Koupe lana

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » pon bře 18, 2013 11:56

Vďaka za odpovede.

Predstavujem si situáciu, keď obaja vezmeme po jednom prameni Tendon 7.8, podľa možností však každý trénuje aj zvlášť, potom sa stretneme. Nebude problém frekvenčne rozdielneho využívania jednotlivých prameňov dvojičiek? Jeden prameň bude viac "vybúchaný", ako to druhé?

Ja som v rámci tréningu chodil asi na 20km štreky s výbavou + s tým Beal Edlinger (64g/m), aby som si zvykol na hmotnosť, ale samozrejme ako ostatných, to prestane baviť, takže som vo výbere lana uberal na Tendon 8.9mm (52g/m), či rovno 7.8mm (38g/m), ale stým aby som ho mohol využívať aj na skalky, aj na Tatry.

Hmm, asi to rozdelím, ako som písal - zvlášť VHT lano, zvlášť lano na skalky.

A ešte, na malé priemery 7.8mm lán, je v pohode kýblik s rozpätím 7.5 - 10.5mm? Čítal som tu probléme + o lepšej možnosti istenia s Reversinom.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 18, 2013 12:36

Osobně lana splňující všechny tři podmínky (polovičky, dvojičky a jednoduché) vidím jako dobrý marketingový tah. V reálu - chce se ti lézt s dvěma polovičkama, které váží skoro to isté jako dvě jednoduché laná? :-k
Jak jsem psal - používám BD ATC Guide a když jsem lezl s Reneeskou, tak ta má Petzl Reverso3 a ani s Tendon 7.8 Master nebyl problém. Když jsem slaňoval kratší úseky, tak jsem větší prokluz neřešil. U delších úseku např v Arcu jsem si dal prusík.
Jedno z mých lan Tendon 7.8 jsem musel uříznout kvuli naseknutí opletu od kamene. I když je to jen psychologická výhoda kratšího lana o pouhé 2 metry, nosím ho na ledovec. Takže je víc využívané než druhý pramen. Ale nemyslím si, že by to mělo takový vplyv.

Ale pozor! Já tu jednu dvojičku nosím na skály jen na pohodové popolézání a nepadám do toho. Pokud hodláš lézt těžší věci a padat do toho při nacvičování těžkých cest - je lepší na to koupit jednoduché lano a nedodrbávat si polovičku.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » pon bře 18, 2013 14:35

Hmm, to máš pravdu, jednoduché Tendon Master 9.2mm má tých 52 či 53g/m, čo je fakt ako Master 8.9mm.

Tatry - zatiaľ nenáročné lezenie = zvyknúť si na sklony svahu, terén, takže mať v bágli niečo na zicher. Dávam Machardovho prusíka.
Skalky - v podstate stále sme v takom môžme nazvať "pohodovom" režime. Cvičné steny cca max 20m, s dobrým zaistením. Prikladám obrázky, nie sú moje ale pre predstavu terénu. (zdroj cappo.sk).

Nemal by som dva rôzne lana. To druhé - jednoduché - by som dokúpil neskôr, pri ťažších pokusoch na skalkách.
Přílohy
Bodoň - lezenie, cappo.sk 2.jpg
Bodoň - lezenie, cappo.sk 2.jpg (89.76 KiB) Zobrazeno 12729 krát
Bodoň - lezenie, cappo.sk 1.jpg
Bodoň - lezenie, cappo.sk 1.jpg (77.91 KiB) Zobrazeno 12729 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod cmaro » pon bře 18, 2013 16:22

Certifikacia lana - single, twinko - polky. Lano sa da použiť vo všetkých troch kombináciách, ale ak ho budes pouzivat ako twinky a jedneho dna si zmyslis ze ho zacnes pouzivat ako jednuduche vsetko je v poriadku ale uz by si ich nikdy nemal pouzivat ako twinky - rozne opotrebovanie kazdeho lana. Vyuzitie polovicneho lana moc nevidim na to co si popisoval.
Uživatelský avatar
cmaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: pon črc 18, 2011 18:42
Bydliště: NMnV

Re: Koupe lana

Příspěvekod Voko » pon bře 18, 2013 19:57

Stani píše:Prosím, má význam ísť do univerzálu Tendon Master 8.9mm CS 60m?
Slúžil by na:
1. na nutné resp. núdzové - zlaňovanie, zatiaľ ešte nie riadne lezenie (zima, leto, VHT, Vysoké Tatry, aj ak by som šiel sám)
2. tréning - lezenie v skalách typu Dreveník (Slovensko) a pieskovce v Sedmihorkách.
3. výhľadovo už na riadne lezenie aj v Tatrách.
Frekvencia lezenia cca 15x do roka.


Tak na tohle bych koupil jednoduchý lano 9-10mm, 60m + přikoupil tenkou repku na stáhnutí lana. Pro 1 a 2 max. vyhovující, pro 3 v lehkých a často lezených cestách s výhradami taky.

Kdyby ses v horách dostal do místa, kde budou štandy daleko od sebe, tak bys slaňoval na celou délku lana a stáhl ho pak repkou. Není to podle metodiky, ale podle mne - z prvu jsem měl velký oči a chtěl hned lano na všechno, pak jsem koupil Jednoduchýho Beala Yuji - rozhodovala cena 60m. Lezeme s ním na skalkách, na stěnu má parťák 30m tendona. Dokoupil jsem loni i půlky 2x 50m z druhé ruky 8,5mm, ale ještě jsem je nevytáhl, protože do terénu, kam se hodí se dostanu málokdy, odpaním je asi v Raxu na vícedélkách.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » pon bře 18, 2013 21:43

Dík Voko. No jednoduché lano okolo 10mm bude mať min 62-64g/m. To sa dostanem tam kde som teraz s Beal Edlinger (60m, 10.2mm, 64g/m). Nechce sa mi už ťahať takmer lanových 4kg na dlhšie túry. Laná okolo priemeru 9mm sú tak okolo 52-53g/m. Pri 50m dĺžke už by to šlo, no...

Keby som chodil len ku skalkám tak neváham. Na občasnú túru do Tatier by som to nosenie prekusol. Ale hľadám ešte nejaký prijateľný kompromis, ak sa teda dá.

Cmaro: dík za info, z toho pohľadu tá variabilita univerzálu Tendon master 8.9mm asi nebude tak široká.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod Kubajz.m » úte bře 19, 2013 12:54

Ahoj,
taky bych měl jeden dotaz.
V podstatě jde o to, že po sezóně opět musím koupit nové lano, v tom bych asi neviděl problém, ale zaregistroval jsem, že se na trhu objevily lana, které mají spojený oplet lana s jádrem. Podle mě by to mohlo značně prodloužit životnost lana. Jde ale o to jestli nejde jenom o nějaký reklamní tah nebo podobnou věc.
Takže moje otázka je jaké lano v současnosti koupit. O délce mám celkem jasno, v mém případě to bude bud 70 nebo 80m (občas delší cesty v zahraničí a výhoda dlouhého slanění).
Co se týče stylu, tak cesty nenacvičuji, prioritou jsou on sight přelezy. Vzhledem k tomu, že ale na laně nelezu sám, ale s parťáky, kteří občas vysedávají, nebo si musí něco nachodit a nebo v některých pasážích potřebují i pomoct, tak jsem zavrhl průměry 8,9 a podobně. Taky se stává, že občas zajedem na písek, kde lano díky tření taky dostává větší zátah než jinde.

Takže zpět k otázce, jaké lano v současnosti koupit? Co by jste doporučili? Co lana se spojeným opletem s jádrem?
Cena víceméně nehraje roli, rád si za kvalitu zaplatím, nerad ale vyhazuji peníze za něco co za to nestojí.
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe lana

Příspěvekod Kubajz.m » úte bře 19, 2013 15:51

Napadlo mě, že by otázka mohla klidně být. Jaké lano by jste si koupili, kdyby jste nekoukali na peníze?
Myslím že není problém lano koupit i v zahraničí, takže bych se neomezoval pouze na nabídku značek Tendon a Beal, které jsou u nás běžně dostupné. Tak snad z Vás něco vyleze :rolleyes:
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe lana

Příspěvekod Indy » úte bře 19, 2013 15:53

zadne. beal apollo uz mam doma :) ale je to pro milovniky podmorskych kabelu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Koupe lana

Příspěvekod Dr4k3 » úte bře 19, 2013 18:04

Koukám, že Tendon má novinku, Hattrick 10.2. Já být tebou, tak to koupím a ozkouším, a potom na to napíšu recenzi.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Koupe lana

Příspěvekod Dr4k3 » úte bře 19, 2013 18:05

jinak mám dobré zkušenosti s technologií Beal Unicore. A Beal to začal dávat do většiny svých lan, což je super.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Koupe lana

Příspěvekod Kubajz.m » úte bře 19, 2013 21:06

Dr4k3 píše:Koukám, že Tendon má novinku, Hattrick 10.2. Já být tebou, tak to koupím a ozkouším, a potom na to napíšu recenzi.


jo, přesně něco takového jsem myslel, že udělám :^o ....

nevím jestli s něma máte někdo zkušenosti....my máme nové Bealy Unicore v oddíle na umělce, ale jak píšu jsou nové, takže prozatím bez zkušeností. Taky už má pár známých Diablo, ale prozatím bez nějakých větších zkušeností nebo více nalezených kilometrů, takže taky bez bližších poznatků k tématu.
Na nový Tendon jsem taky koukal, jenom průměr 10,2 mi příjde už docela dost. Myslím na to jak bude lano vypadat za půl roku a aby mi vůbec vlezlo do jistítka a dobře se s ním manipulovalo. Taky se tady dost rozebírá váha, kterou mám na paměti, protože když už člověk v nějaké cestě vymotá třeba 40m může váha hrát podstatnou roli v dolezové pasáži.

Prozatím mám zkušenosti s Tenton Ambition 9,8 Complet shield úprava - fajn lano, které dost vydrží a postupné opotřebení na něm skoro není znát. Super manipulace i uzlovatelnost.
A jako poslední kousek jsem vlastnil Beal Booster 9,7 Golden dry úprava - a musím říct, že to je parádní, kdy manipulace s ním je bezkonkurenční. Také na pády je parádně měkké a padá se do něj ,,pohodlně" :supz: Jenom ta životnost - u mě cca po 5 km lezení rozedřený oplet v mnoha částech a to ochlupení lana je taky větší než u lana Ambition. Klidně bych si jej koupil znovu, ale říkám si, že když je na trhu tolik novinek, tak proč si nenechat poradit a nekoupit něco nového.
Taky by mě zajímaly zkušenosti s jinými značkami. Co třeba sterlingrope nebo Petzl nebo Edelweis
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe lana

Příspěvekod vonkreuz » úte bře 19, 2013 22:55

Lana Edelweis jsou tak trochu Beal, protože Edlws patří Bealu.
Ale má to svá pozitiva. Dynamická odsedka Beal je cca 20€, ale u Edelweisu ji za tu cenu dostaneš i s karabinou...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupe lana

Příspěvekod Aldo » stř bře 20, 2013 8:17

No, nemůžu říkat superlativy na Tendon, protože jsem Insajder :lol: ale:
Můžu směle potvrdit, že Tendon jsou lana opravdu kvalitní a směle konkurují ostatním značkám. Bohužel nebo možná bohudík všichni výrobci vyrábějí lana opravdu kvalitní, takže správně vybrat je opravdu problém.
Nemluvím o lanech nízkonákladových jako např. SMART a pod ... Tyhle lana dělají všechny značky a je na nich vidět, že jsou levná.
Beal dělá lana pružnější. Konfortní pády ale mnoha lidem ten průvěs nevyhovuje. Mammut všeobecně dost dobrá kvalita. Sterling no nevím. Proč jít do velké neznámé, když to nebude ani o moc horší ani o moc lepší než ostatní. EDELRID ? taky není špatné.
Při výběru lana si ale uvědomte jednu základní věc, která přináší spoustu rozčarování zákazníků, která hraničí až se zanevřením na danou značku.
NEEXISTUJE UNIVERZÁLNÍ LANO !!!!!
Ta představa, že si koupím nějakou univerzálku a vystačím si na všechny aktivity, byť jen u skalního lezení je utopie. Snad jen v případě kdy lezu jen rekreačně. Pak ale musím akceptovat větší průměr, protože v tu chvíli kdy začnu rybařit, tak tenké lano rychle zničím.
Platí jedno zásadní pravidlo.
Tenké lano = tenký oplet => rychlá destrukce (Tenké lano myslím lano už od cca 9,7 mm průměru.)
Hrubé lano = hrubší oplet => delší životnost ale horší manipulace.
.... a to už nemluvím o lanech polo a dvoj do hor.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Koupe lana

Příspěvekod suslos » stř bře 20, 2013 13:08

Ohledně sterling rope napiš klukům do rockjoye :supz:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Koupe lana

Příspěvekod karitapepe » čtv bře 21, 2013 7:57

plný souhlas s Aldem, neexistuje univerzální lano, každé má své.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Koupe lana

Příspěvekod Dr4k3 » čtv bře 21, 2013 11:19

Lightweight Sport Climbing Ropes Reviewed
http://www.ukclimbing.com/gear/review.php?id=5093
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » čtv bře 21, 2013 11:56

Díky za odkaz, je tam aj Tendon master 8.9 vs. Beal Joker, čo ma tiež zaujímalo. V kľude si to prečítam.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod Chara-din » ned dub 14, 2013 20:43

Ahoj, měl bych dotaz na zkušenější lezce. Připadlo na mě, koupit lano pro naší skupinku a protože tomu víc nerozumím než rozumím, tak se radši optám tady. Určením rozhodně nepůjde o lano pro klasické lezení, ale bude to pomocník v situacích, kdy se nám do cesty postaví neobejitelná skalka v rozumné výšce (max. 10m) a rozumné obtížnosti (tím myslím tak III). A protože bude snaha podobné situace pokud možno nevytvářet, může lano snadno zůstat celý pochod (myšleno vícedenní přechod na těžko) v batohu. Z toho jednoznačně plyne požadavek na co nejnižší hmotnost. Když jsem projel nabídku a pár fór, tak mi jako favorit vyšlo Beal Rando ve 30 metrech s tím, že by jsme ho používali jako lano jednoduché. A tím se dostávám k nejdůležitějši otáze, je takový způsob použití rozumný a bezpečný? Nebo je lepší sehnat si 20m kus (vycházím z hmotnosti max 1200g) tenkého jednoduchého lana? A dalo by se to Rando případně použít i na umělé stěně? Z diskuzí to vypadá tak, že použítí jednoho pramene dvojčete je v podstatě bez problémů, pokud nehrozí delší pády, ale jak jsem psal už na začátku, nerozumím tomu a tak se radši zeptám.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Koupe lana

Příspěvekod Indy » ned dub 14, 2013 21:57

ne extremne caste slaneni na pulce je uplne v pohode.

na jisteni toprope ci sezhora je v pohode taky.

jedna pulka lano ma 1ujajá pad, takze by pro tento ucel mela vyhovet, ale rekni mi jak si predstavujes kratky pad, kdyz to cele bude na zakladanem jisteni a nejsi schopen zarucit ze se tam neco zalozit da...

celkove ale problem nevidim, porad lepsi jak bez lana.

a taky radsi 30m kus nez 20, ze ano, delsi lepsi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Koupe lana

Příspěvekod vonkreuz » pon dub 15, 2013 6:33

Zkus si říci, jak moc často budeš lano používat pro klasické lezení? Jde tam hlavně o životnost opletu a celkovou životnost.
Pokud aspoň 1x14dní, tak bych raději volil Tendon Master 8,9. Je to jedno z nejtenších jedničkových lan na trhu, takže na ledovci to nebude takový porod ho nosit/tahat za sebou. Má trojitou (zvýšenou) impregnaci opletu, takže na ledovci nebude tolik nasákat. A pro normální lezení je výhoda v tom, že má i silnější oplet než Beal Rando, takže i delší životnost.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » pon dub 15, 2013 11:02

Inak len doplním pre prehľad, keďže tiež sledujem toto vlákno, že Mammut má univerzála 8.7mm (model Serenity). Hmotnosť ide na 51g/m, predavač mi vravel, že je to doteraz najtenšie a najľahšie jednoduché lano na trhu. Tendon Master 8.9mm z rovnakej kategórie má o gram naviac = 52g/m.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod Chara-din » pon dub 15, 2013 14:03

Co se použítí týče, tak jde opravdu pouze o tu nouzovku v horách + případně párkrát do roka na stěně. Pokud bych šel vyloženě lézt, tak si můžu bez problému vypůjčit 60m jednoduché lano od strýce.

