Technické problémy s fórem - máte někdo?

týkající se technického rázu fóra

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon led 8, 2024 17:09

Nezmensila sis omylem velikost pisma na strance? Zkus Ctrl + kolecko mysi na obe strany. Ctrl + 0 to vyresetuje na default.

Pripadne neupdatoval se ti driver video karty? To nekdy fonty rozbije.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » pon led 8, 2024 17:35

Takhle vypadá forum na mém PC, když si v nastavení změním vzhled na subsilver2.
Musíš do uživatelského panelu, tam do nastavení a v nastavení je osobní nastavení, kde je položka vzhled fora a tam si nastavit iridium. Jestli je to tím a omylem jsi si to třeba přepla.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pon led 8, 2024 17:42

Predpokladam, ze tam subsilver mela uz predtim a ze ho tam mit chce, jen se ji zmenil font. Nadpisy ma nejakym uzsim, nez je normalni. Taky pouzivam subsilver, protoze je mnohem lepsi [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Dromedaro » pon led 8, 2024 17:51

Aha, tak to jsem nepochopil. Já na chvíli zkusil subsilver, ale už jsem tak zvyklý na iridium, že jsem se k němu do hodiny vrátil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4385
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 5:40

jj mam subsilber.

velikost pisma na strance jsem overila, bylo default ale pro jostotu ctrl+0 ze :D vsechny jiny stranky vypadaj nornalne i ostatni fonty, jen ty nadpisy se vyrazne zuzily a jsou necitelny prakticky

uz sem nebyla vcera pak na pc. zkusila sem prepnout na iridium a zpet a nepomohlo.

mozna sem dala vypnout pc s instalaci updatu, tak jestli to rozbily win...

no uvidime. je to trochu opruz. kdyz pak tema rozkliknu, vypada vse zas krome toho nadpisu temata OK.

ani upd FF sem ted nedelala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte led 9, 2024 5:52

Mne jednou udelal neco podobneho update driveru graficke karty. Spravil to jeho dalsi update :)

Muzes se zkusit kouknout do historie updatu a jestli tam neco takoveho probehlo, tak to zkusit odinstalovat. Pro zacatek ale zkus jiny prohlizec na stejnem PC, co to udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 6:28

mike
jj, uvidim dneska, mela bych se k tomu vecer dostat. vcera sem vypinala PC zaroven s tim zjistenim:D migrenozni stavy sou zlo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte led 9, 2024 6:39

Zkus to jeste na jinem PC, at se overi, ze to neni nejakym nastavenim fora, ale tvym systemem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod Mawenzi » úte led 9, 2024 18:04

a dneska je uplne vse normalni :D:D

update grafiky nebyl a upd windows byl v sobotu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » úte led 9, 2024 18:29

Taky posledni dobou sleduji, jak jeden den vsechno funguje normalne, pak nenormalne a nakonec vubec. Pouzivam FF a Ghostery na vsem. Tyden nebo dva mi nesly vkladat fotky, ted jdou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » úte led 9, 2024 20:30

Vzdyt jsem ti psal, ze je potreba vystoupit a nastoupit ;-)

Ghostery neznam (pouzivam uBlock Origin), ale jestli se tam daji sledovat updaty pravidel, tak se na ne koukej. Tyhle veci bohuzel umi stranky docela rozbit. Jednoduchy test je adblocker pro stranku vypnout a reloadovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2024 23:33

Ma Ti nevim mne prijde, ze si OF (technicky) obcas zije svuj vlastni zivot, hlavne pro nektere uzivatele.
Muj problem se nevyresil zrusenim aplikace Chromu, restartem ani vypnutim/zapnutim Androidu, nicim, co jsem mohl udelat. Zato ted najednou zase funguje, i kdyz od posledni nefunkcnosti nebyl zadny update OS ani Chromu, nevystoupil jsem z nej, stale bezel, nerestartoval se (ani Android ani Chrome), vubec nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » stř led 10, 2024 0:35

mike píše:Vzdyt jsem ti psal, ze je potreba vystoupit a nastoupit ;-)

Ghostery neznam (pouzivam uBlock Origin), ale jestli se tam daji sledovat updaty pravidel, tak se na ne koukej. Tyhle veci bohuzel umi stranky docela rozbit. Jednoduchy test je adblocker pro stranku vypnout a reloadovat.


Zadne updaty neprobehly. Nic jsem nedelal a nejednou to jede. Vcera se mi OF odhlasovalo behem 1min.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod booze » stř led 10, 2024 0:37

apuka píše:Ma Ti nevim mne prijde, ze si OF (technicky) obcas zije svuj vlastni zivot, hlavne pro nektere uzivatele.

Je to tim, ze mame nick hned ze zacatku abecedy. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » stř led 10, 2024 2:30

Updaty pravidel blokovacu reklam probihaji kazdou chvili automaticky, vubec o tom nemusis vedet. Kdyz to ale prozkoumas, tak tam nekde muze byt log. Je naprosto bezne, ze se mi jednou za cas zacnou sypat nejake stranky (typicky iBures) a za par dnu to "samo" zmizi. Proste tam daji novy typ reklamy, stara pravidla ho rozbijou, a tak je nekdo updatuje a spravi se to. No a obcas se stane, ze ta oprava rozbije neco jineho nekde jinde.

Na OF se nic nemeni, jen ta reklama a jeste myslim, ze ne moc casto. Priste, az vam to nekomu zacne delat, tak si pro OF vypnete blokovac reklamy a stranku natvrdo reloadujte, pripadne jeste restartujte prohlizec nebo dokonce i system. Jestli to prestane blbnout.

Blokovace reklam zasahuji do kodu stranek a je normalni, ze se obcas neco nepovede.

Ale samozrejme, ze je mozne se k tomu stavet iracionalne a hledat nejake ezotericke vysvetleni :twisted:

Mne zas blbne fingerprint senzor na mobilu. Obcas hlasi chyby, obcas nejde vubec a pak zase najednou funguje. Deje se to uplne samo bez meho pricineni. Mohl bych si vymyslet, ze tam mam ducha, ale ve skutecnosti to dela spatny kontakt a tepelna roztaznost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2024 10:42

mike píše:Updaty pravidel blokovacu reklam probihaji kazdou chvili automaticky, vubec o tom nemusis vedet.
Jo, ale v mem pripade pouzivam "systemovy" Chrome, nemam instalovany zadny blokovac reklam. Na mobilu mam stejnou verzi Androidu i Chrome, stejne (ne)nastaveny na blokovani reklam jako na tabletu, dokonce oba jsou od Samsungu (pravda, na tabletu je verze Androidu prizpusobena tabletum, ale to je jenom vice-mene kvuli "kosmetickym upravam", ze je tam jiny typ obrazovky a pouziva se v jine orientaci). Pricemz na mobilu problem nebyl.

Chrome asi muze mit nejaky vlastni system blokovani reklam se svymi vlastnimi pravidly - ale v tom pripade bych predpokladal, ze se budou stejne updatovat (teda v rozsahu nekolika dnu) pro vsechny lidi, kteri to pouzivaji a zmeny by se mely projevit u kazdeho - proto jsem se na to ptal, jestli je to jen muj problem.

V minulosti se mi uz parkrat stalo (a soudic podle tohoto vlakna taky jinym), ze najednou neco na nejakou dobu fungovalo jinak - a jenom na OF, nikde jinde. Taky se technicky na OF vevnitr nic nemenilo.

Proto me docela prekvapuje, ze kdyz napisu, ze si obcas OF dela, co chce, tak Ty pises o "iracionalnim a ezoterickem vysvetleni". Nevim, mozna pracujes ve velice omezene oblasti SW (a HW), tam mas prozkoumane do posledni mrte, co kdy jak se dela, ja pracuji s hodne slozitymi systemami a na jeste slozitejsi infrastrukture a mam docela bohate zkusenosti, ze i kdyz se na nic nesaha delsi dobu, stejne se obcas pri naprosto stejne konfiguraci vseho, bez jakehokoliv (zjistitelneho) zasahu neco nejakou dobu funguje mirne jinak - a potom stejne nenadale se vse vrati do starych koleji. (A ne, neni to dusledkem zadneho utoku, je to i v izolovanych systemech.)
Nakonec se vetsinou najde nejaka "skryta vada" v SW nebo HW, ktera se objevi s opravdu mizivou pravdepodobnosti (klidne v radu miliardin) - jenze nanestesti se zrovna projevila.

Ty mi pripominas vyrobce diskovych poli, resp. SAN, kdyz trictvrte roku se jednoduse odmitali bavit s nasimi spickovymi techniky ve starsi praci, kteri jim reportovali, ze nekolikrat cirou nahodou natrefili na problem, ze se v prubehu prenosu/synchronizace "nekde ztratilo" hodne dat (tehdy se jednalo asi o 0,75 TB), ktere se obnovily na aktualni az novou synchronizaci. V zadnem logu nebylo nic, co by na to ukazovalo, opravdu na to prisli jen pri nahodne kontrole. Potom uz se na to zamerovali cilene a jeste parkrat se to stalo - samozrejme, bez jakychkoliv stop v lozich. Vyrobce to furt odmital, ze vymysleji a asi si mysleli neco podobneho jako Ty ted - i kdyz nase spolecnost byla jeho velice vyznamnym zakaznikem v Evrope.
Az se jednou ukazalo - zase naprostou nahodou - ze ty vypadky jednou zachytil v logu nejaky uplne jiny SW, ale jasne ukazoval na ten SAN. Tak to poslali i s tim logem "externiho SW" do USA vyrobci - a to byl potom frmol. Najednou se na to sletli ty nejvetsi spicky jejich techniku. Nakonec zjistili, ze tam meli "nepravdepodobnou malou chybicku" nekde, ktera toto zpusobila. Pravdepodobnost vyskytu asi jako ze TI vypaleni pixel na monitoru zpusobil dopad zrnka vesmirniho prachu - jenze pri tech objemech prenosu se to nekdy projevilo a pri nasem (standartnim) nastaveni zpusobilo zretezeny problem.

Nakonec se to vyresilo - asi po roku - a byli u vyrobce hodne radi, ze jsme na to prisly a tak pekne zdokumentovali (tj. "ty reportovane vymysly" :-)) a jeste bez zalovatelnych ztrat dat. Protoze pri jinem nastaveni by ty ztraty opravdu nastaly. Vzhledem k tomu, ze to nebyla zadna mala neznama firma (myslim, ze to bylo EMC), pro jejich business by to mohlo znamenat opravdu citelne ztraty, hlavne ale ztratu zakazniku - v tom oboru je duvera v plnou funkcnost nejdulezitejsi.


U OF se neda divit, ze muze mit nejake mouchy, kdyz to bezi na starem systemu, bez nejakych updatu, atd. Ale stejne tak se da cekat, ze se obcas neco, nejaky podobny problem muze objevit. Ani necekam, ze s tim nekdo neco udela, ja to davam spise, aby si i jini mohli zjistit, ze s pripadne podobnym problemem nejsou sami.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod lojzmen » stř led 10, 2024 20:00

Asi OT, protože nemám problém.
Včera nějaké update W10 pro na PC, zvolil jsem po vykonání následné vypnutí (bylo už po půlnoci, takže vlastně dnes).
Dnes start OF bez automatického přihlášení, což mne trochu zneklidnilo v očekávání problémů příštích.
Po přihlášení vše jako dřív.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv led 11, 2024 2:08

Nemas problem :) Tohle se mi obcas deje na vsech zarizenich resp. prohlizecich. Nezkoumal jsem, cim to je, mozna je u toho trvaleho prihlaseni nastavena nejaka expirace, mozna je to v nejake cookie s omezenou dobou zivota, co ja vim. Holt se to chce jednou za cas znovu prihlasit a zase je vsechno OK.

BTW, tohle mne docela stve na webu CD, tam se musim znovu hlasit asi nejcasteji ze vsech webu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » čtv led 11, 2024 2:20

@apuka: reseni tezko reprodukovatelnych chyb je moje specialita, kdyz se nikdo jiny ve firme nechyta, skonci to u mne a ja na to vetsinou prijdu. Stejne tak mam dost zkusenosti s jejich reportovanim jinym firmam a vim, jak je tezke vyrobit pouzitelny report, kterym se bude nekdo zabyvat a na zaklade ktereho chybu najde a vyresi. Sveho casu jsem mel pomerne dost takovych zarezu u MS, v Redmondu si pro mne lidi z jejich QA specialne prisli, protoze se chteli poznat osobne. U jinych firem jsem za to mival docela drahy vyvojarsky sw zdarma. Takze mne svyma bajema fakt neohromis a chudaci ucitele, co se ti kdysi marne pokouseli vysvetlit pravdepodobnost, ted musi rotovat v hrobe.

Iracionalni a ezotericke bylo predevsim na boozeho a melo to znamenat, ze kazdy takovy problem ma sve technicke vysvetleni, ktere v techto pripadech byva pomerne jednoduche. Ja samozrejme nevim, cim je jeho problem zpusoben, ale jelikoz se na OF obvykle meni jen reklama, je pravdepodobne, ze nejak souvisi s ni a takove veci byvaji casto zpusobeny blokatorem reklam. No a pak se k tomu da pristoupit jako k ezo zahade nebo si zkusit overit, jestli je to opravdu timhle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 9:44

Tady se včera něco upgradovalo?

Už druhý den mám seznam nových příspěvků rozostřený - pro srovnání ditto na AF.cz:
rozostreni.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2024 13:48

To spis u tebe. Update systemu, driveru graficke karty, browseru, fontu,... Nemas nahodou nastavene nenativni rozlizeni na monitoru? Jestli jo, zkus to cvicne prepnout na nativni nebo na jiny monitor. Pripadne bych taky zkusil tvrdy reload stranky (Ctrl-F5). restart prohlizece a systemu.

Dela to jeste nekomu jinemu? Mne ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 14:15

Vypadá to úplně stejně rozmazaně na displeji noťasu (13" nativních 1920*1080) i ext. monitoru (27"-mám nastaveno taky 1920*1080pix).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2024 14:24

Tohle vypada na neco s fontem. Co ty reloady a restarty, nepomohlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 14:30

Od fčera asi 4 restarty a je to furt stejné. Poslední aktualizace Win11 12.1.2024, rozmazané to začalo být až fčera.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2024 14:31

Zkus Ctrl-F5 na strance. Muze byt neco spatne v cache browseru, na to restart systemu nepomuze. Jo a jeste bys mohl zkusit i jiny browser ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 14:42

Ctrl F5 = bez změny. Pohlížeč mám Chrom, zkusil sem Edge = to samé.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod mike » pát úno 2, 2024 14:44

Hmm. Tak to je problem spis nekde v systemu... Dal uz nevim, muzes teda prepnout na Iridium, ale neco mi rika, ze se ti nebude chtit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 14:54

Nebude. Žít se s tím dá, nebudu do toho dál špárat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod apuka » pát úno 2, 2024 16:40

Ja jsem to v minulosti obcas mel stejne a to poruzne na ruznych zarizenich. Se to vzdy po case spravilo samo - restarty, reloady a pod nepomahaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Technické problémy s fórem - máte někdo?

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2024 16:51

Rozmazané to mám i doma na ext. monitoru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Problémy