Tip na vánoční dárek

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na vánoční dárek

Příspěvekod tonron » sob pro 6, 2014 1:29

Čau lidi, nemáte někdo nějaký zajímavý tip na dárek pro lezce,který už je kompletně vybaven a žádný další matroš momentálně nepotřebuje? Sháním něco originálního, co potěší lezcovo srdce a třeba i pobaví. Předem dík za tipy ;-)
tonron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 6, 2014 1:19

Re: Tip na vánoční dárek

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 6, 2014 7:50

Knihy s horolezckou tematikou. Staré a starší knihy. Jsou vynikající motivace do dalšího lezení a pro uvědomění si, s jakým "nic" oproti dnešku, co se týká materiálu, se lezlo dříve na světové špičce. Kolik energie a morálních sil ty chlapi měli v sobě.
Walter Bonatti - Vrchy, moje vrchy
Radovan Kuchař - Deset velkých stěn
Jarýk Stejskal - Zabudni na everest
Michal Orolin - Strmé cesty k Himalájám

Tohle všechno mám, nebo jsem měl a letos to dávám jako dárky příbuzným a kamarádum.

Co se týká lezeckého materiálu - lehkých sešitých dyneema smyček a lehkých karabin není nikdy dost. :wink: Mám skoro všechno, ale tohle potěší vždycky.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tip na vánoční dárek

Příspěvekod tonron » sob pro 6, 2014 12:30

Dík moc za tip, ale tahle osoba čte tak maximálně sms a maily,takže knížka by posloužila tak maximálně na rozpálení krbu a těch smyc i karabin má fakt mraky a dostává je každý rok, tak bych chtěl být originálnější a třeba i pobavit, spíše hledám takovou nějakou blbost,která i pobaví, něco jako nějaké vesele lezecké triko nebo nějakou jinou lezeckou ptákovinu ;-)
tonron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 6, 2014 1:19

Re: Tip na vánoční dárek

Příspěvekod nikiclmbr » ned pro 7, 2014 23:07

Já řešila ten samý problém, před pár dny jsem objevila tento kalendář a mám vyřešeno * Je zdarma ke stažení, stačí jen zajít někam vytisknout, já budu tisknout rovnou i pro sebe :wink: Mrknout na něj můžeš tady: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1569800886589889.1073741836.1444431442460168&type=1, je tam i odkaz na stažení včetně české verze \:D/
nikiclmbr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 7, 2014 22:47

Re: Tip na vánoční dárek

Příspěvekod tonron » pon pro 8, 2014 12:50

Paráda! Zrovna jsem o něm četl na lezci a je fakt super, jasná volba! Díky za tipy, zase o jednu vánoční starost míň ;-)
tonron
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 6, 2014 1:19


Zpět na Horolezectví

cron