A pokud jde o přímou aplikaci v horách, tak jde prostě o to, něják si tím lanem pomoct. Předpokládám, že s sebou vezmem ještě pár metrů silnější reepky a něco na místě vymyslíme. Loni jsme se právě dostali do takové nepříjemné situace, kdy jsme potřebovali slézt asi 9m a jediné, co jsme měli, bylo 6m na třikrát svazované, na místě nalezené reepky cca 8mm. A i to tenkrát kamarádovi zachránilo nepříjemný pád. Každopádně pro letošek už se chceme přeci jen něčím pojistit, člověk nemusí mít úplně všechno.

A výběr konkrétního modelu se zdá být vyřešen tím, že jeden z uživatelů mi nabídl 30m téměř nového Beal Ice Line 8,1mm v Golden dry úpravě za dobré peníze.

Každopádně dík za rady.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Koupe lana

Příspěvekod Indy » pon dub 15, 2013 15:11

vem si na stenu jine lano. jednak se tam ochodi docela dost, a jednak se tam pada vic nez v realu, ackoliv jsou pady kratsi...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » úte čer 4, 2013 17:13

V jednom letáku vidím Tendon Instinct 9.6mm, jednoduché, dynamika, 50m až 80m. O tomto lane som teda ešte nepočul, google nenašiel, v aktuálnej ponuke mytendon ani jednoduché laná s priemerom 9.6 nemajú. Nie je to nejaký starší model? Alebo je to premenovanie len pre daný obchodý reťazec?

Edit: nebol som si istý, tak som radšej vymazal konkrétny názov obchodu, aby to nebola reklama.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 4, 2013 18:47

Buď SMU výrobek pro daný obchod. #
Nebo se přepsali a mělo to být 9.8 a potom by to bylo jen přejmenování Tendon SmartLite 9.8, který se v zahraničí prodává také jak Tendon Classic 9.8.

# Special Market Unit - stejná věc prodává pod více jmény ve více obchodech. Dělá to dokonce i Mammut se svými lany.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » úte čer 4, 2013 20:34

Dík za vysvetlenie. Ten preklep tam asi bude, lebo Tendon pri 9.8mm uvádza hmotnosť 64g/m, čo zodpovedá uvedenej hmotnosti pri spomínanom modely Instinct.

Je na ne výpredaj, takže napríklad 60m príde zo 109.99EUR na 84.99EUR. Pozerám, že na origo webe obchodného reťazca je to už 10mm priemer (9.6 sa tam neobjavuje), no stále bez informácie o akú úpravu lana ide. To je len pre zaujímavosť, prekvapilo ma, že aj tam objavím laná od Tendonu.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod vonkreuz » úte čer 4, 2013 22:06

Nechce se mi to hledat, co to za retazec, ale v Intersportu je maj normálne. Ale pokud je v Intersp. za slevu jak rikas, tak je to klasicka Intersrot ojebavacka s cenou. Podobne kouzli s cenou tohoto lana i v Lucenci ve sport-outdoor. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Koupe lana

Příspěvekod Stani » úte čer 4, 2013 23:03

Áno, áno, je to Intersport :) U nás mali len malý kútik s horo vecami, lano som tam nikdy nevidel a ha, je tam! Len ma to zaujalo, že čo to môže za tým byť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Koupe lana

Příspěvekod mayya » pon čer 10, 2013 13:35

V RP mají v akci Edelrid Boa, ve slevě je za cenu Tendonu Smart. Budeme lézt po skalách, žádné těžké prásky.... Spolulezec ovšem těžká váha je. Co si o tom laně myslíte?
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví