Úroveň českých horských vůdců

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pickard » úte zář 9, 2014 15:56

Vono je samozřejmě asi těžký bejt někdy führer... Se pod MB vylíhne kupa jetelů, kteří mají představu, že je tam za pětikilo nebo kolik prostě dostaneš, a když ne, seš blbej vůdce, ten vodvedle tam ty svoje vytáh apod. Když vidim některý kunčofty, tak bych to nechtěl delat ani za zlatý prase.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:16

můžu zase něco asociálně nekompatibilního?

imho je celá myšlenka gajdy špatně.... budto na to mám a lezu tam sám a nebo na to nemám a pak na tom kopcu nemám co dělat...

takže gajda (a je jedno esli dobrý nebo špatný, CZ,SK nebo EZU) je jen pijavice přížívnická

howgh
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pickard » úte zář 9, 2014 16:22

Já s tím v podstatě souhlasim. Proto taky říkám, že gajd má podle mě smysl tam, kde výprava slouží k tomu, abych se na ní něco učil a posouval hranice své samostatnosti.

Gajd lokomotiva a gajd kasička jsou na prd.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:24

jo to ale potem už není gajd ale horoškola :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod ratel » úte zář 9, 2014 16:34

mike píše:Jj, zoban pekne mlzi, ale zas on asi neni ten, kdo by mel zverejnovat zpravu a napsal, kam se obratit. Nechcete to nekdo udelat? Predpokladam, ze casem zprava zverejnena bude, ale mozna se pletu, uz je docela dlouho, co se to stalo.

no pod svicnem byva tma :P - cituji web http://www.horskyvudce.com/partneri-partners/ :

Svět outdooru je mediální partner ČAHV.
Svět outdooru - testy a recenze outdoorového vybavení, novinky z outdoorového businessu.


Tak jestli tu je nekdo kdo se muze podepsat za tento web, hrr do toho, urcite to zvysi ctenost.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 16:41

pavproch píše:takže gajda (a je jedno esli dobrý nebo špatný, CZ,SK nebo EZU) je jen pijavice přížívnická

Jen v Tatrach ;-) A jinde, kde jsou povinni. Jinak je to normalni sluzba, kterou si lidi dobrovolne plati, takze wocogou? Opatrne s tema prizivnikama, ty tam podle nekterych spadas taky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:46

:twisted:

náhodou já su enem takový mini-kapitalista, čili enem úplně malinký příživník.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 16:48

S takovyma zatoci nejdriv :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:49

nestraš... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod ratel » úte zář 9, 2014 16:53

pavproch píše:můžu zase něco asociálně nekompatibilního?
imho je celá myšlenka gajdy špatně.... budto na to mám a lezu tam sám a nebo na to nemám a pak na tom kopcu nemám co dělat...

howgh

Souhlas co se tyce sportovni casti tury.
Nikdy jsem fuhrera nepoužil a asi ani nepoužiju (i když nikdy nerikej nikdy :P ) ale: chapu roli horskeho vudce nebo vudkyne spise jako roli cloveka, ktery krome sportovni casti tury mi ukaze neco, co bych nikdy sam nevidel protoze bych to nevedel. V tistenych pruvodcich neni vse a kontakt s mistnimi je pro mne nenahraditelny (neplati pro naplavy, ktere je bohuzel tezko rozeznat na prvni pohled). Ale mozna je to taky asocialne nekompatibilni se svetem outduroveho businessu - kdo se bude zdrzovat s nejakymi zazitky :evil: .


A bohuzel je tu asi ten fakt co kritizujes - kdo ma penize a nema na to, koupi si fuhrera a ten ho tam dotahne bo dostane zaplaceno. Slysel jsem vesele vypraveni o Haute Route treba.
Naposledy upravil ratel dne úte zář 9, 2014 16:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 16:53

@pp: nedavals pozor v dejepise? ;-)

(a nezanamenals zvaneni nekterych, ktere tu nebudeme jmenovat?)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:54

@mike: nekaž mi den... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 16:56

idu na večeři s velkoburžoustama, takže budu mít fčíl odmlku.... :oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod mike » úte zář 9, 2014 17:25

ratel píše:A bohuzel je tu asi ten fakt co kritizujes - kdo ma penize a nema na to, koupi si fuhrera a ten ho tam dotahne bo dostane zaplaceno.

A na tom je snad neco spatne? ;-) Dotahne, nedotahne, stejne tam musi vylezt vlastnima silama.

