königsjodler klettersteig

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

königsjodler klettersteig

Příspěvekod jm09 » stř dub 30, 2014 9:45

Ahoj
nemáte někdo aktuální info jak to teď (05/2014) vypadá na téhle ferratě? My jsme tam chtěli jet druhý květnový prodloužený víkend.
Normálně by to bylo asi neprůchodné, ale s tou letošní sněhovou bídou to snad mohlo odtát.
dík za info
jm09
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 15, 2008 21:14

Re: königsjodler klettersteig

Příspěvekod Jirka1 » úte čer 17, 2014 14:08

Ahoj,
už jste tam byli? Jaké to je ? Viděl jsme video a je to opravdu takový mazec? Díky za info
Uživatelský avatar
Jirka1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte led 4, 2011 22:03
Bydliště: Altenmarkt im Pongau

Re: königsjodler klettersteig

Příspěvekod slezacekm » stř črc 22, 2015 9:31

Tak bych rád přidal pár postřehů pro budoucí zájemce. Lezli jsme v úterý 21. 7. Vstávání 02:00, vyrazili jsem z parkoviště Dienten v 02:30. Pod nástupem na ferratu jsme byli v 04:30 jako první. S rozedněním v cca 05:00 jsme vyrazili. Za celou dobu jsme nepotkali člověka (postupně byli za námi) kromě jednoho týpka co to šel bez jištění. Ferrata nám trvala (i s pauzičkami a obědem) 5 hodin. Celá ferrata je moc pěkná, nejhezčí úseky mi přišly až za nouzovým sestupem do Birgkaru. Erární kladka tam nebyla, vzal jsem odsedku (bohužel moc dlouhou, tak jsem to odručkoval s nohama nahoře, příště bych ji zkrátil a pohoda). Některé překroky jsou dělané pro vyšší jedince. Po skončení lezení jsme šli na Matrashaus a z něj sestup na Arthurshaus, což je nudná, dlouhá, kamenitá cesta. U Arthurshaus jsme byli v 14:30. Odtud jezdí autobus 14:15, 16:15, 18:15 směr Dienten, my jsme chylili stopa.
Při pohledu do Birgkaru se mi dělalo zle, všechni co jsme se ptali to nedoporučují a osobně mi to přišlo jako hazard.
Skvělý zážitek, nádherné lezení, kvůli dlouhému nástupu a sestupu mi to přišel celkem prásk :t:t

pokud by měl někdo chuť shlédnout amatérské video, můžete zde: https://youtu.be/auSQPjmEPog
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27


Zpět na Horolezectví