Lezečky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lezečky

Příspěvekod Quas » ned zář 1, 2013 11:49

Speedstery podle mne moc ideální na patování nebudou. Za to solutiony už jo, ale pokud jsi začátečník, mohl by jsi z nich mít křeče kvůli radikálnímu tvaru. Bohatě ti postačí ls miury. Nejlépe o tři čísla menší, než nosíš boty.
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod CABi88 » pon zář 2, 2013 8:00

Solution opravdu drží, pata neklouže z nohy. Kromě těch Miur jsem lezl i v Katanách kde byla pata také dobrá a tvar není tak radikální. :supz:
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Lezečky

Příspěvekod tata_FIDO » pon zář 2, 2013 8:53

CABi88 píše:Zkus ty TOP GUNy.


Mám Top Guny na sucháč, ze začátku jsem z toho měl trošku obavu, ale drží suprově.
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » stř zář 4, 2013 14:39

O křeče až zas tak moc nejde. Moje Tarantule tlačí dost i po půlročním rozlezení, ale stejně prostě to chce něco lepšího na to boulderování. A ty Solution by mi nevadily, že by tlačily, hlavně, že by mi pomohly k lepšímu výkonu. Přeci jen špičkování a patování v Tarantulích není nic úžasnýho. Ale zas na druhou stranu jsou komfortnější. Miury a Katany jsou taky teda vhodné k boulderování? Nevím přesně jak si vybrat, jelikož i přes to, že jsem váhavý člověk, tak pořád se rozhoduji, ale přiklonit se k jednomu z druhů mi moc nejde. Hold Hudáč to jistí, musím tam vyrazit. Ale díky za odpovědi.
BTW. Máte někdo zkušenosti s lezkama Evolv? A nevíte o nějakým distributorovi tady v ČR? Rád bych je aspoň nazul na nohu a vyzkoušel. Dost mě lákají některé modely.
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod CABi88 » čtv zář 5, 2013 10:42

Tyo nevim jestli je tu nekdo má oficiálně já jsem snad Evolv a 5.10 viděl jen v Liberci na Šutru.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Lezečky

Příspěvekod eimles » čtv zář 5, 2013 20:21

v Ostravě v TendomBlokcentru
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Lezečky

Příspěvekod Quas » sob zář 7, 2013 10:49

Horry: nemyslím velikost lezečky, ale její tvar, který by ti mohl způsobit křeče. Ty solutiony určitě vyzkoušej v obchodě kde mají alespoň pár chytů na otestování. Lepší lezečky asi ani nejsou. Evolvy a 5.10 mají v bouldershop.cz, který má kamenný obchod v Praze.
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Horry » sob zář 7, 2013 18:46

Jasně, to chápu, tak uvidím při zkoušce. Ale díky za názor :wink: . Jinak k těm Evolvům. Co si o nich myslíte a jaký jsou v porovnání s LaSportivama? :)
Edit. Potřebuji je hlavně na bouldering, hodně velké převisy a stropy. Takže proto se tolik ptám, než se dám do zkoušení, abych věděl kam mám jet a co mám požadovat.
Horry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 26, 2013 23:59

Re: Lezečky

Příspěvekod Simi » pon zář 9, 2013 8:52

V Evolvech jeden čas lezl kámoš o docela si je pochvaloval. Srovnání s LS neřeš. Zvlášt u vyšších modelů jednotlivých je to prašť jako uhoď. Ve výsledku je to o tom, který model sedí na tvojí nohu, pokud chceš mít lezku těsnější. Někomu sedí 5.10, někomu Sportivy, dalšímu neco úplně jinýho.
A jak píšeš, že lezky potřebuješ na velký stropy, tak tam je skoro fuk, co máš na noze, když ti to slušně sedí. Nevím, co lezeš za čísla, ale pokud máš sednoucí slušný lezky, tak je minimálně do těch 8 je fakt skoro jedno v čem lezeš.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod djooken » úte lis 19, 2013 15:23

mate nekdo zkusenosti s LS Python? uvazuju o jejich koupi, lezu tak 30% boulder 70 % lano do 7uiaa

chtel bych tudiz neco univerzalniho co zvladne v rozumny mire listy, paty aj treni... co si myslite o tech botkach? a vydrzi neco? pripadne jiny tipy?
djooken
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 19, 2013 15:15

