiky "kyblika" je este dobry Mammut smart. Spolahliva, jednoducha vec.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Jistítko Faders Sum Belay Device

Příspěvekod Adrian696 » úte bře 1, 2016 20:48

Vyzera dobre,len sa mi zda ze sa na tom neda zlanovat
Adrian696
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte bře 1, 2016 16:15


Zpět na Horolezectví

cron