Sam bych si vudce vzal jen na tury, kde bych a) neznal cestu a nedokazal ji vycist b) bylo by to solo prilis nebezpecne a c) bylo by to na horni hrane obtiznosti, kterou zvladam a uz by to chtelo jisteni. Proste tam, kde bych chtel mit zkusenejsiho partaka, ktery to tam dobre zna. Nemyslim zadne popularni vrcholy jako MB, mam radej odlehle a min chozene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod progym » úte zář 9, 2014 17:30

pavproch píše:můžu zase něco asociálně nekompatibilního?

imho je celá myšlenka gajdy špatně.... budto na to mám a lezu tam sám a nebo na to nemám a pak na tom kopcu nemám co dělat...

takže gajda (a je jedno esli dobrý nebo špatný, CZ,SK nebo EZU) je jen pijavice přížívnická

howgh


Potom je pijavice kdokoliv, kdo Ti poskytuje nějakou službu.... :((
Gajda chci nebo nechci , svobodná volba každého.
btw: instruktor lyžování, buď si koupím jeho služby a naučí mě lyžovat (možná, když nemám habrový nohy) a nebo nevyužiju tyto služby a plácám se v tom sám.
Logika je úplně stejná
Někdo se živí tím, že lidem opravuje pračky a někdo vodí lidi po kopci. Nic špatného bych na tom neviděl.
Opravář praček alespoň tolik neriskuje, gajd často má za sebou někoho o kom toho moc neví....
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » úte zář 9, 2014 21:00

už su z5 z večeře s buržoustama.... sem se fan nažrala napil na cizí účet.... a pak že sjou to ti špatní... :twisted:

@progym: já nemám nic proti skišůle, ale zabil bych, když si ten zmetek řekně o 250E za to, že se mnou pude lyžovat an glacier le mantel.... to je pijavicování jak vyšité...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod Karel:-D » úte zář 9, 2014 22:44

To se ale deje v kazdym byznysu. Levne koupit a draho prodat tomu, kdo si to zaplati. Tajze gajd = sluzba jako kazda jina. A proc jich je (tech gajdu) tolik? Protoze si je lidi kupujou. Az budou vsichni machri jako ty (ja, on ..
. ;-)), budou vseho vsudy dva tri, cca ;-)
DON'T PANIC :o)
Uživatelský avatar
Karel:-D
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte led 15, 2008 9:10

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod progym » stř zář 10, 2014 6:55

Ano, pokud bude zájem, bude poptávka a v době, kdy hory jsou otevřené a dostupnost výzbroje a výstroje je na každém kroku, tak mnoho lidí chce vyzkoušet co bylo dříve jen pro hrstku odvážných.
Z toho se lehce dovodí i ceny za jednotlivé kopce.
Myslím, že to nedávno někde psal M.Žofka.......že Maťák prostě stojí tolik, protože je to žádaný kopec a je poptávka, takže je k tomu patřičná cena.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » stř zář 10, 2014 7:04

Karel:-D píše: Az budou vsichni machri jako ty


progym píše: kdy hory jsou otevřené a dostupnost výzbroje a výstroje je na každém kroku, tak mnoho lidí chce vyzkoušet co bylo dříve jen pro hrstku odvážných.


šak sem to psal výše, že většina lidí nemá soudnost (o sobě doufám že ji mám a používám)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod ratel » stř zář 10, 2014 7:28

pavproch píše: já nemám nic proti skišůle, ale zabil bych, když si ten zmetek řekně o 250E za to, že se mnou pude lyžovat an glacier le mantel.... to je pijavicování jak vyšité...


a šels nebo zabils ? :P

Třeba pro klienty více z východu je to levné a predhaneji se kdo bude mit drazsiho :evil: A co jsem slyšel, nikdo si nezaplatí skiguida na ledovci na celý den, bo je to pakarna. Max tak 3 hodky denne od 11, uprostred obed a kafe..... tak proto ta cena, musi si zarobit na leto :D .
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » stř zář 10, 2014 7:46

nešel ani nezabil.... tam lyžuju - sám a zadarmo - celý den bez pauzy na oběd.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 7:48

Ja guida vyuzivam a nevidim na tom nic zle. Mam na tie vystupy fyzicky, mam aj vybavu, ale nemam skusenosti a nemam nejakych skusenych kamosov, ktory by ma tam vzali za pivo... takze si musim zaplatit guida, aby ma napriklad tym ladovcom previedol a istil, ked leziem nieco tazsie, sam by som si na to netrufol, ale rozhodne ma tam ten guide "nevytiahne"...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » stř zář 10, 2014 7:58

grco píše:Ja guida vyuzivam a nevidim na tom nic zle. Mam na tie vystupy fyzicky, mam aj vybavu, ale nemam skusenosti a nemam nejakych skusenych kamosov, ktory by ma tam vzali za pivo... takze si musim zaplatit guida, aby ma napriklad tym ladovcom previedol a istil, ked leziem nieco tazsie, sam by som si na to netrufol, ale rozhodne ma tam ten guide "nevytiahne"...


a přesně teho bych sa bál - dyž ty sám nevíš kde tvoje limity sou, jak to ten gajda má vědět? to je téměř jistá cesta do pekel....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 8:15

Keby to bola temer jista cesta do pekel, tak tam uz asi vacsina ludi, co chodi s guidom je, ne?

Podla skusenosti s guidom s ktorym chodim ja, tak na zaciatku prebieha prakticky vycvik, za druhe, ked s nim chodis pravidelnejsie, tak uz ta pozna a vie, ake su tvoje moznosti, za tretie, normalny clovek si sam vie urcit ake ma hranice, ja ked viem, ze neleziem a nechcem liezt nejaky skalny hreben, tak nepojdem na matterhorn, zistim si predtym akeho je ten vystup typu a bud idem alebo nejdem a vyberem si nieco ine, nejaky chodak po ladovci... a guidovi vtedy platim za to, ze dokaze lepsie ako ja urcit, ci su na vystup vhodne podmienky a lepsie vybrat trasu, pretoze tam uz 50 krat bol narozdiel odomna...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod progym » stř zář 10, 2014 8:52

Chápu co tím Grco myslel, protože jsem to musel řešit v podstatě ze stejného důvodu.
Bohužel nedostatek vhodných protějšků (fyzička, morál, zkušenosti, nadšení.....) byl důvod, že jsem si vzal gajdu.
Litovat není čeho, buď na tuto službu mám peníze a nebo ne.
Zde zmíněný gajd za roky co se známe je spíše kamarád a přítel a rozhodně mě nikam nevynese.......všechno si musím vydupat sám.
Tedy pro mě je to jako když jdu s kámošem, který má perfektní zkušenosti.
Rozdíl je platba a s tím člověk musí počítat.
jinak třeba o možnostech výstupu je normální debata.......není to tlustá čára "tudy a basta fidli".

Typickým příkladem užitečnosti bylo vyhodnocení vysokého nebezpečí stržení laviny při výstupu na Silvrettě.
Krásný slunný den, v místě výstupu sjeté lavinky.
Celá skupina se shodla, že už není co by mělo dále spadnout.
Gajd (lavinový preventista) až v laviništi rozhodl, že je vysoké riziko dalšího postupu, pro zbylé žlábky v hřebenových partiích, mokrému těžkému sněhu a možného zatížení.
Takto popsané se to tváří docela jednoduše.
Odpoledne při rozboru jsme se shodli, že jako skupina bychom pokračovali dále a na základě faktů jsem se nutně shodli nad profesionalitou vyhodnocení gajda.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod zonn » stř zář 10, 2014 10:42

pavproch píše:můžu zase něco asociálně nekompatibilního?
takže gajda (a je jedno esli dobrý nebo špatný, CZ,SK nebo EZU) je jen pijavice přížívnická

už su z5 z večeře s buržoustama.... sem se fan nažrala napil na cizí účet.... a pak že sjou to ti špatní... :twisted:
howgh

Tak tohle mně fakt pobavilo :lol: :lol:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod pavproch » stř zář 10, 2014 11:39

kura, to sem si zase (díky blbé formulaci) nasráál do vlastního hnízda... :mrgreen:

takže to zkusím znova a líp - ne všichni buržousti jsou chamtivci, někteří i poskytnou občas služby, které si člověk předplatí - tu večeři sem si totiž vlatsně zaplatil sám, bo na konferenci, jejíž součástí byla ta večeře Am tiergarten, bylo vlezné (enem 325GBP, no nekup to - a to sme jako členové ešče měli slevu z nominálních 400).... takže nejsu žádná vyžírka :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod progym » stř zář 10, 2014 12:04

....ale vypadal jsi jako solidní P I J A V I C E :lol: :lol: :lol:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Příspěvekod zonn » stř zář 10, 2014 12:44

Takze mozna ani vsichni gajdi nejsou prizivnicke pijavice:-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Úroveň českých Horských vůdců

Příspěvekod grco » stř zář 10, 2014 12:56

Mne ovela viac vadi system guidov, ze si ho musim niekam vziat, aj ked nechcem, lebo na to napriklad mam v pohode aj sam
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví