Kurz v Adru

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kurz v Adru

Příspěvekod Bossorinni » pát kvě 30, 2014 15:48

Ahoj, šel by se mnou někdo na kurz horolezení? * Bylo by to nejspíš 13.-14.6.2014 v Adršpachu,
jelikož jsem spíše začínající a nemám v tomto ohledu zkušenosti na skalách?
Pro více info mi napište na mail nebo soukromou zprávu, domluvíme se! :wink: Klidně ať je vás i víc, nebo i jednotlivci a vytvoříme nějakou partu... :tonqe:
Chtěla bych se tomu věnovat víc a moc není s kým, nikdo nechce s sebou brát lidi bez zkušeností pak na delší cesty :finga:

Kurzy samozřejmě možno i pozdější! :P
Bossorinni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 17, 2014 16:24

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod vonkreuz » pát kvě 30, 2014 16:11

Holka, psala jsi, že muže být někdo z okolí Brna.
Tak se podívej na FB na skupinu Spolulezení Brno a tam se poptej po parťákovi.
Lezecký kurz v Adru je podle mně pro uplného začátečníka na houno. To je jako bys místo kurzu autoškoly šla rovnou jezdit formuli jedna bez zkušeností.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Indy » pát kvě 30, 2014 17:58

lidi bez zkusenosti bereme na skaly zcela bezne. jsou s tim pomerne dobre zkusenosti.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Simi » ned čer 1, 2014 19:40

vonkreuz píše:Lezecký kurz v Adru je podle mně pro uplného začátečníka na houno. To je jako bys místo kurzu autoškoly šla rovnou jezdit formuli jedna bez zkušeností.

To je podle me uplnej nesmysl. Proboha proc? Naopak si myslim, ze je neco takovyho 1000x lepsi nez kdejaky kurzy na preklizce. Jen vedouci kurzu nesmi byt magor a musi vybrat vhodne cesty. A pokud je to pro zacatecniky, tak to automaticky predpokladam, ze takove vybere.
Navic dost casto nekdo povida o lezeni v Adru a pritom lezl na Krizaku, coz je sakra rozdil.... :-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod vonkreuz » ned čer 1, 2014 20:11

Čekal jsem, že právě ty se ozveš proti kurzu na písku, ale jak říká Richar Marcinko "Nikdy nic nepředpokládejte!". Máj pocit, že nedávno jsi tady komusi napsal, že znáš, ale nevíš jaké jsou výběrové cesty kdesik na písku, protože jsou tam pak davy a tím se cesty nenahraditelně ničí. A teď bys nechal nováčky "kmitat nohama/kopýtkovat" a odírat písekovec v marné snaze najít super extra stup. Myslím, že vápno, žula nebo jiná vyvřelina bude vhodnější než písek pro základní návyky při lezení a bezpečnost.

O překližce jsem nemluvil, teda asi to tak bylo pochopeno, protože ta mnou zmiňovaná skupina FB chodí hodně dost na překližku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Simi » ned čer 1, 2014 23:19

Spatne jsme si rozumneli. Nevidim duvod, proc nejit na kurz lezeni na pisek, jak jsi zminoval ty.
Nebrojim uplne proti kurzum na pisku obecne, jsou-li vhodne vedene a ve vhodnych(pevnych) oblastech. Samozrejme nemluvim o situaci, kdy 20 kurziku jednoho "instruktora" brousi na rybu dve cesty, ktere na cely den obsadili.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Indy » ned čer 1, 2014 23:34

no ono to ale z principu vypada takhle.

vydres pisek, ojedes vapno. tak to proste je.

ony ty kurzy na umele, s tim ze ven jdou lidi co uz neco malo umi nejsou od veci...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Simi » pon čer 2, 2014 9:41

Bohuzel to tak casto vypada. :-( Nicmene to jsou spis akce ruznych zazitkovek nez lezecky kurzy, i kdyz to casto byva jako kurz prezentovano. "Kurz" takoveho razeni stejne ucastnikum obvykle nic moc neda. Ale to je na jinou debatu....
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Bossorinni » pon čer 2, 2014 21:28

Opravdu nedá? :-(
To mě mrzí, to jsem čekala, že bude aspoň nějaký přínos. Tedy ne že bych chtěla hned zázraky, ale přece jen by to bylo fajn aspoň trochu odborně, když by to chtěl potom člověk provozovat i dál... :|
Naposledy upravil mike dne pon čer 2, 2014 21:34, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Bossorinni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 17, 2014 16:24

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Indy » pon čer 2, 2014 21:47

tak jsou tu lidi cou uz naucili lezt hodne zacatecniku.

videl jsem dobry opravdu dobry kurzy, treba Dusko Zajac z rockstar.sk (Manínská oblast na Slovensku).

a ale taky hromadu dalsich, a ty za ty penize myslim nestaly.
Naposledy upravil vonkreuz dne úte čer 3, 2014 10:47, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava správné adresy na Dušana.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Simi » úte čer 3, 2014 9:20

Bossorinni píše:Opravdu nedá? :-( To mě mrzí, to jsem čekala, že bude aspoň nějaký přínos.

Především záleží na tom reálném provedení. Minimálně popis toho kurzu by ti měl napovědět, jak to bude vypadat.

Bude-li to mnou popisovaný "kurz" (ty úvozovky tam dávám schválně) - tj. řekněme kolem 10 lidí na 1 instruktora, tak ti to skutečně moc nedá. Ukážou ti navázání a případně nějaký uzel, pak vám vytáhnout dvě tři cesty, kde si to na rybu vylezete. Potom druhý den vás vytáhnou na nějakou věž, možná dvě, ze kterých si i slaníte. Ono není v lidských silách udělat víc při daném poměru sil. Přínos takového kurzu je v podstatě nulový. Prima zážitek, ale toť vše.

Naopak bude-li to třeba něco takového, tak to je jiná... Není to žádná reklama. ;-) Namche jsem vybral proto, že jsem si na ně jako první vzpomněl. Totéž ti připraví každý horský vůdce nebo různé agentury/cestovky.
Máš tam na jednoho instruktora/vůdce maximálně 2 lidi. Za prvé toho mnohem víc vylezete a za druhé při takovém individuálním přístupu máte šanci se něco naučit. Na druhou stranu to stojí výrazně víc než první varianta. Je to pak i o dohodě, jestli chcete víc lézt nebo tam vhodně zařadit co možná nejvíc výuky. Zase na druhou stranu je skoro škoda jet na písky lezením nepolíbení, protože pak místo parádního lezení "ztrácíte" čas základy.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Bossorinni » stř čer 4, 2014 8:25

Simi píše:
Máš tam na jednoho instruktora/vůdce maximálně 2 lidi. Za prvé toho mnohem víc vylezete a za druhé při takovém individuálním přístupu máte šanci se něco naučit. Na druhou stranu to stojí výrazně víc než první varianta. .


Tak zrovna tenhle kurz vypadá celkem dobře, ale ty ceny mi přijdou podobné, ale samozřejmě jsem měla na mysli to, kde je jen málo lidí na instruktora, většinou tam píšou na různých webech 1-4 lidi na instruktora.
Ráda bych zkusila ten písek, no snad najdu pár zájemců, co by se mnou do toho šli :-) A nebo skupinku, která mě zasvětí a možná nebude potřeba kurz... Ale dík za rady :-)
Bossorinni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 17, 2014 16:24

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Indy » stř čer 4, 2014 8:45

tak nejjednodussi je proste nit lizt a pak by se videlo...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Simi » stř čer 4, 2014 9:06

Bossorinni píše:Ráda bych zkusila ten písek, no snad najdu pár zájemců, co by se mnou do toho šli :-) A nebo skupinku, která mě zasvětí a možná nebude potřeba kurz... Ale dík za rady :-)

Parta na kurz je asi fajn, ale bude se ti hůř shánět. Nejlepší je přihlásit se do horoškoly nějakého oddílu v tvém okolí a tam najdeš partu. Navíc se tam od zkušenějších můžeš učit průběžně.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 4, 2014 9:43

@ Bossorinni - jestli začánáš, nebo vubec nelezeš, tak i víkendový kurz bude hrozně moc informací, které bude těžké pobrat a zapamatovat si. Stáhni si totoa nos to v kabelce/tašce a ve volných chvílích si čti, ať nasaješ správné výrazy a atmosféru.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod grco » stř čer 4, 2014 9:45

@vonkreuz: reklama! :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod vonkreuz » stř čer 4, 2014 9:52

To bych jí radil, aby si to došla koupit. :finga:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod paldo » stř čer 4, 2014 10:22

Hlavne, že na strane č. 3 je napísané "Neprodejné" :mrgreen: :finga:
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Indy » stř čer 4, 2014 11:11

podivej on ten pisek bude, ale jakby rekl Jan Amos, zleva doprava.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Kurz v Adru

Příspěvekod Bossorinni » sob čer 14, 2014 10:52

Indy píše: zleva doprava.

Jak to myslíš? :-O
Bossorinni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv dub 17, 2014 16:24


Zpět na Horolezectví