Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod axi12 » ned čer 7, 2015 6:31

Super, přesně něco takového jsem chtěl slyšet. Už se n ni těším :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod seis » ned čer 7, 2015 11:38

Když už je tu řeč o helmách, máte někdo zkušenost s tou novou helmou Penta od Singing Rocku? Rád bych nahradil Eliosku něčím lehčím. Barevně i cenově mě zaujala víc než Sirocco, ale nejsem si jistý tím systémem utahování (žádné kolečko, jenom pásky).
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod Happy » ned čer 7, 2015 12:12

Zkoušel jsem jí, taky se mi líbila. Jestli máš větší hlavu, rozuměj u Petzla velikost č. 2 tak Ti nebude. Jako další možnost bych viděl Vapor od BD. :D
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod Stani » ned čer 7, 2015 13:48

Môžem len pridať hlas k Black Diamond ako ľahšiu náhradu Eliosky, ak Sirocco nezaujal. Mám starší typ Vector, ktorý sa od novšieho Vapora líši myslím, len počtom vetracích otvorov. Zadný nastavovací systém BD má pomocou "jazdca" a lišty = posuvným a zacvakávacím z oboch strán.

Akurát po troch rokoch používania BD Vector, okrem toho, že tam vidno každý ťukes, sa mi postupne odlupuje tenký film - náter, lak(?), neviem ako to presne nazvať. Inak helma sedí fantasticky, to sa nedá porovnať s Elios (samozrejme, konštrukčne iné typy).

So Singing Rock Penta nemám skúsenosť, akurát čo by mi papierovo vadilo, je ten univerzálny rozsah veľkosti. 51-60cm je celkom veľký rozptyl, ako povedzme to má Mammut (po 5cm), či BD (po 5-6cm). Sirocco od Petzla je tuším tiež v dvoch veľkostiach.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 22, 2018 19:44

uz nejakou dobu je na trhu druha verze (cerno-oranzova) mate s ni nekdo zkusenost? ta horni desticka je tam kvuli tomu, ze prvni verze bez ni nebyla dostatecna? dost me laka ta vaha.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Helma Petzl Sirocco - ultralight - 165g (větší velikost)

Příspěvekod mitau » čtv úno 22, 2018 23:30

Novou verzi nemam, ale kdyz byla uvedena, tak jsem zrovna vybiral helmu (nakonec jsem vzal v akci SR Penta). Puvodni verze byla oproti EPS prilbam (napr. prave Penta) trochu vetsi, hlavne na vysku. Jak je ten material pruzny, tak zkratka bylo potreba misto mezi helmou a hlavou. Vzpominam si na nejake video, kde to bylo dobre videt. Pridanim te horni desticky mohli asi prilbu "snizit". To se hodi na prepravu a na natahovani kapuce pres helmu (a taky to vypada o dost lip).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Předchozí

Zpět na Horolezectví