Re: Lezečky

Příspěvekod deckardph » úte lis 19, 2013 16:50

LS Phyton mam a jsem s nima mooc spokojenej, je v nich dobrej cit a na pisku neuveritelne drzej a krasne obepinaj nohu, nadruhou stranu kdyz sem je pucoval kamosoj tohle obepnuti nohy mu vadilo a prisli mu moc agresivne tvarovany + muj dojem je takovej ze kvuli mekky podrazce asi dost rychle odejde na nejakym tvrdsim kameni...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Lezečky

Příspěvekod djooken » stř lis 20, 2013 11:38

diky za odpoved, asi jim dam sanci a budu doufat ze za ty penize alespon chvilku vydrzi.

na sportlifu jsem ted zkousel cobry a super, akorat kvuli uzsi noze si radeji priplatim za ten jeden velcro pasek
djooken
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 19, 2013 15:15

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » pát lis 22, 2013 16:04

Cobry moc nedoporučuju, pokud bouldruješ. Je to měkká lezka z pravé kůže a je o ní známo, že se hodně vytáhne. A že pak hůř drží v patě... Naopak je ale dobrá na písek. Nutno ale podotknout, že to nemám z vlastní zkušenosti.
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod axi12 » sob bře 1, 2014 16:16

Co byste doporučili na lezení převážně na stěně, běhěm léta občas i venku na skalkách (žádný písek, žádný vícedélky)? Žádný brutály, lezení někde kolem 6 - 7.

V HUDY mi týpek ukazoval LS Muira s tím, že jsou dost univerzální. Docela se mi líbily, jenom jsem se koukal - nebyl tehdy čas vyzkoušet.

Nějak na to nespěchám, spíš výhledově sháním náhradu za odcházející lezky s tkaničkami a radši bych na sucháč.

Simi píše:... Pokud půjdeš do Sportiv, tak osobně je mám o 2.5 čísla menší než běžné civilní boty a rozhodně do není úplně na krev. Pro pohodové lezení kolem třeba 6 bych šel o 1.5 - 2 čísla méně proti civilu.


Takže pokud mám 44-44,5, tak bude 42,5 asi optimální, že?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lezečky

Příspěvekod Quas » ned bře 2, 2014 18:52

Pro inspiraci Adam Ondra má nohu 44,5 a lezečky 38,5 xD
Uživatelský avatar
Quas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pon srp 31, 2009 7:14
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod Indy » ned bře 2, 2014 20:14

pro inspiraci se vykasli na tyto dobre minene rady a dobre si vyzkousej velikosti, a predevsim nekupuj prilis male, urcite ne tak aby jsi mel pokrceny palec.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lezečky

Příspěvekod axi12 » ned bře 2, 2014 20:26

Vypadám s 6 - 7 jako Adam Ondra? :roll:

Indy, tak jasný. Jen abych věděl, zda mám koukat po 44 (pokud to už mají sami zmenšené) a nebo po trochu menších (pokud jsou normálně velké). To byla ale už vedlejší otázka, kterou snadno vyřeším v obchodě...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » ned bře 2, 2014 22:41

axi12 píše:Takže pokud mám 44-44,5, tak bude 42,5 asi optimální, že?

Jo, to by šlo. Mám nohu 44EU, boty většinou 44,5. LS Katana jsem vzal 41,5EU a bylo to z počátku bolavé a teď jsou z toho fajn lezky. Např. Trio Rap New (žluto červené) mám 42,5EU a také spokojenost. Na vícedélky lehčího charakteru a na stěnu mám Triop Lambada 43EU a je to moc fajná papuče. LS Miura je bez podšívky a je vytahovací tak o 1,5-2 čísla. Jen mi nesedí, proto jsem vzal Katany.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Lezečky

Příspěvekod Martin297 » pon srp 4, 2014 18:27

Ahoj,
rozhodl sem se koupit první lezečky, mám velikou nohu a tak můj výběr je dost omezený. Měl sem půjčené na umělé stěně botky na tkaničky a pak na sucháč = ten jasně vyhrává. Které z těchto?

http://www.rockpoint.cz/lezecky-rock-pillars-strike-qc-320166.html

nebo

http://www.hanibal.cz/vybaveni/horolezecke-vybaveni/lezecky/15271-rock-pillars-strike-qc/?barva=1&velikost=1&#.U9_CRfl_tGh
Martin297
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv kvě 8, 2014 11:04

Re: Lezečky

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2014 18:43

Slouceno. To je fakt tak tezke chvili hledat a zjistit, ze vlakno s uplne stejnym nazvem uz existuje? Coz se na tomhle foru da cekat skoro s jistotou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lezečky

Příspěvekod pavproch » pon srp 4, 2014 18:54

@martin297: kurafix, ešče raz to zdubluješ a máš ho, banána... :nasranost:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lezečky

Příspěvekod ssyissyi » stř srp 6, 2014 16:40

Martine, to je jedno. Vzhledem k tomu, že píšeš, že jsou to první lezečky, předpokládám, že jsi začátečník. Takže nepotřebuješ žádnou super lezečku. Potřebuješ botu, která ti pomůže, nebude tě mučit a nevysaje ti peněženku. Kašli na kecy o softmůverských lezečkách. Kamarád do loňska lezl v nejobyčejnějších Triopech. Osm mínusky...

