Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod šíp » pon led 9, 2006 20:32

Vojtos píše:
pavproch píše:Tady pavproch: takže fčíl mě to zase tvrdošíjně odmítalo přihlásit z domu (taktéž P SP2/IE6.0) Pokus č 45 vyšel (spodní lišta) Ach jo.... Možná blbej dotaz: nebylo by nejlepší celej pokec postavit na STANDARTNÍM phpBB (bez všech těch dodělanejch "vyfikaností")?!? (Taky provozuju jeden pokec - postavenej na "komerčním" phpBB a nemám nejmenší technickej problém (teda kromě občasné nedostupnosti zaviněné providerem - halt web zadara....).

(PS: to Vojtos - pls, neber si to osobně, snažím se tu aplikovat Murphyho: "věci, kerý fungujou není radno vylepšovat, jedině snad za účelem zhroucení celého systému..." )


Tohle je standardní phpbb, akorád verze 2.0.19 což znamená 19 zaplátoaných bezpečnostních děr od vzniku. Je to daň za menší šanci, hacknutí fóra jak už se jednou stalo. Co se týč bugů pokusím se je co nejlépe vychytat. Jediná dodělaná vyfikanost zde je to zobrazení posledních příspěvků jinak je ten kód v podstatě čistej;)


bugy jsou co?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » pon led 9, 2006 20:34

šíp píše:
Vojtos píše:
pavproch píše:Tady pavproch: takže fčíl mě to zase tvrdošíjně odmítalo přihlásit z domu (taktéž P SP2/IE6.0) Pokus č 45 vyšel (spodní lišta) Ach jo.... Možná blbej dotaz: nebylo by nejlepší celej pokec postavit na STANDARTNÍM phpBB (bez všech těch dodělanejch "vyfikaností")?!? (Taky provozuju jeden pokec - postavenej na "komerčním" phpBB a nemám nejmenší technickej problém (teda kromě občasné nedostupnosti zaviněné providerem - halt web zadara....).

(PS: to Vojtos - pls, neber si to osobně, snažím se tu aplikovat Murphyho: "věci, kerý fungujou není radno vylepšovat, jedině snad za účelem zhroucení celého systému..." )


Tohle je standardní phpbb, akorád verze 2.0.19 což znamená 19 zaplátoaných bezpečnostních děr od vzniku. Je to daň za menší šanci, hacknutí fóra jak už se jednou stalo. Co se týč bugů pokusím se je co nejlépe vychytat. Jediná dodělaná vyfikanost zde je to zobrazení posledních příspěvků jinak je ten kód v podstatě čistej;)


bugy jsou co?
Brouk což v IT slangu znamená chyba
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod šíp » pon led 9, 2006 20:36

a IT je zase co?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vojtos » pon led 9, 2006 20:40

šíp píše:a IT je zase co?

Informační technologie. Trochu mě začíná jímat deprese, že tématem s nejvíce příspěvkama se stává technické problémy OF :lol:
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod šíp » pon led 9, 2006 20:44

Vojtos píše:
šíp píše:a IT je zase co?

Informační technologie. Trochu mě začíná jímat deprese, že tématem s nejvíce příspěvkama se stává technické problémy OF :lol:


myslím že pokec bez hlavy a paty má víc příspěvků :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pon led 9, 2006 20:46

šíp píše:bugy jsou co?


šíp píše:a IT je zase co?


Leo, asi ti budem muset dat rychlokurz v pocitacovym nazvoslovi :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pon led 9, 2006 20:48

teoretic píše:
šíp píše:bugy jsou co?


šíp píše:a IT je zase co?


Leo, asi ti budem muset dat rychlokurz v pocitacovym nazvoslovi :)

t.


tak se to doho pusť, nejlépe v tomto vláknu.
ještě že jsem objevila server, kde jsem spáchala vlastní webovské stránky jako totální analfabet
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » úte led 10, 2006 9:54

mě to fachá bez problémů, na Opeře, příspěvky otevírám do nových záložek oken, při novím otevření/refreshi úvodní stránky OF jsou zažlucené jen nepřečtené příspěvky, neodhlašuje mě to (cookies a cache mažu ručně a ne všechny)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tulak » úte led 10, 2006 10:32

od okamžiku, kdy jsem změnil adresu a po prvním zaváhání se normálně znova přihlásil a zaškrtnul "zapamatovat přihlášení" to fachá bez problémů jak doma tak i v práci. používám firefox a občas MYIE2 (úprava IE), tak že v aplikaci a serveru bych chybu nehledal. nejvíc chyb bývá mezi židlí a klávesnicí ...... :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Rujir » úte led 10, 2006 10:37

tulak píše:od okamžiku, kdy jsem změnil adresu a po prvním zaváhání se normálně znova přihlásil a zaškrtnul "zapamatovat přihlášení" to fachá bez problémů jak doma tak i v práci. používám firefox a občas MYIE2 (úprava IE), tak že v aplikaci a serveru bych chybu nehledal. nejvíc chyb bývá mezi židlí a klávesnicí ...... :mrgreen:


Nechcel som kricat hop, kym mi nepreskoci, ale uz druhy den som ani ja nenatrafil na ziadnu chybu. :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pav-proch » úte led 10, 2006 13:08

tady pavproch 2 vojtos:

(Vidíš, ty máš problémy s pokecem, ja zas s wifinou doma - včera po posledním příspěvku na thema "phpBB" sem se na web už nedostal... ach jo...)

1. dneska celý dopoledne jsem se z kanclu (proxina) na outdór pokec vůbec nedostal - "access denied", jenom ráno (ale zase bez přihlášení, až na podruhé)

2. přihlašování nadále naprosto nestabilní (teda stabilní, když procházím nové příspěvky - vždy otevírám do novýho Wokna, ale když klepnu na "napsat odpověď" nebo "citovat" tak mě to automaticky odhlásí (a to jak doma tak v práci)

3. ten můj phpBBje 2.0.17

Čus,

pavproch
pav-proch
 

Příspěvekod Vojtos » úte led 10, 2006 13:54

pav-proch píše:tady pavproch 2 vojtos:

(Vidíš, ty máš problémy s pokecem, ja zas s wifinou doma - včera po posledním příspěvku na thema "phpBB" sem se na web už nedostal... ach jo...)

1. dneska celý dopoledne jsem se z kanclu (proxina) na outdór pokec vůbec nedostal - "access denied", jenom ráno (ale zase bez přihlášení, až na podruhé)

2. přihlašování nadále naprosto nestabilní (teda stabilní, když procházím nové příspěvky - vždy otevírám do novýho Wokna, ale když klepnu na "napsat odpověď" nebo "citovat" tak mě to automaticky odhlásí (a to jak doma tak v práci)

3. ten můj phpBBje 2.0.17

Čus,

pavproch


Problém může bejt jestli se přihlašuješ z práce taky mezi serverem (hosting) firewall-server (práce). Což bych viděl asi jako nejpravděpodobnější možnost, kterou se mi asi nepodaří ovlinit. S tím odhlášením je to divný jelikož mě to fachá bez problémů ať otvírám jak chci :(( .
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pav-proch » úte led 10, 2006 14:25

Tady pavproch: takže zase - po otevření outdor fora se mi zobrazuje, že jsem přihlášen, klepnu na nový příspěvek ("technické problémy"), čtu Tvoji odpo (stále jsem přihlášen), klepnu na napsat odpověď a ... NEJSEM PŘIHLÁŠEN....

S těma problémama někde po trase -JJ, to může beejt, by je to přáímo vysoce pravděpodobné...

p.
pav-proch
 

Příspěvekod pavproch » úte led 10, 2006 14:35

fčíl mě to stejným postupem udrželo přihlášenýho.... tak nějak si připadám jak Alice in the wonderland... JJ, do melónu, ženský a sčodla nevidíš....
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod tulak » úte led 10, 2006 14:52

pavproch píše:fčíl mě to stejným postupem udrželo přihlášenýho.... tak nějak si připadám jak Alice in the wonderland... JJ, do melónu, ženský a sčodla nevidíš....


tak už si připusťte, že elektrika, potažmo informatika je okultismus. já to svým ovečkám říkám pořád. nemá cenu hledat vědecké vysvětlení tam kde neexistuje. když u nás ve firmě někomu něco z výpočetní techniky nefunguje tak mne zavolá, já se škaredě a otráveně podívám a chyba se neukáže. když není chyba, není co opravovat ..... :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod uplne jinej martin » úte led 10, 2006 15:31

tulak píše:
pavproch píše:fčíl mě to stejným postupem udrželo přihlášenýho.... tak nějak si připadám jak Alice in the wonderland... JJ, do melónu, ženský a sčodla nevidíš....


tak už si připusťte, že elektrika, potažmo informatika je okultismus. já to svým ovečkám říkám pořád. nemá cenu hledat vědecké vysvětlení tam kde neexistuje. když u nás ve firmě někomu něco z výpočetní techniky nefunguje tak mne zavolá, já se škaredě a otráveně podívám a chyba se neukáže. když není chyba, není co opravovat ..... :mrgreen:


je... "jak jsi spravil tu tiskárnu" "já nevim, prostě sem zakvedlal drátama a už to tiskne..." "tak dobře teda, kolik chceš napsat servishodin?" :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Problém s přihlášením

Příspěvekod Peter » pát led 20, 2006 8:18

Ahoj. V poslední době mám problémy s přihlášením. Používám Operu 8.5 a mám hesla uložena ve Wandu. Když si heslo načtu, tak se mi načte kulové. Kdyz se přihlásím klasicky tak se nic nedeje na prvni pokus (nezmění se text tlačítka na Odhlášení). Když to zopakuji tak se přihlásím a dostanu se dovitř, ale všechny příspěvky jsou označeny jako přečtené.

Nemáte nekdo nápad kde hledat chybu. Podotýkám v nastavení Opery jsem nic nemenil jiz delsi dobu a u dalších stránek kde se hlásím je vše OK.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yopo » pát led 20, 2006 12:03

Tiez pouzivam Operu a No problem.

Opera Forever !!! :)
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Problém s přihlášením

Příspěvekod Lipon » pát led 20, 2006 12:40

Peter píše:Ahoj. V poslední době mám problémy s přihlášením. Používám Operu 8.5 a mám hesla uložena ve Wandu. Když si heslo načtu, tak se mi načte kulové. Kdyz se přihlásím klasicky tak se nic nedeje na prvni pokus (nezmění se text tlačítka na Odhlášení). Když to zopakuji tak se přihlásím a dostanu se dovitř, ale všechny příspěvky jsou označeny jako přečtené.

Nemáte nekdo nápad kde hledat chybu. Podotýkám v nastavení Opery jsem nic nemenil jiz delsi dobu a u dalších stránek kde se hlásím je vše OK.

mam taky Op8.5 na XP Prof za ohnivou zdi a bez problemu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4915
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Problém s přihlášením

Příspěvekod pavproch » pát led 20, 2006 21:09

Peter píše:Ahoj. V poslední době mám problémy s přihlášením. Používám Operu 8.5 a mám hesla uložena ve Wandu. Když si heslo načtu, tak se mi načte kulové. Kdyz se přihlásím klasicky tak se nic nedeje na prvni pokus (nezmění se text tlačítka na Odhlášení). Když to zopakuji tak se přihlásím a dostanu se dovitř, ale všechny příspěvky jsou označeny jako přečtené.

Nemáte nekdo nápad kde hledat chybu. Podotýkám v nastavení Opery jsem nic nemenil jiz delsi dobu a u dalších stránek kde se hlásím je vše OK.


Mě tohle občas dělá i IE6.0 na XPPro SP2 za ohnivou zdí.... ale hlavně mě to hodně často neudrží přihlášenýho... není dne abych se nemusel i 3x přihlašovat.... dřív mě to odhlašovalo, kydž jsem chtěl napsat přispěvek, fčíl mě to nejčastěji odhlásí když dám refresh hlavní strányk OF. Ach jo...
Naposledy upravil pavproch dne sob led 21, 2006 19:19, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pavproch » sob led 21, 2006 19:18

2 Vojtos: možná to mám (ref nestabilita přihlášení) - nevim, jak mě to napadlo - prostě sem pingnul 81.0.225.68 a ejhle: hooooooodně nestabilní.... (lítá mezi cca 15ms a vypršením limitu...)

No, a když není odpověď servru včas, tak .....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod pavproch » ned led 22, 2006 20:51

pavproch píše:2 Vojtos: možná to mám (ref nestabilita přihlášení) - nevim, jak mě to napadlo - prostě sem pingnul 81.0.225.68 a ejhle: hooooooodně nestabilní.... (lítá mezi cca 15ms a vypršením limitu...)

No, a když není odpověď servru včas, tak .....


Slepá ulička... dneska je ping excelentní (nechal sem ho běžet snad 5 minut a furt se držel mezi 60 a 80 ms.... a přesto sem se už přihlašoval asi 8x.... takže tudma cesta nevede...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

V rychlosti to nebude

Příspěvekod Peter » pon led 23, 2006 7:50

V rychlosti spojeni to nebude. Z parce jedu po pevne lajne.ktera je dost rychla a stabilni. Z domu sice pres ADSL, ale nemel jsem sebemensi problemy. Teprve tak pred dvema tydny to zaclo blbnout. Skusim jeste prozkoumat jestli neni problem v Opere. Jinak situace ze by me to odhlasilo "samo" si mi jeste nevyskytla.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ONDRA » pon led 23, 2006 12:22

me by zajimalo proc se musim prihlasovat dvakrat... :(( poprve nic az napodruhe se to chytne. nejsem pc machr, jestli to je nejaka blbina, tak se mi nesmejte. dik
O
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod pavproch » pon led 23, 2006 12:45

Nebeč, sem se fčera z domu přihlašoval asi 10x.....

2vojtos (jen pro info, třeba to pomůže):

doma: IE6.0/XP Pro/SP2/firewall/wifi = musím se přihlašovat aji 10x za den
kancl: IE6.0/XP Home/SP2/proxy+firewall/ADSL = drží, zcela vyjímečně spadne....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod tulak » pon led 23, 2006 14:53

ONDRA píše:me by zajimalo proc se musim prihlasovat dvakrat... :(( poprve nic az napodruhe se to chytne. nejsem pc machr, jestli to je nejaka blbina, tak se mi nesmejte. dik
O

zkus vymazat všechny (nebo příslušné) "sušenky" a znova se přihlaš.....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod pavproch » pon led 23, 2006 14:56

sušenky se jí, nemažou.... :lol:

leda, že bys chtěl tu susenku namazat marmeládou.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28313
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Příspěvekod šíp » pon led 23, 2006 17:32

trochu to bude možná znít jako off-topic-za což se předem omlouvám, ale v pár vláknech sjem se totálně přestala chytat. začaly se tam vyskytovat slovíčka, co jsem v životě neslyšela, například:

32k lajnu
na DC++ sem založil hub
v ramci .czf
warezftpcka

Takže prosím někoho kdo mi objasní, o čem jde řeč. A polopatě. díky
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » pon led 23, 2006 17:57

šíp píše:32k lajnu
na DC++ sem založil hub
v ramci .czf
warezftpcka

Takže prosím někoho kdo mi objasní, o čem jde řeč. A polopatě. díky


opet IT-zargon, pokud o tom nemas vubec prehled, tak to je jedndussi vysvetlit to nekdy nekde oralne...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » pon led 23, 2006 17:59

teoretic píše:
šíp píše:32k lajnu
na DC++ sem založil hub
v ramci .czf
warezftpcka

Takže prosím někoho kdo mi objasní, o čem jde řeč. A polopatě. díky


opet IT-zargon, pokud o tom nemas vubec prehled, tak to je jedndussi vysvetlit to nekdy nekde oralne...

t.


nemám o tom přehled, ale ráda bych ho měla.
ale z Německa je do Brna daleko, srazík nikdo nehcce naplánovat :smt022 :smt022 :smt022
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Problémy