Zákaz lezení v Českém Ráji

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zákaz lezení v Českém Ráji

Příspěvekod Vojtos » úte srp 10, 2004 14:45

Tak jsem zaslech v rádiu, že ochranáři by rádi zakázali kompletně lezení v oblasti českého ráje. To je docela mazec. :shock:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Roman » úte srp 10, 2004 17:40

Nějakou přesnější informaci bys neměl??Kdo,kde a kdy to uvedl. Já osobně jsem přesvědčen že tuhle informaci mohl vydat pouze někdo hodně nekompetentní. Pokud vím tak při vyjednávání vyjimek prozatím nedošlo k nějakým větším komplikacím.
Roman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 10, 2004 11:45

Příspěvekod Vojtos » úte srp 10, 2004 20:34

Roman píše:Nějakou přesnější informaci bys neměl??Kdo,kde a kdy to uvedl. Já osobně jsem přesvědčen že tuhle informaci mohl vydat pouze někdo hodně nekompetentní. Pokud vím tak při vyjednávání vyjimek prozatím nedošlo k nějakým větším komplikacím.


No taky nevim nic moc bližšího jenom jsem to zaslech na Evropě 2 v rámci nějakého zpravodajství to tam zahlásila jakási redaktorka z oblasti suchých skal. Víc bohužel fakt nevim. Jo a ještě tam uvedla, že většina horoškol z oblasti má vyjímku pouze do září či co.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Roman » stř srp 11, 2004 8:30

Vojtos píše:
Roman píše:Nějakou přesnější informaci bys neměl??Kdo,kde a kdy to uvedl. Já osobně jsem přesvědčen že tuhle informaci mohl vydat pouze někdo hodně nekompetentní. Pokud vím tak při vyjednávání vyjimek prozatím nedošlo k nějakým větším komplikacím.


No taky nevim nic moc bližšího jenom jsem to zaslech na Evropě 2 v rámci nějakého zpravodajství to tam zahlásila jakási redaktorka z oblasti suchých skal. Víc bohužel fakt nevim. Jo a ještě tam uvedla, že většina horoškol z oblasti má vyjímku pouze do září či co.


Joo Sušky?? Tak ty chtějí zavřít v současné době kvůli bezpečnosti. Jsou tam prý nějaké nestabilní bloky. Navíc tam letos nějaký tydýt vybral hnízdo krkavců a ještě písemně poděkoval správci skal za to, že mu zákazovejma cedulema ukázal kde je. Takže ty volný bloky můžou být jen záminka. Nevím jak komerční horoškoly, ale pro členy ČHS platí vyjimka do 31.12.2005. Víc nevím, pokusím se zjistit.
Roman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 10, 2004 11:45

Příspěvekod Roman » stř zář 29, 2004 8:05

Tak podle posledních zpráviček se teď posuzuje jak nebezpečné Sušky jsou. Podle mě jde jen o záminku proč je zavřít. Poslední dobou se zdá že ochránci v Ráji začínají být čím dál víc opojeni mocí kterou jim zákon dává. Jak jinak si vysvětlit vytlačování cyklistiky z CHKO a nebo to že ochránci prudí lidi za chůzi mimo značenou cestu a přitom sami jezdí po CHKO autem. Vždycky jsem stál na straně ochrany přírody už jen pro to že jsem původním povoláním lesák ale s tímto už nechci mít nic společného. [-X
Roman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 10, 2004 11:45

Příspěvekod Roman » stř zář 29, 2004 8:13

Ještě jsem zapoměl. Jestli vás tato problematika zajímá mrkněte sem. http://www.trosky.cz/rajnet/web/zobraz.asp?id=579
Roman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: úte srp 10, 2004 11:45


Zpět na Horolezectví