Takže podle mě:
těsné - prsty mají být mírně a přirozeně ohnuté, ne skrčené
rovné - vykašli se na asymetrické a prohnuté
kožené - pravděpodobně ti pěkně povolí podle tvé nohy, až v nich chvilku polezeš, u syntetiky to je méně pravděpodobné
na zapínání nezáleží (i když pokud lezeš spáry, pravděpodobně ti déle vydrží tkaničkové - tkaničky teda ne, ale ty můžeš vyměnit :wink: )
na tvrdosti moc nezáleží, jen pokud lezeš na písku měly by být měkké (drží lépe v rajbasech)
levné - teprve tím, jak polezeš, poznáš, co od lezeček zejména chceš a příští výběr už budeš mít snazší

To všechno neplatí, pokud výhradně bouldruješ. Tam si klidně kup náročnější lezečky. Noha tam potřebuje lepší oporu než u lezení lehkých cest na stěně/skále (pozor zejména na dobře sednoucí patu) a můžeš si dovolit víc trpět, protože se můžeš častěji vyzout.

Z konkrétních tipů ti z vlastní zkušenosti a doslechu můžu doporučit ty základní modely Triop Start, Rock Empire Shogun, La Sportiva Tarantula/ce, La Sportiva Mythos (ty už jsou dražší).
Naposledy upravil ssyissyi dne čtv srp 7, 2014 9:51, celkově upraveno 1
Volenti nihil impossibile.
ssyissyi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv črc 19, 2012 13:06
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod axi12 » stř srp 6, 2014 16:51

Jak moc se vám LS Muiry roztáhly?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Lezečky

Příspěvekod pickard » stř srp 6, 2014 17:18

Dovolím si mírně podpořit ty Mythosy jako dobrou botu do začátku. Jsou neuvěřitelně pohodlné, neuvěřitelně. Na první pohled vypadají trochu divně a jakoby o dva stupně míň technicky než různý ty pozvohýbaný high tech kopyta, ale to je podle mě třeba ignorovat, protože ten rozdíl v agresivitě je tak malej, že to začátečník nemůže poznat. Upřímně, nikde v začátečnické obtížnosti cest podle mě nejde najít místo, kde by byl nedostetk hranění téhle lezečky to, co člověku brání nebo komplikuje to vylízt, ty problémy jsou ouplně jinde než v záběru lezečky...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Lezečky

Příspěvekod brokysek » stř zář 23, 2015 15:02

Má prosím někdo zkušenost se značkou 5.10? La Sportivy mi nesedí. Díky za odpověď
brokysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 23, 2015 14:58

Re: Lezečky

Příspěvekod pickard » stř zář 23, 2015 16:15

Značka 5.10 je na poli lezeček naprostá špička, netřeba se čehokoli bát, naopak.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Lezečky

Příspěvekod karitapepe » stř zář 23, 2015 16:34

brokysek_ třeba vyzkoušet, které ti budou sedět a kde s nimi budeš lézt, já zkoušel v Rock pointu lezky 5.10, každopádně kvalita,ale chtěl jsem tvrdrčí a vybral jsem si raději Ocun Ozone, zatím jsem spokojen.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod booze » stř zář 23, 2015 19:25

Dulezitejsi nez znacka je, aby ti sedelo kopyto. Lepicka se da vymenit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Lezečky

Příspěvekod Stani » čtv zář 24, 2015 1:01

napísal som tu jeden dotaz, ale už som si to našiel, takže len k spomenutým Ocun Ozone dodám, že ak ich v predajni ešte nájde pod Rock Pillars, je to to isté (dúfam), len sa zjednotil značka pod jednu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Lezečky

Příspěvekod Trog » stř zář 30, 2015 5:04

Zdravím

Pořizuji nové lezečky na umělou stěnu,sportovní lezení,malé stupy...Prostě tvrdou lezečku...
Díky za typy a postřehy
Trog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 18, 2015 19:29

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví