Lezečky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lezečky

Příspěvekod Nesikovna Jesterka » stř úno 2, 2011 14:06

Bibi: Díky za tip na Bary, ty Sportivy jsem mela na noze, byly uzasne mekoucke, ale tim, ze mi nutili velikost 35 mi neprisly vubec OK, zkusim je dnes v nejake lidstejsi velikosti :)
... Naproste pako, ktere je na vsechny pohybove aktivity uplne leve... ;)
Nesikovna Jesterka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 2, 2011 12:24
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod mike » stř úno 2, 2011 15:59

Nenech si vnucovat nesmysly od prodavacu sadistu. Taky jsem pred casem kupoval prvni lezecky a mam takove (LS Nago), ktere mi sedi presne, aniz bych musel krcit prsty. Pri lezeni zadny problem, na lehcich cestach zadne milimetrove listy nejsou. Kdyz jsem je kupoval, sice jsem se vesel i do mensich cisel, ale to uz bolelo a lezlo se mi v tom vyrazne hur.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lezečky

Příspěvekod Nesikovna Jesterka » stř úno 2, 2011 19:49

No, tak po mnoha a mnoha variantách už mám své první lezečky, kvůli úzké noze nic nesedělo. Ty Bary, co mi Bibi doporučila bohužel k sehnání max ve velikosti 35... Hudy se Salticem končí... No, každopádně nakonec mi nejlíp sedly Triop Start... z 39.5 civilní mám 37 "trepky"....
... Naproste pako, ktere je na vsechny pohybove aktivity uplne leve... ;)
Nesikovna Jesterka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř úno 2, 2011 12:24
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod PanNikdo » čtv úno 17, 2011 7:06

Zdravím,
mohl bych vás poprosit o radu a vaše zkušnosti :)?
Plánuji si koupit lezečky, nějaké začátečnické. Byly mi doporučeny La Sportivy, konkrétně model Mantis, ale chtěl bych slyšet více názorů.
Jde mi především o pomer cena/výkon, značku, desing atp. neřeším. Budu lozit pravděpodobně většinou indoor, ale semo tamo je samozřejmě plánuji vytáhnout také ven, děkuji za názory.
PanNikdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 21, 2010 12:15

Re: Lezečky

Příspěvekod Happy » sob úno 19, 2011 19:14

Myslím si, že s tímto modelem nemůžeš udělat chybu. Kup si lezečky malinko menší trochu povolí. Až se zlepšíš natolik, že budeš vědět jaký lezky přesně chceš, tvoje první budou dvakrát po smrti.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Lezečky

Příspěvekod PanNikdo » ned úno 20, 2011 10:58

Děkuji za názor a radu.
Po více kladných reakcích jsou už doma :).
/edit: tak jsem je měl na sobě zatím dvakrát a bohužel jsem zjistil, že mám do nich trošu širší nohu, nicméně uvidíme, jak se ještě roztáhnou tak budou naprosto do pohody :)
PanNikdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 21, 2010 12:15

Lezečky_začátečník

Příspěvekod pI3rre » pon bře 28, 2011 15:05

Jsem úplný začátečník a chci si koupit lezečky, které budu moc použít jak na stěny na skály. Zatím se vůbec neorientuju ve velkém sortimentu lezeček a pro se ptám tady.
Na jaké značky se zaměřit? Jakou velikost lezečky zvolit (stejnou jako mám normální botu?)? Suchý zip nebo tkanička? Jak jsou na tom konkrétní modely s výdrží? Cenu bych viděl do 1500Kč, ale pokud bude něco kvalitního a odzkoušeného za nižší částku rozhodně se zlobit nebudu :)...
Jak jsem již psal s lezením začínám, ale určitě mě časem budou lákat technicky náročnější trasy... Po prohledání internetu mě zaujalo pár lezeček "zaujalo":
- http://vodahory.cz/lezecky/lezecky-saltic/vampir.html
- http://www.rockpoint.cz/lezecky-rock-pillars-zion-14374.html
- http://vodahory.cz/lezecky/lezecky-saltic/falco.html
- http://vodahory.cz/lezecky/lezecky-rock-pillars/rock-pillars-lezecky-moab-qc.html

Díky všem za reakce :)
pI3rre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 28, 2011 14:49

Re: Lezečky_začátečník

Příspěvekod bibi » pon bře 28, 2011 15:13

Skús pozrieť toto vlákno

edit mike: slouceno
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lezečky_začátečník

Příspěvekod Indy » pon bře 28, 2011 15:51

u tech saltickejch by se dalo neco zaridit. PM.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lezečky_začátečník

Příspěvekod pI3rre » pon bře 28, 2011 18:49

Bibi:
Díky za link, celé jsem to pročetl, jediné co mi tam chybí je porovnání lezeček, které jsem zde vypíchl. Nebo mám opravdu koupit ty nejlevnější a po čase koupit něco o čem budu vědět, že opravdu chci? V tomto případě něco takového? http://vodahory.cz/lezecky/lezecky-saltic/bara.html
Probíhají aktuálně někde výprodeje, ve vláknu na tomto foru jsem nic nenašel .. .)
Indy: PM... :)
pI3rre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 28, 2011 14:49

Re: Lezečky

Příspěvekod martan » pon bře 28, 2011 19:12

mi kámoš doporučil jako první lezky saltic garnet a jsem s nima na výsost spokojen.
bral jsem si o půl čísla menší a klidně bych moh o číslo.
už pomalu přemýšlím nad ještě jedním párem, nějakým techničtějším :wink:
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Lezečky

Příspěvekod bibi » pon bře 28, 2011 19:59

Báry sú holčičí :) Moc dobre mi sadli.
Prvé lezečky asi fakt moc nerieš. Alebo rieš spôsobom, že na rôznych stenách si poskúšaš rôzne modely :)

Jo, a to porovnanie konkrétnych modelov... Proste ak budeš mať možnosť navleč na nohu a zistíš, či sú všetky rovnako dobré. Myslíš, že hneď od prvých krokov na stene/skale potrebuješ nejaké hyper ultra turbo lezečky? Fakt nie! Jednak za Teba nepolezú a podruhé, je to jedno :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lezečky

Příspěvekod pI3rre » úte bře 29, 2011 12:47

Bibi:
jasně to si nemyslím, mám na myslí spíš výdž, ale asi je to fakt jedno. Sympatizuji spíše k zapínání na suchý zip, takže vyzkouším Falca a potom uvidím ..
pI3rre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 28, 2011 14:49

Re: Lezečky

Příspěvekod bibi » úte bře 29, 2011 12:52

Ja nie som fanda lepákov, kopu ľudí si ale lepáky chváli :)
Tak prajem dobré pořízení, nech dobre sadnú :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lezečky

Příspěvekod pI3rre » úte bře 29, 2011 13:05

Díky moc, snad vyberu dobře..
pI3rre
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 28, 2011 14:49

Re: Lezečky

Příspěvekod Mato15 » pát kvě 13, 2011 15:05

Ahojte,
používate niekto lezky Mammut Samurai?
http://www.vsetkonahory.sk/317-samurai.html
Zaujímalo by ma čo si o nich myslíte, a či sú porovnateľné napr.
s LS Miura, Katana, alebo podobne dobrými botami.
Mato15
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2009 12:13

Re: Lezečky

Příspěvekod Talaith » úte pro 27, 2011 22:59

Zdravím, je normální, když mě nové lezečky tlačí na kloubech od palců, když v nich stojim na stěně. Jako tlačí tak, že se to nedá moc vydržet, ale stačí obmotat kloub náplastí a je to v pohodě. Pak je ten tlak snesitelnej. Kupovala jsem nové a nevím, jestli jsem se nenechala navést do moc malých. Jsem začátečník.
Talaith
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 21, 2011 22:37

Re: Lezečky

Příspěvekod Indy » úte pro 27, 2011 23:11

ze v nich clovek vydrzi 10minut je normalni ale kdyz stoji na stupu a je to peklo, to je spatne, mas prilis S/M verzi.

klasika je ze prvni vzdycky poradi novackovi nejakou takovou spanelskou botu..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Lezečky

Příspěvekod Dr4k3 » stř pro 28, 2011 1:23

Já vidím jako nejlepší řešení: omotat kloub tejpou a lézt v tom. Aspoň budeš mít pořádně pevnou nohu na malé stupy a zvykneš si je pořádně používat od začátku. Za pár týdnů si na sebe lezečka a noha zvyknou, takže budeš moct lézt bez tejpy na kloubu. Teda jestli lezeš aspoň 2x týdně. Při méně častém lezení si noha nezvykne a lezečka pokud není z kůže taky ne.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Lezečky

Příspěvekod bibi » stř pro 28, 2011 16:44

Talaith: aj nejaká otázka, či len chceš vedieť, či sú lezečky vs nohy v takom stave ok? :)
Mňa takto lezečky trápili na začiatku a teraz sú festovné papučky z nich. A na palcoch na nohách mám od nich mozole. Ak je vonku zima a ja si lezečky obujem, tak zase trápia. Ale keď sa trocha ohrejú, sú zase fajn.
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Lezečky

Příspěvekod Kubajz.m » stř pro 28, 2011 18:06

Jestli můžu taky přispět, tak podle mě záleží na tom jakého jsou ty lezečky typu. Protože každá lezečka ma jiné kopyto i jiný tvar zakřivení.
např. Já mám lezečky na vícedélkové lezení - kdy v těch jsem schopen vydržet naprosto v pohodě celý den a přitom v nich bez problémů postavím cokoliv a lezečky mě nijak neomezují. (nelezu žádné dardy +/- 7-8 UIAA)
http://www.eliass.net/botyf-lezecky-scarpa-techno-70100

a potom mám lezečky se kterými trénuju na bouldrovce, ty mají naprosto nekompromisní tvar, kdy do lezeček se soukám a jsem v nich schopen postavit snad cokoliv co může bouldrový problém nabídnout. v těch jsem ale schopen vydržet pár minut.
http://www.rockpillars.cz/produkty/lezecky-9a-line/ozone-qc.html

Příležitostně jsem schopen použít lezečky i obráceně nebo používat lezečky neutrální (mám doma více párů a jsem schopný si vybrat lezečky podle druhu lezení).
http://www.rockpillars.cz/produkty/lezecky-8c-line/top-gun-lace-up.html
http://www.rockpillars.cz/produkty/lezecky-7b-line/zion.html

Na tvůj dotazy bych odpověděl, že být nováčkem, tak si žádné tlačící boty nekoupím, protože prvních pár chvil žádné prásky stejně nepolezeš a ve chvíli kdy tě boty po nějaké době začnou omezovat tak si koupíš stejně nové protože ty první už budou v žalostném stavu.
Pokud už jsou ale koupené tak nezbyde než si na ně zvyknout :supz: nebo koupit nové pohodlné - ale zase ne velké. Prostě výběr lezeček je věda :((
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod Kubajz.m » stř pro 28, 2011 18:08

Pokud jsem mimo OT omlouvám se. Snad by to mohlo pomoct někomu příště :ú , tak aby jste mě nekamenovali :axe:

A taky bych chtěl uvést že nejsem prodejce lezeček, abych dělal někomu reklamu. Taky nejsem milionář a většinu svých kousků jsem koupil na inzerát za podstatně jinou cenu než za kterou se prodávají *
"Bez rizika smrti neexistuje dobrodružství...."
Reinhold Messner
Uživatelský avatar
Kubajz.m
nováček
nováček
 
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 11, 2011 16:29
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod Talaith » čtv pro 29, 2011 21:08

bibi píše:Talaith: aj nejaká otázka, či len chceš vedieť, či sú lezečky vs nohy v takom stave ok? :)


Přesně to zjišťuju :)
Talaith
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 21, 2011 22:37

Re: Lezečky

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 29, 2011 21:34

Z mého pohledu (prsty ohnuté do kladívka) - noha zbytečně trpí. Také jsem měl takto lezky. Skončilo to vytažením lezky o půl čísla pomocí pivní láhve. :drinkers: Dokázal jsem dolézt ke druhému borháku a pak mně bolest zlomila. Moje první lezky jsem si také koupil více těsné a prvích pár lezení končilo s krvavými odřeninami - ale byla to kožená lezka a vytáhla se do papuče. Dneska už mám také 2 páry - pohodlné na vícedélky a těsnější na sportovní cesty. Na bouldry nemám nic, bouldry mně moc nebaví.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Lezečky

Příspěvekod szakee » pon dub 9, 2012 11:06

Ahoj,

kamaradka zacatecnicka si ted chce koupit lezecky, 80% na indoor boulder. Nohy ma 36, to uz je trochu tezsi... :) Mate nejaky dobry tip na damske lezecky? Ja jsem ji koukal na Saltic Bara...

diky!
szakee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon dub 9, 2012 10:42

Re: Lezečky

Příspěvekod Happy » pát dub 13, 2012 11:29

Hezčí třetina má Triop Tiger několikrát podražený a zatím v pohodě. Jinak si V Hřensku u hudyho nedávno koupila nějaký starý Rock Empiry za 300 a taky dobrý. Leze max 6. Jinak , jestli jsou to první lezky, tak asi cokoliv co padne. Stejně za chvíli probrousí špičku.

http://www.triop.cz/eshop/katalog.php?id=6
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » ned dub 29, 2012 15:17

Ahoj,

zajímalo by mě, jestli se dělají lezky s nějakou měkčí gumou, tak aby ustály i olezené stupy na vápně. Byl jsem si včera zalézt na Váňově kameni u Štramberku a měli jsme s kámošem problémy ve 4- kvůli tomu, že to moc klouzalo :(Mám triopy starter, který mi občas uklouznou i na chytu na umělce, nebo bouldru - specieně kulatý struktury jim dělají problém.
Musel jsem lízt často na tření a je pravda, že na neoklouzaných ploškách lezky celkem držely, ale pak se podle mě posunula obtížnost cest někam jinam.

Je tedy nějaká varianta lezek s měkou gumou?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod tata_FIDO » ned dub 29, 2012 20:11

Voko píše:problémy ve 4- kvůli tomu, že to moc klouzalo :(Mám triopy starter, který mi občas uklouznou i na chytu na umělce, nebo bouldru - specieně kulatý struktury jim dělají problém.

Budeš muset investovattrosku více akoupit si něco ve vyšší třídě než začátečník 4mm je normální tloušŤka spíš jde o tvar boty a špičky. guma ov různých výrobcú je i různě tvrdá a jinak drží
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Lezečky

Příspěvekod Voko » ned dub 29, 2012 20:32

já kupoval triopy, protože skoro všichni zde tvrdí, že u prvních lezek je jedno co koupíš, takže jsem se díval hlavně na cenu. Je fakt, že dokud člověk neví, jestli chce lézt, tak nemá smysl dávat víc peněz, každopádně asi jsem už kousek dál a jsem ochotnej zaplatit více peněz za více muziky.
Co se týče gumy, který lezky by měly držet na tom vápně? Nebo je i v tvarování tak zásadní rozdíl bez ohledu na to, jak je materiál měký?
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Lezečky

Příspěvekod deckardph » ned dub 29, 2012 21:06

Nechci bejt hnusnej, ale problém ve 4- nebude kuli botám ...
Jinak na voklouzaný skále ti bude klouzat všechno :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

PředchozíDalší

Zpět na Horolezectví